Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Postoji Linux :)
 
Ovo je WINDOWS tema sem ako ja nisam oslabio sa vidom !
 
Ја сам зато и написао да се не уклапам у предлог.
 
Pozdrav svima,
Dobila sam mali asusov laptop, od svega 4GB hard memorije. U njemu je postojao nod 32 antivirus koji je istekao, i ja ga lepo obrisem, al sad imam problem, probala sam da instaliram AVG i AVAST, ali ne moze jer nema dovoljno memorije na hardu. Moze li neko da mi pomogne i da mi kaze sta da instaliram ? Trebao bi mi neki koji zauzima najmanje mesta na hardu pri instalaciji. Imam ja i memorijsku karticu od 16GB za njega, ali ne mogu antivirus tu instalirati, trebao bi na particiju na kojoj je sistem, ili gresim??
Unapred hvalaaa
Koji je to laptop sa 4GB? Sto ne vratis nod?
 
Ajmo ko koristi Bitdefender IS (2014, 2015), imam jednu licencu na 6 meseci, free.
Prvi ko se javi na pm dobija licencu, samo neka pozuri licenca mora da se aktivira danas...
 
Sorry. Moja greška. Ovo kod mene je BD WINDOWS 8 verzija i ne prihvata key.
 
Ok.
Znaci ako nekom treba licenca BD IS 2014, 2015, neka se javi, vazi do 24h..
 
Nece niko ni dzabe licencu, eto kakav smo narod, drazi je pirat :D
 
Чини ми се да БД повремено даје џ лиценцу на 3 или 6 месеци па се људи не гурају превише. Ја сам годинама користио KAV али сам у једном тренутку био танак да платим лиценцу и онда сам одустао од њега. Мало пробао MSE, мало више линух и сада сам миран по том питању. Ако једном решим да наставим са Пенџерима, некако ћу да се снађем за паре, имам попуст код Касперског као стара муштерија а највише ми је он одговарао.
 
Samo da na adekvatnoj temi napisem jos jednu potvrdu koliko je Avast postao djubre. Drugarici je istekla free licenca, i posto nije pratila, sistem je ostao nezasticen neko vreme. Zapatila je 5-6 ozbiljnih toolbar-ova, ne moze da se instalira nijedan AV, mora ozbiljno da se ocisti sistem - zato sto genijalci smatraju da nakon isteka licence treba da te ostave na cedilu ako nisi ukucao neki fake e-mail i klinuo na registraciju.
 
Ne, Avast bi trebalo da spreci instalaciju malware-a i nakon isteka licence. Ne mora da se azurira, recimo, ali potpuna deaktivacija (besplatne!) usluge je bizarna.
 
Samo da na adekvatnoj temi napisem jos jednu potvrdu koliko je Avast postao djubre. Drugarici je istekla free licenca, i posto nije pratila, sistem je ostao nezasticen neko vreme. Zapatila je 5-6 ozbiljnih toolbar-ova, ne moze da se instalira nijedan AV, mora ozbiljno da se ocisti sistem - zato sto genijalci smatraju da nakon isteka licence treba da te ostave na cedilu ako nisi ukucao neki fake e-mail i klinuo na registraciju.

Šta je imala da prati kad ističe licenca kad Avast počne da izbacuje obaveštenje 1 mesec pre isteka i to svaki dan? Što je Avast kriv što je nju više od mesec dana mrzelo da čita obaveštenje koje joj Avast pokazuje? Avast štiti korisnike ali nije dizajniran da bude i_d_i_o_t-proof.
 
Samo da na adekvatnoj temi napisem jos jednu potvrdu koliko je Avast postao djubre. Drugarici je istekla free licenca, i posto nije pratila, sistem je ostao nezasticen neko vreme. Zapatila je 5-6 ozbiljnih toolbar-ova, ne moze da se instalira nijedan AV, mora ozbiljno da se ocisti sistem - zato sto genijalci smatraju da nakon isteka licence treba da te ostave na cedilu ako nisi ukucao neki fake e-mail i klinuo na registraciju.

Umesto što si instalirao Avast, bolje da si joj objasnio šta su toolbarovi, i kako izbegne da ih instalira.
 
Nisam joj ja instalirao Avast, i svakako da ima dosta njene krivice, ali kazem da se to sa drugim AV ne bi desilo.
 
Sa svakim antivirusom bi se desilo isto jer toolbar nije malware a nijedan antivirus nije programiran da brise toolbare. Avira recimo u okviru setup-a ima Ask toolbar.
 
Nije rec o Google-Ask i "normalnim" toolbar-ovima, vec se radi o browser hijacker-ima tipa Spigot, koji jeste malware. I naravno da AV ne brise, vec ne dozvoljava instalaciju malware-a.
 
Ask je upravo to sto ti pises browser hijacker, isto je i sa Spigot. Mozes ih deinstalirati iz control panela ali ostaju repovi za njima.
Aplikacije se instaliraju uz dozvolu korisnika i antivirus ne vodi brigu o tome. To imas kod mnogo besplatnih programa i za to dobijaju novac, ali ostavljaju mogucnost korisniku da sam odluci cime se unapred ogradjuju.
To sto se u zadnjih godinu dana toga nakupilo kao pleve i sto usporavaju racunare i internet to je druga prica.
Do pre nekoliko godina nije se uopste cistio taj adware, ciljalo se samo na klasican malware.

Da bi smanjio posao helperima i da ne bi pisali kilometarske skripte, francuski developer Xplode je napisao AdwCleaner koji pocisti dosta toga i posle se samo fixaju ostaci.
Malwarebytes je takodje poceo da obradjuje adware koji se u njegovim izvestajima pojavljuju kao PUP aplikacije.
 
My bad, kad sam govorio o Ask, imao sam na umu Bing. Nikad nisam koristio nijedan toolbar, pa je lako pogresiti. I Spigot sam naveo kao primer - ne znam da li je bio konkretno taj u sistemu, uglavnom bilo je nesto slicno sto sam jedva daljinski ocistio.
 
Common Sense Internet Security 2015 :D Najjaci AV ocam' :d
 
Da li mi neko može pomoći gde da nađem desktop gadget za Kaspersky Internet Security 2015.
 
Godinam sam koristio Kaspeski internet security. Međutim ove godine ne mogu da iskoristim licence, koje sam nabavio. Da ne objašnajvam zašto,a i kaspersky je ispao malo bezobrazan. Sa ovakvim cenama pitanje da li ću ga nekad u budućnosti koristiti, a i drugi nisu mnogo bolji.

Da li neko ima iskustva sa G-Data Internet security ili G-Data total protection? Pošto mi se čini da je ovo nešto najpovoljnije što sam mogao da nađem, kod nas.
 
Godinam sam koristio Kaspeski internet security. Međutim ove godine ne mogu da iskoristim licence, koje sam nabavio. Da ne objašnajvam zašto,a i kaspersky je ispao malo bezobrazan. Sa ovakvim cenama pitanje da li ću ga nekad u budućnosti koristiti, a i drugi nisu mnogo bolji.

Da li neko ima iskustva sa G-Data Internet security ili G-Data total protection? Pošto mi se čini da je ovo nešto najpovoljnije što sam mogao da nađem, kod nas.
Najpovoljniji je Comodo Internet Security jer je besplatan, a kompletno rešenje, plus može i u komercijalne svrhe isto besplatno.
 
Koristio sam nekad davno besplatne verzije, dobre su ali ipak se ne mogu porediti sa komerciajlnim. Avira mi se pokazala kao njabolja. Međutim prvom prilikom kad sam počeo da koristim komercijalne verzije našo je propuste, ali zato svi USB moji i prijatelja imali su su svega i svačega. Ni jedna besplatno rešenje zaštite kako moje i njihovo nije ništa primetilo na tim USB-ovima. Drugar je godinama koristio jednu popularnu besplatnu zaštitu, kad je stavio jednu komercijalnu probnu verziju (pre otprilike dve nedelje) našao mu je sve i svašta. Zato bespaltne verzije uzimam sa rezervom.
Godinama sam koristio Kaspersky a jedne godine i Bitdefender, ali sa cenama sad ubijaju. Kaspersky sam koristio jer sam mogao jeftino da nabavim licence sa drugog kontinenta i to je poprilično bilo dostupno. Sad je kaspersky promenio politiku.

Comodo Internet Security koliko vidim na nekim sajtovima kompanija koje se bave takvim testiranjima i nije se pokazao nešto. Mada sve to uzimam sa rezervom jer svašta testiraju i svako ima neke svoje kriterijume.
 
Nazad
Vrh Dno