Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Kingston HyperX Fury 64GB Na laptopu Asus X550cc prijatno sam se iznenadio kada sam video da je toliko brz flash koji je deklarisan na 90/30 :D

USB 3.0

usb3.0.png

USB 2.0

usb 2.0.png
 
Kupio sam i ja danas Kingston DTR 3.0 G2 32gb pa da se pohvalim. Naime, posle Kingston Data Traveler R3.0 16 GB i Transcend JetFlash 810 16GB USB 3.0, nezadovoljan brzinom upisa kod predhodna dva resih da predjem na ovaj, kojeg hvale u zadnje vreme ovde na forumu. Prvi utisak je veoma pozitivan. Na kartici PCI-E to USB 3.0, posto moja ploca nema USB 3.0 kontroler, brzine su zaista odlicne.
Za 23 evropskih novcanica dobija se 32GB USB flash koji je zaista brzi kako u citanju tako i u upisivanju od svih za ove pare naravno a i moze da se kupi u Srbiji. Mislim da je za ovu godinu best buy. SS ce dati jasnije podatke da steknete pravu predstavu u sintetici kako se ponasa.
 

Prilozi

  • DSC03776_resize.JPG
    DSC03776_resize.JPG
    169.4 KB · Pregleda: 132
  • DSC03777_resize.JPG
    DSC03777_resize.JPG
    232.2 KB · Pregleda: 116
  • DSC03792_resize.JPG
    DSC03792_resize.JPG
    168 KB · Pregleda: 136
  • DSC03793_resize.JPG
    DSC03793_resize.JPG
    178 KB · Pregleda: 119
  • DSC03797_resize.JPG
    DSC03797_resize.JPG
    122 KB · Pregleda: 113
Cestitke , zaista je fles vredan paznje i mislim da je BB definitivno ;-)
 
i malo sintetike...
prevazilazi i deklarisane vrednosti. Naravno, samo sam ga 14% popunio.
130-140MB citanje i 60-70MB upis je stvarno odlican rezultat za sekvencijalne brzine i ove pare.
Srednjih je dimenzija i ne opterecuje dzep ili novcanik.
U svakom slucaju topla preporuka.
 

Prilozi

  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2 01.jpg
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2 01.jpg
    262.8 KB · Pregleda: 92
  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2 02.jpg
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2 02.jpg
    265.7 KB · Pregleda: 90
  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2 ATTO.jpg
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2 ATTO.jpg
    135.6 KB · Pregleda: 91
  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2 CrystalDiskMark.jpg
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2 CrystalDiskMark.jpg
    132.4 KB · Pregleda: 110
I za sve one ostale koji nemaju USB 3.0 na racunaru da vide kako se ovaj fleskic snalazi na USB 2.0 kontroleru. Izgura do 25 MB/s upis sto je vrlo dobro za USB 2.0. Naravno da je greota da se vecinom koristi na USB 2.0. Mada znam kako je u praksi, vecina i dalje nema USB 3.0. Pricam prosecno a ne iz ugla nas forumasa koji ipak pratimo trendove i azurnije menjamo hardware.
Pozdrav svima pa pitajte sto vas interesuje.
Sad cekam USB 3.1 standard da se omasovi, za jedno 2-3 godine! Oni konektori koji su simetricni i kako god bocnes odmah ulazi. :eyebrows:
 

Prilozi

  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2 USB2.0.png
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2 USB2.0.png
    47.6 KB · Pregleda: 89
  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2 CrystalDiskMark USB 2.0.jpg
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2 CrystalDiskMark USB 2.0.jpg
    135.2 KB · Pregleda: 99
  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2 ATTO USB 2.0.jpg
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2 ATTO USB 2.0.jpg
    148.1 KB · Pregleda: 94
Mislim da je HyperX FURY brzi od G2 (pod uslovom da je 32gb brza kao i od 64gb koju sam pre neki dan kupio) ima ga za 20e trenutno od 32gb to je po meni ubedljivo BB, samo kada bi bio neko da testira i od 32gb ... :)
 
Po nekim testovima fury je daleko ispod dtr3g2 jos zavrsna izrada kod g2 je posebna prica kao i sam dizajn...
 
dexter87@ Ja sam imao taj isti flash samo 32GB i radio je jedno 3-4 meseci i crko brzina do nekih 2meseca je bila ok nakon toga je poce da radi random i ubrzo je crko. Kada sam kupovao bio je hvaljen ali na tarabi pise svasta, a ina Lasti bus pise lasta pa ne leti, zamenili su mi ga za dva dana (svaka cast za monitor.rs) - to sto sam dobio je druga stvar upitanju je JF770 govnji...i na izgled a za sada i radi, druga situacija KINGSTON Flash 16GB Data Travel R30 crko posle 40 dana, odneo ga na reklamaciji cekao 48 dana da mi kazu da mogu da uzmem drugi ili povracaj novca (comtrade) radio je dobro do sudnjeg dana 22/25 na usb2.0, ALI..... znaci nema lazi, im prevare.
 
Poslednja izmena:
Znaci po tvom iskustvu ne valja ni jedan fles da se uzima :d ?
 
Znaci po tvom iskustvu ne valja ni jedan fles da se uzima :d ?

To nisam ni pomislio niti napisao, samo sam izneo moja iskustva i gde sam kod koga i kako prosao, ima dosta dobrih ali iskupih flash-eva, nekako imam takav osecaj da su manje radnje nekako pristupacnije samom potrosacu, jer mu nije interes da se zeza sa tobom vec da ti budes zadovoljan i da ga reklamiras, to je najbolja reklama.
A sto se tice flash-a razmisljao sam i o Sandisc-u ali je bio dostaskuplji, meni se KINGSTON Flash 16GB Data Travel R30 dopao ali citao sam o njemu pre nego sam ga kupio da crkava i crko je a 5god garancije je imao, nije sada o pokojnikusve najlepse, jedina mana mu je bila sto je malo glomaova njegova ali njegova zamena R3.0 G2 mozda i nije los flash
 
Kupio sam i ja danas Kingston DTR 3.0 G2 32gb pa da se pohvalim. Naime, posle Kingston Data Traveler R3.0 16 GB i Transcend JetFlash 810 16GB USB 3.0, nezadovoljan brzinom upisa kod predhodna dva resih da predjem na ovaj, kojeg hvale u zadnje vreme ovde na forumu. Prvi utisak je veoma pozitivan. Na kartici PCI-E to USB 3.0, posto moja ploca nema USB 3.0 kontroler, brzine su zaista odlicne.
Za 23 evropskih novcanica dobija se 32GB USB flash koji je zaista brzi kako u citanju tako i u upisivanju od svih za ove pare naravno a i moze da se kupi u Srbiji. Mislim da je za ovu godinu best buy. SS ce dati jasnije podatke da steknete pravu predstavu u sintetici kako se ponasa.

Koju PCIe karticu koristis i gde si je ubo? U x1 port ili...
EDIT:Vidim da imas i x4 na ploci, pa si verovatno u njega :)
Ako budes imao vremena testiraj i na x1
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo Kingston 32GB R3.0 G2 pre izvesnog vremena trebao mi je brz flash od 32GB izbor je bio sarenolik najblaze receno, ali R3.0 G2 je bio na akciji 1600din. +5 godina garancija, a po specifikacijama 120/45MB/s prakticno sve sto mi je trebalo po primamljivoj ceni. Ali kao sto su svi posvedocili flash je cak brzi nego na specifikacijama, nesto sto poslednje ocekujete od proizvodjaca..

Do tada sam imao Kingstonov DataTraveler USB2 i sada u poredjnju sa R3.0 G2 USB3 je razlika u brzini kao izmedju hdd-a i ssd-a :wave:
 
hedgehog@
PCIe to USB 3.0 sam bocnuo u crni PCIe x16 koji elektricno radi x4 ili x1 te sam i testirao tako i ovde okacio SS. Kad budem imao vremena testiracu i na onaj x1 (jedan od dva). Kartica je sa slike, kineska ali vrsi dobro posao, ima NEC kontroler. Nisam prikljucio kabli za dodatno napajanje jer fleske su manji potrosaci i dovoljna im je struja iz samog PCIe slota. Da sam povezao preko USB 3.0 neki skener koji nema svoj poseban adapter ( ispravljac) onda bi prikljucio i kabli za napajanje.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    234.2 KB · Pregleda: 151
  • 2.JPG
    2.JPG
    472.9 KB · Pregleda: 129
  • 3.JPG
    3.JPG
    510.9 KB · Pregleda: 138
  • 4.JPG
    4.JPG
    604 KB · Pregleda: 130
  • 5.JPG
    5.JPG
    625.3 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama. I ja planiram da nabacim jedanu karticu, samo sto mi na plojki imaju slobodni samo x1 portovi, pa se bojim da necu mnogo dobiti na brzinama u odnosu na usb 2.0 ...
 
Hvala na informacijama. I ja planiram da nabacim jedanu karticu, samo sto mi na plojki imaju slobodni samo x1 portovi, pa se bojim da necu mnogo dobiti na brzinama u odnosu na usb 2.0 ...

Ma ne boj se da ce da ti brzina bude manja, pa sama kartica je x1. Evo i SS sa nekih testova kad sam pre nekoliko dana prebacio karticu u prvi, x1 slot. Dakle samo je bocni i uzivaj. Ovo ce da mi traje do kraja ove godine kad najzad planiram da predjem sa 775 na Skylike platformu i kompletno preskocim DDR3.
Napominjem da mi je u ovom slucaju prilikom testiranja fleshka bila popunjena sa 90% kapaciteta, za razliku od kraja decembra prosle godine kad sam je prvi put testirao.
 

Prilozi

  • FlashToolkit_KingstonDTR30G2.jpg
    FlashToolkit_KingstonDTR30G2.jpg
    263.9 KB · Pregleda: 143
  • ATTO DTR30G2.jpg
    ATTO DTR30G2.jpg
    147.5 KB · Pregleda: 160
  • CrystalDiskMark1.jpg
    CrystalDiskMark1.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 157
Poslednja izmena:
Hvala, definitivno cu i ja da pazarim jednu ;)
 
Da li je neko probao Kingston Data Traveler G4 128GB? Razmisljam se da ga kupim, ali ne znam kakve su mu performanse. Trenutno imam Data Traveler R500 USB2.0 flash i ne bih hteo da ima gore performanse od njega.
 
Uzmi naslednika u R seriji (DataTraveler R3.0 G2 USB Flash drive) veruj mi nema bolje za te pare...
 
Pa dzabe kada ja zelim da uzmem 128GB flash.
 
Onda uzmi dtultra to je krsic sa uposom od 10mb znaci sporiji od dtr500 koji ina 25 na usb30 makar na mojoj z77 ploci
 
Kratko i jasno ako nisi uneo da procitas sporiji je od tvog flesa.
 
Mislim da je igor88@ u pravu, svojevremeno sam ratovao sa tim Flash-ovima i sve je to sljam roba sto se moze kupiti za te novce, uzimaj taj DataTraveler R3.0 G2 i ne opterecuj se mnogo. Gledaj samo garancija da je 5god a ne 2 ili 3.
 
Poslednja izmena:
A da mu preporučite koji valja tog kapaciteta?
 
Preporucio ultimate ili ultra zaboravio sam tacnu oznaku kd metala je :)
 
Navodno ovaj vredi nesto SANDISK Flash 64GB Cruzer Extreme, ali kada pogledas cenu tu se sve zavrsava, zasto, zato sto pocinje da se flash kosi sa externim HDD i tu je problem. Po meni je bolje uzeti externi HDD a DTR30G2 64GB bi bio granica i po gabaritu i po ceni. To je moje misljenje nemora da znaci da ce se drugi sloziti sa tim.
 
Nazad
Vrh Dno