Šta je novo?

Proverite kako vam radi hard disk!

mislim da je to temperaturna razlika od 100, sto znaci da si pri 44, imao 56C max.
 
Evo nasao sam objasnjenje na akronisovom sajtu : https://kb.acronis.com/content/9125.



Delimicno si u pravu, ali se postavlja 100 kao vrednost u listi smartova, da bi mogao da se postavi critycal value.
 
Poslednja izmena:
Uvek sam mislio da taj Airflow atribute meri temperaturu vazduha u kućištu računara, dakle okruženja, spolja. Međutim na tvom linku piše da je temperatura vazduha unutar kućišta hard diska. Čiju onda temperaturu pokazuje običan Temperature, elektronike?
 
hdtune.png
Evo kako kod mene izgleda taj AirFlow atribut. U zadnje vreme laptop bas uspori, zabada i bas sam se pitao u cemu je problem.
 
Kakav kriminal od rezultata ccc.. nakacen je preko sata/ide adaptera. Prilikom testiranja brzine u hdd tune linija je kao kod ssd-a, poprilicno ujednacena. Nesto tu nestima. Pustio sam align particije ali sto bi se reklo, bas ga drvi.
6Y060L0
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    33.6 KB · Pregleda: 132
Poslednja izmena:
^ los ti je adapter.
 
ljudi treba mi mala pomoc,naime imam ssd crucial m4 128gb,i star je oko 2 godine,kada sam instalirao hdd sentinel,pokazuje da ima 353 dana rada i da mu je health 98%,a pise da je sve perfektno i nema nikakve greske,pa me zanima ako neko ima takvo iskustvo da mi objasni jel to nesto strasno i da li je bezbedan za rad,buduci da ima garanciju jos godinu pa ako treba da ga zamenim u servisu,da to uradim.
 
WD10EZEX 1TB
CD_WD10EZEX.jpgWD10EZEX.jpg
 
Probaj drugi kabel .
 
imam problem, pa sad da ne otvaram novu temu... u windows 7 imam providan taskbar i sve ostalo onako namesteno providno, odjednom postane sve ono fabricki svetlo plava tema i hard disk krene da cvili i tako jedno pola minute minut i vrati se tema na normalno i hard disk prestane da cvili? u cemu bi mogao biti problem(btw hard disk je seagate sshd uzet nedavno i u sentinelu je 100% health)
 
Ako je samo jednom, to se WEI pokrenuo...
 
Nema šta da se on gasi, pokreće se jednom i opet samo kada se instalira neki novi drajver/hardver.
Nisi mi odgovorio, bilo samo jednom ili? Ako se dešava često a da ne menjaš gore navedeno onda nije to..
 
desilo se vise puta, naso sam nekako da ga ugasim u task scheduler, i isto sam ugasio neki superfetch i prefetch, valjda se vise nece desavati to
 
Da li postoji program kojim moze da se vidi u kakvom je stanju hard i koliko je radio, u pitanju je mrezni hard, NAS?
 
Zakači ga preko sata interfejsa, uključi S.M.A.R.T. u biosu i pogledaj u bilo kojoj aplikaciji koja interpretira S.M.A.R.T. podatke npr. CrystalDiskInfo.
 

Prilozi

  • CrystalDiskInfo.png
    CrystalDiskInfo.png
    90.4 KB · Pregleda: 135
Poslednja izmena:
Obično NAS-ovi mogu da prikažu S.M.A.R.T podatke bez potrebe da disk mora da se izvadi i poveže na neki PC. QNAP sigurno može.
 
Od nedavno mi se racunar po paljenju cudno ponasa. Kada se upali moram jos 2 min da cekam da pocne da reaguje na komande a do tada u resource monitoru u control panelu pise da je 100% disk active time. Radio sam i sistem i u pocetku sve bude ok a posle ponovo krene isto. Probao i windows 8. Ima li sanse da bude do harda i kako da istestiram to?
 
Na koji način se pokreće ovaj prvi? Treba da pravim butabilan usb/cd pa ga butujem ili?
 
Na koji način se pokreće ovaj prvi? Treba da pravim butabilan usb/cd pa ga butujem ili?
Napraviš bootabilni USB sa Rufus-om recimo i onda bootuješ sa nim. Dobra stvar sa ovakvim testiranjem je da se ne obazire na to koi je os i radi directno sa diskom na najnižem nivou.
 
Sta je najbolji tool za defragmentaciju? imam matori western digital od 250... 40C, ima jedan los sektor. Gledacu da kupim neki mali SSD za win.. a ovaj dok traje, traje
 
U poslednje vreme desavaju mi se BSOD. Citao sam malo o ovom BSOD, kernel power, event ID 41, category 63 - moze da bude bilo sta, od drajvera, memorije, pa sve do napajanja. Posto ne verujem da je napajanje ni memorija, jer se ne desava nikad meni kad przim igre, vec uglavnom kad zena surfuje, pade mi na pamet i HDD.
Moze li neko da mi kaze koliko je los ovaj health 75%? I ovi padovi svakako nisu dobri - disk nije bio perfektan ni kad je bio nov, ali ovoliki padovi mi deluju zabrinjavajuce. Seagate 500GB je hard.

hdtach.jpg

hds.jpg
 
Opet Sentinel....... :lupko: :vomit:
Elem, pogledaj direktno SMART atribute, ako stvarno ima 25 BB, definitivno umire!
 
To sam imao instalirano, evo i neki Crystal Disk, izgleda da mi je stvarno bolestan hard. :(
cd.jpg
 
Gotov je. Menjaj ga.
 
Jeste da me smorilo ovo saznanje, ali opet je sreca u nesreci sto je najavio svoju smrt. Iako imam najvaznije stvari bekapovane na cloud, nemam bas sve. A pre par meseci je Sentinel pokazivao 100% health.
 
Kako izgledaju ovi rezultati?

Ubacio sam Crucial MX100 256GB u T430 laptop, cifre mi ništa ne govore, interesuje me da li sam sve podesio kako treba...

test.jpg

Izgleda da se dobijeni rezultati uklapaju sa onim što su i objavili u proizvođačkoj specifikaciji
 
Nazad
Vrh Dno