Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Nije kasperski nikad imao besplatne verzije svojih antivirus porgrama, bilo je samo i jos uvek jedino ima perioda slobodnog, besplatnog koristenja, obicno 30 dana.
Ima tog od 30 dana i na engleskom i ruskom moguce i srpskom i jos gomilom drugih jezika...
Naravno da ljudi znaju znanje i samo jednom mozes koristiti free 30 dana. ;)
Zna Eugene sta radi (a i njegova bivsa zena koja je takodje suvlasnik i u stvari vodi firmu).

E sad mi recite koliko kosta burek za dorucak, sok u kaficu, kafa na poslu, litar goriva ... pa proverite na singi.rs posto je licenca za 1. kupovinu a posto je obnavljanje, pa onda kad saznate da mozete na netu na 2g obnoviti licencu za jos 30-40% manju cenu nego kod singi-ja samo ako umete da trazite i mozete na netu da platite i da za te pare imate najbolju antivirusnu zastiti, samo skontajte da li vam je bolje platiti MALO ili se muciti MNOGO da dizete OS iz pocetka i trpoate perograme nanovo ...

;)
 
Poslednja izmena:
Jedno je korišćenje na kućnim/lićnim računarima, drugo u poslovne svrhe. Ne možeš da porediš benzin sa antivirusima, pre svega zato što nemaš besplatan benzin koji odlično završava posao za lični automobil. Isto važi i za sok, kafu i burek. Besplatni Kaspersky postoji sada, ali samo za rusko tržište. Poenta besplatnog softvera na kućnim računarima je popularizacija. Zašto bi plaćao Kaspersky, ako mogu kući da imam npr. Btidefender free, koji po zaštiti ne zaostaje ni malo za Kaspersky-em, a možda je i bolji?
 
kakav je 360 ts na ultra slabim masinama. treba da stavim neki av na athlon 64 + 1gb ram + win xp, pa nemam pojma sta mi je ciniti...
 
Stavi Pandu, nema boljeg AV za slabe masine.
 
tako nesto sam i ja mislio, ali neko ovde prijavi skoror da mu je na dva kompa blokirala panda nacisto, pa sam mislio ovaj 360 security ako je to legit program...
 
Pa lako ces deinstalirati ako bude kocila.
 
Možeš i Bitdefender free da staviš, nije zahtevan uopšte, čak mi se čini da manje opterećuje mašinu i od Microsoft Security Essentials-a (Defender-a) koga takođe možeš da probaš.
 
KFA ima samo File AV i Web AV komponentu iz KAV/KIS/KTS. Čisto da imate na umu ako se preselite u Rusiju ili Kinu. :)
 
Jedno je korišćenje na kućnim/lićnim računarima, drugo u poslovne svrhe. Ne možeš da porediš benzin sa antivirusima, pre svega zato što nemaš besplatan benzin koji odlično završava posao za lični automobil. Isto važi i za sok, kafu i burek. Besplatni Kaspersky postoji sada, ali samo za rusko tržište. Poenta besplatnog softvera na kućnim računarima je popularizacija. Zašto bi plaćao Kaspersky, ako mogu kući da imam npr. Btidefender free, koji po zaštiti ne zaostaje ni malo za Kaspersky-em, a možda je i bolji?

Nisi shvatio, poenta je bila da za sitne pare na godisnjem nivou koliko kosta 15-20 dobrih bureka ili 15 litara goriva imas najbolju antivirusnu zastiti a korist od upotrebe istog moze biti ogromna...
Ja nisam zazalio nikada sto sam trosio pare na njega, koristim ga godinama, a nasao sam nacin da ga imam i za jos manje novce od ove cene u zvanicnoj prodaji kod nas a opet 100% legalno.


Bravo za njih, divno kada daju popularizacije radi svoj proizvod narodu svom i svima koji nemaju nista protiv da ga koriste na ruskom...
Ucite ruski, vidite da ce da nam treba i koristi. :)
 
p307 pise kao da je antivirus za komp najvaznija stvar na svetu. i da mora samo kaspersky. ima nkd kljuceva za 300 dinara, isto toliko je dobar, ako ne i bolji.
 
koja je razlika izmedju 360ts i 360tse ?

360TSE ima samo antivirus, dok 360TS ima i cleaner, i neki speedup, i patchup i jos dosta stvari...Ako ti to nije potrebno vec samo antivirus, onda koristi 360TSE...

