Šta je novo?

KMPlayer

Kako da mi svaki film (ili sta god gledam, pustam) otvori u novom prozoru od kmp, dakle da se vise kmp prozora otvori a ne da mi svaki put gasi stari film i otvara samo jedan prozor?
Ne mogu nigde u podesavanjima da vidim kucicu neku da cekiram "visetruki prozori" ili slicno... izbecio sam oci trazeci i ne mogu da nadjem.
 
On je odavno prestao sa razvojem. Autori su prešli na PotPlayer i veoma je sličan njemu, samo sa mnogo više opcija. Pa ako ti se sviđa Km slobodno pređi na Pot.
 
Ma znam za to ali sam DUGOGODISNJI korisnik (znaci navika je cudo ljudi) i skoro sam dizao iz pocetka OS i sad ovakve sitnice nalazim i ne mogu da mu doakam gde se i sta podesava a pre je mogao da otvori vise prozora sa istim i drugim filmovima, ako treba i 10-20 prozora...
Moglo je sigurno vise prozora na nekoj mozda ranijoj verziji, mozda neka 3.4.xxx

Evo sam i pot player instalirao pa cu i tu da probam...

Radi PP fino, skoro isti kao kmp...

Sacekacu da mi neko javi da li zna kako se ovo u kmp podesava a ako se niko ne javi deinstaliram kmp i prelazim na pp.
 
Poslednja izmena:
Deinstaliraj svakako. A negde je opcija allow multiple instances ili slično.
 
A negde je opcija allow multiple instances ili slično.

Obrnuto je :)

Kako da mi svaki film (ili sta god gledam, pustam) otvori u novom prozoru od kmp, dakle da se vise kmp prozora otvori a ne da mi svaki put gasi stari film i otvara samo jedan prozor?
Ne mogu nigde u podesavanjima da vidim kucicu neku da cekiram "visetruki prozori" ili slicno... izbecio sam oci trazeci i ne mogu da nadjem.

Ja tako koristim, vise prozora. Odes na options > preferences, pa pod general > general unchek-iras "disallow multiple instances" (po default-u je chek-irano).

disallow-multiple.png


Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
To je to drug.
Hvala.

A sada ode KMP u istoriju, deinstaliram. :d
 
Sledeći put sačuvaj podešavanja iz programa, pa pri novoj instalaciji ih samo import-uj
 
Pokusao sam i nije moglo, zasto ne znam...
 
Program jeste odlican, nudi najbolji kvalitet zvuka i slike, ali ima po mom misljenju lose resen i konfuzan interfejs, takodje sam imao silnih problema sto mi se uvek otvarao tab sa nekim online kontentom, i ima nekog zezanja da se to iskljuci, tako da sam nazalost morao da se prebacim na Zoom Player, jer su me te neke stvarcice iznervirale...
Zoom Player je odlican takodje...
 
Jesam, probao sam gomilu video plejera i takav mi je utisak.
Ako se ne slazes, voleo bi da cujem tvoj predlog, pa da vidim, mozda sam propustio da probam neki video player.
 
Ja koristim KMPlayer već godinama. Po neka verzija je ponešto bagovita ali se to ispravlja narednom verzijom. I to mi je glavni player nekako mi je najlakše raditi sa njim, imaš još i JetAudio Player koji je takođe dobar ali ga koristim kao sekundarni.
 
Svakako :) MPC-HC, PotPlayer ili VLC.

Probao sam mpc i vlc, potplayer nisam.

mpc-hc mi je drugi na mestu video plejera u odnosu na kmp, slika je sam za nijansku losija od kmp playera, ali je audio znacajno slabiji... tj nije video player ne moze da se takmici sa kmplayerom na polju zvuka, to odgovorno [i posle dosta testiranja] tvrdim. naravno potrebno je imati i dobru zvucnu karticu.

vlc player je svastojed i to jedini razlog sto ga instaliram, pusta sve jer ima sve kodeke u sebi... ali sto se tice kvaliteta slike i zvuka, takodje se ne moze porediti za kmp, a ni sa mpc... da ne pricam kolko mi je interfejs odvratan...

ne znam sta je taj potplayer, nesto mi naziv ne uliva poverenje, a i nije popularan, cim nisam cuo za njega.

