»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 183

Tema: HowTo: Overklokovanje AMD Procesora - Socket A/754/939/AM2 i AM2+ [Phenom]

Banned
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.631
      2. Moja mašina
        • Ostalo: Imam ponos!
      3. Howto: Overklokovanje AMD Procesora

U skorije vreme se pojavljuje veliki broj tema u kojima se pita kako se klokuju AMD procesori (32bitne i 64bitne arhitekture)...(Ovo može i u sticky )

Pre toga:

Front Side Bus CPU multiplier HyperTransport
        DDR SDRAM DDR2 SDRAM
        Socket A Socket 754 Socket 939 Socket AM2

Socket A

Ovaj deo Howto-a se odnosi na AMD procesore koji su pravljeni za Socket A i koriste DDR memoriju.

Brzina procesora: Brzina procesora se određuje formulom FSB x Množilac. Znači ako je FSB 200 a množilac 10 procesor ce raditi na 2GHz. Stim što proizvođači najčešće zaključavaju množioce kako bi kolko tolko sprecili overclock i naterali kupce da kupe jače procesore. Tako na primer kad je množilac zaključan na 10 frekvencija procesora se može menjati samo promenom FSB-a. Svi intelovi procesori u zadnjih nekoliko godina su zaključani i ne mogu se otključati. Kod AMD-a Athlon XP procesori sa Palomino jezgrom su zaključani ali postoji nacin da se otključaju, sto se radi tecnim srebrom ili kakvim drugim konduktivnim premazom. Procedura je relativno teska zbog cinjenice da se radi o spajanju L1 mostova koji su prilicno sitini. Detaljnije objasnjenje pogledajte ovde. Athlon XP procesori sa Thoroughbred, Thorton i Barton jezgrima proizvedeni do 39. nedelje 2003. godine imaju otkljucan mnozliac, procesori proizvedeni izmedju 39. i 42. nedelje mogu biti otkljucani dok procesori proizvedeni posle 42. nedelje 2003. godine su zakljucani tzv. superlock metodom i ne postoji fizicki nacin njihovog otkljucavanja. Datum proizvodnje se sadrzi u samom kodu koji je napisan na procesoru i izgleda ovako BIXJB04422DPMW gde 0442 znaci 2004. godina 42. nedelja.

Brzina memorije: Brzina memorije se u ovom slučaju računa u odnosu na FSB. Najčešće u odnosu 1:1 (sihrono), ili 1:2. Naprimer ako je FSB 200, a memorija podešena da radi u odnosu 1:1 onda je i njena frekvencija 200MHz (400MHz efektivno), ako je odnos 1:2 onda će memorija raditi na frekvenciji od 100MHz (200MHz efektivno). U principu memorija bi uvek trebala da radi brzinom FSB-a!

Naravno, za više frekvencije potrebno je povećanje napona, ali to zavisi od procesora do procesora... Pročešljajte forum, bilo je x puta pisano o tome.

Socket 754, 939

Ovaj deo howto-a se odnosi na sve novije AMD procesore su pravljeni za s754 i s939, zasnovani na HT arhitekturi i koriste DDR memoriju.

Procesor je direktno povezan sa memorijom HT linkom zbog integrisanog memorjiskog kontrolera
        Procesor je direktno povezan sa ostatkom sistema HT linkom zbog integrisanog memorijskog kontrolera.

Evo kako se sve to klokuje!

Brzina procesora: Povećanje radnog takta procesora se vrši tako što se povećava radni takt sistemske magistrale. Sistemska magistala trenutno kod svih AMD Athlon 64/Sempron 64 procesora radi na 200 MHz, pa će overklokovanje biti i ako povećate tih 200 na 205MHz. Konačna brzina procesora se dobija tako što se brzina sistemske magistale pomnoži sa množiocem. Za sve dalje primere koristićemo Sempron 64 2800+ procesor koji ima množilac 8, što znači da mu je radni takt 8x200=1600MHz. Ako povećate sistemsku magistalu sa 200 na 250 povećaćete radni takt procesora na 8x250=2000MHz. Na ovaj način ste overklokovali procesor, ali to nije sve.

