Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Imaš Vegetin SS. To je VDSL.
 
Ironičan sam. Znam za vdsl/adsl, ali su ovde prštali saveti da se kabal zameni sa ovim iznad u box, mali ping i radi stabilno, ovo je tuga.
 
Ti si jedini koji izvlači 50/2, pogledaj brzinu koju je postavio @N_emanja. Kod mene niko u zgradi, ma šta zgradi, verovatno naselje ne može da dobije ovu brzinu 50/2. Najviše puštaju 20Mbps, odem kod komšije da testiramo, kad se pustimo televizor to pada na 15Mbps i manje, a MTS reklamira 50Mbps i 100Mbps koje ne mogu da obezbede! U reklami treba da navedu da su ograničeni i da ne mogu da obezbede ove brzine, osim ako nemamo stan u dvorištu centrale MTS. Još gore što zgrada ima optiku, ali u njihovom sistemu ne mogu da puste veću brzinu jer smo 800m od centrale!? Sva sreća na kablu izvlačimo onoliko koliko reklamiraju, neću da veličam kablovskog operatera koji koristim, ne plaća on mene za to, ali bar ne obmanjuju ljude sa brzinama koje ne mogu da obezbede jer nemamo stan u dvorištu njihove centrale.
 
Dosadan si ;) Ili nemate Telekom optiku u zgradi ili si razgovarao sa nekom sisatom ćurkom koja ti je dala pogrešnu informaciju... kao što je slučaj i sa SBB-om tako i u Telekomu radi gomila nestručnih, neobaveštenih ljudi koja servira netačne tvrdnje.
Da si stvarno mislio da uzimaš Telekom net (ako te nisam pomešao sa nekim drugim ti si pre nekih godinu dana recimo na sve strane pisao po forumu kako ti ne treba fixni i ne pada ti na pamet da plaćaš pretplatu bla bla bla) ti bi otišao u poslovnicu i našao nekog krštenog tamo ko razume šta pričaš i šta želiš i dobio pravu informaciju.

I meni su troje različitih tvrdili da kod nas ne može VDSL pa evo koristim 50/2.
 
Ti si jedini koji izvlači 50/2, pogledaj brzinu koju je postavio @N_emanja. Kod mene niko u zgradi, ma šta zgradi, verovatno naselje ne može da dobije ovu brzinu 50/2. Najviše puštaju 20Mbps, odem kod komšije da testiramo, kad se pustimo televizor to pada na 15Mbps i manje, a MTS reklamira 50Mbps i 100Mbps koje ne mogu da obezbede! U reklami treba da navedu da su ograničeni i da ne mogu da obezbede ove brzine, osim ako nemamo stan u dvorištu centrale MTS. Još gore što zgrada ima optiku, ali u njihovom sistemu ne mogu da puste veću brzinu jer smo 800m od centrale!? Sva sreća na kablu izvlačimo onoliko koliko reklamiraju, neću da veličam kablovskog operatera koji koristim, ne plaća on mene za to, ali bar ne obmanjuju ljude sa brzinama koje ne mogu da obezbede jer nemamo stan u dvorištu njihove centrale.

aa10e331d9c00a8f644c96fd1d19b2ae.jpg

Nije jedini [emoji3]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@maki, ali ping ti ne valja. Džabe, jedini je.

Poslato sa HTC 10
 
Odlican mi je ping... [emoji3] sta mu fali


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas valjda ističe ovaj promo period za HBO i dr.
Jel mora da se odjavi ili će da ukinu automatski?

....shit has hit the fan...
 
U februaru 2016. je stigao dopis skupstini stanara od Telekoma da zele da zamene postojecu infrastrukturu optikom u cilju poboljsanja usluga i da im je potrebna saglasnost skupstine stanara za izvodjenje radova. U pitanju su 2 bloka zgrada od po 4 ulaza, dakle ukupno 8 ulaza. Svaki ulaz ima 26 stanova. 2013. ili 2014. su zavrsili 4 ulaza, 2 u prvom i 2 u drugom bloku zgrada i tamo su promenjeni brojevi telefona, umesto pocetne cifre 2 je 6. Ono sto sigurno znam je da iz zgradegde su radovi zavrseni jos 2013. ili 2014. i koja je zapravo drugi ulaz od mene dolazi kabl do mog podruma, kopali su. Prostor za PTT tablu u podrumu moje zgrade je ozidan bas za to i unutar njega se nalazi Telekomova oprema, sve je pod kljucem pa ne mogu da otvorim da slikam.

Nisam ni znao da su zavrsili radove u mojoj zgradi sve dok nije stigla ponuda za NET 50 u koverti jer su brojevi telefona ostali nepromenjeni u zgradama gde su radovi zavrseni 2016. I stvarno radi super 24/7. Brzina i ping su uvek odlicni.

Voleo bih da SBB ima odlicnu mrezu kod mene, ali dzabe. Oni su tu mrezu kupili od lokalnog pilicara koji je pocetkom 2000ih izgradio ovde mrezu. Instalacije u zgradama kod mene su u ocajnom stanju, sve je naslednjeno od tog pilicara i nisu se ni potrudili da ispeglaju to, veliki posao i treba uloziti novac. Cak je i njihov serviser priznao da je instalacija u zgradama kod mene ocajna.
 
:smoke:

Za sve kojima je malo 50/2

 
Poslednja izmena:
Опет неки нестандардан пакет? Како ли долазите до њих?? ;)
 
I onda dođe SBB sa izjavom da je lider po brzinama...

Sent from my Nexus 5X
 


SBB Premium paket,nakon ubrzanja ,)
 
U poslednjih par dana mi je download oslabio, pretpostavljam zbog nove zgrade gde su pustili optiku i avi odmah uzeli, wifi pretraga mi izbaci preko 40 dostupnih mreza a ruter je neki slabasan Tenda. Da li da menjam ruter za neki bolji ili da uzmem neki 5ghz?
Check out my @Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/2628591023
 
SBB 60/4


WiFi Ubee:
 

Prilozi

  • Screenshot_20170302-081420.png
    Screenshot_20170302-081420.png
    866.1 KB · Pregleda: 124
6104040399.png
 
Nazad
Vrh Dno