Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Imate 360 Total Security veoma je dobar a i Comodo Antivirusni koga anti zanima.
 
McAfee za 19.99 usd nudo IS LiveSafe paket za neograničen broj win,mac,android i iOS uređaja. Vredili li ovo
 
Povukao sam poslednje update-ove za win, i posle par reseta i dalje ista prica. Juce upalim racunar i nikakvu mi poruku nije izbacio, resetujem par puta cisto da se uverim, i sve sada radi normalno, mislim bez one notifikacije. Stvarno ne znam u cemu je bio problem. U glavnom sada radi.
HighONE, mdm hvala ljudi.
 
Povukao sam poslednje update-ove za win, i posle par reseta i dalje ista prica. Juce upalim racunar i nikakvu mi poruku nije izbacio, resetujem par puta cisto da se uverim, i sve sada radi normalno, mislim bez one notifikacije. Stvarno ne znam u cemu je bio problem. U glavnom sada radi.
HighONE, mdm hvala ljudi.

Verovatno je ESET povukao neke beta module koji su mu trebali pa radi.. ;)
 
A ja ubedjen da sam to ''rucno'' sve vec odradio :) Bitno da sada ne pravi problem. Hvala.
 
nije relevantno jer je to sajt pablising firme,koja nikakve veze nema sa IT-jem,nema cak ni ozbiljniju IT publikaciju sem ove.dakle nema apsolutno nikakav ni autoritet ni kredibilitet u polju da bi im se verovalo.
 
Panda Free kod mene nema prolaznu ocenu, tri potpuno bezazlena fajla za dva dana. Može da ima malu potrošnju RAMa koliko god želi, treba da srede definicije.

@Egzotik: Uradi ručnu deinstalaciju Eseta - imaš ovde detaljno uputstvo i ponovi instalaciju.
Pa bolje i da ima vise FPa nego da propusta sve zivo. Uglavnom dosta onih peceva, krekova, ovo ono registruje kao malicioznu radnju (sto u sustini i jeste ali nije prijetnja). To su dobre definicije a ne lose. Mada ovde i ne postoje klasicne definicije, analize se obavljaju na Pandinim lab racunarima a ti samo dobijas informaciju.
 
Zamisli, krekove i hack-ove vidi kao potencijalno maliciozne programe... sram ga bilo... mora da je los antivirus.
 
@nemanja066: Definicije i te kako postoje, samo što nisu na lokalnom računaru nego u cloudu. Nije bitna lokacija, nego kvalitet.
@Lyricist: Prvo pročitaj na stranici ranije šta Panda detektuje kao virus, pa onda komentariši. Ako su Clink i qBitTorrent x64 virusi, onda je i Panda odličan antivirus.
 
Daj boze da oni sami ne lansiraju viruse ili bar pospesuju njihovo pravljenje.
Za svoj naprave filter i puste da ojadi druge.
Gori su od proizvodjaca lekova...
 
Zna li neko od vas kako pravilno da deinstaliram kasperski (kis16.0.0.614)
 
format c:
 
Nod32 smart...
 
Ja za sada na Win10 ne diram nista i Windows defender radi svoj posao. Prosetao sam jedared Malware bytes i nije nista nasao. Dok je tako ne vidim razloga da dodajem jos neki antivirus ako ovaj integrisani radi kako treba. Ili mozda gresim? kakva su vasa iskustva sa Win defenderom?
 
Loša, ali kao nije loš u desetki.
Trenutno je najbolja opcija 360 Security, sa Avira ili Bitdefender potpisima koje biraš posle instalacije. Lagan je i besplatan.
Ja na svom računaru koristim Comodo IS, ali većina ljudi neće i ne zna da se bakće s njim.
 
Zasto je hijackthis.de offline vec dva dana? Ima li neke realtime alternative za analizu?
 
Loša, ali kao nije loš u desetki.
Trenutno je najbolja opcija 360 Security, sa Avira ili Bitdefender potpisima koje biraš posle instalacije. Lagan je i besplatan.
Ja na svom računaru koristim Comodo IS, ali većina ljudi neće i ne zna da se bakće s njim.
Odličan je Comodo, ali zna nekada da me izludi.
 
Mene skoro nije, ali ima svoje faze. Pitam se kako će biti kad izađe IS 9, pošto kad je izašla 8-ica, imao je fazon da mi luduje po sistemu u pozadini. Ali su to ispravili. Čak je perfektno radio na Windows 10 nakon upgrade-a. Iako nije zvanično ni podržavao još uvek.
 
Instalirao sam Panda Free na laptopu, dosta manje memorije povuce nego eset, videcu kako ce se pokazati.
 
Bitnije je koliko resursa zauzima/opterećuje u radu, nego koliko memorije...
 
U pravu si, masina na kojoj koristim Eset je iz potpisa, ali na ovaj nesto stariji laptop sam mislio da stavim neku blazu verziju av, ova panda mi se ucinila ok... a kako se pokazao Avast Pro 9?
 
Ne znam da li je neko pomenuo, ja na poslu koristim Bitdefender free, prilicno sam zadovoljan, iako ne volim free AV-ove, ali ovaj radi korektno posao, potrebno je samo da se ulogujete sa svojim mail account-om. Avira zna da zabaguje strasno i cudno radi, AVG i MSE nisu za komentarisanje, Avast je recimo isto korektan, ali Bitdefender ima minijaturni interface i stvarno ne smara ni za sta, sve radi u pozadini.
 
Bitdefender free pruža dosta dobru zaštitu, proverno mi ništa nije propustio i stvarno mi je u vrhu po zaštiti. Nedostaci su loš interfejs i to ne zbog jednostavnosti, već loš u smislu da loše radi, ume da puca i jako je loše uređen, nepraktičan. Takođe, nisam uspeo da ga isključim u par navrata. Exit gasi samo interfejs, sam av nastavi da radi, proces ne možeš da ugasiš, a čak i kad isključiš realtime zaštitu on i dalje nastavlja da blokira ,,određene" fajlove. Ume da smara u pojedinim situacijama kada znaš šta radiš. ( :

MSE vidim mnogi pljuju, ali realno, osim što u pojedinim kombinacijama (hardvera/softvera) ume da zauzme previše resursa (što je možda već i rešeno), sasvim je dobro rešenje.

Avast mi se, s druge strane, sve češće loše pokazuje. Propušta puno toga što nikako ne bi smeo, postaje sve glomazniji i sve prenatrpaniji bespotrebnim, dosadnim softverom, a free verzija postaje sve više ograničena.
 
Bitdefender free pruža dosta dobru zaštitu, proverno mi ništa nije propustio i stvarno mi je u vrhu po zaštiti. Nedostaci su loš interfejs i to ne zbog jednostavnosti, već loš u smislu da loše radi, ume da puca i jako je loše uređen, nepraktičan. Takođe, nisam uspeo da ga isključim u par navrata. Exit gasi samo interfejs, sam av nastavi da radi, proces ne možeš da ugasiš, a čak i kad isključiš realtime zaštitu on i dalje nastavlja da blokira ,,određene" fajlove. Ume da smara u pojedinim situacijama kada znaš šta radiš. ( :

MSE vidim mnogi pljuju, ali realno, osim što u pojedinim kombinacijama (hardvera/softvera) ume da zauzme previše resursa (što je možda već i rešeno), sasvim je dobro rešenje.

Avast mi se, s druge strane, sve češće loše pokazuje. Propušta puno toga što nikako ne bi smeo, postaje sve glomazniji i sve prenatrpaniji bespotrebnim, dosadnim softverom, a free verzija postaje sve više ograničena.

Mislio sam da samo ja imam taj problem zato sto mi je spor laptop, ali tacno je da iritira, jedina dobra stvar u tome je, sto mi skoro nikad ne treba da gledam njegov interface :)
MSE je los u smislu da je supalj kao.. propusta sve, nicemu ne sluzi, ima ga cisto radi reda.
 
Nazad
Vrh Dno