Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

da mi je da vidim na šta ličiš dok fotkaš cveće tabletom :D
 
Emix ovo je extra. A sto se tice moje ovaj original je krs nevidjeni. Zaboravio sam koliko 808 ima los dinamic range. Srecom pravi kvalitetne slike pa se moze lepo editovati.
 
Hunder,mocna slika bas.

Xperia M2

 
Kako da postujem sliku da mi bude kao tumbnail a ne kao link?Kada odem na sher slike preko flickr aplikacije?
 
По хиљадити пут не може преко апликације само преко претраживача.
 
Posto su me smorile klasicne fotke, od mene opet malo igrarija. :d
L520 + PhotoShop Express


by psyhound, on Flickr
 
Detalja ni u najavi,kakav li je original :)
Ovako me podseca na neke radove iz doba impresionizma. Cak kad zumiram imam utisak da vidim tragove kistom. U svakom slucaju lepa slika ;)
 
Hvala. :) Evo i originalne. ;)








Ja jako volim te "oversaturated" varijante, ali kad su boje lepo uklopljene. Nekad ume jako lose da izgleda ako se sa napucavanjem boja izgube neke prelazne nijanse. :)



Inace sam se jedno 20ak min zezao sa PSexpress i imao 12 verzija dok nisam bio potpuno zadovoljan rezultatom. :)
 
Poslednja izmena:
Jedan macro sa M2



I jos jednom za skeptike jacine blica na Z2,udaljenost oko 3m ,)

 
ef24a9ad30edf0a559946c53474c8dec.jpg
 
Sta se sprdas,blic je dovoljno jak,nije jaci od ksenona,ali je dovoljno jak.Sto si se nasao prozvanim? ;)
Nisam se nasao prozvanim, jer ja blic gotovo da ne koristim, ako sam opalio par puta u zivotu sa mobilnim. Nego mi je smesna tvrdnja da je LED dovoljan. Sto se onda zamera ovom novom Panasoniku sto nema blic, kad je i LED dovoljan?
 
Led dobaci mozda i vise od xenona ali neki drugi faktori su presudni za dobru sliku, a to je zasicenost tj kolicina osvetljenja u kadru, tako da cak ni dual led tu ne pomaze. Led je dobar za konstantno osvetljenje npr kada snimas video nocubi to ne preko 1.5m a xenon je za fotografiju i dalje zakon.


Zanimljiv tekst


http://allaboutwindowsphone.com/features/item/20058_The_importance_of_Xenon_flash-.php


Na stranu led modula je da moze da se ugradi u minimalnom prostoru, manje trosi struje...itd a generalno je losija zamena za xenon tube. A tvrdnja nekih tamo strucnjaka da je xenon ne potreban kao i ois je pomalo zabrinjujuca.
 
Poslednja izmena:
OIS samo malo moze da pomogne. Slikaj 4s ekspoziciju iz ruke, da vidim koliko ti znaci OIS. Mozes 1/3 i to ti je, mada i to sumnjam. I za koji ce ti djavo onda? Bolje veci senzor da se stavi., to je ono sto zaista utice na kvalitet slike.
 
OIS samo malo moze da pomogne. Slikaj 4s ekspoziciju iz ruke, da vidim koliko ti znaci OIS. Mozes 1/3 i to ti je, mada i to sumnjam. I za koji ce ti djavo onda? Bolje veci senzor da se stavi., to je ono sto zaista utice na kvalitet slike.



Ja sam slikao iz ruke fotke,do 1s sta mogu kad mi je mirna ruka a tripod nemam tako da koristan je OIS sta god ti pricao. I ako nisi proucio ois kako radi i kako je konstruisan recicu ti da i bez ois-a veci senzor nebi mogao biti u 1020, sa tom konstrukcijom, prosto je tako.
Ti lepo uzmi sebi D3 i nakaci panel od 808 i moduj symbian na dslr i da te vidi Bog, vrhunska kamera i vrhunski sistem. :D
 
Poslednja izmena:
Evo poredjenja nocnih slika sa ISO 1600 vs ISO 800 -Z2

 
Iskopao neke stare fotke. Sony Ericsson k750 2011 Dunav. Na skeli prema srebrnom jezeru.

dsc01791-3.jpg
 
Ручак, Nexus 7 FHD+Snapseed.
 
Nazad
Vrh Dno