Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

U stvari, preciznije i tacnije na Wikipedia:

A lifetime warranty is usually a warranty against defects in materials and workmanship that has no time limit to make a claim, rather than a warranty that the product will perform for the lifetime of the buyer. The actual time that product can be expected to perform is normally determined by the custom for products of its kind used the way the buyer uses it.
 
Kad smo kod garancije imam neki kingston usb 3.0, cmeknuo je a nemam fiskalni mozda eventualno nadjem ambalazu, jel moze negde kod dobavljaca da se reklamira ili mogu se oprostim?

Izvinjavam se ako je off
 
32gb Transcend Jetflash 790k a.png

b75 cipset
 
Poslednja izmena:
Kako su se pokazali usb flash Sandisk Ultra u odnosu na Extreme? Vidim da su jeftiniji i da moze da se nadje za nekih 16$, 17$ od 64gb. I da li ima neko pouzdanog prodavca sa Alija ili Ebay-a da mi preporuci?
 
Kingston HyperX Fury 16GB, testiran na konfiguraciji iz potpisa. Interesantno je da bolje (tek, tek, ali ipak bolje) rezultate dobijam kada flešić utaknem u produžni USB kabl, nego direkt na ploču.

kingston-hyperx-fury-16gb.jpg

Preko produžnog kabla:
usb cable.jpg

Direkt na ploču:
usb direct.jpg
 
Kod mene je obrnuto do duse sa daleko brzim flesicem :-D
 
Naručio sam ovog Kingston-a.
Kakva su vaša iskustva s njim, jel ok za čitanje? Upis manje-više nebitan jer bi služio za instalacije win-a. Kapiram da je nebitno s obzirom da sam na USB 2.0..
 
Koji bi mi adapter preporucili da mogu da bocnem microSD direktno u usb na kompu ?
 
E onda je to za mene i više nego ok, hvala accko. :)
 
Mene strasno nervira sto redovno kad ubacim u prednji usb 3.0 slot izbaci obavestenje kako stick moze brze ako ga ubacim u brzi usb slot i radi 2.0 brzinom...
Jednom je posle restarta i prckanja biosa proradio prednji na 3.0 brzinu, a onda sledeci dan ista prica
 
Ok je Kingston koji sam uzeo, samo mi nije jasno kako radi brže na starom P31 čipsetu u odnosu na moj 760/780. Razlika je ~25MB prema ~33 kod Intela...
 
SanDisk Extreme 64 GB USB 3.0
cdm.jpg
 
Pa nije P31 stariji od 760G.

Pa kako nije, 760G je jedan od poslednjih chipsetova iz te serije i izasao je sa min. godinu dana kasnjenja u odnosu na druge, mada je southbridge SB710 koji je tu negde star kao i ICH9.
 
Poslednja izmena:
Upravo o tome i pricam, nije to neka drasticna razlika, najvise dve godine, ali su generacijski isti, SB710 nema SATA6 ili USB3.

Njemu verovatno pravi problem to sto ima jos neki uredjaj u isto vreme nakacen na isti EHCI(2.0) kontroler koji povecava latencije/zauzima protok.
 
Transcend JetFlash 790W 16GB

HP lap HM87 USB 3.0

cdm_jf790w.png
 
Ja se malo ovih dana "zabavljao" sa instaliranjem novog Win 10, drajvera za njega i programa na mom novom kompu...

Cackajuci i pokusavajuci da sve ustimam bavio sam se malo i merenjem brzina fleski na novom Intel-ovom chipset-u Z170, ploca ASUS MAximus VIII HERO, Porcesor i6600K, 16GB memorije na 2400MHz.

Dacu vam linkove u drugoj temi pa pogledajte uporedne rezultate brzina na P67 i Z170, na USB2.0 USB3.0 i USB3.1 konektorima ...

http://forum.benchmark.rs/showthread...=1#post4581986

http://forum.benchmark.rs/showthread...=1#post458200

Sve je brze na Z170 izuzev tzv USB3.1 fleske koja mi pravi probleme.
 
Poslednja izmena:
SP BLAZE B05 16GB
Z77 USB 3.0
 

Prilozi

  • blazeb05 usb 3.0.jpg
    blazeb05 usb 3.0.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 89
Kingston SE9 G2 od 8GB na Intel Z170 ploci:

na USB2.0 Kingston SE9 G2 na USB2.0.jpg

na USB3.0 Kingston SE9 G2 na USB3.0.jpg

Bice bas lep za privezak sa kljucevima. :D
Mali, malecni upis, brzine citanja su dobre, bas dobre...

edit: Sad sam 8 (osam) minuta prebacivao 350Mb na flesku, kako je spora do bola... a i ko mi je kriv kad sam se navikao na prave usb3.0 fleske.
 
Poslednja izmena:
Evo mali uporedni test, ako neko možda razmišlja da kupi neki od ovih.

Kingston HX Savage HXS3 64GB / SanDisk Extreme 64GB (pilauda rezultat) / SanDisk Extreme 32GB - moja dva su testirana na Intel Z77A čipsetu:
Jedino negativno u ovom flešu je upis sitnih fajlova, SanDisk Extreme ga tu ubija.







Ako bi se gledale ukupne performanse, SanDisk Extreme 64GB je najkompletniji fleš, ali cena Kingston HX Savage HXS3 64GB je gotovo upola cene prvo pomenutog.
 
Skini novu verziju 5.1.2 ChrystalDsikMark-a, promenili su vrstu testiranja, pa okači (ako imaš vremena)...
 
Jel taj nešto oko 1700 din, za te pare odličan kao i performanse. Odličan upis, a sitni fajlovi standardno za Sandisk. Pre 2 god sam extreme 32 GB platio oko 6k, a nije toliko x i bolji. Sve u svemu, odličan fleš za male pare.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Jeste, to je taj. Vrlo dobar. Cenovno zanimarljiva razlika u odnosu na konkurenciju, a dosta brži. Takođe, imam i Extreme, koji je nepobitno bolji, ali znatno skuplji.
 
Nazad
Vrh Dno