Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Bilo bi lepo da se pored speedtesta napise koji je provider, koja je cena i koja je ugovorena brzina.. ovako random postavljanje speedtesta nema bas puno smisla. Po neko napise, ali ipak ne pisu svi
 
tebi povecali paket :D

koliko se secam imao si 1,5/0,25 ili gresim?
 
Download je povecan sa 1.5, a upload je ostao isti 0.5, samo sto je veceras 0.3 :D
 
Imas li stabilnu konekciju bar ? Nemas izgubljenje pakete i lag spajkove ?
 
Po danu je stvarno dobar, ali uvece je uglavnom los.
 
Ikom kablovska, jutros pušten Flat3 paket 15/1:

 
Telekom BOX 2 (fixni i internet).
Zadovoljan,brzina uvek ovakva 8.71/0.86 ping-11ms!
 

Prilozi

  • 3743336974.png
    3743336974.png
    31.2 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
Koliko ti je daleko centrala ?

Merio sam preko onog kalkulatora koji je izračunao 724 metra, na osnovu isčitanog downstream attuneation 10 dB, dok sam bio na ADSL Net20, koji je radio katastrofalno, tj. maximalno 14. Tada u junu na liniji nisam mogao da podnesem zahtev za VDSL (na on-line zahtevu je automatski obaveštavao da linija to ne podržava).
Krajem avgusta, iz zezanja podnesem on-line, preko web-a, zahtev za VDSL, kad oni prihvatiše i za manje od 15 sati zamene opremu i puste VDSL.
E sad da li je, u međuvremenu montiran negde bliže istureni stepen Telekoma, ne bih znao da ti kažem, a preko kalkulatora kod VDSL ne mogu da izračunam udaljenost preko kalkulatora jer je za downstream attuneation sada podatak N/A.
Obično kada je istureni stepen, na NBG centrali Tošin bunar, vršila se prenumeracija prvog broja sa 2 na 6, meni to na ovoj liniji nije urađeno, ostao je broj linije isti sa početnim brojem 2.
 
Konacno sam sredio net. evo danasnjih rezultata juce je bilo 17/1.2
a025911d40fc98668dd75291cc86cb1e.jpg
 
LTE 30% signala u sobi.
Huawei E392.
25GB + Noćna opcija (flat od 00 - 08 ne broji se u promet) 224 kn cca. 30 eura.


 
Хм, изгледа да се нико од СББ-оваца није јављао после повећања брзина. ;)

Пакет 60/3 уз додатак Убрзај нет 20/1,5 (који изгледа ради као 20/2)

 
Само да додам још једно мерење, мада би овој поруци више одговарао СББ форум али тамо слабије пишем. Малопре мерено, лаптоп преко wireless у другој соби, око 5м размака уз један зид између. Чисто да се види да спорији wireless није због СББ-а него због неких других разлога а свако нека тражи своје.
Пакет 60/3 уз додатак Убрзај нет 20(/1,5). Cisco EPC3925. Није баш фул али је подношљиво. ;)

 
Novi paket..




Manji ul nego sto je predvidjen (2.5)..Kaze serviser samo sto je prikljucen, popravice se kasnije..,), ajd da sacekam:smoke:
 
Који је то пакет 60/2,5, требало би да је 60/3?
 
Ne, duo gold 40/2.5
Ali je prvih 24h dl oko 50+ (kao caste me), ali je zato ul manji...za stalno :d
 
Аха, онда је сада иницијална брзина 60/2 док ти не пусте ону која је у пакету. Увек су тако пустили неколико дана мало више да часте док не крене ... а и као навлакушу.:)
 
Zasto ne moze DODAJ NET na najjaci paket ? Nemoguce da im je ogranicenje po korisniku 120 Mb/s.
 
Ако на сајту пише да је максимални интернет 120/5 (120/10 за оптику), онда је могуће. Шта је ту чудно? Ни тај пакет не може без провере техничких могућности, решили су да је то плафон и то је то. Е сад, питање је шта конкуренција нуди. Колико њих нуди интернет преко ове брзине? За сада знам да ехе помало пусти преко 100 на оптици али остали ... слабије.
Колико би ти? Гигабитни интернет?
 
Ne neogo kazem da je 120 Mb samo administrativna zabrana, nema veze sa stanjem na terenu. komotno moze da se pusti paket i preko 200 Mb/s ljudima kojima bi doplatili DODAJ NET. Njih nema puno, ne bi se uopste osetilo kod ostalih na istom cvoru.
 
mislim da je stanje na terenu takvo da je pravo čudo da i ovih 120mbts uopšte radi :d
 
Hvala SBB-u na povećanju ;)

 
preko 200 Mb/s ljudima kojima bi doplatili DODAJ NET. Njih nema puno, ne bi se uopste osetilo kod ostalih na istom cvoru.
Ма јасно али би онда сви тражили 200 и опет би било повика на дискриминацију. До скоро је било ... АДСЛ до 10 или и мање па сада сви хоће 20 и 50. Мислим да је административно ограничење на 120/5 сасвим прихватљиво ... ама до јуче је плафон био око 50 а сада се фрљамо са преко 100. :)
 
Nazad
Vrh Dno