Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
D

delimir

Guest

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    180.2 KB · Pregleda: 28,739
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    71.7 KB · Pregleda: 23,360
Poslednja izmena:
Da, ali cini mi se da su ljudi tu testirali iskljucivo ADSL. Ovde bi bilo fino da mogu ljudi da uporedjuju rezultate razlicitih konekcija da se ne bi postavljala ta pitanja oko poredjenja veze po celom forumu.

Evo ga moj wireless 128/128

70959197.png
 
I onda na mnogim stranim forumima result stave u potpis da se pohvale kakvu konekciju imaju :)
 
Kada se pogleda freelancerov score , sve ostalo sto se okachi je sramota :D:D:D
Ali evo i mog :D

SBB 1mbps
 
Evo i mog inace koristim adsl neobee 256/64,ali nesto mi ovaj speedtest.net ne daje prave rezultate,na nekim drugim izmerim da mi upload 56Kbs,a on prikaze 38.Malo pre se prebacim na linux i da vidim da mi izmeri izmeri DL 216Kbs a UL 60Kbs,u cemu je sad fora.


DaPimp,sto sramota ja se ponosim sad ovom brzinom,jer sam do pre nekoliko meseci imao jadni i bedni dial up od 50.6Kbs.
 
Poslednja izmena:
DaPimp,sto sramota ja se ponosim sad ovom brzinom,jer sam do pre nekoliko meseci imao jadni i bedni dial up od 50.6Kbs.

Mani ga, nije sramota. Sramota je sto mi je torent zabranjen. Ovako, upalim 5 TV kanala i gledam simultano a da se ni ne oseti :). A tebe treba da je sramota to sto koristis server u Minhenu pored zivog Beograda :D
 
wireless

70996260.png
 
Mani ga, nije sramota. Sramota je sto mi je torent zabranjen. Ovako, upalim 5 TV kanala i gledam simultano a da se ni ne oseti :). A tebe treba da je sramota to sto koristis server u Minhenu pored zivog Beograda :D

hehe ja o torent-ima mogu sam da sanjam :d ,hehe znas sta stavim ja na taj server u Beogradu i on mi ladno izmeri da mi je DL 94Kbs,a UL 12Kbs :S:
 


nije loshe
 
Poslednja izmena:
ADSL Verat 768/192kb
U sustini nije lose, ovo je prakticni maximum za moju vezu. Testirao sam jos jednom i dobio sam identicne rezultate.
 
Ama ljudi kakve su vam te ocajne latency-e :d
 


Ovo gore je neka osrednja ADSL konekcija u Nemačkoj (DSL 6000/512), ima bržih (pogledaj rezultat od Freelancera :D ) i sporijih (DSL 1000 i 2000).

Cene u Nemačkoj (najjeftinije ponude, važe za 40 gradova, okolina plaća nešto više):

DSL 1000 Flat: 16,99 €
DSL 2000 Flat: 16,99 €
DSL 6000 Flat: 19,99 €
DSL 16000 Flat: 24,99 €

Na gornje cene treba dodati i mesečnu pretplatu za telefonski priključak, koja se kreće između 15 € (1 broj) do 20 € (ISDN, 3 broja), pošto se za sada ADSL ne može naručiti bez telefonskog priključka, ali je u planu i razdvajanje ADSL-a i telefona.


Kako da vam kazem... :d

Da pogađam, VDSL 2 od nemačkog Telekoma? :D (50 Mbit/s downstream & 10 Mbit/s upstream)

Koliko košta to zadovoljstvo (komplet), ako nije tajna? Po informacijama koje mogu da vidim na stranici od Telekoma oko 85 €, da li je ovo tačno? (stranica im nije baš pregledna).

Sramota je sto mi je torent zabranjen.

Može pojašnjenje u vezi ovoga? Nemački Telekom zabranjuje ugovorom torent sa ovim priključkom? :S:
 
Poslednja izmena:
Da pogađam, VDSL 2 od nemačkog Telekoma? :D (50 Mbit/s downstream & 10 Mbit/s upstream)

Koliko košta to zadovoljstvo (komplet), ako nije tajna? Po informacijama koje mogu da vidim na stranici od Telekoma oko 85 €, da li je ovo tačno? (stranica im nije baš pregledna).

Pa to je mnogo vise od bilo kod VDSL-a. Direktan telekomov link koji je mnogostruko brzi od gornje vrednost, toliko je samo mom odseku dozvoljeno :). Dakle, bez lazi i prevara, to je poslovan link kod T-online i ne kosta me nista. Iz iztog razloga, normalno, mi nije dozvoljeno torentovanje. Na sta bi licila firma i sta bi ostalo od linka da jeste! :D

VDSL2+ 16Mbits je 30eur +-5eur, 25Mbits u pilot fazi oko 49eur a 50Mbits se jos komercijalno po mom saznanju ne moze dobiti i u fazi je testiranja. Cena je/ce biti vrlo moguce onakva kakvu si je napomenuo. 50Mbits ce biti komercijalno i marketinski pusten zajedno sa nekom vrstom online-tv i pay-tv-a (ali visoke rezolucije). Sve cene plus telefon, plus flat, a to je 20-30 eur.

Može pojašnjenje u vezi ovoga? Nemački Telekom zabranjuje ugovorom torent sa ovim priključkom? :S:

Ne, ne, nikako. Sve je slobodno, voip, torent itd. Uglavnom dobijes i flat voip telefoniju u Nemackoj, a sto dodatno znaci od prilike Skype cene po celom svetu ako ne i jeftinije. Ovo naravno nema veze sa VDSL2+ vec se isto dobija kod nekih provajdera vec sa 2Mbits ADSL-om. Ali ti si ovde, pa to sigurno vec sve i sam znas.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala na informacijama :smoke:

Pomislio sam na trenutak da je Torrent zabranjen (mada mi je to bilo malo čudno, pošto je baš nemački Telekom poznat po toleranciji za te stvari), onda je ipak sve u redu.

VDSL2+ 16Mbits je 30eur +-5eur, 25Mbits u pilot fazi oko 49eur a 50Mbits se jos komercijalno po mom saznanju ne moze dobiti i u fazi je testiranja. Cena je/ce biti vrlo moguce onakva kakvu si je napomenuo.

Ovde sam pokupio cene, pošto je VDSL 25 već pušten u prodaju, ali se ne mogu iz prve sagledati svi troškovi. Upravo sam ih sabrao, kreću se oko 83 € mesečno za VDSL 25, bez VOIP flat telefonije (to je još +10 €).

Upravo sam uradio i online-test za moj priključak, pokazuje da mogu poručiti VDSL 25, videću da li da naručim ili ne (nije mi baš preko potreban, ali šta da radiš kada je neko alav, i razmišlja da naruči ono što mu nije neophodno :d ). U stvari, najviše me kopka moćni upload od 5-10 Mbit/s na ovim priključcima, download nije toliko bitan.
 
Poslednja izmena:
videću da li da naručim ili ne (nije mi baš preko potreban, ali šta da radiš kada je neko alav, i razmišlja da naruči ono što mu nije neophodno :d ). U stvari, najviše me kopka moćni upload od 5-10 Mbit/s na ovim priključcima, download nije toliko bitan.

:D, onda vise ne moras ni da skidas torente vec direkt gledas dvd sa neta ;)
 
Evo ga i ja testirao, nije lose :)
 

Prilozi

  • 71112000.png
    71112000.png
    23.9 KB · Pregleda: 345


Da se i ja javim :)
 
Poslednja izmena:
SBB 512/256 Novi Sad, test sa serverom van Srbije (sa veratovim je slican rezultat samo sa manjim latency koji je oko 20).





A ovo je na faxu tj u Micronasu u NS gde trenutno crnchim :p (akademska veza)



Dok sa te veze kada skidam nesto sa ETF mirrora koji se nalazi u BG-u, vuchem priblizhno oko 100 mbita u oba pravca :) tj negde oko 10mb/s download (Fedora code poslednji za nekih 20 min).
 
Poslednja izmena:
Zime '05. bio sam fenser sa ovim. Nista se nije promenilo...
(PTT-KDS 64 kb/s)
 

Prilozi

  • Speed test.jpg
    Speed test.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 350
Nazad
Vrh Dno