Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Lepo bi bilo kada bi to tako funkcionisalo...
 
Naravno da ne može da bira nakon isteka tih šest meseci, može da pristane na popravku ili da odbije da dâ saglasnost i pravdu traži preko viših instanci, šta misliš kako se to završava u praksi?

Ima pravo da traži novi proizvod tokom svih 24 meseca. Ako misliš da nije tako potkrepi to nekim članom zakona.
 
Ima pravo da traži novi proizvod tokom svih 24 meseca. Ako misliš da nije tako potkrepi to nekim članom zakona.

Moze da trazi ali za 80% robe isti nece dobiti, dosta je da servis napise da ima neki defekt (nameran ili nastao usled koriscenja) i cao, mozes tuziti...

Tako bi ja kupio auto i svake dve godine ga menjao, zakon srbije je zakon LUDE zemlje
 
Ako pročitaš napisao sam da ima pravo da traži novi proizvod, što moraš da vodiš borbu sa prodavcima da ostvariš svoja prava to je druga tema.
odgovor je bio upućen korisniku nuk koji je napisao:
Naravno da ne može da bira nakon isteka tih šest meseci.
 
Sa sajta jedne firme:

Osnovan zahtev kupca zbog nedostatka na proizvodu rešava se, uz njegovu saglasnost, na jedan od tri načina: • otklanjanjem nedostatka na proizvodu • zamenom kupljenog proizvoda za nov • vraćanjem novca u visini maloprodajne cene tog proizvoda na dan vraćanja. 

Kako sad ovi ne vraćaju iznos sa fiskalnog?
 
Sa sajta jedne firme:



Kako sad ovi ne vraćaju iznos sa fiskalnog?
Mogu oni da napisu sta zele !
Ja sam jednom prilikom isao do kraja sa jednom IT firmom... pozvao sam ministarstvo, kuturno se javila gospodja, prebacila me na regionalni centar u Jagodini opet kulturna gospodja koja je rekla da ce kontaktirati firmu i da nisam prvi koji se zalim... posle 2 sata ali BUKVALNO su me ljutito pozvali iz te IT firme i rekli da ce mu sutra biti uplacen novac sa fiskalnog racuna na moj tekuci racun!!!
 
Moze da trazi ali za 80% robe isti nece dobiti, dosta je da servis napise da ima neki defekt (nameran ili nastao usled koriscenja) i cao, mozes tuziti...

Tako bi ja kupio auto i svake dve godine ga menjao, zakon srbije je zakon LUDE zemlje
Tom logikom, moze za sve clanove zakona da prodavac ne ispostuje...
Joker je napisao onako kako jeste i kako je napisano u zakonu.
Ne znaci automatski da se svaki prodavac pridrzava istog, ali postoje sankcije i za takve.
 
Ja sam kazem sta je realnost ovde, to sto zakon nema smisla i to sto srbi msile da ce ih jedna bedna zamelja zastitit to mogu macku o rep...
 
Ako možeš da objasniš kako to zakon nema smisla? U kojim članovima zakona je besmislen? Da kupac dobije novi proizvod koji se u garantnom roku pokvario? Da na taj novi proizvod dobije novu garanciju? Da je prodavac odgovoran za saobraznost proizvoda? Da mora reklamaciju rešiti u roku 15 tj. 30 dana?
 
Besmislen je u tome sto kaze da uvek mozes traziti nov proizvod ako se desi kvar... sto nema smisla, barem ne za vecinu robe koja se upotrebom haba, itd..., trebali su preciznije definisat, pogotovo za robu koje tehnoloski ili upotrebom pakticno bude dotrajala za dve godine
 
Poslednja izmena:
Besmislne sa strane prodavca ili kupca? Pošto je ovo zakon o zaštiti potrošača nije mi jasno kako može da bude besmislen što daje prava potrošaču? Kakav je to proizvod koji ne može da funkcioniše 24m? Verovatno jako loš. Maloprodaja treba da nabavlja kvalitetnu robu pa neće imati problema sa reklamacijama. Kada sam kod prijatelja u maloprodaji kupovao laptop, kaže nemoj kupiti XZ marku od njih imamo jako velik broj reklamacija, kupi XX proizvod od njih je veoma mali procenat reklamacija.
 
Jel off ako pitam kakva je situacija sa garancijom/reklamiranjem patika?

Konkretno kupio sam patike online preko Sport Vision-a a nisu mogle nigde da se probaju vec iskljucivo direkt sa sajta da se poruce. Ja ih narucim, stigle mi i probao onako na brzinu i kao sve je ok. Medjutim odem na odmor i kad sam se vratio skapirao sam, posle sat vremena nosenja, da su mi male. Mislio sam da ce se to malo razgaziti medjutim ni makac. Patike sam poslao neki 20tak dana nakon primanja, tj reklamirao, i objasnio sve.

