Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Pa ja i pricam o tome da moze vecem broju ali manju brzinu bas zato sto tada kad su uvodjeni telefoni u SFRJ niko nije ni znao niti je postojao internet i telefon je sluzio za pozivanje pa mu duzina parice nije ni bila bitna jer glas moze preko bakra da ide i nekoliko kilometara bez problema ali net pogotovo velike brzine NE jer nije tada bilo ni namenjeno tome.
Znaci brkas pojmove, a SjBB je postavljao infrastrukturu(jadnu) u DOBA interneta.
Мислиш да од СФРЈ није постављен ниједан кабл? Или да је последњих неколико година, тј од када је кренуо АДСЛ, све постављано тако да може да се добије 100Mbps или FTTH? Конкретно, мени је довучена нова парица бар 2-3 године после увођења кабловске телевизије а да та фирма која је увела кабловску није имала ни у мислима не 100Mbps него и интернет уопште. Када је дошао СББ и пустио ми кабловски интернет, то је било 128/64 (или беше и 64/32) што је било на нивоу мог интернета преко тлф жице. Преко тог истог кабла сада имам 70/4 док мтс неће да ми да ни 20/2. Дужина кабла је била око километар а сада је мање пошто је СББ у међувремену додао ново чвориште ближе. Телеком није.
Не бркам појмове, моја тлф парица је постављена после кабла.
Da li mislis da bi danas da se postavljaju kablovi za telefone islo tako kao pre, ne naravno a to mozes da vidis po naselju Stepa Stepanovic inace najnovijem naselju u BG gde ljudi imaju FTTH od TS da dobro si cuo a to prebogati SjBB nema, dalje novije naselje Belvil ima FTTB i isto moze preko 100Mbit ukoliko bi TS ponudio, moja zgrada je stara 40 god ja mogu 100 da izvucem jer sam blizu centrale mada kad bi TS ubacila noviju tehnologiju mogao bih i vise.
Nedto nije jasno, da osim sto su ti za voice poceli da uvode FTTH a ovi za net(sjbb) nisu, smesno zar ne?
Наравно да се и даље исто постављају каблови или мислиш да сада приближавају централе зградама? Тих пар насеља у Београду и мислим једна зграда у Нишу су изузетак, тамо је неко то унапред испланирао и то се доста и плаћа. То још не значи да Телеком уводи FTTH него да још проба. Када будем добио понуду да ми уведу FTTH, онда ћу да признам да се нешто битно мења. СББ неће да уводи ништа што ће да им узме паре из џепа, нарочито док и са овако јадном инфраструктуром ладно свима могу да понуде и 100Mbps. Када их остали прешишају или се оптика намножи, сигурно ће и они да крену.
Pa ti imas placenu brzinu kao i ja da sam platio vise imao bih vise od tebe ono sto ti ne znas je da su uspeli kroz bakar da provuku 10Gbit net naravno na 50m od dslam-a..
Знам ја добро шта и колико пролази али сам само дао пример да неко на километар од чворишта ладно има 70 а ти на 80м имаш 50 ... можда би могао и више мада нисам сигуран да би добио. Колико је таквих као ти а колико као ја?
Небитна је врста преноса, ако не иде преко парица нека развлаче оптику а не само једно или два насеља.

Мада ... мислим да би ми било најбоље да сам написао ... јесте, у праву си. ;)

Да останем у теми, ево теста на лаптопу који је у другој соби и иде наравно без жице.

4728704713.png
 
Da sad ne pisem posto si sve pogresno skapirao odnosno nista nisi skapirao.
Napisacu samo blago tebi i zavrsicu opet mesas babe i zabe to sto ti je parica stavljena pre 2-3 god ne znaci nista u vdsl/adsl tehnologiji a koliko si od dslama to se racuna, vis ne znas nista o tome, a moja parica ima bar 41 god i izvlaci 100 provereno a ul 50 toliko su mi izmerili ali to ne daju jer nisam jedini u Srbiji ne mogu da prave za mene paket posebno.
Ipak ne znas o cemu pises.... ali da ne idemo u off.
 
a moja parica ima bar 41 god i izvlaci 100 provereno a ul 50 toliko su mi izmerili ali to ne daju jer nisam jedini u Srbiji ne mogu da prave za mene paket posebno.
Poredis i racunas taj bakar sto se nekada pravio!? :)
Eeee to je bio bakar,zica od minimalno 1mm precnika!;):wave:
 
Nisi bas u pravu ima puno losih parica bas tih matorih.
A veruj mi sad nove su dobre a koliko ce biti to ce se videti kroz eksploataciju...
 
Kakav je SBB generalno sto se tice kvaliteta veze i pinga? Bitno mi je zbog gaminga i streaminga. Treba mi jaci upload ali ako mi bude veci ping ne znaci mi puno.
Trenutno sam na OrionTelekomu. IPTV + 20Mb


Uzeo bi onaj GoldExtra paket 70/4Mb 3.700din
 
Poslednja izmena:
Ево тог пакета, download је обично за нијансу бољи али је и ово солидно.

 
upppp.png
Google Cloud платформа :) Са локацијом у Белгији.
Иначе бих хтео да се захвалим Exe Net (Ниш) и Тарго Телеком (Београд) што постоје са великим UP брзинама, барем на територији једног града, због њих не изгледамо јадно. А на пример исти тај СББ што спомињете, уместо да дају већу UP брзину они само грувају DL који и да је 10 или 70 исто је буквално..

Edit: сликано је на Linux виртуелном десктопу да не дође до забуне :))
 
Pogledajte prilog 181810
Google Cloud платформа :) Са локацијом у Белгији.
Иначе бих хтео да се захвалим Exe Net (Ниш) и Тарго Телеком (Београд) што постоје са великим UP брзинама, барем на територији једног града, због њих не изгледамо јадно. А на пример исти тај СББ што спомињете, уместо да дају већу UP брзину они само грувају DL који и да је 10 или 70 исто је буквално..

Edit: сликано је на Linux виртуелном десктопу да не дође до забуне :))

Pa nisu jedini pored njih velike UL brzine imaju i Beogrid(SjBB) i SKYNET(SjBB) koji za 1600 daje 100/50 za UO od 24meseca, sta cemo sad sa EXE i TT?
Beogrid daje 50/50 a oba pripadaju tom SjBB-u kojeg spominjes, xaxaxa

Vidi da se razumemo i ja smatram da su lopovi SjBB to ti valjda jasno sta mislim o njima cim ih ovako UVEK oslovljavam ali da su jedini exe i tt NISU dao sam ti jos dva koja su i jaca od njih po brzinama i cenama a i gle cuda drzi ih SjBB, koja ironija, a?
 
Jos kad bi i davali za 1RSD optiku ma bilo bi super, zar ne?
 

Prilozi

  • adsl novo.jpg
    adsl novo.jpg
    193.6 KB · Pregleda: 864
Poslednja izmena:
Pa nisu jedini pored njih velike UL brzine imaju i Beogrid(SjBB) i SKYNET(SjBB) koji za 1600 daje 100/50 za UO od 24meseca, sta cemo sad sa EXE i TT?
Beogrid daje 50/50 a oba pripadaju tom SjBB-u kojeg spominjes, xaxaxa

Vidi da se razumemo i ja smatram da su lopovi SjBB to ti valjda jasno sta mislim o njima cim ih ovako UVEK oslovljavam ali da su jedini exe i tt NISU dao sam ti jos dva koja su i jaca od njih po brzinama i cenama a i gle cuda drzi ih SjBB, koja ironija, a?
Нека их ти не влиш, ја не волим ниједан провајдер у Србији јер су цене *****не за брзину коју добијаш, а ти сви што имају толике брзине као што си написао у загради препродају интернет од другог провајдера што значи да немају свој регистровани рутер вероватно, можда и имају са IP ранге од 2 адресе коју им додели тај провајдер.
 
