Šta je novo?

KMPlayer

Ni meni na Windows 10 nece , izgleda da mora da se ceka novija verzija KMplayera za 10-ku.

Ovo je podesavanje za PotPlayer ne za KM.

Inace nece da radi jer je moj Pot bio 64bit a ovaj od @dexter87 predpostavljam 32bit jer kad instaliram Pot 32bit onda mogu da ucitam normalno.
 
Jeste, 32bit verzija je pot-a koju koristim. Možeš da koristiš 32 bitnu verziju bez problema, radi ona dobro.

EDIT: Izbacicu kasnije reg fajl i za 64bit- verziju....
 
Poslednja izmena:
Evo i za 64bit
 

Prilozi

  • pot-64bit.rar
    1.1 KB · Pregleda: 15
zašto km player više ne reprodukuje slova šćč ranije je funkcionisalo kada se stavi evropa u subtitle settings... vise ne...
 
Ako nece iz plejera da se namesti, mozes iz windowsa da forsiras, Region&Language/Administrative/Change Sistem locale - pa stavis na Serbia. Ali ako koristis win10 onda nece cini mi se Cortana da radi ako ovako namestis.
 
Meni na win 10 prikazuje nasa slova kada stoji na east/central eur. na zadnjoj verziji KM ali na locale Serbia.
 
Tako i treba da bude da bi prikazivalo nasa slova.
 
Testirao sam malopre, KMPlayer i Pot Player, nisu isto... kmplayer ima ostriji prikaz i toplije boje, ili mozda to nije ostriji prikaz vec igranje sa kontrastom, uglavnom ima bolji prikaz od pot playera, koji izgleda bledunjavo kad se direktno uporede... zvuk je takodje na strani kmplayera, glasniji je i bolje odradjen... tako da cu se ja vratiti na kmplayer, samo moram videti kako da se efikasno resim ovih reklama!
stalno klikce neko cudo kad ga otvorim i krece reklama...
To je kao da kažeš da dva audio plejera imaju različit kvalitet zvuka. Imaće, ako ispodešavaš ekvilajzer ili dodaš postprocessing, neki mogu da koriste ASIO ili WASAPI, ali ako koriste DirectX output i standardne kodeke na sistemu, imaće isti output. Isto važi i za video plejer.
 
Ne slazem se ili se ne razumemo, gledam kvalitet oba proizvoda out of the box:

kmp pobedjuje pot u kvalitetu slike i kvalitetu zvuka

kao sto recimo na polju muzickih plejera aimp pobedjuje foobar po kvalitetu i detaljnosti zvuka, pri istim podesavanjima, jedino sto foobar ima mnogo lepsi interfejs.
 
Da slazem se da kmp ima u topliju boju a pot malo izbledeo. Zvuk nisam primetio da je nesto bolji ali za nijansu je glasniji kod kmp.
 
Ne slazem se ili se ne razumemo, gledam kvalitet oba proizvoda out of the box:

kmp pobedjuje pot u kvalitetu slike i kvalitetu zvuka

kao sto recimo na polju muzickih plejera aimp pobedjuje foobar po kvalitetu i detaljnosti zvuka, pri istim podesavanjima, jedino sto foobar ima mnogo lepsi interfejs.
Nemamo se oko čega slagati ili ne. Sve razlike moraju biti pitanje postprocessinga unutar samog softvera. Ako AIMP ima drugačiji zvuk, to znači da se podrazumevano radi postprocessing. Da li se to nekom sviđa ili ne, je potpuno drugo pitanje.
 
Pa to ti pricam... mene zanima kvalitet softvera kakav je kad ga skinem i instaliram, ja ne zelim da ga podesavam, zelim da sve to vec bude podeseno da daje najveci audio vizuelni kvalitet.
Sad naravno ukusi su razliciti, kao i vid i sluh... nekom prija jedno, nekom prija drugo...

Tako su meni pobednici kmp i aimp, a ne zelim da oni pobede, zelim da pobede pot i foobar... ali da bi se to mozda desilo, ja bi morao da ih podesavam...
 
Ljudi koji bi mi pleyer preporucili, hocu da ga batalim ovaj GOM player, pa izbor je pao na ovaj KMPlayer ili na Potplayer prednoste i mane ?
 
