Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

To su dosta pipave stvari, i nije bas tako jednostavno da sam proizvodjac odredi sta spada pod garanciju, a sta ne. Da to moze tako, ne bi bio nikakav problem prakticno potpuno izbeci propise o obaveznoj dvogodisnjoj garanciji.

Znaci, ok, verujem ja da je "Beko" to tako odredio, ali to ne znaci da bi sud odlucivao na osnovu stava proizvodjaca. Kazem ovo cisto reda radi, jasno da ljudi bas i ne vole da se vuku po sudovima zbog 2000 dinara. A ne tvrdim ni da bi sud presudio u korist tuzioca, mada mi lici da bi.
 
ZZP ne poznaje kategoriju "potrošna roba", bar je ja nisam našao u tekstu. To je dobro, jer bi u tom slučaju postojala ne rupa, nego krater u zakonu koji bi se zloupotrebljavao. Sve bi tada moglo da bude potrošna roba. Zapravo, i jeste tako, ali na koliki vremenski period? 10 godina, 60 godina? Pošto nemam drugi, onda će da bude zakonski propisane 2 godine.

ZZP najbliže što prilazi razlikovanju "potrošne" od "obične" robe jeste kad navodi upotrebu robe s obzirom na njegovu prirodu. Na primer, veći deo hrane bi, zdravorazumski gledano, spadao u (brzo)potrošnu robu, ali ne sve (konzerve sa dužim rokom trajanja, alkoholna pića itd.). Mastilo u štampačima je svakako potrošna roba, zar ne? Njena namena jeste da se korišćenjem troši i nije defekt kada se potroši, ali jeste ako, recimo, izgubi boju. Isto kao što bi bilo da se hrana pokvari pre istaknutog roka upotrebe.

Medjutim, ta guma u Beko veš-mašini, da li joj je namena da se upotrebom troši ili da npr. izoluje unutrašnjost kako ne bi curela voda napolje? Defekt je uvek moguć, ali to, onda, nije normalno funkcionisanje proizvoda i spada pod garanciju.
 
Evo na šta oni idu:

Edit: (stavio sam pdf atačment ali ga ne prikazuje).

Izgleda da je pdf prešao dozvoljeni limit kada sam skenirao...

Edit 2: konvertovao sam u png, evo sličice:

beko.png


Pročitati pod 8.
 
Poslednja izmena:
Juce sam bio kod ovlašćenog servisa Philips, Whirpool. Pitao ih za Whirpool veš mašinu da li spada pod garancijom guma, i rekli su mi da je to normalno u toku garancije da spada i guma.
Beko servis pravda se na tačku osam, da nisi lepo rukovao veš mašinom. Znači da serviser treba da izadje na teren, napravi zapisnik, pokaže i dokaže na licu mesta da si nepravilno koristio veš mašinu, to unese u zapisnik.
Pa ti onda treba da dokažeš da si je normalno koristio.
 
Poslednja izmena:
sve to stoji ali ima pod 8 još nešto a to je da se kaže nepažnjom kupca te prema tome...nije baš tako kako oni kažu da nema garancije...
 
Evo i ja da postavim jedno pitanje. Juče sam uzeo Witcher 3 igru i kada sam pokušao da je instaliram CD nije hteo da se očita. Danas ću da odem do prodavca da uložim reklamaciju i da tražim nov CD jedino me interesuje da li je postupak reklamacije isti kao i kod hardwara ili postoje neke razlike?
Probao sam da se CD očita na tri raličita kompjutera tako da je 100% do toga.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skoro kupovao Veš mašinu i obilazeći prodavnice video sam velike natpise na Beko mašinama 5 god. pune garancije, a sad kao ne važi za tunel gumu.
Šta sad proizvođač napravi npr. tunel gumu od reciklirane gume sa otpada koja se brzo raspadne i kao to ne podleže garanciji!
Ja bih insistirao da zamene tunel gumu i bilo koji drugi nedostatak u tih 5 godina garancije bez ikakve novčane nadoknade. Ukoliko insistiraju da ti naplate obrati se udruženju potrošača i inspekciji zbog nepoštovanja garancije koju su sami dali!
U zakonu se to zove obmanjivanje i dovođenje kupca u zabludu.
 
