Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Hvala na pomoci. Hm, pa ne mora neko od ta tri, ali u pitanju bi bila varijanta da mi prijatelj donese iz Budimpeste uz jos neke komponente, pa bi me uz AFA razliku taj EVGA izasao oko 54EUR a Seasonic oko 65EUR. Ako u okviru te cene postoji neka pametnija kupovina, slobodno predlozi.
 
Postovanje svima. Pre neki dan mi je crklo OCZ 500W napajanje. Razmisljao sam da ga zamenim sa Chieftec gps-500a8. Molio bi vas za vase misljenj, tj, da li je to napajanje dovoljno dobro za navedenu konfiguraciju :
GPU : AMD 6870HD
CPU : AMD 960T
Asus m5a97
HDD - WD 320 giga
Cisto da naglasim da nista nije OC ...
 
Jeste, a slobodno mozes uzeti i malo jeftinije napajanje, Chieftec GPA-500S8.

Puno ti hvala na brzom odgovoru, samo me buni jedna stvar, moja 6870 ima dva 6-pinska PCI prikljucka, a za Chieftech pise da ima jedan, da li treba da nabavim neki adapter, ili ? I btw, izvinjavam se ako je glupavo pitanje, nisam u toku sa napajanjima vec jaako dugo ...
 
Treba mi preporuka za napajanje za drugara. Trenutno ima nekog kineza, al uzima novu grafičku ( Radeon R7 260x 2giga ddr5) pa hoće da zameni i napajanje.

Šta mu je najpametnije/najpovoljnije da uzme?

Ostatak konfiguracije:
Matična AsRock H55M-LE
HDD Neki od terabajta
CPU i3 530 @2.93 Ghz
RAM 2x4giga ddr3 @1333Mzh
 
masamunea, ovo isto vazi i za tebe:




Da li bi Chieftec ili Cooler Master od 600W bili pogrešan izbor? Corsair teško da ću uspeti da nabavim, a seasonic od 600W mi je malo skup...

Ne bi. Ali ti ne treba 600W. ;)



Pozdrav svima, da li možete da date neke preporuke za napajanje. Konfiguracija je sledeća:
MSI H97 Pc Mate
Intel i5-4460
GeForce GTX 750 Ti
16 GB DDR3
HDD 2TB

Ta masina ne trosi ni 250W.
Prakticno bilo sta od 35 evra pa navise, 450-550W.







Dakle,
gledajte Chieftec GPA-500S8 ili LC600H-12 kao i vise nego dovoljno kvalitetan minimum za te masine.
 
Poslednja izmena:
ne ofis varijanta lc600lh,sa 12cm ventom.ako treba i jeftinije,isto to ali polovno.bilo je nekih cwt sharkoon-a po kp za 15-20e,ja imam lepa iskustva sa silent giant serijom LC-a,a vidim nalete za smesne pare.ponekad za 300-600din nalete 300nak w napajanja sa skoro 20a na +12v cupana iz brend masina,sa 12cm ventovima.jedno tako radi kod burazera evo god i po,iskopano na kp.com za 500 djunte i bio mi blizu tip,naponi bez greske,apu konfa,ssd i dva harda po terabajt.

ako imas alergiju na LC,ima i onaj 500 chiftec sa 12cm ventom i CM B serija.a ako je i to previse ghetto za tebe,zovni kostu da ti preporuci napajanje. :d
 
Jel imao neko iskustva sa km3 i xp2 platformom seasonica? Dilema izmedju CM v850 i SS-760XP2.
 
Ljudi su se zalili da ventilator i nije tih.

Koliko je ovo provereno? Imao sam 10 komada 600w v1 i 0 problema, single 12v grana sa mnogo A........EXTRA su se pokazala.

Da li mislis na v1 ili v2 verziju?

Pre 10 dana u emmi je bilo tt 530w za 5100dinara na nekoj akciji pa sam uzeo to, ali cm mi je bio prvi izbor pre toga zbog cene.
 
Ja sam imao iskustva sa jednim TT 530 modelom glasnog venta. Čuo sam ga u susednoj sobi kako bruji.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko iskustva sa km3 i xp2 platformom seasonica? Dilema izmedju CM v850 i SS-760XP2.

Oba su vrhunska i koje kod da uzmeš nećeš pogrešiti. Obzirom da imaš CM kućište iz estetskih razloga bi mogao da uzmeš v850 :).

SS zbog hibridnog moda bi mogao da bude interesantan za neku miniITX konfiguraciju u kombinaciji sa grafičkom koja gasi ventove kad je neopterećena.
 
Jel imao neko iskustva sa km3 i xp2 platformom seasonica? Dilema izmedju CM v850 i SS-760XP2.
XP2 vredi svaki dinar. Nadji na oglasima neki sa po 6 god. garancije i ne razmisljaj uopste ;)
XP2 su ipak bolja napajanja od KM3 varijanti, pogotovu od V serije koja je bazirana na KM3. Daleko od toga da je V serija losa, nemoj pogresno da me shvatis, ali XP2 je XP2. Ja nemam ni najmanju zamerku za napajanje, sljakace ono godinama. Vrh napajanje.
 
Hvala za savete :) Onda cu verovatno ipak ici na XP2, iako je nesto skuplji i slabiji(760w vs 850w) ali duza je garancija :)
 
Kakvo je Raidmax rx-850ae? Uzeo bih ga kao zamenu za ovo iz potpisa u slucaju da ne bude moglo da se servisira.
 
Nazad
Vrh Dno