Šta je novo?

podesavanje za HTC gprs i mms(064)

tassotti

Čuven
Učlanjen(a)
11.01.2004
Poruke
972
Poena
630
Ortak je nabavio HTC P3300. Posto searchom nisam nasao podesavanja za gprs i mms za mts, ako neko ima neka ga nemrzi da napise ovde. pozdrav
 
Ja sam imao problema da (na 063) podesim HTC TyTN za MMS, dok je GPRS radio iz prve.
A pratio sam uputstva sa Telenorovog sajta.
 
...ja sam pratio podesavanja sa telenorovog sajta i proradilo iz prve na qtek-u s200.Naravno samo stavis APN gprsinternet(za mts)
 
Poslednja izmena:
GPRS radi, a ova tema je i dalje otvorena za MMS podešavanja :wave:
 
Na šta konkretno misliš?!
 
MMS Proxy, kad upisuješ tamo u MMS Server u porukama ... nemam sad kod sebe nijedan WM telefon da bih ti rekao tačno ... al' znaš valjda na šta mislim ...

E, kad upisuješ proxy, upisuj ga bez 0 u adresi - primer:

192.168.001.002 treba da napišeš kao 192.168.1.2, OK?
 
Kapiram, ajd da probam pa ću da javnem :wave:
 
imam HTC TyTN, korisnik sam MTS-a. GPRS sam naterao da radi tek kada sam zakucao adresu DNS servera nekog drugog provajdera. Adresa DNS-a koju mi je mts automatski dodeljivao 195.178.38.3 nije bila upotrebljiva. MMS nisam uspeo da namestim ni posle raznih pokusaja i peripetija. Da li je neko uspeo da podesi MMS na ovom telefunu kod MTS-a?
 
MMS Proxy, kad upisuješ tamo u MMS Server u porukama ... nemam sad kod sebe nijedan WM telefon da bih ti rekao tačno ... al' znaš valjda na šta mislim ...

E, kad upisuješ proxy, upisuj ga bez 0 u adresi - primer:

192.168.001.002 treba da napišeš kao 192.168.1.2, OK?

Sad sam probao i sa nulama i bez - i dalje bez uspeha :mad:

Gateway stavim ili 172.17.85.131 ili 172.017.085.131, Port number je 8080, Server adress http://mms.mts064.telekom.yu/mms/wapenc, Connect via stavim Internet ili Telekom, i dalje ništa :(
 
Ajmo polako ...

Start/Settings/Connections/Connections ... imaš dve opcije, jedna je "Connect to Internet", druga je "My Work settings" ili tako nešto. Imena možeš da im menjaš u drugom jezičku, da dodaješ nove, al' da se sada ne bavimo još i time ...

Znači, u svakom od "Connection type" (pomenuta dva gore), treba da imaš samo po jedan Connection profile. U "Internet" staviš samo apn za Internet, u "Work" staviš samo apn za mms.

Onda u MMS podešavanjima u messaging-u namestiš da se povezuje preko "My work" ilikakoseveć zove, skloniš nule iz proksija i Bog da te vidi ...

Javi ...
 
El Toro Loco = Ludi Bik? :D

Lafe, svaka čast, uspeo sam :wave:

Evo postupno kako se namešta MMS na 064 na HTC TyTN (verovatno je isto ili slično i za ostale WM5 uređaje):

* Start / Settings / Connections / Connections
* U "My Work Network" izaberte "Add a new modem connection"
* Nazovite novu konekciju recimo "Telekom MMS"
* Za modem izaberite "Cellular line (GPRS, 3G)
* Za access point name stavite "mms"
* Za username stavite "mts"
* Za password stavite "064"
* Domain ostaje prazno
* Klik na Finish i pola posla je gotovo
* onda ponovo Start / Programs / Messaging / MMS / Menu / Options pa klik na MMS
* na tabu "Servers" klik na "Telekom MMS"
* Server name treba da stoji "Telekom MMS"
* Gateway je 172.17.85.131, znači bez nula
* Port number je 8080
* Server adress je http://mms.mts064.telekom.yu/mms/wapenc
* U "Connect via" stavite "My Work Network"
* U "Wap Version" stavite "WAP 2.0"
* Klik na OK i to bi trebalo da je to :wave:
 
El Toro Loco = Ludi Bik? :D

Lafe, svaka čast, uspeo sam :wave:

Evo postupno kako se namešta MMS na 064 na HTC TyTN (verovatno je isto ili slično i za ostale WM5 uređaje):

