Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

I vise nego dovoljna.
 
neso, zašto?
Zato što je USB 3.0?
 
Zato sto ga ja imam i nisam zadovoljan sa njim. Sada da ne ispadne da izmisljam toplu vodu, on radi ali....sve radi na random znaci nema ustaljenu brzinu kojom prebacuje file, vec spusta do minimuma i dize i sve tako do kraja, mislim dok ne prebaci file, drugo samo kuciste je katastrofa kao sa buvljaka neka plastika koja dok se ne uzme u ruke nemoze da se docara, kad ga protreses zvoni verovatno je to do kliznog mehanizma ali je tako, kad se otvori da kazem skakavac znaci izbaci se prikljucak usb-a i ako samo malo pipnes onu polugu udje on unutra. Kada ga uzmes u ruke (da izvines) odnos velicina/tezina imas osecaj kao da mu je kuciste bar za 1/3 vece nego sto treba. Sve sto imam pozitivno za njega je da radi, kako radi traljavo ali radi. Mozda bi trebalo da kontaktiras clana foruma Chilac, skoro je uzeo Kingston DT R3.0 G2 i sve je sveze, da vidis kako je zadovoljan. Nemoj da mislis da sada ja nesto pametujem, kazem ti najiskrenije. Ako imas jos neko pitanje pitaj.

To sto je USB 3.0 nema nikakve veze veruj mi da je isto a ga ubcio u 2.0 ili 3.0 isto ti je samo je ispis nesto brzi.
 
Poslednja izmena:
Za kuciste sve sto je rekao covek zaista stoji. Od reci do reci.
Za brzinu se ne slazem. Moj cak radi i brze nego V700. Oba sam koristio na USB2.0 da ne bude zabune...
 
Evo sada sam isprobavao uzeo sam avi file od 817mb upis na na usb 2.0 prosek je bio oko 10mb/s, a na usb 3.0 oko 12mb/s. Opet kazem prilikom prebacivanja brzina je konstantno random.

Isti file ispis na laptop brzina 70mb/s na usb 3.0, 40mb/s na usb 2.0. Interesantno je sto na usb 2.0 ispis sa flash-a na laptop brzinu od pocetka do kraja drzi na 40mb/s, na usb 3.0 krene od 80 i vrlo brzo padne na 70mb/s ali drzi sve do kraja.
 
To sto je USB 3.0 nema nikakve veze veruj mi da je isto a ga ubcio u 2.0 ili 3.0 isto ti je samo je ispis nesto brzi.

Koliko vidim po netu razne komentare, USB 3.0 može biti nekompatibilan sa valjda BIOS-ima pa ponekad, i to izgleda prilično često, ima problema sa prepoznavanjem USB Flash-a kao boot-abilnog diska a meni USB Flash prvenstveno za to treba.
Ovaj sam izdvojio najviše zbog odnosa cena / kapacitet a i brzine mu nisu tako loše...
 
Evo sada sam isprobavao uzeo sam avi file od 817mb upis na na usb 2.0 prosek je bio oko 10mb/s, a na usb 3.0 oko 12mb/s. Opet kazem prilikom prebacivanja brzina je konstantno random.

Isti file ispis na laptop brzina 70mb/s na usb 3.0, 40mb/s na usb 2.0. Interesantno je sto na usb 2.0 ispis sa flash-a na laptop brzinu od pocetka do kraja drzi na 40mb/s, na usb 3.0 krene od 80 i vrlo brzo padne na 70mb/s ali drzi sve do kraja.
Mani ti to ato pise u windowsu dok kopira. Poznato je da win sam ispise na pocetku neku nerealnu cifru prenosa (npr ja sam vidjao na dva kompjutera da krene sa ~200kbps a prikacen na usb2.0) i onda postepeno pada. To sve podrzava i prikaz vremena, gde se 4gb prebaci za nekoliko sekundi, a onda kada dodje na poslednju sekundu onda ga cekas jos X minuta da zavrsi.

Uradi ti crystalmark test pa okaci screen ovde. Ja cu naci svoj sada pa cu ga ubaciti u ovaj post.

Edit: Ja se izvinjavam, ja sve vreme pricam o V770. Mada je za kvalitet izrade sve identicno, a i po izgledu je maltene isti.
Evo brzina, napominjem na USB2.0 su prikaceni, jednom FAT32 a drugi NTFSTranscend V770 FAT32.JPGTranscend V770 NTFS.JPG
 
Poslednja izmena:
Mani ti to ato pise u windowsu dok kopira
Nebih se stobom slozio, pazi ovo kazem iz iskustva ali razumem te da win ne prikazuje pravilno.
Imao sam JF700 32GB kod njega nije bilo random on pocne od 16-17mb/s i zavrsi prebacivanje na 14mb/s.
Imao sam DTR 3.0 16GB kod njega nema random on pocne prebacivanje sa 23mb/s tako i zavrsi.
Ovo je sve bilo na USB 2.0.
Takodje imam i Kingston DT 101 8GB on mi je bootabilan ne secam se kod njega ali mislim da je 6-8mb/s ni kod njega nema random i on kada se uporedi sa Transcend ko d.... i oko mnogo kvalitetnije izrade.

Ako uporedim sa ovim ipak je u pitanju kvalitet i skart, niko nemoze da me ubedi u suprotno. Ako se svi oni na istoj masini ponasaju razlicto nikako nemoze da bude da je do win. Postavicu ti skrinove, ali neznam sta oni znace valjda je bitno kako se u praksi ponasa.

SuperStarr sto se tice bootovanja OS sa flash-a probao sam ga i nikakvih problema nisam imao i takodje i kada se prikaci u usb port odmah ga vidi i otvori.

Evo skrinova
usb 2.0 1usb 2.0.png, usb 3.0 2usb 3.0.png
 
Poslednja izmena:
Za kopiranje u Windowsu koristite program teracopy umesto onog fabrickog i necete imati problem sa prikazivanjem nerealnih brzina.
 
Meni je i JF700 isto lose prikazivao brzine u win-u. Onda sam video, mislim da je bas u ovoj temi, da je to do winfowsa i da nije samo kod mene.

Ovaj test uzima prosek, sto je u sustini i najvaznije.
Kao sto vidis brzina upisa kod tvog primerka je 11mbps sto je lose i za USB 2.0 a kamoli za USB3.0
Sobizrom da se upis ne razlikuje na ta dva ja bih rekao da je tvoj flash felerican.
 
245/100 MB/s je read/write na 3.0, nisam testirao na 2.0.
 
Naravno, čim dođem kući.
 
Meni je i JF700 isto lose prikazivao brzine u win-u. Onda sam video, mislim da je bas u ovoj temi, da je to do winfowsa i da nije samo kod mene.

Ovaj test uzima prosek, sto je u sustini i najvaznije.
Kao sto vidis brzina upisa kod tvog primerka je 11mbps sto je lose i za USB 2.0 a kamoli za USB3.0
Sobizrom da se upis ne razlikuje na ta dva ja bih rekao da je tvoj flash felerican.

Vidis meni JF700 je dobro radio kao sto sam napisao gore o samo je crko posle 3 meseca a u zamenu sam dobio JF760. Sve je to bofal roba, moze neki primerak ali neki daradi kako treba ali sve je to znak ? to je to jeftino a brzi i uz to kvalitetno tesko da moze za male pare.
 
@nesa07
I meni je dobro radio, vrlo retko koriscen i posle dve godine jednostavno prestao da radi. Na zamenu dobio pomenuti 770.

Maksimalno moguce (koliko to USB 2.0 podrzava tj. chipset), budi bez brige.
Tako bi trebalo, ali u praksi to nije tako. Imas testove raznih USB3.0 flesheva ovde i nijedan nije bio blizu maksimuma za 2.0 kad se na njega prikljuci. Vecina su cak duplo sporija.

Zato trazim test :)
Naravno, čim dođem kući.
 
Nisam mogao juče da istestiram iz opravdanih razloga, okačiću večeras.
Ako USB 3.0 na takvom testu ne postižu maksimalne brzine USB 2.0 standarda, to je onda pre realni pokazatelj brzine tog chipseta nego samog flasha, zar ne?
Inače imam stariji P55 chipset koji nemože da izvuče maksimalne brzine ovog flesha, 245/100 sam postigao na MacBook Air.
 
Nije problem, kad stignes.

Nije do chipseta. Ako je na mom kompjuteru los, nemoguce da je i na ovim sajtovima sto testiraju flesheve.
 
Evo, kačim ja za Sandisk Extreme 32GB. Na windows 7 je bilo oko 190/100 r/w, evo testirano na 8.1 na laptopu HM76 chipset.



Nisam imao u rukama 64GB verziju, koja ima brži upis, negde oko 200.
 
Poslednja izmena:
Pa na usb 2.0 ti je verovatno onoliko koliko ogranicava standard znaci oko 30/30 MB/s +/- par megabajta.
 
Hvala druze, ali meni treba na USB 2.0 :)

Stvarno koje pitanje, ako je max. brzina USB2.0 cirka negde 35MB/s, onda je to to za sve brže fleške, znači u najboljem slučaju imaš 35/35 na usb2.0, a sad da li je 35 ili 25 i nije neka razlika, ovisi o kontroleru i ako ne postoji usb3.0 kontroler i nije skoro u planu nešto da se nabavi sa njim, ne treba bacati pare na u suštini duplo skuplji fleš.
 
Poslednja izmena:
Pa nije tako, rekoh par postova iznad. Imao sam V700 i V770 i brzina na 2.0 je ~15mbps. Covek na V760 ima 11mbps. Svi su USB 3.0 prikaceni na 2.0.
Na netu testovi isto kazu za jos par flesheva za koje sam gledao. Zato i trazim test.
 
Nazad
Vrh Dno