Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
^ Ja ne razumem ovu slicicu?
Па то је зато што је мерено у Аустралији а они су постављени наопачке и онда казаљка показује горе а требало би да покаже доле. Као што се вода окреће у контрасмеру кад истиче из веце шоље. ;)
 
Sta x10 ja imam 50Mbit i na mojim fotkama pokazuje 40 i kusur i to znaci pomnozim sa 10 znaci ja imam kod kuce 400Mbita, o hvala ti TS.
6e71b75402f64acc40047046d111f792.jpg

Hvala ti nisam znao da imam toliku brzinu, no svasta covek nauci citajuci neke.
 
[emoji122]
 
Poslednja izmena:
Pa ne objasni meni na mom recimo primeru dao sam ti moj SS.
Ja sam glup pa eto od pametnijih (u ovom slucaju tebe) cekam odgovor za x10.
Ne znam sta je problem da objasnis tu tvoju teoriju, mozda si u pravu ali kazi eto na mom primeru kako.
Ne znam pa te pitam.zato i sluze forumi eto ti ovo znad pa samo objasni.
 
pa tebi "kazaljka" ne prelazi preko 50 i tu nema sta da se razmislja. kolika je brzina, toliko i pokaze. a izgleda da drugacije pokazuje kada je preko 50mbps. nisam imao toliku brzinu pa ne znam. ali kad nema da ide dalje preko 50, mozda ona krece ispocetka tako da mnozi sa 10, pa kad pokazuje npr 6, to je 60mbps, 7 je 70mbps itd.
 
To vec ima smisla i logicno mi je tako sam i ja mislio, ali sam od njega hteo da cujem jer on je samo rekao da se mnozi sa 10 pa reko da i meni pomnozi.
Znaci mnozi se ali samo preko 50 jeb, meni je kazaljka isla 50Mbit ali na kompu ali tamo je do 100Mbit pa se tamo nista ne mnozi.
A iz kog razloga je na mobilnoj aplikaciji samo do 50 a na desktop do 100.
Meni telefon iz nekog razloga nece da ide preko 45Mbit mada je to u principu ta brzina koju placam.
 
na mobilnoj aplikaciji pokazuje do 50 jer retko ko ima vecu brzinu. retko da neki wifi izgura preko 50 pa valjda nema potrebe da na skali bude vise. koliko se secam pre neku godinu je i na kompu bilo manje, mozda cak i do 20mbps je pokazivala skala.
 
Pokazivala je do 50 nekada, sada do 100Mbit, to nema veze meni se recimo fon nakaci na 65Mbit, a nekada na 100 i kusur.
Kao sto vidis telefoni mogu da idu i preko 50Mbit.
Mislim da trebaju malo da promene to i da stave do 100 kao za desktop.
 
Kao sto pajica123 obasni, to je od skoro Telstra digla brzinu, posto sam mjerio par puta i guralo je na 48-49mbps... a onda kada su digli brzinu, mislim da aplikacija nije update-ovana pa onda "okrece" iznova i uskladjuje sa 7.6 = 76.
 
Evo kao sto vidis moj mob se kaci na link brznom od 135Mbit
884f3e0b840722dd4c192f2652c64ae1.jpg
 
kaci se moj tablet na uglavnom 75mbps na ovaj ruter od telekoma, ali preko 30mbps nikad ne ide. racunam kad nesto vucem sa kompa na tablet u lokalu, jer mi je net samo 20mbps.
 
kaci se moj tablet na uglavnom 75mbps na ovaj ruter od telekoma, ali preko 30mbps nikad ne ide. racunam kad nesto vucem sa kompa na tablet u lokalu, jer mi je net samo 20mbps.
Ono sto se lap ili mob nakaci podelis sa 2 i malo oduzmes na gubitke i dobijes realnu brzinu.
 
o tome i pricam, mada nema tu jasne matematike. podelis sa 2 i oduzmes x :) zavisi tu dosta faktora na brzinu prenosa preko wifi
 
Beogrid
3961738086.png
 
Poslednja izmena:
brutalan upload.
 
Ajde da ga merimo :d
@lab310 koja je cena takvog neta?
 
Sve mi lici na neki poslovni net tj biznis paket ili tako nesto. Koji provajder nudi ove brzine za fizicka lica, nisam cuo stvarno...
 
Nije poslovni paket, vec Beogridov "obican" 32/32 koji je skoro povecan na 40/40. Posto im limitiranje upload-a ne radi bas najbolje (slucajno ili namerno, to vec ne znam) upload ispadne duplo brzi nego sto bi trebalo, ne samo po speed testu nego i u stvarnom zivotu, torent bude na momente 7-8 MB/s. Paket je u sklopu sa televizijom pa je tesko reci koliko sta kosta, ali samo net je recimo oko 2000 din.
 
Znači da SBB može, kad hoće. :D Mogli bi to malo da prošire!
 
SBB, gde pruža Internet usluge preko koaksijalne mreže, ne može da ponudi toliki upload (zagušio bi mrežu). Neko je pre godinu-dve, ako se ne varam, baš lepo objasnio zašto ne može veliki upload na većini postojeće SBB mreže.

Beogrid je druga priča i njihova usluga se bazira na utp kablovima od zgrade do zgrade (link doveden optikom). SBB je doduše pre godinu dana najavio da će početi sa optikom do zgrade, ali kako je prso Targo, tako su i oni izgleda batalili dalje ''cimanje'' oko toga.

edit: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?277774-SBB-Generalna-diskusija&p=2978844#post2978844
 
Poslednja izmena:
SBB, gde pruža Internet usluge preko koaksijalne mreže, ne može da ponudi toliki upload (zagušio bi mrežu). Neko je pre godinu-dve, ako se ne varam, baš lepo objasnio zašto ne može veliki upload na većini postojeće SBB mreže.

Beogrid je druga priča i njihova usluga se bazira na utp kablovima od zgrade do zgrade (link doveden optikom). SBB je doduše pre godinu dana najavio da će početi sa optikom do zgrade, ali kako je prso Targo, tako su i oni izgleda batalili dalje ''cimanje'' oko toga.

edit: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?277774-SBB-Generalna-diskusija&p=2978844#post2978844
Pa naravno zasto bi radili kad je konkurencija propala- njihovo razmisljanje nazalost jer njima je najbitnije da ne izgube korisnike a ne i da kotisnici budu zadovoljni.
Cim je dosao TT ovi odmah poceli optiku do zgrade cim su propali oni batslili tako i RV cim su dosli TT ovi iz RV se prvo pojavise kao zabrinuti komsija a posle kad ljudi ne nasedose onda povecali brzine neta.
Konkurencija ona prava ne dogovorena resava ovakve stvari ali... Sve je radjeno sa razlogom.
Ja se nadam kad korisnici sbb budu mogli da ce kazniti sbb odlaskom sa istog cim dobiju odgovarajucu zamenu.
 
СББ прави оптичка чворишта, цео мој крај је тако урађен и чвориште је у згради до моје. Ипак, пошто не раде FTTH него FTTB, једина разлика би ми била да добаце оптику пар десетина метара и закаче мој коаксијалац, добио бих +4 upload и плаћао +400 за то. Није вредно пажње, нарочито од када се и ехе-нет јавио са FTTH оптиком и много бољим интернетом.
Pa naravno zasto bi radili kad je konkurencija propala- njihovo razmisljanje nazalost jer njima je najbitnije da ne izgube korisnike a ne i da kotisnici budu zadovoljni.
Њихово размишљање је како да што више напуне џепове а како ће корисници да прођу их уопште није брига. Услуге неће да поправљају него ће да скидају колико год може и колико околности дозвољавају, нуде најмање што смеју и када конкуренција пропадне, њима сване јер опет могу да смање трошкове.
Мало спавају јер ТТ није једини а овде се ехе-нет опасно шири па ако све буде у реду, ето мене на оптици пре лета. ;) Осим ако се СББ не пробуди и понуди боље.
 
СББ прави оптичка чворишта, цео мој крај је тако урађен и чвориште је у згради до моје. Ипак, пошто не раде FTTH него FTTB, једина разлика би ми била да добаце оптику пар десетина метара и закаче мој коаксијалац, добио бих +4 upload и плаћао +400 за то. Није вредно пажње, нарочито од када се и ехе-нет јавио са FTTH оптиком и много бољим интернетом. Њихово размишљање је како да што више напуне џепове а како ће корисници да прођу их уопште није брига. Услуге неће да поправљају него ће да скидају колико год може и колико околности дозвољавају, нуде најмање што смеју и када конкуренција пропадне, њима сване јер опет могу да смање трошкове.
Мало спавају јер ТТ није једини а овде се ехе-нет опасно шири па ако све буде у реду, ето мене на оптици пре лета. ;) Осим ако се СББ не пробуди и понуди боље.
Pa ja to i rekoh za sbb.
 
Нов телефон и ново мерење. НТС 8х, СББ-ов EPC3925 у другој соби (мада је свеједно, кад мерим поред рутера само је пинг нешто мањи) и пакет 60/3 ...
 

Prilozi

  • wp_ss_20141222_0002.jpg
    wp_ss_20141222_0002.jpg
    128.3 KB · Pregleda: 153
Verovatno ti nije N ruter ...
 
Јесте а нисам до сада видео много телефона који и оволико извуку. Код мене на једном не прелази 30 а на другом не дође ни до 20. Лаптоп је мало бољи, сада може оволико а док је био 80/4, онда је изгурао и 75-77.

 
Nazad
Vrh Dno