Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Imao sam Nexus 5X, kamera je stvarno vrh za mobilne telefone. U principu ide ovako. Majstori snimaju sirovu sliku koju će kasnije da obrade po želji. HDR iz telefona obogaljuje nepopravljivo sliku a vi ga koristite. Ako baš hoćete da postavljate slike u ovoj temi i da pravite dobre fotografije, ne morate slikati u RAW - u ali bar nemojte u HDR - u nego u normal a posle nekim programom za obradu slika napravite kvazi HDR. Ja na primer koristim i preporučujem, Zoner Photo Studio. Ima Tone Mapping koji mi najviše odgovara.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Izvini ali hdr+ mod na nexus telefonima nikako ne obogaljuje sliku, o cemu pricas?

To sto se zove hdr ne znaci da je to onaj hdr na koji ti mislis.

https://m.reddit.com/r/Android/comments/4jhidu/a_demonstration_of_how_hdr_works_in_the_google/

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hoce da kaze da kad se slika sa hdr+ onda fotka ne moze dodatno da se obradjuje sa nekim programom, tj ne mozes posle dodatno da korigujes shadows i highlights jer je to vec uradjeno sa hdr+. Ako hoces posle da je obradjujes najbolje je slikati bez hdr. recimo fv-5 podrzava i png i dng i najbolje je to koristiti jer je onda lakse izvuci vise detalja iz slike. Ako neces nista da obradjujes onda slikas u hdr+.
 
Pa ali slike slikane sa hdr modom i bez njega uopste nemaju iste detalje, ti te stvari naknadnom obradom ni ne moze dobiti.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pravi HDR podrazumeva tri slike stopljene u jednu, jedna je u plusu, druga u minusu, treća osvetljena kako treba. Snaga današnjih mobilnih telefona to odradi u gotovo realnom vremenu i za to su mu potrebni onih par sekundi dok se slika ne može videti. U svakom slučaju, rezultat je nakaradan i dobija se slika kako je neko tamo u Google - u zamislio da treba da se dobije i sa kojom gotovo ništa ne možeš da uradiš. To je tehnika za početnike. Ko želi da napreduje i uči i da se igra sa slajderima i da posmatra kako iz senki izlaze detalji, to je nešto drugo. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ajde dobij ručno ono što hdr+ uradi za tebe, čekamo rezultate

@beyondtime probaj manual camera na nexusu, po meni je bolji UI od fv5, imaš i wb u kelvinima itd

Inače ono što si pisao za edit hdr+ fotki ja nisam primetio, povremeno otvorim neku u snapseed da promenim wb i sve bude normalno
 
Poslednja izmena:
Probacu i nju.

Ja sam hdr+ fotku dodatno preradjivao u snapseedu gde sam jos korigovao brightness, shadows, highlights, contrast itd. A posto je to vec uradjeno sa hdr+ onda je to dodatno drndanje samo unisti jer jpg nema bas toliko detalja. Mozda kad bih menjao samo wb ne bi bilo nista.
Pogledaj onu sliku sto sam postavio pre neki dan (pobednika), ne onu crno belu sa flickra nego sa imgura, zumiraj skroz i videces te linije.
 
Poslednja izmena:
Pravi HDR podrazumeva tri slike stopljene u jednu, jedna je u plusu, druga u minusu, treća osvetljena kako treba. Snaga današnjih mobilnih telefona to odradi u gotovo realnom vremenu i za to su mu potrebni onih par sekundi dok se slika ne može videti. U svakom slučaju, rezultat je nakaradan i dobija se slika kako je neko tamo u Google - u zamislio da treba da se dobije i sa kojom gotovo ništa ne možeš da uradiš. To je tehnika za početnike. Ko želi da napreduje i uči i da se igra sa slajderima i da posmatra kako iz senki izlaze detalji, to je nešto drugo. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Tačno, to jeste pravi HDR za foto aparate koji se ne dobija iz ruke, za to mora stativ. Može recimo nokia 808 to da završi, ali moraju ručno da se spoje tri slike sa dodatnom app. Možda mogu i na androidu ako nađem neku kamera app sa ručnim podešavanjima koja ima Bracketing, naravno mora stativ. Ovo je hdr+ google, nisam ga video na drugim telefonima, koji imaju običan hdr, svakako je odličan hdr+, on u suštini obrađuje sliku, kao da ste okinuli sliku, otvorili neku app za obradu i provukli sliku kroz obradu, to radi ovaj hdr+ i zato dugo traje, ali ovo odradi google bolje, slika je dosta jasna i ne gube se detalji.
 
umesto da povecaju senzor da bi se dobile stvatno kvalitetne fotografije, oni se igraju softverske obrade ko deca u skolici... tuga...
 
To udebljava telefon, krastavac, koliko uspeha je imao 808PV ili 1020? Da je imao planetarni uspeh kao iP, garali bi i drgi senzore. Neće da može, tanje uređaje, tanje baterije, a senzor da bude grbav ne ide.
 
Ne verujem da vas je baš puno, inače bi stavili veće senzore
 
Pa Samsung je imao 10x zoom pre neku godinu i za to vreme nešto veći senzor ali malo ko ga od nas imao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Senzor kod 808 jeste najveći ali sistem...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Softver je problem, dosta je zastareo, izbacuju nove, manje a bolje sentore + softver.
 
Neće da može, tanje uređaje, tanje baterije, a senzor da bude grbav ne ide.
Kako na One Plus 3 ide?
Meni grba ne smeta kad pravi telefon fenomenalne slike.
Koga briga grba(kazem u svoje ime) kad radi HW to za sta je namenjen, da ne radi kako treba pa da razumem.
Ali sve je individualno, nekom bitno da nema grbu, nekom nije bitno, a znas da je OP3 tanak 7mm.


Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Kako to izgleda je druga stvar, na OP2 grbe nije bilo, stopila se sa leđima, odnosno povećali su bateriju da ne štrči ništa! To je tada bilo za pohvalu kod OP2. Da su i sada to uradili bili bi top sa baterijom.
 
Taj OnePlus 3 ima 1/2.8" senzor i svakako je daleko od neke posebne kamere. Z3 je u tih 7mm imao 1/2.3"
 
Jedna live, slikao sam oblake, baš se kreću munjevitom brzinom :D
d78c55a8a77c84efe074bf6ae11732ed.jpg
 
svidjaju mi se oblaci Ivan I.,,)
 
Poslednja izmena:
mnogo, mnogo lepe fotografije sa Durmitora


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Samsung J7







Z5



low light

 
5x:


808:
 
Nazad
Vrh Dno