Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Navodno ovaj vredi nesto SANDISK Flash 64GB Cruzer Extreme, ali kada pogledas cenu tu se sve zavrsava, zasto, zato sto pocinje da se flash kosi sa externim HDD i tu je problem. Po meni je bolje uzeti externi HDD a DTR30G2 64GB bi bio granica i po gabaritu i po ceni. To je moje misljenje nemora da znaci da ce se drugi sloziti sa tim.
Imam sandisk extreme 32GB, odličan je 190/100 za veće fajlove, a što je najbolje, mislim da je najbrži u radu sa sitnim fajlovima što se svi oni u istom cenovnom rangu muče. Inače, gledao sam cene, mislim da od ovih što donose iz Mađarske 64GB ver. izađe max. oko 60e. On bi trebao da radi 220/190 koliko se sećam.
 
Poslednja izmena:
Pa da to sam i rekao, flash je dobar ali to je vec granica - sta korisniku stvarno treba da li flash ili HDD.
 
Pa da to sam i rekao, flash je dobar ali to je vec granica - sta korisniku stvarno treba da li flash ili HDD.

Pa retko na koji HDD ces dobiti 5 godina garancije, a i tesko da HDD moze da ti stane u novcaniku iili na privesku za kljuceve. Svaka roba ima svog kupca.
 
Nisam misli na garanciju za HDD vec za Flash (dva su mi crkla u garantnom roku), naravno svako treba da uzme prema svojim potrebama.
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali majke mi te nisam razumeo.
 
Imao sam takvo iskustvo da su mi crkla dva flash-a jedan posle 45 dana, a drugi posle 3 meseca. Zato sam takav komentar ostavio. Sto se tice garancije vidim da za taj Kingston stoji 60 meseci. Ja kada sam kupovao takodje Kingston u jednoj radnji isti flash 3 god a u drugoj radnji 5 god garancija.
Sto se tice izbora da li flash ili externi HDD, pa naravno da zavisi od potrebe korisnika i ne vidim sta tu nije jasno.
 
Jel valja nesto ovaj novi Transcend JetFlash 790?
 
Nesto mi ne uliva poverenje, imao sam JetFlash 700 32GB bio je OK upis bio oko 16mb/s ovo je za file-ove tipa avi, plastika glosi podlozna grebanju ali je bio cvrst. Malo sam bio skenjan zbog glosi plastike ali kako je vreme prolazilo sve je poceo vise da mi se svidja i bas sam bio zadovoljan. Nakon 3 meseca iz cista mira nisam mogao da ga formatiram i to je bio njegov kraj. Odem da ga reklamiram i stvarno za 3-4 dana dobijem drugi JetFlash 770 32GB, sta reci a ne zakukati g**** neopevano, upis mu ide na random 3-13mb/s daj boze da je prosek 10mb/s, za sada radi proslo je nekih 13-14 meseci. Kada mi neko spomene TRANSCEND jednostavno me jeza neka prodje, za mene ne postoji. Transcend je jednostavno lutrija ako te uk*** usralo te i tacka.

Nekako sam dosao do nekog zakljucka da ako hoces usb flash a da nesto vredi moras i da ga platis ako uopste kod nas na trzistu mozes da nadjes neki balans cena/kvalitet.
Svi flashevi do nekih 20-30e su takvi kakvi jesu upravo ovi koje sam pomenuo gore, da bi bilo nesto da kazemo da vredi 40-60e.
Pa ti sada razmisli ako ces da dajes do-oko 60e dobices nesto bolji upis da li ti je to toliko bitno ti znas, ako nije imas drugu grupu to ovi 20-30e i to je to. E sada ako pokusas da trazis nesto izmedju, tesko da ces naci mislim da ta kategorija ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Evo test KingstonDT Ultimate G3 od 64 GB na USB 2.0.
Nije mi jasno kako je sporiji od g2 u nekim testovima?
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    78.5 KB · Pregleda: 78
  • CrystalDiskMark.JPG
    CrystalDiskMark.JPG
    48 KB · Pregleda: 84
  • FlashToolkit_KingstonDT Ultimate G3.png
    FlashToolkit_KingstonDT Ultimate G3.png
    91.2 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:
Imam sledece pitanje, a samim time i molbu za strucan savet. U trenutku sam kada zelim da kupim jedan od sledeca 3 USB uredjaja:

1. Kingston DT R3.0 G2 32GB
2. Kingston DT R3.0 G2 64GB
3. Kingston DT HyperX 3.0 64GB

Razlog i vrsta namene je iskljucivo pustanje filmova preko USB. Trenutni USB koji posedujem (DT 2.0 32GB) je uspeo da reprodukuje fajlove (blu ray) do 16GB, ali vec pokusaj pustanja fajla velicine 25GB (blu ray remux) zavrsio se neuspesno. Televizor nije uspeo uopste da detektuje sadrzaj na njemu. Znacilo bi mi ako bi neko podelio sa mnom koji je tacno najbrzi od gore pomenuta 3 modela, tj. preporuku koji da uzmem kao najkvalitetniji. Dvoumim se izmedju verzija 32GB i 64GB jer sam primetio da pojedini blu ray remux gadjaju i preko 32GB. Procitao sam detaljno informacije u ovoj temi unazad, ali jos uvek sam zbunjen koji da uzmem kao najbolji. Hvala unapred.
 
nista ti hyper x nece znaciti u ovom slucaju, tebi je potreban flash koji moze da ostvari blizu max usb 2.0 brzine. Sto bi recimo dt r3.0 g2 bio sasvim dovoljan.
 
Mozda nece znaciti ali svakako preporuka za hyperx posedujem ga sa kapacitetom od 128gb pre pre prezadovoljan vec 3 godine
 
Imam sledece pitanje, a samim time i molbu za strucan savet. U trenutku sam kada zelim da kupim jedan od sledeca 3 USB uredjaja:

1. Kingston DT R3.0 G2 32GB
2. Kingston DT R3.0 G2 64GB
3. Kingston DT HyperX 3.0 64GB

Razlog i vrsta namene je iskljucivo pustanje filmova preko USB. Trenutni USB koji posedujem (DT 2.0 32GB) je uspeo da reprodukuje fajlove (blu ray) do 16GB, ali vec pokusaj pustanja fajla velicine 25GB (blu ray remux) zavrsio se neuspesno. Televizor nije uspeo uopste da detektuje sadrzaj na njemu. Znacilo bi mi ako bi neko podelio sa mnom koji je tacno najbrzi od gore pomenuta 3 modela, tj. preporuku koji da uzmem kao najkvalitetniji. Dvoumim se izmedju verzija 32GB i 64GB jer sam primetio da pojedini blu ray remux gadjaju i preko 32GB. Procitao sam detaljno informacije u ovoj temi unazad, ali jos uvek sam zbunjen koji da uzmem kao najbolji. Hvala unapred.

Ako mozes probaj da pozajmis neciji prenosivi hard disk i da ubacis film na njega cisto da vidis da nije problem do tv-a. Ako sve radi sa prenosivim hard diskom, 90% ce raditi sa Kingston DT R3.0, ali ipak za svaki slucaj naruci ga preko sajta te prodavnice jer onda imas prava da vratis proizvod u roku od 15 dana.

HyperX ti nece znaciti ako TV nema USB3.0 port.
 
Koji flash od 32GB, sa normalnom cenom, postize brzine priblizne maksimalnim za USB 2.0 standard?
Po mogucstvu kod nas, ali moze i inostranstvo.
 
Koji flash od 32GB, sa normalnom cenom, postize brzine priblizne maksimalnim za USB 2.0 standard?
Po mogucstvu kod nas, ali moze i inostranstvo.

Nema tu normalna cena, ja sam imao ovaj Kingston DataTraveler R3.0 DTR30/16GB

Brzina upisa je bila 20-23mb/s a ispis 25mb/s, znaci provereno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi stenprsli ovo gore djubre sto je car postavio za 5k kupim bolji isb sa kapacitetom od 64gb i vecim brzinama dtr 30 g2
 
Evo daleko bolji fles od onog gore koji se kvario kao blesav:

Kingston DataTraveler R30G2 32GB (DTR30G2/32GB)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi stenprsli ovo gore djubre sto je car postavio za 5k kupim bolji isb sa kapacitetom od 64gb i vecim brzinama dtr 30 g2

Slusaj Zumbule ja sam rekao sta sam koristio i sta sigurno radi na toj brzini, da pitam tebe da li ti koristis dtr 30 g2 i odgovorno tvrdis da u praksi drzi konstantnu brzinu USB 2.0 ili ide random?
 
"zumbule" pa ako meni ne verujes idi na njihov sajt proveri brzine ajde sto taj tvoj 3.0 je od starta katastrofa model, nego sto je i spor za 3.0 standard. Ovaj po kingstonu ima 30/25 na 2.0 verovatno zavisi od ploce do ploce ali meni je 34citanje i upsis 30-31 varira...
 
"zumbule" pa ako meni ne verujes idi na njihov sajt proveri brzine ajde sto taj tvoj 3.0 je od starta katastrofa model, nego sto je i spor za 3.0 standard. Ovaj po kingstonu ima 30/25 na 2.0 verovatno zavisi od ploce do ploce ali meni je 34citanje i upsis 30-31 varira...

Znaci upis ne pada ispod 30 mb/s do kraja, na USB2.0 ili 3.0? Da li imas R30G2 32GB? Ako je tako kako kazes onda je to OK, jer je stvarno retko naici na flash da vredi a da ne kosta mnogo.
Samo za tebe images.jpg
 
Poslednja izmena:
spada u zavisnosti od velicine fajla... varira od 26-do 30 :-D ps ala mirise :p

Edit evo testova... Ali takodje zavisi od ploce do ploce, postavicu sa starije masine kada nabasam na neku...
 

Prilozi

  • Untitled1.png
    Untitled1.png
    55.2 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Odlucih se i uzeh Kingston DT R3.0 G2 64GB sa namerom da pustam fajlove vece sadrzine, ali to se nije obistinilo. Uspesno sam pustio fajl velicine 29.1GB, ali pokusaj reprodukcije fajla velicine 36.5GB (kao i 31.8GB) se zavrsio neuspesno. Fles je formatiran po default u exFAT formatu i procitao sam da to jeste najoptimizovaniji format za fles memoriju i fajlove velicine preko 32GB. Takodje sam pokusao u NTFS formatu, scenario je bio identican.

Jesam zahvalan na savetima i verujem da jeste jedan od najbrzih uredjaja, ali moja "agonija" jos uvek traje. Ne uspevam da lociram gde je tacno problem.

Nazalost nemam priliku da probam reprodukciju istih fajlova preko prenosivog hard diska. Voleo bih ako bi neko podelio svoja iskustva ukoliko je pokusao da pusti fajlove gore pomenutih velicina uz pomoc flesa. Znam da se ovaj tekst moze udenuti i u adekvatnije teme, ali sam se zbog konkretnog modela flesa odlucio za ovde.
 

Prilozi

  • WP_20150222_19_13_26_Pro.jpg
    WP_20150222_19_13_26_Pro.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 104
  • MediaInfo1.png
    MediaInfo1.png
    101.8 KB · Pregleda: 103
  • MediaInfo2.png
    MediaInfo2.png
    103.2 KB · Pregleda: 81
  • MediaInfo3.png
    MediaInfo3.png
    88.7 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
Jel nije mozda do tv-a? Mozda tv ne moze da pusti toliko zahtevan materijal (odnosno njegov interni plejer).
 
Pusti preko mreže s računara i vidi.
 
Probao sam ovog gore Birdmana. Pušteno na TVu sa externog usb 3.0 hard diska. TV prijavljuje da nije dobar fajl. Sa istog tog hard diska android box reprodukuje bez problema. Kao što drugi rekoše, do TVa je.
 
Jel nije mozda do tv-a? Mozda tv ne moze da pusti toliko zahtevan materijal (odnosno njegov interni plejer).

Tacno. Puca media player na Sony kao zvecka u ovom slucaju. Ne razumem zasto nisu mogli dobro napraviti softver tako da normalno kao krajnjem korisniku javi nesto poput "Unsupported file format." ili slicno. Koliko vidim na LG i Samsung uredno javi da ne moze, a ne pukne i ne restartuje televizor.

Sto se tice flesa, nema gresku. Dizajn, gumena zastita, brzina. Sve na mestu. Ne zalim ulozen novac, ali se sada ispostavilo da sam mogao gadjati verziju od 32GB.
 
Ne sekiraj se nisi pogresio, smatram da je danas 64GB bas kako treba, nikad neznas kada ce da ti zatreba taj prostor, ako ti treba za sistem uvek mozes neki od 8GB,zelim ti da se dugo sluzis sa njim.
 
Nazad
Vrh Dno