Ja iskreno ne bi se mesao u garancije VOX-a i ostalih, kupis jeftino svesno, nerazumem kako mozes isto ocekivat od proizvoda koji je skuplji... kupis kinesko smece znas da oni uopste ne haje za svoje ime sta mozes ocekivat..... ko ih podrzava i treba da bude svestan koji politiku imaju i da trpi posledice a ne da ga zakoni/udruzenja stite jer kupuje od takvih
 
Mi smo ranije imali Candy i uvek su bile prilično skuplje od ostalih proizvođača. Razlika je bila u tome što se nije čula ni kada radi ni kada centrifugira, tj. čuo se prijatan zvuk. Svako je bio zapanjen kako tiho radi ko nam je bio u gostima (komšije, prijatelji, rodbina...).

Danas nije ništa posebno u odnosu na Beko i ostale proizvođače, isto se čuje, kvalitet isti, tako da ništa ne znači danas ime u svetu mašina za pranje veša.
 
Pa znaci po pitanju garancije, znam da Gorenje na primer ovakvih "problema" nema, lepo dodju na noge o odrade, cam znam da su ljudima popravljali i slomljeno o svom trosku kad iz zamole

Jednostavno kinez mozda (verovatno moze ako zeli) moze kvalitetno da uradi ali sto se tice poslovnosti i reci ti ljudi nemaju obraz uopste
 
Kada se otvorio Home marker kod Sajma pre lupam 12 godina kupili smo Gorenje i tada je isto imala 5 godina garancije. Uspeli smo da je vratimo nakon samo jednog pranja, sva sreća pa su prihvatili. Stanujem na četvrtom spratu a okretanje bubnja se čulo u prizemlju, centrifuga ko da poleće avion. Nekada ni garancija ništa ne znači ako je kvalitet loš. Reklama je bila da dolazi iz Slovenije direktno i da se tamo proizvodi, mi u neverici da Slovenci tako rade loše. I Candy danas nije kao što je nekada bio iako je Made in Italy.
 
Željko dominira.
Miš mi se pokvario posle pet meseci. Dobio sam zamenu, fiskalni mi je ostao stari. Opet mi se pokvario posle pet meseci. Imam li pravo da sad tražim da mi vrate pare a ne da mi opet menjaju pa da se meni opet kvari itd?
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno ne bi se mesao u garancije VOX-a i ostalih, kupis jeftino svesno, nerazumem kako mozes isto ocekivat od proizvoda koji je skuplji... kupis kinesko smece znas da oni uopste ne haje za svoje ime sta mozes ocekivat..... ko ih podrzava i treba da bude svestan koji politiku imaju i da trpi posledice a ne da ga zakoni/udruzenja stite jer kupuje od takvih
Podržava ih maloprodaja koja ih prodaje, pošto ću njih smarati a ne proizvođača ili servis. Ako je garancija 2 ili 5 godina šta mene kao potrošača briga da li je to kinesko smeće ili nije, ja imam garanciju i hoću da se garancija ispoštuje. Zakon treba da kazni proizvođača ili trgovca koji se ne pridržava ZZP a normalno da štite potrošača. Zakon se sasvim slučajno zove Zakon o ZAŠTITI potrošača.
 
Pa onda kupujte sve kinesko pa kad jednog dana sve krene da gori... zalite se upravi vodovoda, jer ce ovi samo slegat ramenima :)

PS: razumem ja da je zakon takav i da je normalno da se tako primenjuje, ali isto tako postoji razum koji kaze da svaki proizvod nije isti
 
Mi smo ranije imali Candy i uvek su bile prilično skuplje od ostalih proizvođača. Razlika je bila u tome što se nije čula ni kada radi ni kada centrifugira, tj. čuo se prijatan zvuk. Svako je bio zapanjen kako tiho radi ko nam je bio u gostima (komšije, prijatelji, rodbina...).

Danas nije ništa posebno u odnosu na Beko i ostale proizvođače, isto se čuje, kvalitet isti, tako da ništa ne znači danas ime u svetu mašina za pranje veša.
Koliko sam se raspitivao kad sam kupovao masinu, LG je najbolji za potrosace. Vrv neke profi su bolje.
 
Pa onda kupujte sve kinesko pa kad jednog dana sve krene da gori... zalite se upravi vodovoda, jer ce ovi samo slegat ramenima :)

PS: razumem ja da je zakon takav i da je normalno da se tako primenjuje, ali isto tako postoji razum koji kaze da svaki proizvod nije isti

Stalno potenciraš "kinesko". Šta ti piše na proizvodima po kući (fen, mikser, pegla, tv, frižider...) "Made in Germany"?

Koliko sam se raspitivao kad sam kupovao masinu, LG je najbolji za potrosace. Vrv neke profi su bolje.

OK ;)
 
@makiacaveki
Nije isto kad maticna kompanija bude van kine, oni znaju koliko toliko da postuju kupca, kinezi to neznaju i ko zna kad ce nauciti (samo silom mozda jednog dana)
Takodje imas i kineze koji su se prakticno rodili na zapadu pa koliko toliko razumeju i postuju pojedince, u kineskoj komunjarskoj ideologiji pojedinac ne postoji
 
Beko nije kineski i ja sam generalno zadovoljan sa njihovom belom tehnikom (kuc kuc), razlika u ceni opravdava da kad konacno crkne i istekne garancija, kupim sledecu spravu...
za ovu konkretnu gumu bih se svadjao sa njima, pisao beku (proizvodjacu) i opljuvao ih gdegod stignem.
 
@makiacaveki
Da nije guma samo spala? Prepipaj rukom.

Nekada je bilo: isecena/ishabana guma, nista od garancije. Protrula guma - menja se.

Cudi me da su te odmah odbili.


Beko je turska firma. Sve se danas proizvodi u Kini. Moze da se sklapa negde drugde, ali ni to vise. Ves-masine koje koriste Kinezi ne lice na nase.
 
Poslednja izmena:
Danas sam odneo jedno napajanje Seasonic koje samo po sebi nije imalo nalepnicu na sebi da se vidi da li je otvarno. Napajanje je pod garancijom..cim sam dosao u EMMI radnik je krenuo da zagleda napajanje i rekao nece ti ovo prihvatiti jer je otvarano..ja mu kazem nije, nije ni imalo nalepnicu jer sam ga kupio u bulk pakovanju kod vas i video sam na netu da nema. On mi kaze ne verujem kao i tesko da ce ti ovo proci. Sada se ja pitam da li ce oni uopste napajanje odneti u servis i sta ce sa time biti? kazu javicemo ti za 3 nedelje najranije sve...

u pitanju je Seasonic SS-500ET
 
Poslednja izmena:
Vazno je sta glavni servis kaze ako nema nalepnice uopste normalno je da prihvate..., ako kazu da treba da ima i da je skinuta to vec moze biti problem, ali zavisi od seasonic servisa a ne od lika koji nema pojma da li treba da bude nalepnica ili ne
 
Gigatron iskustvo...
U Gigatronu na Banovom brdu, prošle subote, 23. maja kupio sam zvučnike http://www.gigatronshop.com/zvucnici/genius_sp-hf800a_2.0_zvucnici-30095 , kao poklon.
Međutim nakon uključivanja, ispostavilo se da ne daju ni glasa od sebe tj. ne rade ;) , tako da su spakovani i meni dati da ih vratim tj. zamenim.
U utorak 26. maja, negde oko 19 sati, odem ja da ih reklamiram i zamenim, prodavac vrlo ljubazno probao, kaže ok, ne rade, dajte mi račun da ih zamenim...
Dam ja račun, kad on kaže: pa to je kupljeno 23-eg, ja kažem jeste, a on kaže, e pa onda ne može, zašto niste došli 24-og maja.... ja kažem, prvo bila je nedelja a drugo šta je problem što sam došao posle tri dana. On nastavlja to ne može tako...ja mu kažem...zovi miliciju ili koga hoćeš ali ja ne idem iz prodavnice dok mi ne zameniš i još ću da ti natovarim tržišnu.... On kaže pa morao bih da pitam šefa, ja kažem pitaj, on kaže pa šef je otišao kući u 17 sati....
Ja mu ponovim da ja neću da idem kući bez ispravnih zvučnika, onda on pozove nekog drugog prodavca i na kraju mi oni zamene....
Naravno, ovo je bilo skraćeno izdanje, priča je duže trajala i ja sam umesto da završim posao za 5 minuta, bespotrebno gubio živce...
Zaista ne znam da li u ovoj zemlji postoji neka normalna firma, koja svoje obaveze ispunjava u skladu sa zakonom, bez da mora da se preti i svađa....
 
i od mene jedno pitanje... iako sam otvorio posebnu temu, vidim da ovde ljudi cesce dolaze a uz to se i razumeju :)
skracena verzija: msi g41 maticna kupljena pre 2.5 godine, riknula, odneta u emmi 15.5., pre neki dan zvali, kao poslali su uvozniku trajace mesec dana i uz to kazu da nemaju tu maticnu vise (po cenovniku stvarno nemaju) i nude da vrate pare. da li imam pravo da ne prihvatim pare i trazim zamenu posto slicnih ploca imaju? najveci je problem sto je maticna placena 3800, kada je poslednji put bila u prodavnici bila je oko 7500 a sada je neka msi g41 cak i preko 9000, tako da mi povrat novca ekstremno ne odgovara. imaju i neku asrock g41 sa kojom bi bio zadovoljan ona je oko 7000. dakle, na sta da se pozovem (ako mogu) da trazim zamenu za slican uredjaj i da odbijem povrat novca?
 
i od mene jedno pitanje... iako sam otvorio posebnu temu, vidim da ovde ljudi cesce dolaze a uz to se i razumeju :)
skracena verzija: msi g41 maticna kupljena pre 2.5 godine, riknula, odneta u emmi 15.5., pre neki dan zvali, kao poslali su uvozniku trajace mesec dana i uz to kazu da nemaju tu maticnu vise (po cenovniku stvarno nemaju) i nude da vrate pare. da li imam pravo da ne prihvatim pare i trazim zamenu posto slicnih ploca imaju? najveci je problem sto je maticna placena 3800, kada je poslednji put bila u prodavnici bila je oko 7500 a sada je neka msi g41 cak i preko 9000, tako da mi povrat novca ekstremno ne odgovara. imaju i neku asrock g41 sa kojom bi bio zadovoljan ona je oko 7000. dakle, na sta da se pozovem (ako mogu) da trazim zamenu za slican uredjaj i da odbijem povrat novca?


Koliko ja znam mozes da uzmes te pare za koju si je pazario ili da uzmes nesto ekvivalent ali da kosta toliko koliko si ti platio.


Vazno je sta glavni servis kaze ako nema nalepnice uopste normalno je da prihvate..., ako kazu da treba da ima i da je skinuta to vec moze biti problem, ali zavisi od seasonic servisa a ne od lika koji nema pojma da li treba da bude nalepnica ili ne

Ali nalepnica ne postoji na njima i ja sam se cudio a on tamo gleda i kao ovo je otvarano tesko ce ti prihvatitii sve me nesto gleda ispituje da li sam neki muljator, iako nikada ne bi otvorio napajanje a imam garanciju....
 
Koliko znam kod zamene nisi "vezan" da to bude u tom cenovnom rangu nego da ima te tehničke karakteristike kao tvoj reklamirani proizvod.
 
Zamenu mi nisu prihvatili.......kazu poslace na popravku...sta da radim?
 
^ To što je prošlo više od 6 meseci nema veze. Kupac prvo bira izmedju opravke i zamene tokom celog trajanja garantnog roka.

^^ Ako su kontra tvom izboru uradili, onda je to slučaj za tržišnu.
 
Nazad
Vrh Dno