Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Pozdrac ljudi,

Covek od koga sam narucio Evga G2 ima nekih opravdanih problema i ne moze danas da mi dostavi napajanje,potpuno ga razumem.Ali ja bih sto pre da promenim ovo moje napajanje..

Jel ima neko u cenovnom rangu do 15000 kod nas da je dobro kao ovo Evga G2..Gledao sam review od Johnny Guru za Super FlowerGolden Green PRO SF-750P14XE ne svidja mi se kao Evga G2.

Jel imate neku preporuku da kupim danas/sutra neko dobro napajanje kod nas do 15000 a da je u rangu Evgd G2 po performansama.Ako nema neko takvo cekam coveka nije problem.Necu da idem na losije samo zato sto zurim.

Ako kupuješ kod nas cena će morati da bude viša nego za donetu robu iz susedstva.

Prema tome ne može za 15K po našim cenama jednako dobro napajanje.

Ono što možeš kod nas da uzmeš, a da ne žrtvuješ kvalitet je cooler master V850.

Jeste skuplje ali je i snažnije pa ti ostavlja mogućnost za eksperimentisanje sa dve grafičke.
 
Cek jel si ti siguran da je multi rail?Ja to nigde nisam video?Mislim na Super Flower.Ja nigde nisam video da je multi rail.
 
Poslednja izmena:
Uzimaj cvetka i završavaj poso.
 
Ako si bas zapeo da pod odma menjas, ostaje ti sto ti kaze paradigma, jedino CM V700/V850. (bez S na kraju, to su enhance sranja umesto Seasonica)

Nemoj da se opterecujes multi/single rail, nije bitno danas. Osim ako ne planiras 295x2...
 
Nema se para za taj CM V850,i ovo mi je na granici da me zena izbaci iz kuce:d.Svaki mesec po neku komponentu uzmem:p.
Generalno po review-ovima Evga G2 je bolje napajanje od Super Flower(ovo redlozeno) a isto ga pravi Super Flower.

Evga G2
+Full modular
+Dobar cable sleeving
+Japanski kapacitatori(valjda se tako kaze)
+15mv ripple
+Silent fan
-Nema nasu garanciju
-Mogu tek za nedelju dana da dobijem

Super Flower
+Mogu danas da uzmem
+Nasa garancija 5 god
-Sve ostalo u odnosu na Evga G2

Uzeo bih ja CM V850 ali mi nekako previse za dzep(za napajanje),ako vec biram izmedju Evga G2 i Super Folower(ovo predlozeno),Evga G2 je po svim testovima savrseno,steta sto je kod nas izbor ovako los:trust:
 
Cimi, ti kao da ćeš da čekaš godinu dana. Pa sačekaj tih nedelju dana i rešio si pitanje.

Mislim, toliko je jednostavno, a razmišljaš kao da je ne znam šta.:)
 
Kupi Super FlowerGolden Green PRO SF-750P14XE i mirna backa, a za manje para nadji ako mozes star CM GX Lite od 700W isto singl rail pravi ga ATNG
 
Pre CM GX Lite bi mogao da razmotri CM G750M (CWT) i naravno CM V750S (Enhance).
 
Nek si mi rek'o. :)

Što si imao potrebu da to naglasiš, video sam to u prethodnom postu. Opet, nije me sprečilo da mu preporučim dva bolja napajanja.

Nije dovoljno da proizvođač bude dobro rangiran već i konkretan model, a GX lite je cheap discontinued psu.

U rangu je nekog chieftec (nebitan OEM) napajanja niže klase.

I za kraj, jesi imao u rukama napajanja koja sam naveo?
 
Poslednja izmena:
Nije kao da je Fractal poznat po svojim napajanjima. (napajanjima na koje lupa svoju etiketu posto proizvodi sipurak) Niti je atng poznat kao neki kvalitetan OEM.
Tako da mi je totalno nejasno sto bi to bio bitan podatak. Ovaj enhance u V750s je milion puta bolji.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da mi je veceras crklo napajanje. CHIEFTEC APS-550S oko 5 god ga imam cini mi se. Iskocio je osigurac u stan. Probao ponovo da ga upalim i nista se ne desava. Prepostavljam da se ne isplati popravljati.
Koji bi mi novo preporucili za moju masinu (mozete je videti ispod avatara)? Nadam se da ne moram na dimenzije da obracam paznju za moje kusciste Asgrad.
 
Kvalitetna napajanja su veoma skupa, nisu potrebna baš svakom, preporučujem ti neko dobro entry-level napajanje poput Thermalate smart se (530W ili 630W) ili Cooler Master GM seriju (G550M ili G650M).
 
niije jeftino bas ni ovo.
Ako poiskljucujem sve grane od napajanja i povezem naponski kabel na napajanje kada ga upalim mora poceti da radi ventilator? Cuje se i tise kvrckanje kada povezem naponski kabel.
 
Napajanje možeš proveriti i na prazno tako što ćeš ga trigerovati premošćavanjem sivog (POWER_OK) i zelenog (PS_ON) provodnika.
 
El Muerto

Proveri svoju konfiguraciju sa ispravnim napajanjem pa ako fercera kupuj novo.
 
Poslednja izmena:
Uzeo Thermaltake Smart SE SPS-530M za 7500din. A sada vidim Raidmax RX-735AP Modularno od 735W za 7400din, veceras okacili na prodaju. Jel treba da me boli sto nisam ipak dan vise sacekao i video ovo? Ne znam kakva je marka, meni samo zato sto je daleko veca razlika u snazi. Jer ovo od 530W je neka iviza za mene da ipak ostane koji procenat rezervne snage.
 
ne treba nesto preterano da te boli,a i sve da taj raidmax moze da isporuci kako treba tih 12a na +12v vise,sumnjam da ce ti trebati.ako tvoj Tt ne cvrci i ne dere se vent,ne sekiraj se dalje.
 
Zas Erika i Paradigmu

ATNG je znacajan OEM GX Lite je ispala kvalitetnija serija od GX posto je jako los OEM bio Seventeam koji je pravio neke serije CM GX, za GX lite cu ostaviti recenziju koja je radjena efikasnost serije GX Lite od ATNG a je 88-89 max , CM za GX lite seriju nije pribavio zvanicni sertifikat, ali po tadasnjoj recenziji GX lite 700W je bio best buy in EU ( best for buck) sto no kazu, cena mu je i dalje pristojna, a ATNG je pravio i dalje pravi sva Fractalova napajanja.

http://www.xbitlabs.com/articles/cases/display/chieftec-coolermaster-corsair-zalman_4.html

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page364.htm
 
Ostavio sam taj link u jednom od svojih postova. Nije dovoljno da pogledaš tabelu i vidiš koji je OEM i da na osnovu toga preporučiš nekom napajanje.

Da je pribavljen sertifikat imali bi bronzu ali napajanja su ukupno gledano za današnje standarde loša (ni tada nisu predstavljala dobar izbor, izuzev možda 700W modela)

Imaju tanke kablove, nisu modularna, dva slabija modela su bez zasebne regulacije napona, a sva imaju problem sa malim opterećenjem gde gube POWER_OK signal.

Zvanično napajanje je discontinued, koliko je meni u znanju kod nas ga nema, pa ne razumem što ga i dalje pominješ.

Sve i da ga ima napajanja koja sam mu preporučio su savremenija i bolja.
 
Paradigma

Manje vise si u pravu, a GX Lite mu preporucujem posto ne vidim znacajne potrosace i potrebu za napajanjem od 100 +EUR, ako uspe da nadje 700w pa i 600W GX lite ustedece 30-40 jura
 
Poslednja izmena:
TT sps-630 je počeo da ispušta čudne zvuke i sve više "cvrči", garancija mu istekla pre koji mesec tako da mislim da je vreme da ga zamenim, nekako se bojim da ne napravi nešto pa povuče i ostale komponente ...
Do 15k vidim da ovako nešto preporučujete, ima li nešto bolje za te pare? Kod domaćih prodavaca ne vidim da je išta bolja situacija, npr. taj sps-630 sam ja pre 3 god platio 6k a sada je 10k.
Ne verujem da ću ikada ići na neku sli/cf variantu, ali mi treba nešto što će moći i sledeći upgrade da gura bez problema narednih nekoliko godina.

EDIT: Ja sam se nešto preračunao, imam još oko pola godine garancije, taman da ga pošaljem na reklamaciju, ali mi svejedno treba mišljenje za gore navedeno pitanje :D
 
Poslednja izmena:
750w nece nista duze "trajati" od npr 550w istog OEM-a,platforme i brenda.u prevodu ako ne planiras multiGPU ta evga sto si okacio bi bila overkill jer je i 550w od nje ista platforma,oem i odlicno je napajanje koje,sem vis major-a,nece imati problema da izgura svaku singl gpu kombinaciju koju sastavis.nemam pojma gde ste zapatili te mitove da se napajanja nekako smanjuju,slabe vremenom.'ajde kod ovih kineskih krseva i da shvatim,ali kod proverenih resenja nema govora o tome.

sto se tice tog Tt-a iscekiraj mu vent,mozda prosta zamena venta sredi problem,mada cvrcanje ukazuje na ovojnice...
 
Pojavila su se Zalman napanja ZM500-GS II 500W, po pristojnoj ceni. Nisu modularna, nemaju sertifikat bronzu. Garancija 3 godine. Koštaju oko 6.000,00 dinara. Da li se isplate za te pare ?
 
Nazad
Vrh Dno