Pa to ti pricam... mene zanima kvalitet softvera kakav je kad ga skinem i instaliram, ja ne zelim da ga podesavam, zelim da sve to vec bude podeseno da daje najveci audio vizuelni kvalitet.
Sad naravno ukusi su razliciti, kao i vid i sluh... nekom prija jedno, nekom prija drugo...

Tako su meni pobednici kmp i aimp, a ne zelim da oni pobede, zelim da pobede pot i foobar... ali da bi se to mozda desilo, ja bi morao da ih podesavam...
Zvuk, odnosno slika je onakva kakav jeste, to što se tebi sviđa primena post-processing filtera je nešto drugo i nema nikakve veze sa kvalitetom softvera. Meni je potpuno neshvatljivo da neko ne želi da dodatno jednom podesi softver koji će jednom podesiti, i dalje ga koristi dugo. U stvari, pretpostavljam da postoji i termin za to.
 
Ljudi koji bi mi pleyer preporucili, hocu da ga batalim ovaj GOM player, pa izbor je pao na ovaj KMPlayer ili na Potplayer prednoste i mane ?

Ja bih preporučio da probaš PotPlayer ili MPC-BE sa MadVR, i malo ga podesiš da bi dobio najbolje što možeš.
 
Ja bih preporučio da probaš PotPlayer ili MPC-BE sa MadVR, i malo ga podesiš da bi dobio najbolje što možeš.

Jedno pitanje, zasto pot pored VLC-a? MPC je kao default player po meni uvek potreban. Posebno za filmove, izmedju pot i VLC, ja biram VLC jer moze da se instalira, a i ne mora, potpuno je svejedno, za x64 i 32-bit verzije, plus "nigtlybuild" svaki dan se radi na njemu, jednostavniji je, napredniji, lepsi, renderuje prevod bolje itd itd.
 
A ti onda probaj MPC-BE, ima daleko manje opcija od PotP a opet ima sve opcije koje ti trebaju.
U stvari, još uvek mi nije jasno čemu tolike opcije kad ni sa njima nisam mogao da ga podesim. U MPC-BE promenim boju titla i kodiranje slova, odaberem video render (EVR-CP ili madVR), promenim prečice za tastere miša i sve radi kako treba. Sa KMP i PotP nikako nisam mogao da namestim centralno poravnanje titlova. A imao sam problema i sa našim slovima. Tek dok nadjem gde da namestim koji dekoder da koristi i downmix zvuka... Plus bili počeli da pakuju neke gluposti u KMP. Bar Pot to nema, valjda. Nisam ih probao više od godinu dana.
 
A ti onda probaj MPC-BE, ima daleko manje opcija od PotP a opet ima sve opcije koje ti trebaju.
U stvari, još uvek mi nije jasno čemu tolike opcije kad ni sa njima nisam mogao da ga podesim. U MPC-BE promenim boju titla i kodiranje slova, odaberem video render (EVR-CP ili madVR), promenim prečice za tastere miša i sve radi kako treba. Sa KMP i PotP nikako nisam mogao da namestim centralno poravnanje titlova. A imao sam problema i sa našim slovima. Tek dok nadjem gde da namestim koji dekoder da koristi i downmix zvuka... Plus bili počeli da pakuju neke gluposti u KMP. Bar Pot to nema, valjda. Nisam ih probao više od godinu dana.

Probacu, koristim HC x64, ali probacu. Naravno da niko ne voli gomilu opcija koje mu ne trebaju, hteo sam da kazem da VLC ima sve sto ti je potrebno, e sad, naravno ne interesuje te sve, ali ima napredna podesavanja svega, tj. ne postoji nesto sto ne moze da se podesi, ako ne zelis da cackas ili ne znas, na default-u je totalno ok, opet nije nista konfuzno i nagomilano tako da se ne zna sta je sta, vec je sve uredno spakovano po sektorima itd. Pozicioniranje i podesavanje velicine subtitle-a je takoreci smesno.

VLC mi se svidja jer mu je podrska ubedljivo najbolja, imas taj jedan .zip koji skines, otpakujes i tu je bukvalno sve sto ti treba da pustis bukvalno SVE. Jednostavan interface, blabla.
 