Ja koristim KMPlayer već godinama. Po neka verzija je ponešto bagovita ali se to ispravlja narednom verzijom. I to mi je glavni player nekako mi je najlakše raditi sa njim, imaš još i JetAudio Player koji je takođe dobar ali ga koristim kao sekundarni.

JetAudio je audio plejer, iako podrzava video, nije to to... ali je najbolji audio plejer na trzistu, samo sto je strasno underated, a jede recimo winamp...
No, od kad sam otkrio aimp i foobar, oni su mi ipak zamenili jetaudio...
 
Poplayer razvija isti koji je radio KMP.
Bolji je.
 
ne znam sta je taj potplayer, nesto mi naziv ne uliva poverenje, a i nije popularan, cim nisam cuo za njega.

Ja sam koristio KM dok nisu poceli da nerviraju sa update-ovima posle kojih ti nakace svakakve reklame i dodatke (koje si mogao da iskljucis ali si morao da se iscimas svaki put...)
Onda sa presao na PotPlayer (iako sam i ja bio skeptican zbog imena) i mogu reci da sam zadovoljan. Isti je tvorac pa zbog toga jako lice (iako mi se dizajn KM-a vise svidja) ali barem ne gnjave sa reklamama i slicnim glupostima.
 
Sto se tice izgleda, mozes da skines razne skinove za pot plejer i da izgleda kako zelis.
 
vlc player je svastojed i to jedini razlog sto ga instaliram, pusta sve jer ima sve kodeke u sebi
Svi ovde pomenuti plejeri imaju ugrađene (skoro) sve kodeke ;) Nije ovo XX vek, pa da se kodeci instaliraju naknadno :D

U svakom slučaju, moja lista video plejera u ovom trenutku izgleda ovako: MPC-HC, Pot, VLC.

KMP je bio odličan, ali je danas dobar primer bloatware-a :(
 
Na osnovu vasih predloga, probacu sad Potplayer.
Trenutno koristim Zoom player, koji mi se ispostavio kao najbolji do sad ukupno gledano, iako ima i on odredjenih nedostataka, te nisam potpuno zadovoljan...
 
Pot je zakon :) Podesis sta ti treba i to je to, ne secam se da je zakucao, bagovao.. kvalitet videa/zvuka odlican, tu su sve potrebne opcije.. a cak i default skin izgleda veoma dobro.
 
Na osnovu vasih predloga, probacu sad Potplayer.
Trenutno koristim Zoom player, koji mi se ispostavio kao najbolji do sad ukupno gledano, iako ima i on odredjenih nedostataka, te nisam potpuno zadovoljan...

Ako ti se svidjao KM, svidece ti se i Pot. To su skoro pa isti plajeri.
 
Nisu mi se svidjale reklame u kmp-u, kao ni interfejs...
Zelim totalno offline player, a da imam savrsen kvalitet slike i zvuka kao kmp player... nadam se da je pot takav.
 

Prilozi

  • BlackSpace_Original.rar
    512.9 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
Nisu mi se svidjale reklame u kmp-u, kao ni interfejs...
Zelim totalno offline player, a da imam savrsen kvalitet slike i zvuka kao kmp player... nadam se da je pot takav.

Jeste.
I ja sam odustao od KM-a zbog reklama pa sam presao na Pot i nisam zazalio
 
Evo neki koji sam na brzinu nasao
http://gabee8.deviantart.com/art/Potplayer-Skin-KMPlayer-3-1-421379622

A ovde imas dosta drugih http://www.deviantart.com/browse/all/customization/skins/?q=potplayer

Ja koristim ovaj skin, najvise mi odgovara kako izgleda, ima prikaz za video/audio biltrate "on fly"

Evo bas sada dok sam pokenuo plejer i stigao mi je update.
Sada vise nemam onu plavu default temu koja me je nervirala nego je da neka bledo crna (?!)
Hvala u svakom slucaju. Nasao sam tamo i KM temu bez KM logoa u title baru pa cu probati obe.
 
Probao sam sad malo Potplayer, deluje obecavajuce, javljam za dalje utiske.
 
Jeste.
I ja sam odustao od KM-a zbog reklama pa sam presao na Pot i nisam zazalio

To se lako rešava samo prilikom instalacije i rada ga blokiraš u fajervolu i nema reklama, ničega. Tako već dugo radim i zadovoljan sam sa njim.
 
Nazad
Vrh Dno