Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu

Naravno, Nike Air Max Command.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednji slucaj koji sam ja imao sa patikama su mamine reebok classic, otsile su joj se napred posle tri meseca nosenja. Pre toga sam imao problem sa adidas forum low a drug sa top 10. Onda sam proguglao i manje vise svi se slazu da su adidas patike krs kvaliteta svugde u svetu. Nisam imao zivaca da ih reklamiram, jer znam odgovor koji ce biti.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ok, i ti ih reklamiras zbog loseg kvaliteta, a dobijes odgovor da kvalitet nije sporan, i da nije kvalitet problem, nego neadekvatno koriscenje.
Ovde se radi o tome :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
BTW, ono moje je izuzetak iz iskustva. Duramo 3 iz Koreje mi i dan danas sluze, 8+ godina (najstarije patike).
A sve sto sam imao iskustva gde izgleda da su kod nas gori kvalitet nije nesto sto se moze dokazati... tipa, svi telefoni kupljeni kod nas (zvanicni kanali) - krs, svi kupljeni vani (i kod nas nezvanicno iz EU) - i dan danas rade, ali to nije merilo.
Nutela - tamnija vani, ali necu valjda da je nosim na analizu sadrzine kakaa i secera?
 
Ja sam pisao pre mozda mesc i vise dana o reklamaciji u BUZZ-u(SportVision). Odlepio mi se onaj deo napred na Adidas ZX Flux, posle 10 dana su me zvali i javili da je reklamacija odobrena.

Mozda zbog toga sto mogu lako to da poprave/zalepe, ali uglavnom, nije bilo problema.

I ranijih godina sam reklamirao patike, pukao mi djon na air max-u, doduse tad sam ih kupio u Nike dok je jos postojao i bio deo Delta Sporta, ali je i tamo Jugoinspekt kontrolisao kvalitet. I tad su mi prihvatili reklamaciju

Skoro je bila vest o aferi svih vecih prodavnica sportske opreme sem Sport Vision-a kako su namestali cene i ko zna sta jos. I sta sad, gde da kupimo obucu? Sto se mene tice, Sport Vision je ok dok se ne pokaze suprotno.

Inace, mislim da u vecini vecih sportskih radnji, kvalitet kontrolise Jugoinspekt i da se sve kod njih salje na reklamaciju. Neka me neko ispravi ako gresim
 
Poslednja izmena:
Jedino gde sam imao pozitivna iskustva je bivši Max Sport, ne znam kod koga su oni reklamirali ali znam da je svaka opravdana reklamacija prošla bez problema....
 
Onda sam proguglao i manje vise svi se slazu da su adidas patike krs kvaliteta svugde u svetu. Nisam imao zivaca da ih reklamiram, jer znam odgovor koji ce biti.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ovo prvi put cujem, a inace patike pratim godinama i samo adidas kupujem u zadnjih 4-5 godina. Nisam nikad imao problema. I burazer isto.
Za top ten sam cuo da su na pocetku bile dobre ali kad su ovde postale popularne, poceli su da dovlace neki slj kvalitet i da je bilo dosta reklamacija.



Sent from my Nexus 5X
 
Proguglaj, videces
Kozne adidas patike su krs, ove nove boost, zx flux, i slicne ne kupujem pa ne znam

PS. note 7 sto se samozapaljuju da su stigli ovde kod nas sigurno bi bilo teorija kako nama uvaljuju krs, a gle cuda otisli su samo na bitna i bogata trzista [emoji33]
 
Poslednja izmena:
Ne znam za kvalitet patika, ali je činjenica da se razlikuje od ostatka sveta. Eno televizori, u USA imaju po 120hz (realnih) a isti modeli po Evropi 50hz. Dakle isti model, a to nigde ne piše.
Ako je tako za tehniku, nije teško poverovati i za ostale stvari.
 
SItuacija u Jysk. Gledaju matorci neke Welpur duseke, i kao popust 50% pise cena tacno pola manja od one iz kataloga. Aj, cena ko cena, naduvana svakako, al uz tih 50% jos i podnosljivo, cini se okej.

Dolazim na kasu, dobar dan dobar dan, hocu taj i taj model.

- okej moze, ali ceka se 10 dana

- no frx, taman da resim prethodni dusek

- cena je ta i ta

I kaze on menu tu cenu, ali u fullu bez popusta. "Blago" iznenadjenje. Rekoh, druze, tamo lepo pise druga cena. "Ma nemoguce, ja u sistemu vidim bez popusta".

Otisli mi do tog dela radnje, a on... "Iju, kolega zaboravio da promeni, nije to ta cena, bila je akcija ali je gotova, sad je nova cena, evo vidite u sistemu blabla"

Pritisak lvl over 9000. Momentalno da mi zovete sefa, ne pada mi na pamet da platim ni dinara vise od ovog sto pise na ceni. Rekoh, druze, nemoj da sad listam zakon o zastiti potrosaca.

Krene lik opusteno da skida cene sa svih modela, jedno 15 komada.

Ode pokunjeno negde i mora da se neka mnogo jaka bitka vodila tamo negde nazad, vraca se jos pokunjeniji, totalno popisan. Kaze, eto, u pravu ste, dobicete tu cenu sto je stajala, nasa greska.

Damn right I'm right. I jos dok sam cekao, registrovao sam se za jysk newsletter preko sajta i pokupio kupon za 1000 din popusta i to im uvalio na licu mesta.

Mislim da zbunjenijeg prodavca odavno nisam sreo. Strasno sto moras da ides "djonom" ako mislis da isteras ono sto ti zakonom pripada.

A mogli su lepo, uz osmeh, iju greska, ne brinite, dobicete tu cenu, evo vam i jastuk za dz, hvala sto kupujete kod nas, mnogo se izvinjavamo...
 
Ja sam primetio da na zapadu idu na ovaj model odavno. Cak i u Austriji je pocelo pomalo, ali ipak prihvatljivo.
Sto gluplje, ne-snalazljivije ("sve moram da pitam sefa") prodavce, da sto manje pitas i znas, nego da samo kupis :(
 
Kvalitet,garancija,opis predmeta na webu i slicno ne postoji u Srbiji.
O zakonu da i ne pisem.
Sve prevaranti i mufljuzi.
 
Pri paljenju kompa, cuju mi se ventovi na grafickoj, kao da su ispali iz lezista malo ali tokom rada je sve normalno. Ne znam kako je na full load, nemam neku zahtevnu igricu da probam. Uglavno, da li mogu da reklamiram graficku, da mi poprave ili zamene ventove na osvnovu toga ili ne? Blizi se kraj garancije, a bojim se da se ne desi nesto po izlasku iz nje jer se pre nisu culi

EDIT: Sad sam malo cackao brzine ventova, najvise se cuju kad predju 1500RPM, ispod toga slabo ili se uopste ne cuju. U pitanju je graficka iz potpisa
 
Poslednja izmena:
Jel neko imao problema sa televizorima da mu se na panelu zavuce kao neka prasina, koja nema sanse da se obrise i koja se siri i vidljiva je samo na svetlijim bojama (najvise po coskovima ali ima je i na drugim mestima ) i da mu "eko mod" stalno radi iako je ugasen u podesavanjima (jako smeta pri gledanju filmova gde ima puno mraka gde se jedva nesto vidi ).Da li bih mogao ja ovo da reklamiram ?
 
Jel neko imao problema sa televizorima da mu se na panelu zavuce kao neka prasina, koja nema sanse da se obrise i koja se siri i vidljiva je samo na svetlijim bojama (najvise po coskovima ali ima je i na drugim mestima ) i da mu "eko mod" stalno radi iako je ugasen u podesavanjima (jako smeta pri gledanju filmova gde ima puno mraka gde se jedva nesto vidi ).Da li bih mogao ja ovo da reklamiram ?
Koji TV je u pitanju?
 
Pozdrav ljudi,

juce sam predao moju 280x na reklamaciju u frimu na E...Rekose mi da proces reklamacije moze da traje do 30 dana...Imam garanciju jos 2 godine + jos koji dan.

Graficka je totalno odapela...Sad me zanima koje su njihove,a koje moje opcije.

Vidim da vise nemaju ni jednu 280x u ponudi.Tako da ako ne mogu da mi poprave ovu graficku sta im ostaje?

*Da li mi nude drugu karticu,da li mi nude povracaj novca(sto bi ja najvise voleo)?Tj da li ja moram da prihvatim drugu karticu u zamenu ili mogu da trazim novac?

Takodje vidim da ima neki rok od 8 dana da mi valjda jave sta i kako sa karticom,sta mu to dodje...U 10 godina koriscenja racunara prvi put saljem nesto na reklamaciju.
 
Pozdrav ljudi,

juce sam predao moju 280x na reklamaciju u frimu na E...Rekose mi da proces reklamacije moze da traje do 30 dana...Imam garanciju jos 2 godine + jos koji dan.

Graficka je totalno odapela...Sad me zanima koje su njihove,a koje moje opcije.

Vidim da vise nemaju ni jednu 280x u ponudi.Tako da ako ne mogu da mi poprave ovu graficku sta im ostaje?

*Da li mi nude drugu karticu,da li mi nude povracaj novca(sto bi ja najvise voleo)?Tj da li ja moram da prihvatim drugu karticu u zamenu ili mogu da trazim novac?

Takodje vidim da ima neki rok od 8 dana da mi valjda jave sta i kako sa karticom,sta mu to dodje...U 10 godina koriscenja racunara prvi put saljem nesto na reklamaciju.
Moje iskustvo sa njima, tj. Altijevim radnjama je bas i vezano za graficke kartice. Nece ti je popravljati, kako nema 280x (mada je postojala verzija moje grafe kada su meni menjali drugi put, sustinski ta kartica bi bila mnogo jeftinija), dace ti izbor da za tu cifru uzmes nesto kod njih, mozes i da dodas naravno. Da ce ti vratiti novac ne verujem, ali nije ni ovo lose. Meni su tako 2 riknjavale nekoliko meseci jedna, a druga nekoliko dana pre kraja garancije i oba puta je tako bilo, tj. u jednom slucaju sam dodao malo i uzeo bolju, a u drugom sam uzeo graficku plus fiksni i jos nesto :D Hvala Bogu ova sluzi lepo preko garancije, pu pu :D

Ово је послао 6п!
 
UUUU druze ziv mi bio:d..To bi mi i najvise odgovaralo,da mi daju da doplatim za neku drugu.

A kako mi racunaju cenu?Onu koju sam ja platio ili zadnju cenu po kojoj je bila prodavana ta kartica(posto sam video da neki koriste i tu foru).

meni bi savrseno odgovaralo da im doplatim i uzmem neku 480 ili 1060.

Koliko si otprilike cekao na odgovor?
 
Racunaju ti cenu koja je na fiskalnom racunu
 
Pri paljenju kompa, cuju mi se ventovi na grafickoj, kao da su ispali iz lezista malo ali tokom rada je sve normalno. Ne znam kako je na full load, nemam neku zahtevnu igricu da probam. Uglavno, da li mogu da reklamiram graficku, da mi poprave ili zamene ventove na osvnovu toga ili ne? Blizi se kraj garancije, a bojim se da se ne desi nesto po izlasku iz nje jer se pre nisu culi

EDIT: Sad sam malo cackao brzine ventova, najvise se cuju kad predju 1500RPM, ispod toga slabo ili se uopste ne cuju. U pitanju je graficka iz potpisa

Reklamirao jednu,gde su utvrdili da je potpuno ispravna.

Evo kod mene ce cuje kuler na amd hladnjaku pod garancijom,trpim dok uzmem neki malo krsteniji hladnjak(kad smo tu moze preporuka neki jeftiniji za athlon 750k).
 
Poslednja izmena:
Reklamirao jednu,gde su utvrdili da je potpuno ispravna.

Evo kod mene ce cuje kuler na amd hladnjaku pod garancijom,trpim dok uzmem neki malo krsteniji hladnjak(kad smo tu moze preporuka neki jeftiniji za athlon 750k).
LC 120 za 20€. Imaš temu, pola foruma ga ima i odličan je. Za mnogo više para nemaš ništa bolje.
 
Reklamirao jednu,gde su utvrdili da je potpuno ispravna.

Evo kod mene ce cuje kuler na amd hladnjaku pod garancijom,trpim dok uzmem neki malo krsteniji hladnjak(kad smo tu moze preporuka neki jeftiniji za athlon 750k).

Zvao danas, kazu mi ako se cuje malo vise onda nece uvaziti reklamaciju. Samo ako se bas dosta cuje, a mene iritira i ovo malo...
 
Jel imao neko slucaj sa reklamacijom patika?

Ja, a i mnogi drugi smo ovako prosli:
http://www.razmenaigara.com/sport-zabava/sport-vision-prevaranti-(lopovi-korupcija-kriminal)/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Supruzi su odbili reklamaciju pre dve nedelje, uz obrazlozenje da nije ustanovljena nesaobraznost artikla(patika), vec da se radi o nepravilnom koriscenju, odnosno odrzavanju.
U pitanju su Adidas LITE RACER W, nosene jedno 2 meseca i to povremeno, pocele da se cepaju unutra i jedna spolja kod prstiju, taj gornji deo(lice patika) je od onog platna, ne znam kako se tacno zove materijal...
 
Ja adidas deci ne kupujem više, mrzi me da objašnjavam zašto ali imam osećaj da imate ideju :)
 
Adidas je postao žešći krš

Sent from my Nexus 5X
 
Supruzi su odbili reklamaciju pre dve nedelje, uz obrazlozenje da nije ustanovljena nesaobraznost artikla(patika), vec da se radi o nepravilnom koriscenju, odnosno odrzavanju.
U pitanju su Adidas LITE RACER W, nosene jedno 2 meseca i to povremeno, pocele da se cepaju unutra i jedna spolja kod prstiju, taj gornji deo(lice patika) je od onog platna, ne znam kako se tacno zove materijal...

Dobrodosao u ekipu :D
 
kako se to nepravilno koriste patike?
 
Mora da se suvise oslanjala na njih prilikom hodanja :D
 
To i meni nije bilo sasvim jasno, pa sam im poslao dopis gde sam trazio odgovore na to, a i na slicna pitanja. Izmedju ostalog sam pitao zasto uz patile ne daju uputstvo za pravilnu upotrebu (aka "patike su za policu a ne za nosenje").

Nisam dobio odgovor :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno