Šta je novo?

Nadgledanje Video Nadzora preko interneta..

mant3ra

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2006
Poruke
164
Poena
319
ok ide ovako...


pre neki dan me je zamolio lik da se raspitam za sledecu stvar....

on je pre nmekoliko meseci se vratio u srbiju iz kanade...

i napravio pozamasnu kucu u kojoj je instalirao video nadzor....
ali prob je sledeci...

oon me je pitao kako moze da vidi snimke ili uzivo sa kamera u kuci kad je otsutan to jes kad se vrati u Kanadu....

znam da je ovo moguce pa se pitam dali neko zna vise o ovoj temi....
a postavio sam je ovde jer pre svega milsim da je za ovo potreban odgovarajuci software....

ja sam samo uspeo da nadjem ovo
http://www.video-insight.com/Products/Systems.aspx

ali koliko sam mogqqao da razumem ovde je potrebno da se kupi nova odgovarajuca oprema...sto mislim da nije resenje posto on vec ima instaliran video nadzor...i ima jedan pc s koga nadgleda sve...

pa moze ko da pomogne malo vise..?
 
ja ti se nesto bas ekstra i ne razumem u ovo ali koliko je meni poznato potreba je samo dobra internet veza, spojis se na racunar tj server i gledaj sta hoces :)

evo nije me mrzelo da pogledaj malo

http://www.verextech.com/products/sitewatch.asp
 
Poslednja izmena:
Posto sam neko vreme radio sa video nadzorom, poznato mi je da veliki broj programa ima mogucnost upravo ovog. Predpostavljam da znas gde je kupio opremu i softver, i koji, pa ako mi kazes, pomogao bih ti oko podesavanja.
Nije potrebna nikakva oprema, samo softver, i stalna konekcija servera (to je kompjuter koji snima, ili samo nadgleda, a ne snima) na internet, naravno sa sto vecom brzinom. Zavisi od kamere koliki je bandwith potreban, dok neki kvalitetniji programi, koji dolaze uz kartice renomiranih proizvodjaca sami kompresuju video. Cak imaju mogucnost upravljanja celim sistemom sa daljine.
Moras da znas da neke kartice rade samo sa svojim softverom. Moguce da je upravo dobio takvu, pa ne moze koristiti neki drugi program osim tog koji vec ima.
Znaci, daj jos neki podatak o proizvodjacu opreme.
 
ako te zanima hd rekorder koji ima u sebi i server koji mozes da podignes i pristupas mu preko neta onda se javi na pm da ti ostavim info. imam na poslu jedan pa mozda mozes i da svratis da pogledas kako to radi/izgleda.

poz.
 
evo ovo sam uspeo da saznam...

Software koji koristi je je "DvrNet Site" tako pise ...

a verovatno koristi ovaj hardware:
Kod:
http://www.buy.com/prod/Swann_SW_R_DVRNET_4_Channel_Digital_Video_Recorder/q/loc/111/201950951.html

posto ima 4-i kamere koliko sam video...

A kamere koje koristi su ovakvo nesto,...
oznake koliko sam moga da procitam je nesto "phoneteeh IR Waterproof Camera" u boji
slicna ovoj:
Kod:
http://camstar.en.alibaba.com/offerdetail/51366114/Sell_Color_IR_Waterproof_Camera.html

sto se tice softwara posto sam carko video sam da ima da se poveze na net preko IP to jes izgleda da je potrebna staticna IP Adresa....

i isto kolika brzina neta je potrebna da cam rade...milsim posto je najvise brzina koju mogu da dobijem u gradu ADsl 768 ili sta vec a plus kazu da pocinje sa radim on 1 decmbra a ko da veruje PTT-u ...


i jos jedno pitanje.....

posto se ponekad desi da nestane struje...dali ima neki solidan UPS da se ne bi pc gasio u tim uslovima...to jes da makar moze 2 sata bez struje da napaja pc ali isto posto nikad nisam radio nista slicno...dali se ako znate ovakve kamree napajajiu preko PC-a ili kako vec...


tako pomozitye kako znate :)
 
Poslednja izmena:
Drugar radi u firmi koja se bavi time sto tebe zanima.Cini mi se da imaju i upseve koji tebi trebaju.Pa ako te zanima kontakt adresa i telefon javi se na pm.
 
Kamere imaju uglavnom posebna napajanja (trafoe). Naravno,sto bolja konekcija se podrazumeva(upload) sa strane racunara na koji su povezane kamere.Jedno od resenja nestanka struje,ako bas nije bitno da racunar u tom periodu radi a da nastavi sa radom po povratku struje, jeste da se u biosu podesi da se racunar vrati u prethodno stanje u kojem je bio pre nestanka struje(u ovom slucaju da se ponovo ukljuci) i podesi se automatsko dizanje programa za video nadzor.
Pregled, u krajnju ruku, moze da radi i preko RemoteDesktop-a.

Poz!
 
Poslednja izmena:
Da, poznata mi je oprema i softver koji koristi, radio sam sa njim par puta, i to su uvek bili sistemi sa 10+ kamera. Ovako, ako je to ono sto mislim, on u paketu ima dva programa. Jedan ima ime DvrNet Center, to je program koji se instalira na "serveru" tj. kompjuteru. On sluzi za upravljanje kamera sa lica mesta, podesavanja, cak ima neke sulude opcije kao ukljcivanje brisaca na kameri, neka vrsta prepoznavanja lica itd.
DvrNet Site je program koji se instalira na udaljenom racunaru. Skoro je slican kao i Center, samo sto ima mnogo manje opcija, sluzi za gledanje, i brisanje fajlova (u slucaju da imate odgovarajuce korisnicko ime i sifru koja je potrebna za pristup tom serveru). Konektuje se na IP kompjutera ili hostname (nemoj da me drzis za rec za ovo drugo).
Posle instalacije DVRNet Centra, on u potpunosti zauzima kompjuter, odmah posle ukljucivanja masine i startovanja Windowsa, on se pokrece, i ako pokusas da izadjes iz njega, gasi masinu. Obicno sam stavljao da se kompjuteri sami pale kada dodje struja (u slucaju nestanka), naravno sa UPS-om koji bi ga drzao neko vreme, ali pre svega zbog zastite masine od elektricnih sokova, a ako UPS izdrzi, izdrzi.
Samo bih te pitao nesto zbog sebe, mozes li mi reci koja je konfiguracija u pitanju, jer sam svojevremeno imao puno puno problema sa 64-bitnim konfiguracijama.
Predpostavljam da je sve ovako, jer mozda ima neku drugu karticu, ipak sam koristio one sa po 16 ulaza.
U medjuvremenu sam kod jednog proizvodjaca naleteo na vrlo slican program ovom DVRNet Centru, ali nije bio taj. Ako ne gresim, ovaj koji koristi tvoj prijatelj ima neki odbojni ljubicasti GUI :).
 
Nazad
Vrh Dno