Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Koliki broj ljudi to koristi ili moze da koristi, posto u vecini slucajeva pise "faster than 99% of..."?
 
Brutal.
 
Moj doprinos temi, izmereno pre neki dan. Solidna brzina ne uvek tako stabilna, problem sa ovim plaćam 118$ mesečno :/

Uff comcast srecom njih nema ovde u NYC... Ali zeznuto je ako zivis u kraju gde vlada monopol, ovde recimo gde ja zivim imamo da biramo izmedju Verizon FIOS, Optimum Cablevision, TWC & RCN pa uglavnom mozes da izvuces manju cenu narocito kad istekne ugovor... Ako imas nekog drugog operatera u tvom kraju ono sto mozes da uradis ako nemas ugovor ili ti je istekao mozes da pozoves Comcast kao da im zapretis da ces da napustis njih i da prelazis kod drugog operatera jer nude isto ili bolje za manje $... Uglavnom to je uvek meni palilo kod Verizon FIOS kad mi istekne ugovor kazem da razmisljam da ih napustim kazem da sam kod Optimum cablevision-a dobio ponudu 100mbit/20mbit, TV with HBO and Showtime bundle i telefon za $90 included tax, pa onda FIOS operater uglavnom mi ponudi nesto slicno za $100 pa onda ja kazem da necu i na kraju uglavnom popuste. Tako da ja sad placam $90 50/50mbit fiber internet, Landline phone & TV sa HBO i Showtime.

Jos nesto ako ti operater naplacuje STB i ako imas DLNA enabled TV onda ti toplo savetujem da uzmes hdhomerun prime koji imas na amazonu za oko $80 na tom uredjaju imas 3 tunera i originalni stream ti salje putem mreze tako da mozes da gledas 3 tv kanala u isto vreme ili mozes da gledas jedan live a druga dva da snimas npr...

ili ako si u mestu gde ti je dobro pokriven T-Mobile LTE onda uzmi njihov Unlimited 4G LTE family plan...bar ovde oni rade dobro uglavnom oko 50/20mbit i monthly traffic mi je uglavnom oko 250gb i do sad nisu mi smanjivali brzinu
 
Geeky hvala za savet, nažalost problem je da sam u takvom području da nemam izbora Comcast su lopovčine najobičnije. Agregacija je strašna. Što je najveći fazon krebjo sam pre godinu dana sa 70$ i svaki mesec podižu cenu (?!) kao i cena stana? Ne kontam koja je to fora umesto kao stalnog korisnika da te nagrade oni ti dižu cenu svaki mesec. Dogurao sam do 120$ što je puno puno je, bez tv-a samo net. Pa moji SBB plaćaju 3000din sasvim solidan net u NS.
To kolika je dnevnica je ne bitno. Kolika god da je skupo je. Ako raspravljamo o dnevnici 10€jeste sat prosečno ali stan u NS naprimer je 300€ a ovde je 2000€ pa ti dođe na slično, da ne idem u off i da ne upoređujem nije tema za to. Nije lako nigde nema tu rasprave, što ne platiš na mostu platićeš na ćupriji (ako se ne varam tako ide narodna poslovica).
Da završim misao nisam zadovoljan sa uslugom interneta za taj novac, over and out.
 
Ja licno mislim da $120.00 za internet only je previse bez obzira kolika je dnevnica a sto je najgore ako internet nije stablian a comcast uglavnom nije stabilan jer znam iz licnog iskustva.

Moji roditelji koji zive u San Francisco Bay Area su imali comcast do duse manje su placali jer tamo imaju direknog konkurenta ali nije cena najveci problem ovde, problem je zapravo gde provajder ima monopol u jednom delu grada u 99% slucajeva internet je spor i sadrzi dosta prekida i koju normalno mogu da stave bilo kakvu cenu i ti kao korisnik nemas izbora...
Ja nisam dugo bio u Srbiji ( zadnji put bio kao klinac pre 15 godina ) tako da ne znam kakva je usluga interneta u Srbiji, ali cinjenica da vecina ISP u USA imaju bezveze usluge i uglavnom imaju problema sto oko stabilnosti sto oko peering/routing sto oko brzine, realno jedina dva Internet provajdera koja valjaju u USA ( sto sam ja licno probao ) jeste Verizon FiOS i Sonic.net. Sonic jeste da je mali ISP koji radi u SF ali brzine i stabilnost je uvek bio tu narocito dobre brzine u UK i NL serverima.
 
bez obzira kolika je dnevnica

Vi gastosi uvek kazete da nije bitno to kolika je dnevnica. Ne razumem vas kao sto vi ne razumete nas iz Srbije. Iz nase perspektive cena interneta nije bitna, visina dnevnice je daleko bitnija.
 
Vi gastosi uvek kazete da nije bitno to kolika je dnevnica. Ne razumem vas kao sto vi ne razumete nas iz Srbije. Iz nase perspektive cena interneta nije bitna, visina dnevnice je daleko bitnija.


Pa čekaj sada kada idemo u off, cena interneta je nebitna u temi o brzini interneta! Naravno, A to da li ja znam ili ne to je već nešto drugo, naravno da saosećam sa vama u Srbiji jer je to moja matična država u kojoj sam se rodio i živeo 3 decenije.
A ako pričamo o ceni, konkretno 120$ za takav internet je PRESKUPO! nebitno gde živiš i koliko zaradjuješ. Ti misliš da ljudima "preko" padaju pare sa neba, radiš pa radiš teško kao i svugde nema tu priče, e sada što su neke države ekonomski stabilnije to je druga stvar pa i dobijaš više keša na sat, pa to između ostalog i jeste mahom razlog zašto ljudi gledaju da migriraju i traže bolje uslove za život. Ne vidim ovde mesta za zavidnost.
 
Ja licno mislim da $120.00 za internet only je previse bez obzira kolika je dnevnica a sto je najgore ako internet nije stablian a comcast uglavnom nije stabilan jer znam iz licnog iskustva.

Moji roditelji koji zive u San Francisco Bay Area su imali comcast do duse manje su placali jer tamo imaju direknog konkurenta ali nije cena najveci problem ovde, problem je zapravo gde provajder ima monopol u jednom delu grada u 99% slucajeva internet je spor i sadrzi dosta prekida i koju normalno mogu da stave bilo kakvu cenu i ti kao korisnik nemas izbora...
Ja nisam dugo bio u Srbiji ( zadnji put bio kao klinac pre 15 godina ) tako da ne znam kakva je usluga interneta u Srbiji, ali cinjenica da vecina ISP u USA imaju bezveze usluge i uglavnom imaju problema sto oko stabilnosti sto oko peering/routing sto oko brzine, realno jedina dva Internet provajdera koja valjaju u USA ( sto sam ja licno probao ) jeste Verizon FiOS i Sonic.net. Sonic jeste da je mali ISP koji radi u SF ali brzine i stabilnost je uvek bio tu narocito dobre brzine u UK i NL serverima.


Tačno tako, krajnji kupac nema zaštitu niti izbor, jenostavno MONOPOL. I da hoćeš nema provajdera napravili su dogovor medju sobom i deru običan narod. No dobro, smisliće se već nešto...
 
Ja isto samo Comcast mogu da imam (Boston area), nema nikog drugog u kraju, tako da $150 za tv,fix, I net.....iskreno puno je nema veze koliko se zaradjuje
nema me kuci 10h do 12h (na poslu), tv ne gledam puno, posto ne stizem, dosta ljudi ovde imaju samo Netflix, hula ili sl, I internet koriste samo za streaming kad nadju vremena....
 
Vi gastosi uvek kazete da nije bitno to kolika je dnevnica. Ne razumem vas kao sto vi ne razumete nas iz Srbije. Iz nase perspektive cena interneta nije bitna, visina dnevnice je daleko bitnija.

Ja sam rekao da nije bitno kolika je dnevnica imao ti minimalac od $8 ili radio $150 na sat ako za to sto mi platimo koliko god da platimo ne dobijemo dobru uslugu. Ja sam zadovoljan sto se tice Verizon FiOS ISP, ali kolega nije bio zadovoljan sa Comcast ISP i naravno da je $120 mesecno je skupo pogotovo to sto platis nemas stabilnu konekciju i da platis $10 isto je skupo ako ti net cesto u prekidu. Ja licno ne bi napustio mog provajdera makar poskupeli na $250 jer makar znam ono sto platim dobijem dobru uslugu i stabilnu konekciju. Drugo ja nisam nikakav gastos jer sam dosao ovde kad sam imao 9 godina bukvalno zivim ovde 15 godina i nisam dolazio u Srbiju od 2000-te godine i posedujem samo Americko drzavljanstvo, nemam Srpsko drzavljanstvo jer nisam rodjen u Srbiji inace sam izbeglica. Ja sam samo zeleo da dam savet coveku ako moze ikako da napusti comcast ili makar da izvuce koji popust. Inace mislim da je offtopic da pricamo o visini plate u temi gde se iskljucivo prica o internetu...
 
Poslednja izmena:
Skupo je samo ako nemas da to nesto platis. Ako imas da platis, nije skupo, jer da imas nacin da to nesto sto ti je potrebno platis jeftinije, to bi i uradio.
 
Geeky hvala drugar za savete, objasnio si sve pa ko razume shvatice.
 
Evo jedan rez sa MWC-a, konekcija za novinare.

 
Daj neki rez torrenta :d
 
Exe-Net fiber 1490din mesecno.

 
Mobilni internet u pokretu, Norveška
91464a8273c901383bf306058ff28359.jpg
 


Simpaticna brzina ... Uskoro i kod nas :)
 
Ових дана сам видео чудне резултате па бих опет препоручио мерење на неки други начин. Овог пута није у питању брзина него пинг. Дуго ми је пинг 8-10ms и то ми је сасвим реално ... све док јуче Windows 7 није показао 5ms. Рестартујем неки линух, свуда и даље 8-10.

Стартујем Windows 10, тамо такође 8. Вратим 7, опет 5. А онда проверим пинг у command promptu, покаже 10, вратим SpeedTest, кад и он 10.

После тога још боља варијанта. Покренем опет Windows 10, пробам SpeedTest кад оно ... пинг 0. Јесте да сам јутрос чуо људе из СББ-а у улазу али не верујем да су баш толико поправили.

Нека од поменутих мерења:

4354044264.png


4354082125.png


4354092496.png
 
Meni je uvek od 10-15. Nikad ispod.




Ne znam vidi ovih dana kako ce ti biti, mozda se popravilo, a mozda su gremlincici neki :)
 
Ne pitam za lokaciju, to se da videti, nego ovo sigurno nije u "kucnim uslovima".
 
Gde je ovo? Mislim da je rekord na temi.
Pa nije kucna konekcija sigurno, a ja mogu da stavim i SS mog servera koji je nakacen na 1/1Gbit pa bi to bila rekord brzina, ali cemu to i sta je poenta da to postavim pa nemam ja to kuci.
Ali ako insistira neko stavicu da eto bude rekord, ali ne znam sta je poenta da kacim brzinu servera?
 
Nazad
Vrh Dno