Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Pozovem ja sinoc mts da vidim sta je bilo sa telefonom kad likusa kaze mrtva ladna da je telefon stigao u poslovnicu jos 8. i da su me kontaktirali da mogu da ga preuzmem, sto naravno nisu uradili.
Odem ja danas do poslovnice kad ono dobio nov telefon.
U listu koji sam dobio stoji samo da je imei taj i taj ali sam dobio kutiju sa starim telefonom. Takodje na garanciji stoji imei od starog telefona. Kakva je sad procedura sa garancijom, da li ide nova ili kako vec?
Po čemu znaš da je nov telefon? IMEI se menja kada se promeni matična ploča, ostatak može da ostane isti. Istini za volju, matična je ~70% telefona, ali ipak, možda su ukombinovali sa nekim drugim neispravnim komadom i dobili jedan 100% funkcionalan.

Ako nemaš trajan dokaz da je uredjaj promenjen (dokaz o celom ovom postupku reklamacije), sa novim IMEI u telefonu i starim na kutiji, mislim da ćeš teško u budućnosti da dokažeš da je iz MTS, ako ikad dodje do toga. Treba ti ikakav papir gde se to spominje, npr. rešenje o zameni, išta.

Garancija jeste nova, tj. onolika kolika je bila za originalni uredjaj (čuveni član 503 Zakona o obligacionim odnosima), samo, ponavljam, je pitanje dokazati da je primenjiva. Ako imaš dokaz, mislim da možeš da budeš miran, u suprotnom ih cimaj da ti daju napismeno novu garanciju.
 
94d46404c9775113e43f9c107c531415.jpg

Nadam se da je ovo dovoljan dokaz....
 
Pa trebalo bi da jeste, ako dodje do nekog spora. Ali je bas bizarno da su nov telefon ubacili u kutiju od tvog starog telefona. Jesu li ubacili i nov punjac, slusalice i ostalo?
 
Ne, ostala moja oprema.
Meni je bas bilo sumnjivo iskreno. Ali bolje nov telefon nego da su odbacili reklamaciju.
Cudno mi je sto nisu hteli samo da promene zvucnik unesto sto su dali nov telefon, zna se koliko tesko daju nove....
 
Telefon koji dobiju kao zamenu za reklamaciju mozda ne dolazi u kutiji sa opremom, tako rade mnogi dobavljaci.
 
Pa nije bilo do zvucnika, naravno da bi to zamenili. Verovatno je neko iz servisa ili prodaje "zaplenio" tu opremu za sebe, pa su ti zato i dali u staroj kutiji.
 
Ne lupajte ljudi, proizvodac u 99% slučajeva daje zamenski telefon bez originalnog pakovanja, tzv refurbished. Telefon u originalnom pakovanju moze da se dobije samo kad trgovac želi da skrati postupak pa skine sa stanja neki od novih telefona i da ga u zamenu znajuci da ce trošak refundirati od proizvodaca. Dakle, ako telefon ode u standardnu proceduru provere kvara u servis i servis odobri zamenu koju zatim obezbeđuje proizođač, dobija se refurbished telefon u foliji bez ikakve opreme. Kakva crna krađa opreme i sl...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja imam jedno pitanje ,znaci kupio sam u mitorsu shure slusalice(pisao sam ovde ranije o njima) i sad posle 7 8 meseci meni su se slusalice apsolutno raspale od najobicnijeg koriscenja,slusalice su mi pukle na 2 dela pri najobicnijem stavljanju na glavu o_O zatim sam zalepio trakom i nastavio dalje da bi se sad posle mesec dana jednostavo izgubile kontakt dole na kablu,bio sam ih kontaktirao preko fejsa kazu ne prihvataju iako su pod garancijom,molio bih neke iskusnije da prokomentarisu ovo ja mislim da sam ostecen poprilicno. pozz
 
Samo zapreti novinama/necim slicnim ili budi glasan

Sent from Huawei Ascend Mate 7
 
Ne lupajte ljudi, proizvodac u 99% slučajeva daje zamenski telefon bez originalnog pakovanja, tzv refurbished. Telefon u originalnom pakovanju moze da se dobije samo kad trgovac želi da skrati postupak pa skine sa stanja neki od novih telefona i da ga u zamenu znajuci da ce trošak refundirati od proizvodaca. Dakle, ako telefon ode u standardnu proceduru provere kvara u servis i servis odobri zamenu koju zatim obezbeđuje proizođač, dobija se refurbished telefon u foliji bez ikakve opreme. Kakva crna krađa opreme i sl...


Sent from my iPad using Tapatalk
Hvala puno na objašnjenju.....

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
To bas i ne deluje da je po zakonu o zastiti potrosaca.
 
Ne lupajte ljudi, proizvodac u 99% slučajeva daje zamenski telefon bez originalnog pakovanja, tzv refurbished. Telefon u originalnom pakovanju moze da se dobije samo kad trgovac želi da skrati postupak pa skine sa stanja neki od novih telefona i da ga u zamenu znajuci da ce trošak refundirati od proizvodaca. Dakle, ako telefon ode u standardnu proceduru provere kvara u servis i servis odobri zamenu koju zatim obezbeđuje proizođač, dobija se refurbished telefon u foliji bez ikakve opreme. Kakva crna krađa opreme i sl...


Sent from my iPad using Tapatalk
Meni je Telekom dva puta menajo telefon i oba puta sam dobio komplet nov, neraspakovan telefon sa novom dodatnom opremom. Servis ih je samo obavestio da je reklamacija prihvacena i da je odobrena zamena.
 
Poslednja izmena:
Pa, sad, mnogo toga nije strogo po zakonu:
- Javili su mu telefonom da se reklamacija prihvata, a ne pisano ili elektronskim putem
Продавац је дужан да без одлагања, а најкасније у року од осам дана од
дана пријема рекламације, писаним или електронским путем одговори
потрошачу на изјављену рекламацију. Одговор продавца на рекламацију
потрошача мора да садржи одлуку да ли прихвата рекламацију, изјашњење о
захтеву потрошача и конкретан предлог и рок за решавање рекламације. Рок не
може да буде дужи од 15 дана, односно 30 дана за техничку робу и намештај,
од дана подношења рекламације.

- Nisu dobili saglasnost za zamenu ili popravku (makar nije spomenuto u postovima), nego su ga samo obavestili da će mu javiti kada da dodje po telefon
Продавац је дужан да поступи у складу са одлуком, предлогом и роком
за решавање рекламације, уколико је добио претходну сагласност потрошача.

Уколико продавац из објективних разлога није у могућности да удовољи
захтеву потрошача у року који је договорен, дужан је да о продужавању рока за
решавање рекламације обавести потрошача и наведе рок у коме ће је решити,
као и да добије његову сагласност, што је у обавези да евидентира у
евиденцији примљених рекламација. Продужавање рока за решавање
рекламација могуће је само једном.


Apropo repariranog telefona: objektivno, nigde ne stoji prisila da telefon mora da bude nov, tj. prethodno nekorišćen, nego da ispunjava javne specifikacije i obećanja u pogledu svojstva koja je dao prodavac (gde bi diskutabilno mogla da se nadje i estetika sa pogledom na tragove korišćenja) i da ga prati adekvatna garancija. Ako je prodavac voljan da garantuje za polovan/repariran uredjaj naredna 24 ili koliko već meeci, samo napred. Što opet i dalje ne negira pravo potrošača da ne prihvati takav uredjaj. Ovde je problem što potrošaču to nije saopšteno.
 
Narucio sam danas trosed u Forma Ideale. Kako nisu imali u magacinu ni jedan, trebalo je da se ceka do 8. avgusta za isporuku. Posto mi to nije odgovaralo, pitao sam ih da mi daju izlozen model koji je stajao na drugom spratu police i nisam mogao lepo da ga pregledam i da vidim da li mu nesto fali, tj. uzeo sam ga na slepo. Posto nisu mogli da ga skidaju, prodavac mi je rekao da ce naznaciti prilikom isporuke da se doticni model pregleda jer kupac nije mogao da ga pregleda prilikom kupovine. I stvarno pise na kupoprodajnom ugovoru napomena: Eksponat, KUPAC NIJE PREGLEDAO exponat jer nije mogao da mu pridje, pregledati pri pakovanju za isporuku.

E sad mene zanima, ako oni ne nadju nikakvu manu i isporuce mi krevet, a ja na licu mesta utvrdim da nesto ne valja, da li imam prava odmah da im vratim krevet i ako ne, sta mogu? Vec sam platio punu cenu i isporuku u kesu, nisam isao na rate.
 
Pa naravno, nego me zanima da li ce da mi izmisljaju nesto ili odbiju da vrate novac ako nesto ne valja. Kasno mi je da cekam 8. avgust i to sam im odmah rekao, zato sam i uzeo eksponat.
 
Prilicno si hrabar covek kad si namestaj iz Forma Ideale kupio na nevidjeno. Ovo "hrabar" ne treba shvatiti kao kompliment :D
 
Jesi li bar taj izložen eksponat dobio povoljnije, ili po punoj redovnoj ceni?

Huawei Mediapad X2 7.0
 
Redovna cena je u pitanju, mogu da potpišem....

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Narucio sam danas trosed u Forma Ideale. Kako nisu imali u magacinu ni jedan, trebalo je da se ceka do 8. avgusta za isporuku. Posto mi to nije odgovaralo, pitao sam ih da mi daju izlozen model koji je stajao na drugom spratu police i nisam mogao lepo da ga pregledam i da vidim da li mu nesto fali, tj. uzeo sam ga na slepo. Posto nisu mogli da ga skidaju, prodavac mi je rekao da ce naznaciti prilikom isporuke da se doticni model pregleda jer kupac nije mogao da ga pregleda prilikom kupovine. I stvarno pise na kupoprodajnom ugovoru napomena: Eksponat, KUPAC NIJE PREGLEDAO exponat jer nije mogao da mu pridje, pregledati pri pakovanju za isporuku.

E sad mene zanima, ako oni ne nadju nikakvu manu i isporuce mi krevet, a ja na licu mesta utvrdim da nesto ne valja, da li imam prava odmah da im vratim krevet i ako ne, sta mogu? Vec sam platio punu cenu i isporuku u kesu, nisam isao na rate.

Ne potpisuj zapisnik o prijemu robe! To je uvek kod isporuke robe koja se isporučuje problem. To se uglavnom radi o beloj tehnici, nameštaju i kurirskim službama. Potpisivanjem prijemnice pre pregleda robe potvrđuješ da je roba isporučena bez nedostatatak. Nagledao sam se previše slučajeva gde isporučilac tutne papir, potrošač otpakuje robu i primeti da je olupana u transportu.

Inače, evo novog infografika koji se tiče dokaza kupovine pri reklamaciji robe, i koji objašnjava da nemate pravo da tražite kopiju računa iz kontrolne trake. Kako Vam se čini?

Dokaz kupovine potrosacki savetnik.jpg
 
To da je fiskalni obavezan je mit i mislim da to svi ovde znaju, olaksava stvari ali nije obavezan.

Sent from Huawei Ascend Mate 7
 
Treba ti bilo koji dokaz da si taj proizvod kupio u toj prodavnici. Nemaš neki veliki izbor dokumenata, kako vidim svi su navedeni na fotografiji.
 
Kopiju fiskalnog računa sa trake ti naravno niko neće ni dati, nema logike. Tom kopijom prodavac dokazuje poreskoj ili kome već da je evidentirao odredjenu trgovinu. Kontrolna traka ne može biti dokaz da je baš tom kupcu (koji traži) prodat baš taj proizvod.
Fiskalni nije neophodan za reklamaciju ali se bez njega ne može izvršiti povraćaj novca ili zamena za drugi proizvod. *****no su napisana dva zakona koja se sudaraju pa je samo pitanje da li prodavac hoće da krši zakon o trgovini ili zakon o zaštiti potrošača.
 
Svako normalan ce i samo po serijskom resiti garanciju. A da dodjem sa garantnim listom prodavnice i da mi neko kaze nemas fiskalni bio ismejan za medalju i opstruisan dok ne primi reklamaciju.

Sent from Huawei Ascend Mate 7
 
Da bi realizovali garanciju cesto je dovoljan serijski broj, ali za povrat novca ili zamenu uredjaja vam treba bar kopija fiskalnog jer se uredjaj mora nekako rasknjiziti i razduziti.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Postoji i specifican slucaj kada prodavac mora dobavljacu da dokazuje kada je prodao uredjaj ( za ostvarivanje garancije), posto je recimo kod proizvodjaca garancija istekla. U nedostatku dokaza o kupovini sa jasnim datumom u tom slucaju nije dovoljan samo serijski broj. Kazem specifican slucaj posto se javlja skoro iskljucivo kada je proizvod pri kraju garancije ili kada je prodavac ugovorio specijalne uslove garancije sa proizvodjacem/dobavljacem.

Tako da, treba cuvati/kopirati fiskalni ili ako postoji, garantni list.
 
Slikati/kopirati, od samog cuvanja cesto ne bude velike koristi, jer izblede.
 
Za čuvanje fiskalnih računa je dovoljno da ih držite u nekoj kutiji na suvom mestu, u kutiju ubacite jedan onaj silica gel i to je to. Ukoliko pak i izbledi potpuno, račun uzmete i peglom prepeglate (ne na najjače i ne dugo). Račun će da pocrni, a slova će biti bela.

Što se tiče naloga za ispravku, mora se posedovati original, pročitao sam i to striktno piše. Kopiju možeš da priložiš samo ako imaš više proizvoda na fiskalnom, od kojih si jedan već reklamirao i tada si priložio original.
 
Spirit,Count@ Ipak ne moze. Odneo sam telefon, kutiju, racun i garanciju, medjutim decko koji radi u G***** kaze da servis nece primiti telefon bez punjaca. Nije problem da ga posalje, ali kao odmah ce ga vratiti oni iz servisa.
Ja sam reklamirao telefon u Vipu, odneo sam sve sa kutijom, uzeli su samo telefon.
 
Prilicno si hrabar covek kad si namestaj iz Forma Ideale kupio na nevidjeno. Ovo "hrabar" ne treba shvatiti kao kompliment :D

Nisam imao drugu opciju iz razloga sto bi morao da spavam na podu :D
Znam da im je namestaj djubre i sve, ali racunam, koristicu ga samo kao krevet jer mi nikad niko ne sedi u mojoj sobi, a ja od mesec dana, mozda ukupno provedem sat vremena sedeci na njemu. Dakle, samo cu spavati, pa ako ne bude mogao da izdrzi mojih 71kg, 8-9 sati dnevno stvarno ne znam sta da kazem. E jedino kad dodje devojka, valjda nece poceti da skripi odma :D

Jesi li bar taj izložen eksponat dobio povoljnije, ili po punoj redovnoj ceni?

Huawei Mediapad X2 7.0

Redovna cena je u pitanju, mogu da potpišem....

Sent from my D6603 using Tapatalk

Po punoj, tj vec snizenoj ceni. Oni su rekli da ce navodno pogledati pre transporta da li je sve ok. Krevet sutra treba da stigne pa cu pogledati kad ga donesu da li je sve na svom mestu, da nema nekih ostecenja i slicno i da li obe strane lepo lezu kad se rasiri ili skripi nesto. Onda tek mogu da dobiju potpis. Generalno, krevet je stajao na 2. spratu police tako da nije mogao da se proba ili razvlaci sto mi donekle znaci jer znam da nisu mogli da ga drndaju ljudi i radnici.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno