Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Samo ime, sljaka transcendi i zaboravio sam kad sam stavio kartice u telefone... Garanciju imas kod na na 5-10g pa ti brini da li ces, kako i kad ostvariti u slucaju potrebe garanciju kod kineza sa alija ili ebaya.
 
A zbog UHD snimanja i 2K rezolucije da li ovaj transcend gura to bez problema ?
 
Evo nasao sam dva testa. Prva slika je fury, druga g2. Vidim razliku u brzini pisanja za sve ispod prve stavke. U realnom koriscenju gde je ta razlika? U malim fajlovima, posto ne kapiram sta znaci 512k, 4k i 4kqd32?
Kingston-Crystal-Mark-USB-3.0-Test-1-300x273.jpg
Kingston-DataTraveler-R30-USB-30-16GB-Crystaldiskmark-Benchmark.png
 
Pogledaj link http://www.overclock.net/t/1231707/can-someone-explain-the-different-crystaldiskmark-tests

U suštini čitanje i pisanja malih fajlova, koji su ujedno i najveća muka za bilo koju vrstu diskova, fleški, i sl. Tu je i dosta velika razlika, kod filmova i sl. nije problem, ali recimo ako moraš da kopiraš nekoliko GB sitnih fajlova, a imaš neki low budžet fleš, možeš da pogledaš film dok se iskopira. Imam nekoliko fleševa, ali Sandisk extreme je ubedljivo najbolje što sam kupio i ne žalim pare.
 
Pogledaj link http://www.overclock.net/t/1231707/can-someone-explain-the-different-crystaldiskmark-tests

U suštini čitanje i pisanja malih fajlova, koji su ujedno i najveća muka za bilo koju vrstu diskova, fleški, i sl. Tu je i dosta velika razlika, kod filmova i sl. nije problem, ali recimo ako moraš da kopiraš nekoliko GB sitnih fajlova, a imaš neki low budžet fleš, možeš da pogledaš film dok se iskopira. Imam nekoliko fleševa, ali Sandisk extreme je ubedljivo najbolje što sam kupio i ne žalim pare.

Hvala za link. Po ovome znaci da ako recimo hocu da instaliram sistem sa fleske, brze ce da se odradi i upis sistema na fles kao i instalacija sa flesa?
Sandisk mi je papren, ipak ostajem pri fury. Verovatno od 32gb.
 
I nije toliko papren kao sto mislis, 64GB je oko 35€, 32GB je blizi brojki 20 (nisam dugo proveravao cene pa me ne drzi za rec). A da vredi, vredi itekako
 
dajte par linkova gde se moze sigurno a najpovoljnije uzeti taj sandisk extreme 64gb...
 
I nije toliko papren kao sto mislis, 64GB je oko 35€, 32GB je blizi brojki 20 (nisam dugo proveravao cene pa me ne drzi za rec). A da vredi, vredi itekako

Daj link ako nije problem, jer ja nigde za te novce ne mogu da nadjem nista ni izbliza. Osim ako ne mislis preko ebay, tj. preko grane. U Srbiji nema.
 
@cimi
Hvala za link, ali ne verujem da cu nesto da se cimam preko ebay da pazarim. Uzecu hyperx ili neki transcend od 32gb kod nasih, dovoljno za filmove na tv-u i reinstalaciju sistema. :)
 
I ja sam uzeo SanDisk Extreme od tog lika. Flash jednom dobar! Svaki dinar vredi!
 
Imate 2-3 strane u nazad moj test.Na usb2 i na usb3,na win7 i na win10 itd itd
 
Na preporuku kolege igor88, uzeo kingston dtr3.0 g2 32gb. :) Evo i slika win 8.1, usb 3.0.

Normal mode
normal.jpg

Turbo mode
turbo.jpg

E sad, iako crystal disk mark pokazuje losije rezultate u turbo modu, zapravo su isti kao i u normal modu u realnom kopiranju. Najludje od svega je "anomalija", koja se dogodila kada sam prvi put ukljucio turbo mode i prebacivao seriju oko 2gb, write je bio konstantnih 80mb/s, a read oko 1gb/s (prebacivano na ssd). Kontam da je read bio takav jer je fajl mali pa fleska nije imala vreme da "uspori" na normalnu brzinu vec je dala "peak" brzinu, ali write je bio konstantan.
Nakon vadjenja i ubacivanja fleske vise nisam mogao da dostignem write 80mb/s u turbo modu.