Jedno pitanje, zasto pot pored VLC-a? MPC je kao default player po meni uvek potreban. Posebno za filmove, izmedju pot i VLC, ja biram VLC jer moze da se instalira, a i ne mora, potpuno je svejedno, za x64 i 32-bit verzije, plus "nigtlybuild" svaki dan se radi na njemu, jednostavniji je, napredniji, lepsi, renderuje prevod bolje itd itd.
Meni je bitan MadVR, gde možeš podesiti sliku u sitne detalje, smooth playback itd... VLC takva podešavanja nema i ne može da koristi eksterne filtere, ako se dobro sećam. A što se tiče portabilne instalacije, to mogu uglavnom svi. Da ne govorimo o tome da mi SMP bolje radi na Linuxu i nemam problema sa renderom, za razliku od VLCa.
 
Poslednja izmena:
A ti onda probaj MPC-BE, ima daleko manje opcija od PotP a opet ima sve opcije koje ti trebaju.
U stvari, još uvek mi nije jasno čemu tolike opcije kad ni sa njima nisam mogao da ga podesim. U MPC-BE promenim boju titla i kodiranje slova, odaberem video render (EVR-CP ili madVR), promenim prečice za tastere miša i sve radi kako treba. Sa KMP i PotP nikako nisam mogao da namestim centralno poravnanje titlova. A imao sam problema i sa našim slovima. Tek dok nadjem gde da namestim koji dekoder da koristi i downmix zvuka... Plus bili počeli da pakuju neke gluposti u KMP. Bar Pot to nema, valjda. Nisam ih probao više od godinu dana.
Slažem se, ovo je najbolji izbor.
 
jednostavniji je, napredniji, lepsi, renderuje prevod bolje itd itd.
Ja sam dugo koristio KMP, pa POt, pa sada MPC-HC. VLC mi je uvek backup, ali nikada mi nije bio No1 iz više razloga: manje je intuitivan od ostalih navedenih; po defaultu izgleda katastrofalno (u rangu je sa MPCom :) ); u VLCu je uvek neka komplikacija sa promenom fontova titlova (a svi navedeni IMHO dobro renederuju titlove, sa prijatnim umekšavanjem ivica); VLC se najsporije pokreće od svih navedenih (probao na nekoliko kompova).

Po mom mišljenju, bilo bi najbolje da VLC ide kao Firefox: sa minimumom opcija, a da se ostale dodaju kao extenzije.
 
Probacu, koristim HC x64, ali probacu. Naravno da niko ne voli gomilu opcija koje mu ne trebaju, hteo sam da kazem da VLC ima sve sto ti je potrebno, e sad, naravno ne interesuje te sve, ali ima napredna podesavanja svega, tj. ne postoji nesto sto ne moze da se podesi, ako ne zelis da cackas ili ne znas, na default-u je totalno ok, opet nije nista konfuzno i nagomilano tako da se ne zna sta je sta, vec je sve uredno spakovano po sektorima itd. Pozicioniranje i podesavanje velicine subtitle-a je takoreci smesno.

VLC mi se svidja jer mu je podrska ubedljivo najbolja, imas taj jedan .zip koji skines, otpakujes i tu je bukvalno sve sto ti treba da pustis bukvalno SVE. Jednostavan interface, blabla.
MPC-HC ili MPC-BE, svejedno je. Imaju gotovo identične opcije budući da je MPC-BE fork MPC-HCa. Razlika je što je MPC-BE zadržao izvorne interne dekodere dok je MPC-HC prešao na LAVFilters.

J***š ga, danas je svako kvalifikovan da piše tutorijale. Živelo Internet!:S:
 
Da nema neko KMplayer a koristi 360 total? Probao 3-4 razlicita exe. kmp i pri instalaciji mi vristi ovaj 360 total i prijavljuje malware.
 
Skini PotPlayer i nikad nećeš više gledati nazad. Sve funkcije, nema bloatware. I 360 ga ne blokira.
Ova tema da ima pod naslov pređite na PotPlayer.
 
^ bas tako, plejer je odlican u svakom smislu.
 
Kako u KMPlayeru da pomerim titlove unapred ili unazad ako ne idu u isto vreme sa videom/audiom?

Da li mora Subtitle Workshop ili može u samom player-u?
 
Nazad
Vrh Dno