Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
20GB na MTS-u za te pare, kontam da sa tim trenutnim mizernim brzinama ne trosis mesecno ni 10GB.
 
Da li postoji neki program sa kojim moze da se prati mesecna potrosnja?
Malo je 20gb sigurno, to je 4-5 filmova.
 
Poslednja izmena:
enraged@ 1050 dinara mesecno.
A ne druze nisam te pitao koliko vec ironicno da li placas ili je besplatan s obzirom na brzinu i kvalitet veze.
Svakako hvali za info koliko placas ali ja mislim da te tih 1000 dinara castis ja bih za ovu brzinu dao najvise tih 50 din.
 
Da li postoji neki program sa kojim moze da se prati mesecna potrosnja?
Malo je 20gb sigurno, to je 4-5 filmova.

A šta ti sad kao sa ovom smešnom brzinom skineš više filmova mesečno?
Naravno da od torentovanja nema ništa kad plaćaš količinu neta mesečno a ne brzini. Ideja je da ukoliko imaš pristojan 3G signal imaš brži net da možeš da surfuješ bez čupanja kose i pogledaš po koji YouTube video svaki dan.

Ako nemaš izbora za kršten unlimited net onda krastavac to ti je.
Ili ako ti WiFi pilićari imaju nižu pretplatu od te koju sad plaćaš da uzmeš nju + 3G net, pa da juriš za svlačenje videa taj period dana kad dobijaš od WiFi provajdera te veličine preko 2 Mbps, a za ostalo da koristiš 3G net koji nikad u jednom momentu dana neće biti tooooliko spor.


Edit: Sad vidim da nemaju, da je taj "4" Mbps najniži paket. Znači ništa od priče da uklopiš WiFi i 3G net za neke pare.
 
Poslednja izmena:
http://proline.net.ua/internet.html
-150 Ukrainian Hryvnia = 719.27 Serbian Dinar (данашњи курс)
-Скорость мир до 100 Мбит/сек (Брзина за свет до 100 Мбит/сек)
-Скорость UA-IX до 1 Гбит/сек (Брзина за Украјину до 1 Гбит/сек)

Добродошли у Србију, земљу где је интернет као да смо у седамдесетима :)
 
Daj ne pricaj gluposti. Nije uopste los internet kod na u Srbiji danas (ne kazem da je tako bilo i ranije). Problem je sto provajderi nece da ponude pakete koje zahteva vecina ljudi (prvenstveno mislim na odnos download/upload) i sto su provajderi iskartelisali trziste pa svako svakom gleda da ne smeta, da mu ne ulazi u teritoriju i sl.
Sam internet link i uptime je sjajan. Da se ne lazemo.
A o cenama kad pricamo, pa onaj ko radi moze da plati cak i jace pakete, onaj ko ne radi njemu je u najmanji paket papren. Tako je za sve, ne samo za internet.
 
Upravo tako @mikiPSY
Danas mozes da uzmes 1Gbps/100Mbps za 8000 u Srbiji (imas i 100Mbit isto za male pare 30€ itd da ne nabrajam dalje) jeste puno a i nije puno ali to je vec bolesna brzina i ne treba 99,99% ljudi u Srbiji.
U Srbiji je sad upravo problem oni sto miki rece a ne brzina neta.
 
gde ima gigabit za 8000??
 
И опет је у туђега татка поголема ... приче о Румунији или Бугарској које су вероватно имале неку оптичку аферу а сада и Украјини ... погледајте мало цене у комшилуку, где су ЕУ државе па да погледамо како је код нас. Има ли ко најновије цене код наших западних комшија?
 
Izvini nije 8000 vec 8499 pogresno sam napisao.
http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet/internet_paketi.551.html
Ovde, sad ne pricam koliko ljudi to moze da ima vec da ima u ponudi ISP.

Немој ми молим те о Ориону, узимали људи машине
download: 1Gb/s
upload: буквално 1Mb/s
а што се тиче брзине јесте битна јер је и овако све оптерећено и никако, нуде нам нешто што се више не користи нигде. Мислим ако хоћете искрено ето та Украјина која је сад беда какве нема, имају интернет о коме ми само можемо маштати и сањати, такође Румунија, Бугарска, Молдавија, Русија...
То је чак и поента поруке, код нас је све луксуз. Цене морају бити ниже, а пакети већи
 
Poslednja izmena:
Znam nekima je uvek tudje sladje i kad realno nije.
Pa da vidite negde da neko u inostranstvu nudi 1Gbit ovde bi urlali na sav glas i znate da to dobro radi tamo kako je napisano ali ovde ne valja.
Ja se samo pitam sto ste neki jos u Srbiji kad vam ne calja nista ili tako nebitna stvar kao sto je net.
 
MTS VDSL 16/2

5006258730.png
 
Znam nekima je uvek tudje sladje i kad realno nije.
Pa da vidite negde da neko u inostranstvu nudi 1Gbit ovde bi urlali na sav glas i znate da to dobro radi tamo kako je napisano ali ovde ne valja.
Ja se samo pitam sto ste neki jos u Srbiji kad vam ne calja nista ili tako nebitna stvar kao sto je net.
Туђе слађе? О чему ти причаш? Овде је питање колико ми заостајемо, а можемо бити као остали, нема ту ништа туђе слађе, јер ми смо једна од држава која 100% спада у земље са најлошијим интернетом на свету + цена за те услуге је велика, као што је неко написао ''а онај ко ради и прима плату може и већи пакет'' то није поента.
Поента је да се цена са добијеном услугом унормали и сведе на неки минимум. Реално и пакет од 100Мбит-а не би требао бити скупљи од хиљаду динара у било ком провајдеру.
 
A ko si ti da proceniš šta je realno? Zašto si ti baš objektivan i na osnovu čega si to zaključio?
 
Да нам је све остало бар упола добро као интернет, певали бисмо од среће. Вероватно је чуо само за румунску и од скоро украјинску понуду а пошто су остали бољи од поменутих, ваљда им је и интернет бољи.
Колико видим, прошле године је само Сингапур имао пик преко 100Mbps а ми смо таман до њих по стандарду.
 
Поента је да се цена са добијеном услугом унормали и сведе на неки минимум. Реално и пакет од 100Мбит-а не би требао бити скупљи од хиљаду динара у било ком провајдеру.

Naravno, samo još pronađi provajdera koji nudi tu cenu u veleprodaji i možda se nekada i uklopi tvoja računica u sve ovo, ali malo teže tj. nikako. 1gbit konekcija u veleprodaji kod domaćih provajdera i stranih provajdera ide u rasponu od 1k eura do 2-3k eura. Za manje od 100 eura 1gbit/1gbit, kod stranog provajdera registrovanog u Srbiji, daj odmah adresu gde da se obratim...
 
Па не мора вама да даје, сад има идеју за бизнис, нека нађе добру понуду, спреми фирму и понуди 100Mbps за 1.000 ... ма нек иде живот, нека буде и 1.500 и очистиће све остале провајдере. Ето њему зараде а нама брзог интернета за ... реалне паре.
 
Па не мора вама да даје, сад има идеју за бизнис, нека нађе добру понуду, спреми фирму и понуди 100Mbps за 1.000 ... ма нек иде живот, нека буде и 1.500 и очистиће све остале провајдере. Ето њему зараде а нама брзог интернета за ... реалне паре.
Баш тако, али баш тако. Ја сам сигуран када се отворио Тарго да је много људи полетело одмах да користи њихове услуге, јер реално као и у Нишу што имате EXE нет који има не тако лош фибер, а чак је и то поента, креирање локалних фибер ISP-a, а не као што мислите на целу државу одмах, тако се то ради, наравно и у страним државама је исто тако.
 
Значи крећеш у посао и отвараш ИСП у коме ће 100Mbps да буде 1.000 динара? Иначе exe-net нуди брзине од 100 и преко за 40€ само интернет или 50€ уз телевизију а ТТ и нема неке превелике брзине, осим што је 2:1 па ме занима какав су ти они пример за поменуту цену.
И даље мислим да нам је интернет и више него одличан и у апсолутном смислу а и у односу на све остало.

Ако мислиш да у Немачкој или Француској свако коме падне на памет интернет може да добије 100Mbps за 10€ ... теееешко.
 
Значи крећеш у посао и отвараш ИСП у коме ће 100Mbps да буде 1.000 динара? Иначе exe-net нуди брзине од 100 и преко за 40€ само интернет или 50€ уз телевизију а ТТ и нема неке превелике брзине, осим што је 2:1 па ме занима какав су ти они пример за поменуту цену.
И даље мислим да нам је интернет и више него одличан и у апсолутном смислу а и у односу на све остало.

Ако мислиш да у Немачкој или Француској свако коме падне на памет интернет може да добије 100Mbps за 10€ ... теееешко.

Ma da budemo i mi kao Tokijo 2Gbps za 15e moze li bolje? :D
Istina nakon 350e cene za instalacije, minimum 10 ugovora u zgradi i sve to na 36meseci :)
Ali to mu na kraju dodje 25e mesecno....
 
Poslednja izmena:
Ukrajina je postala crna tacka na ekonomskoj mapi sveta tako da nema smisla uporedjivati cene tamo sa svetskim trzistem.
 
То показује да је неко фрај или за сићу добио државне паре, ресурсе, фирме, опрему .. и сада може да понуди за ситне паре. Слично као што се и овде десило, мада у мањем обиму.
 
То показује да је неко фрај или за сићу добио државне паре, ресурсе, фирме, опрему .. и сада може да понуди за ситне паре. Слично као што се и овде десило, мада у мањем обиму.

Vidis to uopste nije los nacin razmisljanja. Moguce i da je to fora. Mada sam ja mislio da su oni vec duboko zagazili u "tranziciju" za razliku od nas..
 
Nazad
Vrh Dno