Da li je u tom slucaju moja reklamacija validna ili nije i da li mogu (i gde) da se zalim ako mi ne prime reklamaciju? Razume se patike su nove i bez ikakvih ostecenja.

Jos jedna stvar. Patike koje sam ja dobio nemaju istu boju djona (sive su) a one sa slike sa sajta su bele pa sam im i to naveo kao razlog iako ih ne bih menjao da mi odgovara broj.
 
Kod kupovine online imao si 14 dana rok da bez obrazlozenja vratis patike nazad... ovako jedino da ti izadju u susret
 
Besmislne sa strane prodavca ili kupca? Pošto je ovo zakon o zaštiti potrošača nije mi jasno kako može da bude besmislen što daje prava potrošaču? Kakav je to proizvod koji ne može da funkcioniše 24m? Verovatno jako loš. Maloprodaja treba da nabavlja kvalitetnu robu pa neće imati problema sa reklamacijama. Kada sam kod prijatelja u maloprodaji kupovao laptop, kaže nemoj kupiti XZ marku od njih imamo jako velik broj reklamacija, kupi XX proizvod od njih je veoma mali procenat reklamacija.
Ne mora proizvod u opste da bude los da bi ga kupac vratio, cak bih rekao da kupci previse cesto vracaju proizvode bez valjanog razloga.

Ovo pricam jer sam godinama radio kao prodavac (sad sam uglavnom kupac :) )

Recimo vracali su mi robu jer im se ne svidja boja, ili recimo vracali su mi nikon foto aparat jer im se ne svidjaju kakve slike pravi, racunar im nije dovoljno brz...eno djolenzi je posle 20 dana zakljucio da su mu patike male.

i zaista prodavcu je najmanji problem da kupcu izadje u susret, ali cesto kupac vraca proizvod bez ambalaze i sa vidnim tragovima koriscenja a proizvod mu se jednostavno samo ne svidja i ako je ispravan.

Takav proizvod ne moze da se proda ni sa popustom a ne moze ni da se tek tako odpise jer je i njegova nabavka kostala...e onda dolazi do problema i spora trgovac - prodavac.
 
Ovde se piše o reklamaciji na saobraznost, što ni jedan od tih razloga što si naveo nije. Zna se da samo roba kupljena na daljinu može da se vrati u roku od 14 dana neoštećena, u ostalim situacijama samo dobra volja prodavca.
 
Odbili su mi reklamaciju.

Ja sam se zjbo posto sam ih probao na brzinu kad su stigle, zapalio na odmor od 2 nedelje i cim sam se vratio prvi dan ih obuo. Noge su me otkidale posle 3-4 sata, mozda trebaju da se razgaze posto mi u duzini nisu male, bem li ga...

Hvala na odgovoru uglavnom :)
 
Pa kad je neosnovana :p Trebalo je da probas slican model istog brenda u radnji pre narucivanja online.
 
Ne bih da previše skrećem sa teme, ali kada su u pitanju patike, pogledajte recimo na Amazonu - svaki model ima i u više širina tj. 10 D, 10 E itd. gde ova slovna oznaka označava širinu.

Ja sam proletos kupovao malo bolje patike (za sport, ne za paradu), odabrao par modela i uzeo da probam: neke su mi bile jako uske, jedva sam ih obuo, a dužina dobra i pri tome nemam neku široku nogu. Jednostavno, na našem tržištu im se ne isplati da imaju velike zalihe sa po nekoliko varijanti širine, nego uvezu neku količinu, zveknu dobru maržu, oderu koga stignu, posle daju 50% "popusta" i onda je cena na nivou svetskih, to kupe ostaci neke srednje klase (tako sam i ja kupio - probao, mislio da naručim preko neta, ali je cena bila ista), a sirotinja koje je sve više i koja kupuje kod kineza za 1500 dinara svakako nije njihova ciljna grupa.

/ontopic

Pre par godina smo imali slučaj da žena posle 3 godine reklamira uređaj koji je koštao oko 1000€ sa obrazloženjem da ga je donela kući, ali ga nije ni koristila jer je imala neki smrtni slučaj u porodici, pa ga je ostavila u nekom ormanu, sada ga se setila, izvadila i uključila, a on je crkao posle 10 dana. Da zanemarimo činjenicu da je priča glupa, čak i da se sve tako desilo, ne mogu da shvatim da ona posle 3 godine očekuje da joj se vrati novac - naravno, reklamacija je odbijena, ali smo joj odradili servis besplatno, jer i nije bio neki veliki kvar.
 
Poslednja izmena:
Pa kad je neosnovana :p Trebalo je da probas slican model istog brenda u radnji pre narucivanja online.

Veruj mi da imam isto Nike patike 46, kupljene takodje u Sport Vision-u, koje su mi cak i velike. Ja i dalje ne verujem da su mi ove taman i da, verovatno, treba dosta da se razgaze. Doduse te sto imam su neke kao za tenis dok su ove nove za basket pa je moguce da je drugaciji kalup malo. A i najveci problem je sto nisu mogle da se probaju jer ih nije bilo u prodavnicama uopste vec iskljucivo u online shopu, sto bi znacilo da sam im zabo poslednji par. Mada su mene izasle 7000 a inace su 14000 :D
 
Ja sam kazem sta je realnost ovde, to sto zakon nema smisla i to sto srbi msile da ce ih jedna bedna zamelja zastitit to mogu macku o rep...
Kolko god nema smislia, zakon je zakon i mora da se postuje, ako ne prinudno ce se sprovoditi, pa kako god odgovara strani koja nije upravu.
 
Poslednja izmena:
Od jednog pekara sam čuo da je imao slučajeve da mu ljudi vrate 20% sendviča ili kifle tvrdeći da je bajat.

Svakavih nas ima i svakako nije lako ni prodavcima.
 
Naravno da nije lako. Na svaka 2 postena kupca ima jedan koji bi zloupotrebljavao svoja prava. Zato oni koji posteno kupuju ne mogu da ostvare svoja prava.
Neko krene na odmor, kupi aparat, koristi ga i posle ga vraca i sl. Ima milion primera. Da se razumemo, nisu ni trgovci sveci, daleko od toga ali medju nama isto ima teskog sljama.
 
Naravno da nije lako. Na svaka 2 postena kupca ima jedan koji bi zloupotrebljavao svoja prava. Zato oni koji posteno kupuju ne mogu da ostvare svoja prava.
Neko krene na odmor, kupi aparat, koristi ga i posle ga vraca i sl. Ima milion primera. Da se razumemo, nisu ni trgovci sveci, daleko od toga ali medju nama isto ima teskog sljama.

To i jeste najveci problem, pa ce na kraju bahat, bezobrazan i muljator pre izvuci neka prava nego ja
 
Nije lako mnogima, ali to nikad ne moze da bude razlog da bilo ko krsi zakon.
Isti moraju da postuju bez obzira dal je lako ili tesko.
 
Da li postoji neko pravo da, u slucaju kvara hard diska (znaci medija sa podacima), se zahteva popravka, a ne zamena?
 
Niko ti neće vaditi podatke, niti ih sigurno spasti, u garanciju, ako to pitaš. Mislim da sam uz neki disk negde video reklamu za free recovery nekad davno...
 
Dosao sam u radionicu i rekao da imam taj i taj problem na kolima. Majstor je rekao toliko i toliko para kosta nov deo sa zamenom, uredno sam platio, nisam dobio racun. Posle 5 meseci taj isti deo poceo je da pravi problem, majsor je pokusavao da resi problem, nije uspeo da resi problem pa smo skinuli deo koji je on ugradio i vratili stari, medjutim on sada nece da mi vrati pare. Tj hoce ali danas, sutra itd izbegava me i to on hoce da mi vrati samo pola para. Koji su legalni nacini da ja svoje pare povratim i/ili da njemu napravim neku problem, kaznu itd?
 
Zbog podataka?
Garancija je na disk a ne ono sto je na njemu.
Ako ti nesto pokvari ono za sta je namenjeno, treba da ima nacin da se i to nahnadi.

Nisam ocekivao data recovery, nego da li ima mogucnost da se zahteva popravka, a ne zamena (kao sto bi vecina trazila?)
 
Dosao sam u radionicu i rekao da imam taj i taj problem na kolima. Majstor je rekao toliko i toliko para kosta nov deo sa zamenom, uredno sam platio, nisam dobio racun. Posle 5 meseci taj isti deo poceo je da pravi problem, majsor je pokusavao da resi problem, nije uspeo da resi problem pa smo skinuli deo koji je on ugradio i vratili stari, medjutim on sada nece da mi vrati pare. Tj hoce ali danas, sutra itd izbegava me i to on hoce da mi vrati samo pola para. Koji su legalni nacini da ja svoje pare povratim i/ili da njemu napravim neku problem, kaznu itd?

Prijaviš ga inspekciji da ne izdaje fiskalni, ali ni u tom slučaju ne dobijaš svoje pare, samo možeš eventualno da mu napraviš štetu.
Ako pak nema uredno prijavljenu automehaničarsku radnju možeš da mu prdneš pod prozor.
 
Nazad
Vrh Dno