Jel zna neko u cemu je fora? Jel bila anomalija ili je stvarno moguce dostici te rezultate? :trust:
 
Kada kopiraš fajlove njihov sadržaj ne ide direktno sa diska na ssd već se koristi RAM kao univerzalni posrednik u svim transferima. Operativni sistem koristi keširanje pa se sadržaj zadrži dok god memorija ne zatreba za nešto drugo. Kada si prebacio fajl od 2GB na ssd on se zadržao u memoriji i kada si ga hteo čitati sa ssd operativni sistem je preuzeo fajl iz RAM.
 
Ok, kopcam sta je po sredi za read 1gb/s, ali ne kopcam 80mb/s write? Prebacivan fajl sa HDD-a na flesku.
 
Taj flash je deklarisan na 45MB/s upisa što i CDM pokazuje.

To što si video 80MB/s nije realno već je operativni sistem omašio u proceni.

Teško ćeš izmeriti stvarnu brzinu jer se podaci učitaju u memoriju znatno ranije nego što se konačno zapiše na flash pa to prevari softver u proceni brzine.

Recimo da si prebacivao sa ssd na flash to bi bilo "još brže" jer bi se podaci čitali još brže (ovako si bio ograničen brzinom čitanja sa diska pa je brzina ostala u tom rangu)
 
Poslednja izmena:
Taj flash je deklarisan na 45MB/s upisa što i CDM pokazuje.

To što si video 80MB/s nije realno već je operativni sistem omašio u proceni.

Teško ćeš izmeriti stvarnu brzinu jer se podaci učitaju u memoriju znatno ranije nego što se konačno zapiše na flash pa to prevari softver u proceni brzine.

Recimo da si prebacivao sa ssd na flash to bi bilo "još brže" jer bi se podaci čitali još brže (ovako si bio ograničen brzinom čitanja sa diska pa je brzina ostala u tom rangu)

Testirao na win 10, prebacivao sa ssd-a na fles 5.93gb .iso datoteku. Vreme mereno stopericom na telefonu od trenutka pritiska paste komande.

Normal mode: 78 sec ili ≈ 78mb/s
Turbo mode: 72 sec ili ≈ 85mb/s

Ovo samo pokazuje da fleska ide prilicno brze od deklarisanih brzina za sekvencijalnsi upis i da CDM i nije bas merodavan softver. Na primer pokusao sam da napravim portable win 10 na usb i to je toliko ocajno radilo da sam napravio novu particiju od 40gb na hdd-u (WD Green) i digao paralelno sa win 8 i win 10. Iako CDM pokazuje da je ova fleska u svim testovima dosta bolja od hdd-a, to se u praksi nije pokazalo tako. Verovatno postoji neka caka. :)
 
SanDisk Extreme 64GB (SDCZ80-064G-G46)
Screenshot 2015-09-18 20.10.45.png
as-copy-bench SanDisk Extreme  18.9.2015. 20-24-21.png
 
Copy-tests:

In the copying test (menu Tool copying benchmark) the following Test folders are created: ISO (two large files), programs (typically Program Files folder with lots of small files) and Games (folder of a game with small and large files). These three folders are copied with a simple copy command of the operating system. The cache remains switched on for this test. The practical tests show the performance of SSD with simultaneous read and write operations. The results may vary depending on the Windows operating system.
 
Ima li jos ko Kingston SE9 od 16GB.. On mi je dat u zamenu za Silicon Power 851 koji je samo umro odjednom..
Imam ludacki male brzine..npr kopira MKV fajl od 8GB otprilike prosecnom brzinom od 500-600KB/s

Ovaj flesh imam:
kingstonse9.jpg
 
Poslednja izmena:
Jako su spori, uzeo ja drugu jedan ali nisam očekivao da je tako spor, mislim da je upis išao do najviše 2 MB/s.
 
Nazad
Vrh Dno