Šta je novo?

HowTo: Overklokovanje AMD Procesora - Socket A/754/939/AM2 i AM2+ [Phenom]

NB klok pitanje:

Potreban mi je program kojim mogu najpouzdanije da testiram Northbridge speed klok..
Da li tu idu isti programi za test stabilnosti cpu-a kao sto su linx i prime?
:wave:
 
MOZE LI MI KO RECI JEL OVO DOBRO OVERCLOKOVANO ILI NE...HVALA
 

Prilozi

  • 2010-06-07_181823.jpg
    2010-06-07_181823.jpg
    89.3 KB · Pregleda: 388
izgleda ok:)
posto vidim da si dizao fsb moras da mi kazes na koliko si stavio memoriju?|
voltaza je ok,
 
Moze li neko da postavi ponovo tabelu za setovanje AM2 procesora,posto link ne radi
 
Moze li mala pomoc oko opterona 170 i dfi lanparty nf4. Pola ovih oznaka ne mogu da nadjem. Ako se ne varam, ovaj je radio na 2.6ghz, ali sad se cudno ponasa ako pokusam da dignem. Par puta sam ga digao ali se skucao odma kad sam pokusao da pustim cinebench.

Ako bih banalizovao stvari, i spustio HT na 4x, memoriju na neki odnos tipa 2/3, i dizao fsb. Do 250 mhz bi trebalo da radi sto se tice memorije i.. ploce (HT?)?

Trenutno sam digao na 240, 4x, ali memorija je na 160. Pri tom, imam 4x 512. Izrenderovao mi je stariji cinebench, ali temparature su otisle do preko 60.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam artic silver i smanjile su se temperature.

optd.jpg


Nece da se digne sistem ako podignem ram. A na 250 fsb, zakucao se pri cinebench-u. Otkud tolika razlika u temparaturi jezgra?
 
Poslednja izmena:
Stavio sam artic silver i smanjile su se temperature.

Sacekaj jos malo....Arctic Silver 5 :
Due to the unique shape and sizes of the particles in Arctic Silver 5's conductive matrix, it will take a up to 200 hours and several thermal cycles to achieve maximum particle to particle thermal conduction and for the heatsink to CPU interface to reach maximum conductivity.
Sto se razlike u temp. tice...mozda program koristi 1 jezgro?!...ili si lose naneo pastu? ili ti cooler ne naleze dobro.
Edit: Sad vidim da imas Gemin II...moguce da si ga lose postavio.
 
Poslednja izmena:
Ne ne, u pitanju je druga masina, opteron sa njegovim box kulerom. U idle je ova razlika, kad se optereti onda dodju na isto.
 
Ako je u load isto, onda ne brini, sve je ok. LM, memorija ti je malo prezategnuta za FSB od 250. Cas latency umesto 2 stavi na 2.5 ili 3. I ovo RAS precharge isto na 3, onda nije problem ici i vise od 250 FSB. I dodaj malo napona cpu-u, ako se i dalje zakucava.
Pozz

Edit: tek sad sam video... sta je ono DRAM Idle timer stavljeno na 256 :zgran:
 
Poslednja izmena:
jel može neko da mi pomogne kako da overlokujem ovaj procesor?
noname.jpg


čitao sam "100" puta prvi post ali ne mogu skontati nikako šta trebam da radim i kako da podesim u biosu da radi na više MHz
 
Ako je u load isto, onda ne brini, sve je ok. LM, memorija ti je malo prezategnuta za FSB od 250. Cas latency umesto 2 stavi na 2.5 ili 3. I ovo RAS precharge isto na 3, onda nije problem ici i vise od 250 FSB. I dodaj malo napona cpu-u, ako se i dalje zakucava.
Pozz

Edit: tek sad sam video... sta je ono DRAM Idle timer stavljeno na 256 :zgran:

Predstavu nemam! Mislim da nisam ja to podesavao. Nego, ja apsolutno nista ne razumem o ovim latencijama, a ni memoriji. Ovako na 2.4 stoji upaljeno bez zakucavanja od juce, i pri tom je radio i render. Vise zakuca kompjuter.

Nije mi jasno zasto memorija ne moze da se podigne na vise, jer cim to probam, imam probleme.


Znaci da prvo podignem te dve latencije, pa onda da dodajem hercazu?
 
Podigao sam tRP, CAS

pokusao sam da dignem hercazu na 260 ali sam dobio bsod nakon windows logoa. Na 250 sam digao, ali opet nije htelo na 7/10 za memoriju, nego 2/3. Digao se, pustio sam cinebench, ali se posle 2 ipo minuta zakucao.

*edit*

nisam zapisao rezultat na 2.4ghz sa ovim visim latencijama, ali cini mi se da je bio malo brzi. U svakom slucaju, povecao sam hercazu za 22%, dobio ubrzanje od nekih 13% u cinebench, sad na 245mhz i ovim visim latencijama.
 