@ed_hunter3
Pusti ga, vidis da je botina :D Ja poslao link za kaspersky free antivirus da mu dokazem da postoji i free verzija, koja je na ruskom jer je jos beta verzija (tek treba da izbace englesku u narednom periodu), on odma' prica kako treba ruski da se uci ako neko hoce da koristi....a navodno je upucen u kaspersky proizvode...
 
Poslednja izmena:
Nisi shvatio, poenta je bila da za sitne pare na godisnjem nivou koliko kosta 15-20 dobrih bureka ili 15 litara goriva imas najbolju antivirusnu zastiti a korist od upotrebe istog moze biti ogromna...
Ja nisam zazalio nikada sto sam trosio pare na njega, koristim ga godinama, a nasao sam nacin da ga imam i za jos manje novce od ove cene u zvanicnoj prodaji kod nas a opet 100% legalno.
Kaspersky je dobar antivirus, međutim, ni za jedan ne može da se tvrdi da je najbolji jer ne postoji ni jedan realni test antivirusnih programa, niti će ga u skorije vreme biti. To što tvoj komp nije bio zaražen ne znači ništa, nije ni moj lični komp nikada imao malware, a koristio sam godinama različita antivirusna rešenja, većinu poznatih. I eto nikada nisam zažalio što sam koristio besplatna rešenja. Po mom iskustvu, od besplatnih rešenja, trenutno najbolju zaštitu pruža Bitdefender free koja ne zaostaje ni malo za plaćenim rešenjima poput Kaspersky av-a ili ESET-a. Za oba smatram da su dobra antivirusna rešenja, ali kako ni jedan od njih ne nudi besplatnu kućnu zaštitu (bar u Srbiji), ne preporučujem ih nikome. Plaćeno rešenje je tu pre svega zbog podrške i znači u slučajevima kada ima bitnih, pre svega, poslovnih podataka na računarima. Za kućni računar je gotovo uvek apsolutno suvišno.
 
Eset smart Security 9 , skoro sam i pazario original verziju
 
360TSE ima samo antivirus, dok 360TS ima i cleaner, i neki speedup, i patchup i jos dosta stvari...Ako ti to nije potrebno vec samo antivirus, onda koristi 360TSE...

@ed_hunter3
Pusti ga, vidis da je botina :D Ja poslao link za kaspersky free antivirus da mu dokazem da postoji i free verzija, koja je na ruskom jer je jos beta verzija (tek treba da izbace englesku u narednom periodu), on odma' prica kako treba ruski da se uci ako neko hoce da koristi....a navodno je upucen u kaspersky proizvode...

Znas li zasto botina ne zna za besplatni kav, pa zato sto ga vec jednu deceniju placa, jednom godisnje (a sada i jednom u 2 godine) uplatim pisljivih 15-ak € i ne mislim vise (preterano) o zastiti kompa, dok se vi svaki cas naganjate gde i kako da nadjete neko piratsko resenje za aktivaciju kav-a ili nekog drugog antivirusa... ;)

Upucen taman toliko koliko ga koristim i koliko imam problema sa virusima. :)
Prosle godine sam imao JEDNOM problem i za to sam ja kriv, pritisnuo YES i napravi ja njasre iako je KAV prijavljivao gamad.

Pozdrav od botine.
 
Bravo za njih, divno kada daju popularizacije radi svoj proizvod narodu svom i svima koji nemaju nista protiv da ga koriste na ruskom...
Ucite ruski, vidite da ce da nam treba i koristi. :)

Trenutno, KFA može da se aktivira isključivo sa ruske i kineske IP geolokacije. Ne znam da li se može aktivirati i sa ex-SSSR IP adresa.
 
Znas li zasto botina ne zna za besplatni kav, pa zato sto ga vec jednu deceniju placa, jednom godisnje (a sada i jednom u 2 godine) uplatim pisljivih 15-ak € i ne mislim vise (preterano) o zastiti kompa, dok se vi svaki cas naganjate gde i kako da nadjete neko piratsko resenje za aktivaciju kav-a ili nekog drugog antivirusa... ;)
Ја сам неколико година радио отприлике тако а онда ми је то постао непотребан трошак јер сам прешао на ОС кога не муче превише штеточине. ;) И даље имам по који windows али за толику употребу посао завршава и дефендер.
 