Brzina Hyper Transport magistrale: Od brzine sistemske magistale ne zavisi samo brzina procesora već i brzina memorije i brzina Hyper Transport magistrale. Kod s754 procesora HT radi na 800MHz, a kod s939 na 1000Mhz, što znači da je množilac HT magistrale 4 za s754 odnosno 5 za s939. Dakle brzina HT-a se računa tako što se radni takt sistemske magistrale pomnoži sa 4, odnosno 5. Ako ste u gornjem primeru povećali radni takt sistemske magistrale sa 200 na 250 onda će u konkretnom primeru (pošto je u pitanju s754 procesor) HT raditi na 4x250=1000 MHz, što nije dobro. HT ne treba overklokovati (ili bar ne mnogo), zato smanjite množilac HT-a sa 4 na 3 i dobićete 3x250=750Mhz. Ako povećate radni takt sistemske magistrale na 300MHz, brzina procesora će da se poveća na 8x300=2400MHz, a HT će raditi na 4x300=1200 MHz, pa množilac HT-a treba smanjiti sa 4 na 2. Eventualno se može isprobati i varijanta u kojoj će HT da radi na 3x300=900MHz, ali ako neće da radi onda množilac HT-a definitivno treba smanjiti na 2.

Brzina memorije: Ono što je najspecifičnije kod overklokovanja procesora sa integrisanim memorijskim kontrolerom je računanje brzine rada memorije. Konačna brzina memorije kod procesora sa integrisanim memorijskim kontrolerom se računa tako što se brzina procesora deli sa nekim celim brojem. Ovaj broj se u slengu zove memory divider ili mem divider. Najveća fora je ustvari izračunavanje ovog celog broja, a to se radi na sledeći način: Ako posmatramo sistem kojji je podešen na podrazumevane vrednosti onda je brzina sistemske magistale 200 MHz, a AMD-ovi procesori sa integrisanim memorijskim kontrolerom imaju podršku za DDR400, 333, 266 i 200, odnosno za memoruju koja radi na 200, 166, 133 i 100 MHz respektivno (ima i nekoliko nezvaničnih: 183, 150, 143 i 125 MHz). Kako bi obezbedio memoriji da radi na određenom radnom taktu memorijski kontroler izabira ceo broj kojim deli brzinu rada procesora, ali tako da dobijeni rezultat bude najpribližniji radnim taktu memorije i da istovremeno taj radni takt ne bude veći od izabranog. Na primer Sempron 2800+ procesor radi na 1600MHz, a vi želite da vam memorija radi kao DDR400 (odnosno na 200 MHz), to znači da će mem divider biti 8 (1600/8=200). Međutim ukoliko povećate radni takt procesora na 2000 MHz povećanjem radnog takta sistemske magistrale i pritom želite da vam memorija i dalje radi kao DDR400 onda se mora izračunati odgovarajući mem divider. Evo i jednačine:

memdivider = INT( CPUmnožilac*(200/brzinamemorije))

Funkcija INT (skracenica od INTEGER) u ovoj jednačini ustvari zaokružuje realan broj na veću celobrojnu vrednost. Ako je dobijeni broj recimo 10.1 biće zaokružen na 11. U konkretnom primeru će biti:

mmdivider=8*(200/200)=8

ali u ovom slučaju će vaša memorija da radi sinhrono sa sistemskom magistalom odnosno na 250 MHz. Da bi omogućili asinhroni rad memorije, odnosno da bi vam memorija i dalje radila na 200 MHz morate u BIOS-u podesiti brzinu memorije na 166, pa će jednačina izgledati ovako:

mmdivider=8*(200/166)=9.64

Kada ovaj realan broj zaokružimo na veći ceo broj dobijamo da je konačno memdivider=10. Promenljiva koja se u početnoj jednačini javlja pod imenom brzinamemorije nije ustvari prava brzina memorije već brzina koju možete podesiti u BIOS-u kako bi namestili da vam memorija radi na onom radnom taktu koji je vama potreban. Evo još jednog primera, ako radni takt sistemske magistrale povećate na 300 procesor će raditi na 2400 MHz, ali ako ostavite da vam vrednost proimenljive brzinamemorije ostane ista kao u prethodnoj jednačini, onda će memdivider ostati 10 pa će konačna brzina memorije biti 240 MHz (2400/10). U tom slučaju morate u BIOS-u namestiti manju vrednost za promenljivu pod imenom brzinamemorije, na primer 133:

mmdivider=8*(200/133)=12.03

Kada zaokružimo ovaj broj na veću celobrojnu vrednost dobićemo 13, pa će u tom slučaju stvarni radni takt memorije biti 2400/13=184 MHz.

Evo nekih standardnih vrednosti

Socket AM2

Ovaj deo Howto-a se odnosi na AMD procesore koji su pravljeni za socket AM2, zasnovani na HT arhitekturi, i koriste DDR2 memoriju.

Sada ćete se zapitati zasto odvojeni deo za socket AM2 kada i on ima integrisani memorijski kontroler. Pa zbog toga što setovanja za memoriju nisu ista. DDR2 memorija radi na drugačijim frekvencijama, stoga su i setovanja za divider drugacija...

Brzina Procesora: Sve napisano za s754 i s939 važi i za AM2

Brzina Hyper Transport magistrale: Sve napisano za s754 i s939 važi i za AM2

Brzina memorije: Podešavanje brzine memorije kod AM2 procesora je mozda još zanimljivije (citaj: teže). Najlakše ću objasniti na primeru.

Posmatraćemo procesor X2 4200+ koji radi na 2.2GHz i ima množilac 11.

U Tabeli koja je u attachmentu potražite odeljak za množilac 11. Leva kolona je FSB koji je podešen u BIOS-u, gornji red su "divideri" uz pomoć kojih podešavate RAM (DDR2-400, DDR2-533, DDR2-667, or DDR2-800). Pretpostavimo da hoćete da overclockujete procesor na 2.64GHz. To znači da vam je FSB 240, po tabeli (što se tiče brzine) imate 4 mogućnosti za podešavanje RAM Memorije.

Ako stavite divider za DDR2-400, memorija će raditi kao DDR2-480.
        Ako stavite divider za DDR2-533, memorija će raditi kao DDR2-587.
        Ako stavite divider za DDR2-667, memorija će raditi kao DDR2-754.
        Ako stavite divider za DDR2-800, memorija će raditi kao DDR2-880.

Tabela sa setovanjima je u attachmentu!

Copyright:

Tekst za socket 754 i 939 uzet sa piratesunited.com Tabela za setovanja by CooLa
        Tekst i tabela za socket AM2 prevedeni i korišćeni uz dozvolu!
        Copyright owned by CWell1337 and Overclock.net.
        Menjao CooLa : 24.07.2009. u 03:41

Banned
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.631
      5. Moja mašina
      6. HowTo: Overklokovanje Phenoma

Socket AM2+ - Phenom

Ovaj deo Howto-a se odnosi na AMD procesore koji su pravljeni za socket AM2+ (i AM2), zasnovani na HT arhitekturi, i jos ko zna čemu , i koriste DDR2 1066 memoriju (i uskoro DDR3)

Neki će se zapitati: "Zašto je Phenom odvojen, kad koristi DDR2? Zar ne možeš da dodaš još jednu kolonu u tabeli za DDR2 dividere?"
        Odgovor je: NE. Frekvencija Phenoma zavisi od mnogo drugih stvari, i sve one moraju biti usklađene da bi overklok bio uspešan...

Brzina procesora: Brzina procesora se određuje formulom FSB x (FID / DID). Ovde ćemo da stati i objasniti šta su FID i DID.

Citat Citiram korisnika: Objašnjenje
        FID: FID je skraćenica za Frequency ID. Oni koji su upoznati sa overklokom AMD procesora (ili sa nacinom rada procesora) će primetiti da važi jednakost FID=Množilac.
        DID: DID je skracenica za Divider ID. Da, sada i procesor ima delilac. Za razliku od K8 i K9 procesora, kojima množilac može da se podešava u koracima od 0,5. Phenom procesori mogu da imaju decimalan množilac koji se ne završava na ,5.
        Ako pogledamo sliku na početku dela o Phenomima, možemo videti da je procesoru FSB 200, FID 12,5; a DID 1.

U BIOSU ploce, FSB se često naziva CPU Frequency (sto je u stvari pogrešan naziv). Default vrednost je 200. FID je možda u obliku broja, a neki proizvođači ostavljaju mogućnost da sami ukucate heksadecimalni broj. Vrednosti heksadecimalnih brojeva i frekvenciju procesora gde je FSB 200 možete videti u tabeli ispod.

Odmah se vidi da je izbor množioca mnogo veći od standardnih 4-16 za K8 i K9 procesore. Što se tiče DID-a, postavimo ga na 1. Kasnije se može promeniti, za slučaj da želimo fino da namestimo frekvenciju procesora. (Npr. na 2900MHz radi, a na 2910 MHz ne).

VID je skraćenica za Voltage ID. I kao što možete pretpostaviti služi za povećanje voltaže procesora.

A sada nesto sasvim drugačije.

Frekvencija NB-a (NorthBridge-a): Kod K8 K9 i K10 procesora, FSB u pravom smislu ne postoji. Tj. jedan deo te funkcije kontroliše integrisani memorijski kontroler u samom procesoru. Kod K8 i K9 procesora IMK (Integrisani Mem. Kontroler) radi na default brzini procesora i ne može se menjati. Kod K10 procesora ova brzina je uglavnom manja od brzine procesora i može se podešavati. Brzina NB-a se može videti u memory tabu u Cpu-Z programu.

NB Frekvencija = FSB x (NB FID / NB DID)

Kao i kod frekvencije procesora, frekvenciju NB-a kontrolišu FID i DID (cak se i rimuje ). I kao kod CPU FID-a, nacin za podešavanje varira. U igru ulaze frekvencija, mnozilac i heksadecimalna vrednost. NAPOMENA:Ako imate samo odabir frekvencije, nemojte misliti da će ostati na frekvenciji koju ste izabrali ako planirate da povećavate FSB!

Standardne vrednosti možete videti u tabeli ispod.

Većina proizvođača matičnih ploča ne dozvoljava promenu NB DID-a, a ako dozvoljava vrednosti su ili 1 ili 2. U svakom slučaju, znate kako DID menja frekvenciju NB-a.

NB VID - Sluzi za povećanje voltaze NB-a

Brzina Hyper Transport magistrale: Za razliku od K8 i K9 procesora, koji su koristili HT 1.0, koji je radio na 1600 za Sempron, odnosno na 2000MHz za Athlon procerore. K10 koristi HT 3.0 koji radi na frekvenciji od 2600MHz, ili 5200MHz efektivno. Za razliku od HT 1.0 ploča, kojima je HT množilac išao od 1 do 5 i gde Brzina HT-a ne bi smela da prelazi mnogo preko 1000MHz, kod K10 sme, čak 13 puta. Uz par napomena. U zavisnosti od BIOS-a, HT množilac se može kriti pod drugim nazivom. (Npr. SB to K8 Frequency), i može biti izražen u megahercima. Baš kao i NB FID, HT frekvencija nije fiksirana, već se izračunav po formuli koju možete naći u s939 odeljku (FSB x HT množilac). Ni u jednom slučaju HT frekvencija ne sme biti viša od frekvencije NB-a. Ako se to desi, sistem neće POSTovati.

Brzina memorije: O radosti... Nova podesavanja za memoriju. Na našu veliku radost, tabelica je prosta. Naravno, Phenomi imaju zvaničnu podršku za DDR2 1066.

Samo što i tu ima par kvaka. Vrlo malo 1066 modula poštuju JEDEC specifikaciju, koja propisuje voltažu od 1,8V i CAS7. Većina 1066 modula će prema SPD-u startovati na 800MHz sa CAS5 latencijom. Na korisniku je da podesi brzinu i voltažu da bi radili na 1066 MHz. Neki od modula mogu da rade na 1066 MHz, ali tek na voltaži 2,1~2,3V. Dok neki ovo stave kao EPP profil, vrlo malo AMD ploča će ovo detektovati.

K8, K9 i K10 sistemi koriste RAM odnose da bi izračunali frekvenciju memorije. Kod K9 procesora odnos je uvek zavisio od CPU množioca. Što bi značilo da odnos 1:2 bi u stvari bio 5:10 kada bi se koristio 10 kao množilac. Ako je množilac neparan ili je na pola (npr. 11,5) brzina memorije bi ili bila malo manja ili malo veća nego što bi trebalo. Kod K10 procesora, ovo je sređeno. 1:2 odnos će uvek biti isti, bez obzira na množilac.

Detalji u tabeli ispod.

To bi bile osnove. A sad čekajte nekog iz PC-Axe tima da klokne nekog phenoma... Pa davite njega oko detalja... Ja niti imam phenoma, niti planiram da prelazim na njega...

P.S U ovom delu tutoriala sam koristio termin K9. Znam da su AM2 procesori i dalje K8, samo podržavaju DDR2, ali radi lakšeg razumevanja sam napravio presedan.

Sve diskusije u temi: Overklokovanje AMD procesora
        Menjao CooLa : 04.04.2009. u 01:11

Banned
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.631
      8. Moja mašina
      9. Evo, drfedja je klokovao jednog X3 phenoma... Za detalje kontaktirajte ga preko PM-a...

Njegovu temu mozete videti Ovde
        Menjao CooLa : 20.08.2008. u 19:47

Member Avatar korisnika drfedja
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        4.969
      11. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon II X4 620 Unlocked L3 @3600 MHz
        • MoBo: Gigabyte MA770T-UD3P
        • RAM: 2xGeil Ultra DDR3 1600 CL7
        • VGA: ATi Radeon HD4850
        • MON: Samsung 931BF 2ms
        • HDD: 2x320GB Seagate Baracuda 10 1xWD3200 AAKS 1xWD2500 AAKS
        • OPT: Pioneer 216D SATA
        • Case: Chieftec LCX - Mash + Corsair HX620 + Cooler Master Aerogate 2
        • SND: SB Audigy4 Player + Altec 5100E 5.1
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Nokia 5800 XM Symbian S60 v9.4
      12. Najgore od svega je što ni drfedja nema Phenom!
        Niche said " If it does not kill me, it will only make me Stronger"

Banned
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.631
      14. Moja mašina
      15. Nisam ja rekao da imas... Rekao sam da imas personalnog iskustva ...

Member
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        440
      17. Moja mašina
        • CPU: AMD X2@X4 B60 @3.9,TX3
        • MoBo: GIGABYTE MA770 UD3
        • RAM: 2x1GB kingston xyperx@1066
        • VGA: GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
        • MON: DELL P2314H IPS LCD
        • HDD: SSD SAMSUNG EVO 120GB
        • OPT: SAMSUNG
        • Case: CORSAIR 450
        • SND: sonic gear
        • INET: DSL
        • Ostalo: TTV MIX 16/1,SKYSTAR HD2
      18. Da li bi neko bio ljubazan da navede neke programe kojima se moze klokovati AMD ali iz windowsa...poput easytune ili AMD overdrive koji mi nazalost ne rade...google mi dao par programa i sve za neke stare procesore...nemoguce da nema nesto bolje...hvala

Newcomer Avatar korisnika SkyneT-026
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        22
      20. Moja mašina
        • CPU: Phenom II PHE-940 3.0GHz AM2+ Black Edition + Cooler Master RR-CCZ-LL12-GP Sphere
        • MoBo: Asus Crosshair II Formula
        • RAM: 4 x 1GB 1066MHz DDR2 HyperX
        • VGA: MSI N280GTX OC HYDROGEN 1024MB DDR3
        • MON: Samsung 570DXN LCD TV
        • HDD: Hitachi HUS103014FL3800 147GB 10k 8MB SCSI
        • OPT: LG GGW-H20L
        • Case: Thermaltake SwordM VD500LBNA Liquid cooling system
        • SND: E-MU 1616 PCI
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Kupicu te jednog dana ^^
      21. Citat Citiram korisnika: yugo Pogledaj poruku
        Da li bi neko bio ljubazan da navede neke programe kojima se moze klokovati AMD ali iz windowsa...poput easytune ili AMD overdrive koji mi nazalost ne rade...google mi dao par programa i sve za neke stare procesore...nemoguce da nema nesto bolje...hvala
        naravno da moze u zovisnosti koju plocu koristis tj koji cip set imas za nvidijine cipove koristi NVIDIA System Tools with ESA Support 6.03 a za cackanke mem nadj na netu programcic A64.... procackaj malo po netu i nacices sve alate za oc iz windowsa

Newcomer
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        17
        A gde da nadjem da smanjim ht link mnozilac?

Member Avatar korisnika GAGI CA-KI
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        106
      24. Moja mašina
        • CPU: ATHLON II X2 250 3.0 GHz
        • MoBo: GIGABYTE GA MA790X UD3P
        • RAM: 2x2 GB KINGSTON 800MHz
        • VGA: GIGABYTE 9800 GT ZALMAN EDITION
        • MON: LITEON CRT 19 INCH
        • HDD: WESTERN DIGITAL 320 GB SATA II 16 MB KES + 80 GB MAXTOR IDE + 80 GB MAXTOR USB 2.0 FIOKA
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-115D
        • Case: NEKO KUNG FU KUCISTE I TRUST 520W NAPAJANJE
        • SND: INTEGRUSA
        • Ostalo: WINDOWS 7
      25. Znaci definitivno najbolji post o OC procesora kuju sam video. Svaka cast Coola. Respect

Newcomer
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        14
      27. Moja mašina
        • CPU: amd 5000+
        • MoBo: asus m2m32-sli deluxe
        • RAM: geil black dragon 2×1gb na 800mgh
        • VGA: msi R4870-MD1G
        • MON: lg l1960tr tft
        • HDD: samsung 320gb
        • OPT: samsung sata..????
        • Case: chieftech cx-05b OCZ 500w
        • SND: logitech Z-4i
      28. Stvarno dosta truda uloženo za ovaj post...ali laiku kao što sam ja ništa nije jasno kako se to radi)))

Member Avatar korisnika veseliburek
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        771
      30. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom X3 B45 --- Intel Celeron G530
        • MoBo: Gigabyte 990FXA-D3--- Gigabyte H61M-D2-B3
        • RAM: 8GB Exceleram --- 4GB Kingston
        • VGA: Gainward GTS250 512MB --- MSI N210 Silent
        • MON: Dell E196FP x2 --- Samsung SyncMaster P2350 23"
        • HDD: Samsung F1 750GB + WD15EARS --- Samsung F3 1TB
        • OPT: Samsung 222AB --- x
        • Case: NZXT Lexa S + CM RS520M --- Frontier Monarch + LC420H-12
        • SND: Kurzweil KS40A | Line6 Spider IV 30 | Squier Classic Vibe 50s Stratocaster | Digitech RP355
        • LAP: HP 4540s w/ OS X 10.9
        • TV: HTPC + Leadtek TV2000XP Expert + Samsung 720N
        • Ostalo: Samsung Galaxy S (CM10.1) | Apple iPod Touch 4th | Sennheiser PX90 | Samsung ML-2160
      31. Može neko da mi pomogne, nabavio sam ubogog Semprona LE-1100, ali nemam predstavu kako se klokuje, pročitao sam uputstvo ali mi i dalje nije jasno... :S saću da okačim slike biosa... Ja bi da ga kloknem na nekih 2.5ghz...
        EDIT: evo slika:

proc i ram su undervoltovani zbog zagrevanja (sempron je 23C idle ^.^)
        Menjao veseliburek : 14.07.2009. u 01:22
        "Vadim k'o značku novu igračku, stavljam na stol, svi kažu; wow!
        Poglete mobitel kaki model, po govoru tijela ima više pixela!"

Member Avatar korisnika jahacmm
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        289
      33. Moja mašina
        • CPU: Intel core i7 920 4.4GHz HT_of Vcore 1.32500V
        • MoBo: X58A-UD7
        • RAM: Kingston HyperX 1800MHz 6Gb
        • VGA: GTX 590
        • MON: 24'Samsung
        • HDD: WD 500 GB Gren
        • OPT: 216D
        • Case: Cosmos S + SILNET PRO Gold 1200W
        • Ostalo: 2x Laing D5 +Swiftech apogee XT+2xHardware Labs Black ICE Radiator GTXtreme 420-black + GTXtreme 360
      34. Citat Citiram korisnika: GAGI CA-KI Pogledaj poruku
        Znaci definitivno najbolji post o OC procesora kuju sam video. Svaka cast Coola. Respect
        +1

Member Avatar korisnika StevaMan
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        410
        Citat Citiram korisnika: veseliburek Pogledaj poruku
        Može neko da mi pomogne, nabavio sam ubogog Semprona LE-1100, ali nemam predstavu kako se klokuje, pročitao sam uputstvo ali mi i dalje nije jasno... :S saću da okačim slike biosa... Ja bi da ga kloknem na nekih 2.5ghz...
        EDIT: evo slika:

proc i ram su undervoltovani zbog zagrevanja (sempron je 23C idle ^.^)
        samo je bitno da iskljucis sideport memoriju...tek onda mozes 220+ za HT...u suprotnom greske u vidu tacaka su neminovnost
        inace, kod mene je : link
        ako budes hteo detaljnije, okacicu i slike BIOS-a
        samo da napomenem...ne smatram ovo posebnim rezultatom, meni je inace bitno da se cooler i dalje vrti na ~2700 a temp ne prelazi 50C u full load-u na ovim vrucinama sa box-som
        naime, smanjio sam multi za ht na 4 i delioc za memoriju na 7...to je otprilike sve sto sam uradio...ako od vrucina nisam odlepio
        Menjao StevaMan : 18.07.2009. u 23:22
        “Strength does not come from physical capacity. It comes from an indomitable will.”
        Mahatma Gandhi

Newcomer Avatar korisnika covenuncle
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        99
      37. Moja mašina
        • CPU: AMD x2 7750 BE + OCZ Vanquisher
        • MoBo: Gigabyte GA-MA78G-DS3H
        • RAM: 2gb Kingston + 1gb Kingston
        • VGA: Ati Radeon 3200
        • MON: LG 1953s Flatron
        • HDD: Western Digital 500gb
        • OPT: Pioneer 216D sata
        • Case: Cooler Master Elite 332 420w
      38. A Mogu li ja dici samo mnozilac bez diranja FSB-a,northbridgea i memorije kod AMD 7750 Be? Default mnozilac mu je 13.5 i proc radi na 2.71,kad bi mnozilac stavio na 15 proc bi radio na 3 Ghz...

Member
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.445
        MozesTo je i dobra stvar kod BE procesora. Imaju otkljucan mnozilac..

Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •