Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Ne znam da li je pravilo bas za svaki suunto, ali drugar je biciklista i imao je core black i sada ambit 2, i brzo se "ofucaju", izgule im se ivice. On kaze da ih je nosio najnormalnije, ali ne mogu da tvrdim. To me je odbilo kada sam menjao moj stari 9200 riseman, zato sam se ponovio sa gw-9400-1er RANGEMAN i prezadovoljan sam.
 

Prilozi

  • IMAG0707.jpg
    IMAG0707.jpg
    792.3 KB · Pregleda: 509
Ne znam da li je pravilo bas za svaki suunto, ali drugar je biciklista i imao je core black i sada ambit 2, i brzo se "ofucaju", izgule im se ivice. On kaze da ih je nosio najnormalnije, ali ne mogu da tvrdim. To me je odbilo kada sam menjao moj stari 9200 riseman, zato sam se ponovio sa gw-9400-1er RANGEMAN i prezadovoljan sam.

baš htedoh da uzmem ovaj sat i ulazim u temu i vidim poslednji post o njemu :)

Interesuje me šta je preglednije da kažem,taj model sa crnim ekranom (negativ?) ili bez boje da kažem (pozitiv?)?

Baci neke utiske...
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da ti kazem. Ovo mi nije prvi casio, i imao sam par i sa negativ ekranom, ali licno vise volim "obican" positive. Imas dosta tema na netu positive vs negative itd...pogledaj sta kazu ljudi. Sto se tice sata, sat je odlican, stvarno za sada meni najbolji g-shock koji sam imao.
 
svidja mi se nato boja,al on ima negativ.Ako si imao takve satove,kakva je citljivost?

Citao sam po netu i misljenja su podeljena,mada primecujem da ljudi nesto ne gotive taj negativ...
 
ja bi pre isao na neki g shock. mislim da ce ovi satovi brzo da se gule...
 
^ +1
Imam gshock 5302 koji je vrhunski. Od mene preporuka.

G-Shock-GA-1000FC-1AJF_3.jpg
 
Размишљао сам и о G-Shocku, конкретно о моделу GA-100, али ми се чини превише гломазним за руку
 
Moraju takvi satovi da budu glomazni, da bi sacuvali unutrasnjost sata od spoljnih uticaja.
 
Hteo bih sebi da kupim jedan ProTrek do 30.000, ali ima trilion modela, recimo ovde: http://www.satovi-online.com/catalog/-c-36_9_28.html

Svi na prvi pogled deluju isto ili jako slicno kada su specifikacije u pitanju pa me znima, sem izgleda, po cemu se razlikuju? I gde su najpovoljniji za kupovinu?
 
Hteo bih sebi da kupim jedan ProTrek do 30.000, ali ima trilion modela ... pa me znima, sem izgleda, po cemu se razlikuju? I gde su najpovoljniji za kupovinu?

Drugar je pre neki mesec kupovao tako da pomalo znam priču. Razlikuju se po materijalima (i narukvica, i telo, i kućište..., kombinacije toga, sastav "stakla"...) i po funkcijama, naravno. Najbolje je proceniš odokalno koji ti se dopada, da staviš na ruku i onda odlučiš.
Kod mene u gradu ima par likova koji ih valjaju "nezvanično", cene i po 100-150€ niže nego po radnjama, zavisno od modela.
 
Drugar je pre neki mesec kupovao tako da pomalo znam priču. Razlikuju se po materijalima (i narukvica, i telo, i kućište..., kombinacije toga, sastav "stakla"...) i po funkcijama, naravno. Najbolje je proceniš odokalno koji ti se dopada, da staviš na ruku i onda odlučiš.
Kod mene u gradu ima par likova koji ih valjaju "nezvanično", cene i po 100-150€ niže nego po radnjama, zavisno od modela.

Dakle sta god da kupim necu pogresiti? Video sam na KP da se svasta valja ali iskreno imam problem sa tim jer postoji izuzetno mnogo kopija (i to jako dobrih kopija) i nisam siguran sta cu na kraju da kupim.
 
Dakle sta god da kupim necu pogresiti? Video sam na KP da se svasta valja ali iskreno imam problem sa tim jer postoji izuzetno mnogo kopija ...

Tvoj je novac, i samo ti raspolažeš njime :)
Ima i na KP stvarno ok prodavaca, pogledaš iskustva, komentare...Klasična pravila internet trgovine.
A ovih par likova koje sam pomenuo nisu tog tipa. Imaju i svoje prodavnice, prodaju originale po preporučenim cenama, ali to čini nekih 15-ak % njihove trgovine. Ti iste originali kada kupiš od njih lično, neotpakovani, sa sve internacionalnom garancijom, koštaju osetno manje. Imam i lika u komšiluku koji ih švercuje po narudžbini direktno iz Singapura i/ili sa Tajvana, samo njega čekaju po tri meseca. I svi su provereni ljudi, godinama već rade to. Dok neki od mojih poznanika nikako nisu hteli da kupe na taj način, nego odu u prodavnicu (i tamo ih lepo "oderu").
 
Poslednja izmena:
Dakle sta god da kupim necu pogresiti? Video sam na KP da se svasta valja ali iskreno imam problem sa tim jer postoji izuzetno mnogo kopija (i to jako dobrih kopija) i nisam siguran sta cu na kraju da kupim.
Ja imam ovaj vintage protrek prt-40

http://m.ebay.com/itm/151781487658?_mwBanner=1

Koji sam kupio 2000-te godine i sluzi me bez greške i dan danas. Posto je triple sensor skoro svake godine zahteva menjanje baterije kojih ima dve ali sem toga kvalitet je na nivou casia naravno i sve radi bez greške. Staromodan tj glomazan za današnje standarde digitalca ali i dalje originalan i koliko vidim i dalje drži cenu.Bilo koji protrek da odaberes nećeš pogrešiti.
 
Ja imam ovaj vintage protrek prt-40

http://m.ebay.com/itm/151781487658?_mwBanner=1

Koji sam kupio 2000-te godine i sluzi me bez greške i dan danas. Posto je triple sensor skoro svake godine zahteva menjanje baterije kojih ima dve ali sem toga kvalitet je na nivou casia naravno i sve radi bez greške. Staromodan tj glomazan za današnje standarde digitalca ali i dalje originalan i koliko vidim i dalje drži cenu.Bilo koji protrek da odaberes nećeš pogrešiti.

Ovi novi moderniji su "Tough Solar" pa ne moraš da menjaš baterije, tako da ti je moja preporuka da uzmeš obavezno "Tough Solar" i miran si sa zamenom baterija.
 
Tvoj je novac, i samo ti raspolažeš njime :)
Ima i na KP stvarno ok prodavaca, pogledaš iskustva, komentare...Klasična pravila internet trgovine.
A ovih par likova koje sam pomenuo nisu tog tipa. Imaju i svoje prodavnice, prodaju originale po preporučenim cenama, ali to čini nekih 15-ak % njihove trgovine. Ti iste originali kada kupiš od njih lično, neotpakovani, sa sve internacionalnom garancijom, koštaju osetno manje. Imam i lika u komšiluku koji ih švercuje po narudžbini direktno iz Singapura i/ili sa Tajvana, samo njega čekaju po tri meseca. I svi su provereni ljudi, godinama već rade to. Dok neki od mojih poznanika nikako nisu hteli da kupe na taj način, nego odu u prodavnicu (i tamo ih lepo "oderu").

Nemam nista protiv da ustedim ako mogu, samo ne bih da zavrsim sa mackom u dzaku :) Inace uzeo bih PRW3000-1A.
 
Ako ikako možeš da priuštiš idi na titanijumsko kućište. Prethodni moj prg 80 je bio od titanijuma i sad kad sam uzimao prw2500 rekoh da uštedim i uzmem plastično-nebo i zemlja. Nije loša plastika, narukvica je vrhunskog kvaliteta ali ipak, ono je za klasu iznad.
 
Hvala, Casio je to, tako da ne sumnjam uopšte da će da me služi dobrano.
Znam da ima i tema za ljubitelje digitalaca, ali ovde sam aktivan :p .
Probao kockicu 5600, mnogo nabudžena za moj ukus, kvalitetniji je od ovog mog, oseti se u/na ruci,
ali jednosatvno nisam mogao da odolim šarmu ovog mališana :) .
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo i ja sam se ponovio jednim digitalnim retro satom :) U pitanju je Casio a159w.
 

Prilozi

  • WP_20150922_08_08_09_Pro.jpg
    WP_20150922_08_08_09_Pro.jpg
    913.9 KB · Pregleda: 297
Kakav si hipster :d
 
Isti kao moj, samo narukvica drugačija, super je satić.

Hipsteri nose zlatni :d .
 
Bas su gadni :d
 
zainteresovan sam da kupim neki od analogno-digitalnih casio satova pa mi treba par instrukcija od poznavaoca da bih nasao odgovarajuci model.

Trazim sat pre svega sa metalnom narukvicom, i to mi vec jako suzava izbor.
Od funkcija bi pozeljno bilo temperatura, altimer, barometar i compass, ali dovoljne su i ove prve 3, posto ne bih da dajem vise od 100eur.
Takodje
Koliko sam ja pretragom nasao najvise mi odgovara po dizajnu i funkcijama casio sgw-500 ili sgw-450

Ono sto ima sgw-500 a nisam nasao da ima i jedan drugi je vreme izlaska i zalaska sunca, da li to ima jos neki model?

Takodje me zanima kako radi opcija barometar jel prikazuje samo pritisak ili ima i nekakvu prognozu na osnovu toga ili kako vec?
Koliko su realno korisne i upotrebljive fukncije altimetra i barometra?
 
Poslednja izmena:
Мој лепотан,
uploadfromtaptalk1444426097611.jpguploadfromtaptalk1444426104851.jpg
Имам га преко десет година, чини ми се да су још марке биле. Скидам га док сам кући, напољу се понашам као да га нема на руци. Рекламирали су га као ако једном дневно палиш светло екрана батерија ће трајати 10 година. Не сећам се да сам је икада мењао (наруквицу јесам). Сад се ложим да узмем g100, има га за 80е на КП али нешто ми жао старог.
f32d3f2cf57f11913aeecb23d98299bf.jpg
 
Poslednja izmena:
Gde bih u Beogradu mogao da zamenim bateriju na Q&Q satu?

Pod određenim uglom se slabije vidi, a kada se uključi svetlo ne vide se cifre. Danas se ugasio, a kada sam ga otvorio video sam neki metalni deo preko baterije koji nisam umeo da sklonim. A ima i reset funkciju tako što se napravi kratki spoj. I kad sam ga napravio on je proradio.
 
Koliko sam ja pretragom nasao najvise mi odgovara po dizajnu i funkcijama casio sgw-500 ili sgw-450

Ono sto ima sgw-500 a nisam nasao da ima i jedan drugi je vreme izlaska i zalaska sunca, da li to ima jos neki model?

Takodje me zanima kako radi opcija barometar jel prikazuje samo pritisak ili ima i nekakvu prognozu na osnovu toga ili kako vec?
Ajde kad niko nece da odgovorim sam sebi

vreme izlaska i zalaska sunca imaju protrek modeli, i izgleda jos jedino sgw500 i sgw1000 ali je on samo digitalan i bez metalne narukvice.

Moze li neko da mi odgovori na ovo:
Koliko su realno korisne i upotrebljive fukncije altimetra i barometra?
 
Nazad
Vrh Dno