Kakav je SBB generalno sto se tice kvaliteta veze i pinga? Bitno mi je zbog gaminga i streaminga. Treba mi jaci upload ali ako mi bude veci ping ne znaci mi puno.
Trenutno sam na OrionTelekomu. IPTV + 20Mb


Uzeo bi onaj GoldExtra paket 70/4Mb 3.700din
Ако хоћеш да Твичаш, онда ти и тај нет није лош. За твичање углавном ти треба јак комп који ће да поднесе стримње, јер то стримање се много разликује од аудио стрима. На пример то функционише по принципу конектујеш се на њихов сервер кад стартујеш стрим и онда са њиховог нета се шаље гледаоцима.
 

jotel >>> telekom

jotel >>> sbb

WTF ping? :D

који екстра пинг, углавном сам само виђао да Тарго има најбољи пинг 1 ка домаћим серверима и максимално 30 ка свим европским :D
Ајде пингај на пример
193.104.68.1 [IP је од најјачег домаћег Gaming хоста из Ориона]
 
који екстра пинг, углавном сам само виђао да Тарго има најбољи пинг 1 ка домаћим серверима и максимално 30 ка свим европским :D
Ајде пингај на пример
193.104.68.1 [IP је од најјачег домаћег Gaming хоста из Ориона]

ping.jpg
 
Ако хоћеш да Твичаш, онда ти и тај нет није лош. За твичање углавном ти треба јак комп који ће да поднесе стримње, јер то стримање се много разликује од аудио стрима. На пример то функционише по принципу конектујеш се на њихов сервер кад стартујеш стрим и онда са њиховог нета се шаље гледаоцима.

Imam i problem sa pucanjem veze. I zadjih par dana usporava net. Znaci pukne mi veza na par minuta ili moram da ugasim i upalim router da bi proradio net. Smara vise da se u sred meca diskonektujem, a i hocu sport klub da gledam fudbal.
 
Telekom VDSL 20/2


a s obzirom da sam i ja zaludjenjik za CS, i to vecinom serveri na Orionu sada je stanje odlicno, s obzirom da sam presao sa ADSL 20/1 gde je ping bio oko 30
 
Telekom VDSL 20/2


a s obzirom da sam i ja zaludjenjik za CS, i to vecinom serveri na Orionu sada je stanje odlicno, s obzirom da sam presao sa ADSL 20/1 gde je ping bio oko 30

Ja sam do sada tj i uzeo iptv + 20Mb na Orionu bas zato sto sam imao dobro iskustvo sa pingom zbog CS-a. Inace sam na SezamPro bio dugo pa ostao na Orionu. Inaci nisam pod ugovorom i mogu da se prebacim. Bice da je problem samo do routera i da treba da se zameni. Al sad mi doslo da se prebacim na SBB zbog uploada i bolje televizije. Samo me plasi da se ne pokajem i da mi ne bude katastrofalan ping. Zato me interesuje kakva su generalno iskustva ljudi sa SBB i CS gamingom. Trebao bi do kraja meseca da se prebacim ako cu da ubodem ovu akciju.

ping.jpg
 
Poslednja izmena:
Beogrid 15/15

4762124432.png

net.png
 
MTS 50/2 superbox

Speedtest.net by Ookla - My Results 2015-10-20 21-46-54.jpeg
 
Ja sam do sada tj i uzeo iptv + 20Mb na Orionu bas zato sto sam imao dobro iskustvo sa pingom zbog CS-a. Inace sam na SezamPro bio dugo pa ostao na Orionu. Inaci nisam pod ugovorom i mogu da se prebacim. Bice da je problem samo do routera i da treba da se zameni. Al sad mi doslo da se prebacim na SBB zbog uploada i bolje televizije. Samo me plasi da se ne pokajem i da mi ne bude katastrofalan ping. Zato me interesuje kakva su generalno iskustva ljudi sa SBB i CS gamingom. Trebao bi do kraja meseca da se prebacim ako cu da ubodem ovu akciju.

ping.jpg
Брале, која је фора да пингујеш локал? :D
 
Nazad
Vrh Dno