* Start / Settings / Connections / Connections
* U "My Work Network" izaberte "Add a new modem connection"
* Nazovite novu konekciju recimo "Telekom MMS"
* Za modem izaberite "Cellular line (GPRS, 3G)
* Za access point name stavite "mms"
* Za username stavite "mts"
* Za password stavite "064"
* Domain ostaje prazno
* Klik na Finish i pola posla je gotovo
* onda ponovo Start / Programs / Messaging / MMS / Menu / Options pa klik na MMS
* na tabu "Servers" klik na "Telekom MMS"
* Server name treba da stoji "Telekom MMS"
* Gateway je 172.17.85.131, znači bez nula
* Port number je 8080
* Server adress je http://mms.mts064.telekom.yu/mms/wapenc
* U "Connect via" stavite "My Work Network"
* U "Wap Version" stavite "WAP 2.0"
* Klik na OK i to bi trebalo da je to :wave:

Pokusao sam ovako kako je napisano, ali i dalje ne mogu da posaljem MMS, konektuje se, krene da salje i ne uspeva. Poruka ostaje u Outbox-u... Pomocu Vxutil programa pokusao sam da pingujem 172.17.85.131 ali mi je nedostupan. Zna li neko sta jos treba da se podesi?
 
Vidim da si imao problema sa konfigurisanjem GPRS-a.

Probaj ovo što je Highl1 napisao u drugoj temi:

Podesavanje GPRS-a na TyTN-u (MMS ne koristim)
Start > Settings > Connections > Connections
Add a new modem Connection, odaberesh ime koje hoces da koristish, "Select a modem" odaberesh "Cellular Line (GPRS, 3G) i kliknesh next
"Access point name" upishesh "gprsinternet", kliknesh next
User name: mts
Password: 064
Domain:* ostavish prazno
advanced ne dirash, tj ostavish checkirano "Use server-asssigned IP address"
i kliknesh finish, i to je to


Pa onda probaj da konfigurišeš MMS.

Ili odradi reset telefona na fabrička podešavanja pa ispočetka GPRS, pa MMS.

Javni obavezno :wave:
 
Vec sam probao... Automatski dobijem DNS adresu 195.178.38.3 sto je i zvanicni DNS MTS-a. Ping na primer do ip adrese googla radi ali ne moze da resolvuje www.google.com. Znaci da ne dobijam korektne podatke od DNS servera. Sve proradi kada zakucam DNS server na 80.93.224.2 (dns server absoluteOK). Mislim da mi je problem sa MMS taj sto mozda MTS ne prepoznaje da dolazim sa njegove mreze jer kada pokusam da pristupim njihovom wap mondo sajtu dobijam poruku da je ovaj servis moguc samo za korisnike MTS-a.
 
Imam T-Mobile MDA (Qtek 9100), bas sam mu uradio i hard reset, sve isposhtovao kako ljudi ovde napisashe... i nema sanse da mu nateram MMS da radi.

Probao sam i sa: http://www.htcclub.net/en/settings.php
dodavao, preradjivao... i nista

Ovi u telekomu takodje ne znaju da ga podese.


Uglavnom, nesrecan sam jako.
 
Niko nema resenje za probleme sa podesavanjem MMS na MTS-u? :(
 
Poslednja izmena:
Dakle ovako ljudi.. Posto sam video da gomila vas ima slicne, da ne kazem identicne probleme kao i ja xda orbit-u, ovako sam ja resio problem... Posto nista nije uspelo, jednostavno sam hardwerski resetovao sistem iznova, prezalio sve sto sam instalirao i kada sam uneo parametre na cist sistem ODMAH, sve je proradilo iz prve i odmah.. Onda sam polako nafilovao sistem kako sam hteo, i sad sve radi.. Moja teorija je da kad se jedanput zbaguje, ne mozes vise nista da mu uradis, i mozes do sutra da stavljas pravilna setovanja.. Probajte to, videcete da je to resenje...
 
eh da i jos nesto.. Naravno da sam ip stavio bez nula , i jedino razlicito sto sam uradio od gore navedenih setovanja je da sam stavio max size poruke na 100kb, a 300kb stoji po njemu.. Eto...
 
eh da i jos nesto.. Naravno da sam ip stavio bez nula , i jedino razlicito sto sam uradio od gore navedenih setovanja je da sam stavio max size poruke na 100kb, a 300kb stoji po njemu.. Eto...


Vec rekoh da nece :( vec dva puta sam ga vracao na fabricka podesavanja i uvek isto... Mislim da je problem sto MTS ne prepoznaje da dolazim sa njegove mreze, a zbog cega to niko ne zna da mi kaze...
 
Tytn II

Evo ja imam TYTN II i isto. MMS ne radi ali sve drugo radi savrseno. Gprs savrseno, a mms uvek ide ali stigne do 83% ili 90% i dalje nece.

U telekomu nista ne znaju. Muka mi je od njih.

server name : telekom mms
gateway: 172.17.85.131
port number: 8080
serveraddress:http://mms.mts064.telekom.yu/mms/wapenc
connect via: ono sto napravis sa userom mts pass,064 ,....itd
send limit: 300k
wap version : wap 2.0

I nista!!!!
 
Nazad
Vrh Dno