Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Moze, a sta fali NTFS ja uvek koristim NTFS

Nisam rekao da nesto fali NTFS vec da postoje televizori koji podrzavaju exFAT. Format koji je optimizovan za USB Flash i grubo receno "balansiran" izmedju FAT i NTFS. Pojedini USB dolaze u exFAT po default kao sto je bio slucaj i sa mojim.
 
Nisam rekao da nesto fali NTFS vec da postoje televizori koji podrzavaju exFAT. Format koji je optimizovan za USB Flash i grubo receno "balansiran" izmedju FAT i NTFS. Pojedini USB dolaze u exFAT po default kao sto je bio slucaj i sa mojim.

exFAT je po pravilu FAT64 :)
 

Prilozi

  • as-ssd-bench SanDisk Extreme  23.6.2015. 9-37-16.png
    as-ssd-bench SanDisk Extreme 23.6.2015. 9-37-16.png
    29.1 KB · Pregleda: 229
Znam da nije baš mesto za pitanje, ali da ne otvaram novu temu zbog brzinskog pitanja.

Do 2500 dinara, USB3.0, 32GB fleška. Je l' ima nešto ok kod nas? Zadovoljan bih bio i sa brzinom pisanja od 20-30MB/s, ali ako nema ništa, onda da i ja naručim taj Sandisk Extreme, ali u 32GB verziji (ebay kaže da ima za 21 i nešto dolar).

Hvala unapred.
 
Ima Kingston DataTraveler R3.0 G2 USB 3.0 flash DTR30G2/32GB za ~2900 din kod nas, ako baš insistiraš na kupovini ovde.
Brzina mu je 120/45 MB/s > http://www.kingston.com/datasheets/dtr30g2_us.pdf

Ovo je treći SanDisk koji sam uzeo preko ebay, ni jedan do sada nisu ocarinili tako da cena ispadne ta koja je u ponudi :)
 
Ne insistiram, čak bih radije strancu dao pare, nego našim hoštaplerima. Da, izdajica sam inače. :p

Ništa onda, naručujem od istog prodavca kao i ti, samo 32GB verziju.

Hvala. :)
 
@Falcon, mocan Flash! Ubedljivi best buy! Uskoro ga porucujem. Hvala na testovima!
 
@Falcon imao si srece pa ti nisu nista na carini naplatili jer su meni za 16gb uzeli 1300 i kusur dinara...
 
Pogresno si shvatio a nznm ni kako ti je uspelo :d
 
Po kom osnovu naplaćuju carinu na pakete koji su vrednosti 20 ili 30 EUR ? Zar nije granica za carinjenje preko 50 EUR ??
 
Po osnovu moze im se .
 
Nije carina nego pdv
 
Sandisk Extreme USB 3.0 64GB
 

Prilozi

  • sandisk.jpg
    sandisk.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 102
Sad sam malo bacio pogled na par poslednjih strana pošto mi treba nešto za brata da me ne smara više da mu režem :lupko: podatke a posebno filmove za jedno gledanje na diskove... Nisam u toku s cenama, da li je ova sandisk extreme serija sa ebay-a najbolja kupovina ili šta ima kod nas od kingstona za slične pare (oko 2000) da vredi? Pošto nemam pojma oko brzina, ne mora da bude munja bitno mi je samo da se ne vuče ko baba. I jedno glupo pitanje, da li i najsporiji kingston/sandisk stikovi koje gledam kod nas na itsvetu imaju dovoljnu brzinu za čitanje/puštanje HD ripova na tv-u?
Ja da kupujem sebi nemam dilemu uzeo bih sa ebay-a sandisk od 32 jer je najisplativiji. Ali pošto burazer plaća sve zavisi koliko oće da da para. I pošto brzina nije presudna, verovatno bih pre uzeo neki jeftiniji od 32 nego brži od 16, da se ne bih ograničavao samo na 720p ripove...
 
Poslednja izmena:
Sta znam ja imam Transcend JetFlash 770 32GB i radi 12-13mb/s upis, mozda i da razmslis o Kingston Flash 32GB DataTraveler R3.0 to je otprilike tik iznad beton lige, sto se tice 1080p nisam pustao ali mislim da neces imati nikakvih problema, sto se tice gabarita mislim da ne ides ispod 32GB, extreme je verovatno najbolje sto ima na trzistu ali je prilicno skuplje od ova dva, moj ti je savet da se ne zanosis mnog vec od ova dva izaberes, sve ostalo je skuplje i mislim da ti ne treba nista drugo. Znaci pricam o necemu sto ce da vrsi posao i taj ti je cenovni rang do 2.500,00din, ovaj Kingston deluje elegantniji dok ovaj Transcend kada ga uzmes u ruku i kada ga protreses kao da je supalj, mehanizam skakavac deluje kao da ce svakog trenutka da otkaze i kazes sebi zasta dado pare, ali sve radi savrseno-neverovatno evo ga kod mene skoro 2god od pocetka je isti.
 
Poslednja izmena:
Data traveler rubber3.0 g2.0 je mama madju mamama. Imam hyperx vec 3 godine ali zbog gabarita itd nije mi pkraktican dtr3.0g2 je pravi izbor vec godinu dana usb radi savrseno nosim ga uvek non stop uz sebe i dalje je kao nov....
 
Izvinjavam se mislio sam na G2 a nisam ga naveo, upravo taj koji je igor88 naveo.
 
Pa da onda definitivno 32gb, bitniji je kapacitet nego brzina. Pogotovo mi nije bitan izgled ili mehanizam, poklopac i tako to...
Nego, ako burazer ne bude hteo da da dva i po soma, uzeo bih mu neki od najjeftinijih kingstonovih 32gb. Ima li neki baš dobar razlog da izbegnem nešto od tih? :)
http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-flash-32gb-data-travel-100-g3/comp_comp_memflashcard/71/3532
http://www.itsvet.com/proizvod/king...raveler-101-g3/comp_comp_memflashcard/71/4053
http://www.itsvet.com/proizvod/king...cro-dtmck-32gb/comp_comp_memflashcard/71/3254
Jel bi radilo lepo čitanje 1080p ripova sa toga? Ja kontam da mora da radi, kolko god da su spori čitanje se mora meriti u megabajtima a bitrejt filmova je u megabitima... ali reko da proverim ipak pre kupovine a ne posle iz nekog razloga da štuca...
 
Citanje filmova ce da radi bez problema, ali upis je na tim budzetskim flesevima uglavnom veoma spor (ispod 10MB/s), pa ako prebacujes cesto velike fajlove to moze poprilicno da se oduzi :)
 
Ok to mi je najbitnije da čitanje radi. Brzinu ću pokušati da izguglam za konkretne modele. USB 3.0 mi ne znači ništa jer ovaj 775 komp neću menjati još dugo pošto mi odlično završava posao.
 
Ја сам зимус узео и DTR30G2/32GB и DT100G3/16GB па могу да проценим. Овај други је скоро па USB2, понекад мало брже ради док је први аждаја која уме да копира (на) и преко 80MB/s иако званично иде можда до 40. Скоро брже него на други хард. :)
 
Teško je naći tačnu brzinu na netu, kad god nešto gledam nalazim veoma oprečne informacije. Recimo ovaj fleš je samo 1500 din a navodno preko 20 MB/s upis što bi bilo super... na više linkova sam tako našao, međutim na dosta mesta se korisnici žale da je samo oko 10 MB/s što je mnogo realnije za te pare i kapacitet

[YOUTUBE]5jMhlWEcxCQ[/YOUTUBE]
 
Zato smo mi tu. Ja imam G4 od 16 GB. Evo rezultata:
 

Prilozi

  • Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    11.6 KB · Pregleda: 85
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    36.2 KB · Pregleda: 87
Pa da to je realno. Opet je podnošljivo za te najjeftinije s obzirom da je 32gb 1500 din. U višem cenovnom rangu bih najradije poručio onaj sandisk s ebay-a nego me zaplašiše sa carinom neko reče da su mu uzeli još dodatno 1300 :) sve kako ti se zalomi. Poslednjih nekoliko paketića sa aliexpress-a mi nisu otvarali ali su bile smešne vrednosti, po nekoliko dolara.
 
Nazad
Vrh Dno