Znas li zasto botina ne zna za besplatni kav, pa zato sto ga vec jednu deceniju placa, jednom godisnje (a sada i jednom u 2 godine) uplatim pisljivih 15-ak € i ne mislim vise (preterano) o zastiti kompa, dok se vi svaki cas naganjate gde i kako da nadjete neko piratsko resenje za aktivaciju kav-a ili nekog drugog antivirusa... ;)

Upucen taman toliko koliko ga koristim i koliko imam problema sa virusima. :)
Prosle godine sam imao JEDNOM problem i za to sam ja kriv, pritisnuo YES i napravi ja njasre iako je KAV prijavljivao gamad.

Pozdrav od botine.

Ja sam do sad koristio uglavnom Avast Free, sigurno 8 i vise godina, i nikad nisam imao problema, tako da nije bilo potrebe za koriscenjem piratskih verzija....e sad mozda ces da kazes kako znam da je avast radio posao kako treba, tj. da mi i pored njega nije bio komp pun virusa, to sam se i ja pitao, ali sam na, recimo, godinu i po brisao avast, instalirao 4-5 drugih antivirusa, kako free, tako i pro trial i skenirao komp cisto da proverim da li ce nesto da nadju, ali nisu nista nasli, sto znaci da je dobro radio posao, pa sam nakon izvrsene provere ponovo instalirao avast.....sto znaci da nisu samo placene verzije jedine koje vrse posao.....naravno, upravu si, ko zeli moze da plati (samim tim se dobija antivirus sa vise funkcija i tehnicka podrska proizvodjaca), pogotovo kada su u pitanju firme koje zavise od racunara i fajlova koji su sacuvani.....

Licno sam imao pre 9god placeni Kaspesky na Win XP, i samo se secam kad god nadje virus cuje se neko prasence :D ali jednog dana nije mogao sistem ni da se butuje od silnih virusa, pa je zastao na "Welcome" i to je to....

Tako da licno ne volim da se kunem ni u jedan antivirus, kao sto nisam ni u avast, od kada sam presao na Win 10, poceo je da zeza, i odmah sam ga promenio bez mnogo razmisljanja (naravno mogao sam da trazim neko resenje na net-u kako da resim trenutni problem, ali sta ce meni to da "budzim" nesto kako bi dobro radilo)....

P.S. I sad imam Bitdefenter IS i Panda IS 6 meseci free, i Kaspesky IS 3 meseca free, ali mislim da nema potrebe da ih koristim, mada sam ih isprobao pre 10-ak dana, i za razliku od prva dva, za Kaspesky stvarno svaka pohvala.....

Mozda sam ustvari ja botina sto ne placam antivirus, ali stvarno nisam do sada video potrebu za njima...

Screenshot_1.jpg

Evo, sad se malo druzim sa kinezima do izlaska Kaspesky Free ENG...... :)

Mada....mozda i iskoristim i ona 3 meseca KIS, taman ce da stigne KFA do tad..... :d
 
Poslednja izmena:
Ima za manje od 3$ da se kupi godisnja licenca, sto uopste nije lose... :)

Platio sam je još manje na G2A. Ispostavilo se da licenca, i ako je plaćena za 1 računar, važi za 3 :) Isto tako je pisalo da važi godinu dana, a važi 18 meseci :D
 
Since yesterday, Locky has been picked up by most of the major malware scanners. But given that the malware depends on would-be victims using older versions of Microsoft Office or falling for some of the most preposterous social engineering ever, the most likely targets of Locky are probably not updating their anti-virus software—if they have any.

Link


S obzirom na epidemiju ransomware-a, biće mnogo ovih tema na forumu, i okretanje prakse za 180 stepeni.
 
Kao i uvek, nema tog antivirusa koji će da spasi nekoga ko je dovoljno glup da pali makroe na nepoznatom word dokumentu.
 
Pa majku mu, u onom vordu bukvalno pise molim te, pusti me da te pokradem...
Da ponovimo po ko zna koj put, mozak je najbolji antivirus, al je licenca skupa....
 
Pa majku mu, u onom vordu bukvalno pise molim te, pusti me da te pokradem...
Da ponovimo po ko zna koj put, mozak je najbolji antivirus, al je licenca skupa....

Potpuno se slazem sa ovim......
Ja na Win10 imam ukljucen Defender, pazim sta radim i nemam nikakvih problema sa virusima......
 
Nazad
Vrh Dno