Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

^i7, bas cudno da ga ne primecujes.

Jasno,ali sam bas zbog toga napomenuo da ga imam i na slabijim masina..npr laptop iz potpisa nema ssd,pa i sa avastom sve "leti".

Hocu reci..nije da vam ne verujem,ali ne znam kako da primetim boljitak sa nekom drugom zastitom,kada postojecoj ne nalazim mane?
 

silni bagovi

avast proces ako ne gasis racunar posle nekog vremena nabije CPU usage na 50% ... eto tako voli to da radi ... ja sam mislio da je file shield da proverava torrente itd medjutim desava se i kada racunar idluje. Jednostavno bagovit program.

U zadnje vreme se javlja problem da sam pali recovery na c particiji i vraca ga na 50% (nov feature avast NG servis).

tuga
 
U potpunosti se slažem sa @Dark Magician.. pošto već godinama unazad guram avast samo, a dolaze raznorazni računari, primetio sam da ih ubija nenormalno. Svaki računar mi radi odlično sve dok ne pustim avast.
Takođe i ja planiram da nađem alternativu za svoj, iako meni avast ne guši konfiguraciju. Vidim da gore neki pominju defender+malwarebytes, tako da mi se to čini kao skroz okej ideja. :)
Comodo IS, 360 Total Security.
Potpuno besplatni i za poslovne svrhe.
Drugi ima opciju BitDefender i Avira engin-a.
 

Hvala. Obično ne koristim promocije komercijalnih AV programa ali uzeh ovu da probam.

Sa Bitdefender Free sam uvek imao problema jer UI zagabuje pa pomaže samo restart ali ova IS verzija radi bez problema. Dosta lagan AV po pitanju opterećenja računara ali ne i po pitanju zauzeća RAM memorije. Kod mene zauzima 180-230MB.

Mogu da ga preporučim ljudima koji imaju slabiji procesor ali ne i onima koji kubure sa količinom RAM memorije.
 
Ko hoće BitDefender, kao što napisah gore. 360 Total Security, i izaberite BitDefender engine.
 
silni bagovi

avast proces ako ne gasis racunar posle nekog vremena nabije CPU usage na 50% ... eto tako voli to da radi ... ja sam mislio da je file shield da proverava torrente itd medjutim desava se i kada racunar idluje. Jednostavno bagovit program.

U zadnje vreme se javlja problem da sam pali recovery na c particiji i vraca ga na 50% (nov feature avast NG servis).

tuga
Kod mene (i na kompovima gde sam stavio Avast Free) ništa od navedenog se ne dešava.
 
Drlja po hard disku, kao lud. Vuče se ceo računar. Na SSD-u manje primetno, ali i dalje usporava.
I ako moja konfiguracija iz profila nije dovoljna...
Dok Comodo IS, se ni ne primećuje koliko je lagan.
 
Znači preporuka Comodo IS? Šta mislite o onom Microsoft-ovom Security Essentials?
Interesuje me zbog manje zahtevnih korisnika i za slabije mašine, moram da nađem alternativu za avast, pa me interesuje šta je najbolja varijanta. :)
 
Kažem gore 360 Essential Security ili Total.
Kao i Comodo IS. Za Comodo IS treba znanje, pa nije za ljude koji ga nemaju ili neće da se bakću.
Oba su lagana, i dobra.
 
Kod mene (i na kompovima gde sam stavio Avast Free) ništa od navedenog se ne dešava.
+1 +матора лаптоп конф. Ма бре Руси су мајка за антивирус и вирус програме :)
 
Негде сам прочитао да су им главни програмери Руси. И да имају засебно одељење тамо. Ако сам погрешио тотално исмевај ме како хоћеш. Храни своју малициозност . Опет нема везе с географијом јер нисам рекао да је Праг у Русији јер знам да није. Да ли бих волео да буде- волео бих.
 
zdravo svima, imam jedno pitanje.

nekad je postojao kaspersky program za skeniranje za koji nije bila potrebna licenca. da li tako nesto postoji i danas i ako postoji, da li koristi engine i definicije pravog kaspersky antivirus programa, ili ne? koja bi bila zamena za to?

hvala
 
nasao sam, kaspersky rescue disc i kaspersky virus removal tool. ima i kaspersky security scan. koja mu je razlika sad izmedju njih?
 
