Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

vrapce je uzasno tesko da se slika. jos ako nosi neku bubu nema teoretske sanse. moj brat je slikao gustera ekstremno dobro, ali ga je prvo polu-pripitomio, da ne bezi. postavicu sliku kad mi posalje raw.
 
Meizu mx5
fff445b37645a60e5582bd8044eafaee.jpg


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Jedna live za sve što mere i vrte keširanje:
77b6fdcc2776cdcfa1ea4ceaa5e35fef.jpg
 
77bb2f2dccc3fbe065a51b6515ace0c1.jpg


Evo jedna u totalnom mraku, nije lose...

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
@yooyo, odličan photosphere.


 
Da. Google camera na Nexus 6p. Ima grešaka u stitchovanju, ali je rezultat dosta dobar.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kul su te slicice ali mislim da ne bi bilo lose otvoriti posebnu temu za vinci i prisma slike
 
Evo jedna, uradjeno malo cropa posto sve slikam u 4:3.
gE4OHUe.jpg


Sent from my Lumia 950
 
Poslednja izmena:
da napisem da snapseed i hdr+ na nexusu ne idu bas najbolje, posto slike dobijaju neke vertikalne linije posle obrade. pre obrade su vrlo malo izrazene a posle se vide jasno kad se zumira.
kad se slika bez hdr+ ili nekom drugom kamerom tih linija nema. probao sam istu sliku da preradim preko lightroom-a na kompu i tih linija skoro da nema.

verovatno je senzor previse mali da bi se tako korigovale senke sa hdr, bez da se to primeti. na fv-5 se nista ne primecuje. sve sam probao na dva telefona.

a evo par LL slika, nevezano za ta poredjenja. bez edita.

epCcRIJ.jpg


ACoAmu8.jpg
 
 
5x kida, kako ti se cini kamera u odnosu na Note 5


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
5x sa hdr+ odličan, ali, dugo traje obrada u hdr+ (ako hoćeš odmah nakon slikanja da pogledaš sliku ne može, moraš da sačekaš, spajanje panorame je večnost). Video snimanje se ne može pohvaliti kvalitetom, slike su top sa hdr+ i tu nema priče, najbolje do sada na nekom androidu verovatno.
 
Poslednja izmena:
Pa ne moze sve, jbga.
Ipak je to sw resenje koje je tu da nadoknadi mane i dalje malog senzora (1/2.3" je super za kameru telefona ali i dalje smesno u odnosu na kvalitetne fotoaparate).

A spajanje panorama sa Gugl kamerom traje dosta na svim uredjajima jer su u pitanju visoke rezolucije. Sto noviji i brzi soc to ce i obrada biti brza.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Imao sam Nexus 5X, kamera je stvarno vrh za mobilne telefone. U principu ide ovako. Majstori snimaju sirovu sliku koju će kasnije da obrade po želji. HDR iz telefona obogaljuje nepopravljivo sliku a vi ga koristite. Ako baš hoćete da postavljate slike u ovoj temi i da pravite dobre fotografije, ne morate slikati u RAW - u ali bar nemojte u HDR - u nego u normal a posle nekim programom za obradu slika napravite kvazi HDR. Ja na primer koristim i preporučujem, Zoner Photo Studio. Ima Tone Mapping koji mi najviše odgovara.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 












 
Nazad
Vrh Dno