Poslednja izmena:
pailhead koju verziju memorije koristis ddr pc 800 ili pc666 na osnovu tabele bih rekao da je pc666 (memory 159.9mhz)i da su latence prenapregnute . da bi znao koji memorijski parametri su kod tebe idealni, upotrebi a64info program predhodno vrati u bios sve na defolt, memorijske parametre prepishi, pa ako mozes u biosu ih navedi , (mada mozes da vidis i u cpu-z onih 7 glavnih parametara) znaci opali cpu-z kada ti je komp sve na defolt pogledaj memory i SPD u cpu-z i prepisi pomenuo si da imas 2x512 mb memorije proveri module koje su latence pojedinacno u SPD opciju cpu-z mozda ti tu nesto ne pasuje. Ako su ti rasparene memorije sve memorijske module moras namestiti da ti rade kao najsporija. mozda ce ti biti najlakshe i najbrze da skines dva memorijska modula pa da probash tada kako radi ... hm sada se nesto setih zar nisu te ploce (nf4) imale neki bag kada im popunish sva 4 memorijska slota :p tj da rade kako treba sa1-2-3 stapa memorije :)
 
"pailhead koju verziju memorije koristis ddr pc 800 ili pc666 na osnovu tabele bih rekao da je pc666" ---- bah mislio sam dal ti je pc 400 ili 333 moja greska koji zez.... udari me sunce u glavu ...
 
pa probaj sa 2x512 , 3x 512 ... pola mege gore dole neces puno osetiti razliku :) a mozda fora i uspe
 
I mene zanima odgovor na pitanje iznad. Da li ga vredi overclock-ovati i kako se poboljshaju performanse ?
 
x2 4000+ brisbane moze fino da se klokuje. dodushe imo sam 4200+ 1,325 def volataza i on je isao do 3ghz bez problema , mada sam ga drzao na 2,8ghz za svaki dan sa default coolerom.
tako da racunaj da to vazi i za tvoj cpu , e sada sve zavisi od ploce,cpu primerka ..

coola je tako je po sve do tancine opisao kako i sta uraditi oko overkloka da ja sigurno ne bih mogo bolje opisati :)
 
Bilo koja ASUS ploča koja u svom nazivu ima slovo "D" ili još preciznije bilo koja ASUS ploča kad odeš na asus sajt da ima Xtreme Design tehnologoju, bilo koja ima TurboV SW.

Stoga dovoljno je da pokrenete pomenuti SW i da pokrenete auto tuning opciju. Evo kako to radi na intelu, ali i kod AMD-a je isto - http://www.youtube.com/watch?v=gKQvfhV7t3g

Sve automatski overklokuje :)
 
aj ne budite čkepi,pomozite:D
post 47 je slika koji procesor imam a ovde sam slikao bios pa ako može neko da mi kaže gde šta trebam da ukucam
dsc00170.jpg

dsc00171.jpg

dsc00172.jpg

dsc00173.jpg

dsc00174.jpg

dsc00175.jpg

dsc00176.jpg

dsc00177.jpg

dsc00178.jpg
 
Poslednja izmena:
zaree zao mi je nisam vanga ne mogu ti bolje pomoci od ovog ovako na daljinu :( btw ja ne znam ni koju plocu imas a na osnovu datih slika mislim da tu josh nesto /debelo/ fali FSB parametar , htt mnozioc ...
kad bio imao neko blizu tebe pa da se vidi na licu mesta moze ili ne moze ...
 
Podignes fsb na recimo 250,smanjis ht i nb mnozilac na 4,i smanjis mnozilac memorije i to je to...
 
zaree zao mi je nisam vanga ne mogu ti bolje pomoci od ovog ovako na daljinu :( btw ja ne znam ni koju plocu imas a na osnovu datih slika mislim da tu josh nesto /debelo/ fali FSB parametar , htt mnozioc ...
kad bio imao neko blizu tebe pa da se vidi na licu mesta moze ili ne moze ...
izgleda da ne može :(

Podignes fsb na recimo 250,smanjis ht i nb mnozilac na 4,i smanjis mnozilac memorije i to je to...
nemam tu opciju za fsb
 
Zaree vec ti postavili pitanje ali ajd opet sad ja da postavim pitanje, nije toliko problem koji je proc (nije da nije) ali ti je ovde veci problem maticna za koju ne znamo koja je...
plus podesavanja za mem latence ti tesko ko moze reci nesto jer da bi iz njih izvukao nesto potrebno je vreme i testiranje za koju zamisli opet nista ne znamo....
 
@zaree

Da li imas jos neka podesavanja u biosu? Ovo u sustini ne treba da diras,bar ne za prvo klokovanje...
-nadji negde u biosu da ti pise HT link i to smanji sa 1000 ili 5(zavisi od ploce) na 800 ili 4,
-zatim nadji negde da pise ddr400 ddr533 ddr 667 ddr800 i stavi na ddr667,
-kad si to uradio nadji FSB mhz(tako nesto),to bi trebalo da stoji na 200,dizi ga po malo recimo sa 200 na 210 pa ides na save & exit i pokrenes windows i ako radi lepo i ako su temp dobre manje od nekih 55-60 onda ponovo u bios i menjas samo ovo zadnje samo sad sa 210 na 215-220 i tako sve dok moze s tim da bi valjalo da imas neki bolji kuler...

Ja sam sa mojim box kulerom uspeo podici sa 2.6 na 2.86,a na 2.9 se ne dize sistem iako bi po temp na 2.86 reko da ima jos prostora za klok...
 
@Luka. Nisam video tu zadnju recenicu,moja greska.

Zao mi je zaree...
 
Evo malo "rezova" mog Phenoma II 4 B55(otkljucan Phenom II X2 555 BE)

Dakle konfa je iz potpisa temp procesora su: idle 29-32 LinX max temp posle 25 prelaza je 46-48C za jezgra i 54-56C za procesor, napon je 1.45V u biosu

Pasta je Titan nano grease, H50 je poliran procesor nije.

Na 4.0GHz(1.47V) radi lepo, prolazi Ventage i igre, ali LinX puca iako su temperature daleko manje od 62C.
 

Prilozi

  • Phenom II X4 B55 3.8GHz.jpg
    Phenom II X4 B55 3.8GHz.jpg
    405.3 KB · Pregleda: 172
Nazad
Vrh Dno