Pa imena kazuju sve.
 
imena ne kazuju nista zapravo.

rescue disc - iz ovoga se naslucuje da je predvidjeno da se napravi butabilni usb. da li program na tom usb-u koristi isti scan engine kao i kaspersky antivirus koji se placa - ne pise nigde.

kaspersky virus removal tool - naslucuje se da uklanja viruse, ali se opet postavlja ovo gore pitanje

kaspersky security scanner - koji je smisao ovog programa ako postoje ova dva gore, sta on samo skenira i kaze ti: e imas to i to, ali nema moc da ukloni gamad? opet se postavlja pitanje kao i za ova dva gore.
 
imena ne kazuju nista zapravo.

rescue disc - iz ovoga se naslucuje da je predvidjeno da se napravi butabilni usb. da li program na tom usb-u koristi isti scan engine kao i kaspersky antivirus koji se placa - ne pise nigde.
To ti je Linux distribucija koja je besplatna, butuješ tu distribuciju sa cda ili flasha, updatuješ baze i skeniraš ceo sistem i ukloniš viruse bez problema. Zgodno ako imaš neke gadne viruse koji se ne mogu ukloniti u samom Windowsu, jer su pustili korenje svuda. Besplatno je.

kaspersky virus removal tool - naslucuje se da uklanja viruse, ali se opet postavlja ovo gore pitanje

Sa ovim alatom možeš da skeniraš sistem iz samog Windows i da obrišeš viruse koje nađe, ali ne podržava real time zaštitu.


kaspersky security scanner - koji je smisao ovog programa ako postoje ova dva gore, sta on samo skenira i kaze ti: e imas to i to, ali nema moc da ukloni gamad? opet se postavlja pitanje kao i za ova dva gore.
Ni ja ne vidim smisao ovoga, osim kao kada tražiš mišljenje od drugog doktora. :D Pošto se anti virusi međusobno ne vole, a i nije zdravo na sistem, tako da ako imaš na primer AVG instaliran, a hoćeš da proveriš sistem i sa Kasperskym, da ne bi morao da deinstaliraš AVG, pa instaliraš Kaspersky, pa posle brišeš Kaspersky, pa vraćaš AVG, onda samo staviš taj security scaner.

Nešto poput read-only check diska. :D
 
Poslednja izmena:
Rescue disk, napraviš bootabilni CD/USB skenira sa poslednjim updejteovima i normalan Kasperski engine, briše viruse koje nađe.
Security scaner, proverava "Vulnerabilities" uključujući i firewall, file protection itd. znači nmogo više nego samo viruse.
 
hvala na objasnjenjima. probao sam ovaj rescue disk sinoc mnogo zgodna stvar da s vremena na vreme skeniras sistem.
 
Juče ubacim fleš i pojavi mi se folder sa znakom uzvika, a onda mi se pojavi lnk fajl sa imenom mog fleša i još jedan folder sa tim imenom i izbrisa mi sva dokumenta sa fleša, ostade samo folder sa programima u folderu koji nosi ime fleša i 3 neka bezvezna falja u njemu!?
Antivirus ni jedan ne vidi virus i ne briše.
Šta je ovo, zna li neko, kako se uklanja?
 
Probaj sa Malwarebytes a sto se tice usb-a instaliraj MCShield .
 
Malware iz kine. Svi fajlovi su i dalje na usb flashu, samo su premesteni u skriveni folder koji ima neko kinesko slovo u imenu a nama lici na razmak.
U rootu sticka se nalazi lnk file sa imenom sticka koji pokrece malware cim pokusas da ga otvoris.
U start/startup je dodata još jedna stavka koja pokrece virus pri startu windowsa.
Ubaci flash u neki Linux i moci ces da izvuces fajlove. Što se windowsa tice, vrv ce morati reinstall.
Nijedan AV ga be detektuje, ili ako ga detektuje be ume da ocisti. Mcshield ne ume da izleci usb stick.

Verovatno si zakacio loader koji kasnije svuče na komp ko zna sta.
 
Poslednja izmena:
Баш тако, овде је флешка најмањи проблем и цео комп тражи озбиљно лечење и реинсталацију ... која можда и не помогне ако се узрочник задржи негде по хардовима.
 
Juče ubacim fleš i pojavi mi se folder sa znakom uzvika, a onda mi se pojavi lnk fajl sa imenom mog fleša i još jedan folder sa tim imenom i izbrisa mi sva dokumenta sa fleša, ostade samo folder sa programima u folderu koji nosi ime fleša i 3 neka bezvezna falja u njemu!?
Antivirus ni jedan ne vidi virus i ne briše.
Šta je ovo, zna li neko, kako se uklanja?

Otvoris CMD i kucas:

attrib -r -s -h D:\*.* /s /d

D: - zamjeniti sa slovom koje je dodjeljeno USB disku na racunaru (otvoriti My Computer)

Komanda ce automatski prikazati sve fajlove na flash disku koje je virus sakrio.
Virus fajlovima dodjeli read-only, system, hide atribute i tako skriva stvarne fajlove,a prikazuje lazne foldere preko kojih korisnik pokrece virus.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno