Šta je novo?

KMPlayer

Mislim da je i Ctrl i Shift sa +/-.
Jedan za sekundu a drugi za desetinu sekunde.
 
Ja bih preporučio da probaš PotPlayer ili MPC-BE sa MadVR, i malo ga podesiš da bi dobio najbolje što možeš.

Odličan je MPC BE, skinuo sam x64 1.4.5 beta portable, raspakovao sa filterima, radi stvarno dobro, isto kao i HC, probao sam MadVR i nije loše, stvarno može lepo da se "izoštri" slika, ali pod znacima navoda, jer ima tu i minusa. Npr., problem je kod snimaka lošijeg kvaliteta, ne mislim na VHS kad mislim na lošiji kvalitet, već manju rezoluciju, kad se samo malo uključi izoštravanje, to se na celom ekranu baš vidi, ali ne vidi se da je oštrije, nego se vidi smeće po slici, artefakti, šum, izobličenja, kad se zaoštri još malo, to je još izraženije. Zatim, MPC sa MadVR-om ne radi tečno, u trenutku kad se pusti film, pa full screen, dešava se velika pauza, zatim i premotavanje je malo iritirajuće.. Nekima ne smeta, može da se navikne, ali šta znam, meni smeta.
Inače, kad se pusti HD kvalitetan snimak, anomalije se ne vide, i bude lepa slika na svoj način, nekako je drugačija, za lošije snimke definitivno treba da bude isključeno totalno izoštravanje.
Sviđa mi se za promenu, ali smetaju mi ovo gore navedeno. BE je svakako bolji od HC, barem vizuelno i zgodna je opcija za selekciju jezika od prevoda, zahvaljujem na predlogu.
 
Nikako ne mogu da podesim za suptitle : Š,Č,Ć.... :-( ni u location ni kada odaberem east evro... ranije je tako radilo, na starom KM- i dalje radi, ali dal je moguce da moram da koristim KM 3.6 da bih ta slova imao?
 
Nemam instaliranu desetku već sedmicu tako da ne mogu da probam ali znam da sam imao isti problem i iako sam podesio da prikazuje srpske titlove u podešavanjima (East/Central EUR.) neka je slova poput na primer ž i đ prikazivao normalno dok je druga poput na primer č, ć i š prikazivao deformisano ali je rešeno uz pomoć podešavanja u Control Panel-u....
 
Nemam instaliranu desetku već sedmicu tako da ne mogu da probam ali znam da sam imao isti problem i iako sam podesio da prikazuje srpske titlove u podešavanjima (East/Central EUR.) neka je slova poput na primer ž i đ prikazivao normalno dok je druga poput na primer č, ć i š prikazivao deformisano ali je rešeno uz pomoć podešavanja u Control Panel-u....

Ja sam imao taj problem jednom još dok sam imao XP koji je bio modifikovan od strane Rusa, bio mi je neophodan zbog drajvera, probao sam sve moguće načine da dođem do rešenja, nisam uspeo, na kraju sam zapravo rešio problem tako što sam prešao na VLC, on izgleda nema veze sa windows kodovima za language, već sam to radi, tu je selektovana Latinica 1250 (ako se ne varam), i onda je sve ok, nije da favorizujem VLC, ja sam ga stvarno izbegavao, ali to mi je rešilo problem i brzo sam se i navikao na njega, sad mislim da nema boljeg plejera. Na MPC, POT jednostavno nije pomoglo. Inače, MPC mi je obavezan player za sve.
 
Koristim KMplayer v3.5.0.77. Kako mogu da namestim da mi reprodukuje 5.1 zvuk na zvucnike, a da mi ne bude u stereo modu?
Inace takodje imam i Asus Xonar DX zvucnu kartu, na kojoj su mi povezani 5.1 zvucnici. I da li u njoj isto treba nesto da podesim? :)
 
Radi li hevc na KMplayer-u?
 
da


kako mogu da isključim onaj program sa reklamam sa strane ?
 
Nemam pojma, verovatno ne može. Pređi na Potplayer, nema gluposti a ima sve što i KMP
 
Isprobao sam već to, ali sam se zaznuo i napravio najnoviji update. Neće da radi. On mi je bio zgodan jer sam godinama štelovao kako mi osdgovora.
 
I meni je bilo prvo frka da napustim KMP, ali jednostavno su ga uništili s tim bloatware na sve strane.
 
Ja sam bas davno presao na pot dok jos gotovo niko nije znao za njega pre 6-7 godina a isto sam bio ljubitelj km-a. Ali se videlo vec tada da su poceli da preteruju sa reklamama a i imao je neke zesce bagove na tada svezem win 7, dok je pot tada kao beta plejer radio bolje od km-a.
 
Poslednja izmena:
U pravu ste , nisam venčan za KMP. Probaću POT
 
Ja sam ovih dana puštao nešto u 4K HEVC i VLC samo stoji, mada krene zvuk. Ne bi smjelo biti do hardvera jer imam i7-4790K i GTX970. Onda sam probavao druge playere, KM Player ista stvar. Onda probam neki 5K Player, isto. Za divno čudo radi u playeru koji dođe sa Win10, ali brlja boje. Onda probam Pot Player - i radi. Onda sam još malo čačkao taj player i dosta mi se svidi, više nego VLC koji nekako po navici koristim godinama pa nisam ni probavao neke druge. Prelazim na Pot :)

Uz to KM Player mi stalno izbacuje u windowsu dole reklamu za Avast, koja glupost.

Ovaj problem imam samo sa 4K HEVC sa većim bitrate koje sam skidao sa 4kmedia.org sajta. Ali na primjer HEVC serije Blue Planet II koju skinem radi dobro u svim playerima. Sad ne znam da li je problem samo do bitrate-a, jer ova videa sa 4kmedia.org imaju i po 50 Mbps pa i do 1000 Mbps.

Zna li neko u čemu je stvar i mogu li se i ostali playeri podesiti da to puštaju?
 
Koliko FPS imaju ti problematični snimci?
I koja je rezolucija i osveženje monitora/TV-a preko koga ide slika?
 
Snimci su uglavnom 30 fps mada ima poneki i 60 fps. Monitor je običan 60 Hz.
Evo sad sam probao na poslu i ista stvar kao kod kuće, VLC se muči, kao krene možda pusti sekundu i onda slika krene da se brlja, zaledi se slika ali ton ide. To de dešava samo ako je K4 HEVC (H.265) u pitanju, a ako je K4 AVC (H.264) onda radi.

Na Pot Playeru sve glatko radi.
 
I me3ni VLC isto krene da muljavi i secka sliku ako pusatim neki format u x265,zato moram u pot player ili mpc,tu radi bez greške.Ne znam kakav to bug ima VLC.
 
Isti problem ima i KM Player i 5KPlayer. Ovaj drugi bi po nazivu trebao da se može nositi sa tim, ali ne može :)

Radi u MPC-HC ali mi i on malo trza, bar na poslu, ali pušta video, dok mi Pot i na poslu radi savršeno, tečno.
 
Nazad
Vrh Dno