Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Verujem ali nema smisla da 7 godina staro napajanje i dalje drzim u kucistu.. cak i da mu sredim vent. pitanje je da li i koliko jos moze da radi. Vec sam i previse odlagao zamenu..

Na kraju biram izmedju ova dva: CM vs SS

Da izbacimo garanciju i cenu iz price, koje je kvalitetnije?
Na drugom forumu mi rekose da je SS bolji izbor (tj da je kvalitetnije ''iznutra'') ali ako je tako onda me cudi ta razlika u garanciji (CM 60m vs SS 36m)
 
У СМ стављају 3 врсте кондензатора, али ни то нису кршеви...

За тај ЅЅ нисам нашао много рецензија, па ни не знам колико је уопште то квалитетније напајање...

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
SS je jedan od lidera na polju dizajniranja napajanja ali ovo napajanje (SS-520GM2) je vremešno i obzirom na snagu dao bih prednost CM napajanju i njegovoj garanciji. Jeste za nijansu kvalitetnije ali nije to jedini kriterijum.
 
Poslednja izmena:
Ok, kupicu CM a ako nemaju onda SS i to je to, kapiram da ce raditi kako treba duzi niz godina.
 
Hvala na dojavi, pogledacu oglas ali ipak sam resio da pazarim u Va a i da o jednom trosku servisiram jos neke sitnice na kompu pa ne bih narucivao..
 
Pozdrav svima,

došlo je vreme da i ja menjam svoje 6 godina staro, AXP 500W napajanje :). Guralo je od phenoma II do sadašnjeg i5 4440 - tj, gura i dalje :), ali bih da ga zamenim za nešto kvalitetnije i tiše. Treba da gura:
i5 4440
r7 260x (u budućnosti neku novu grafu od 150-200eur; tipa GTX960 danas; ili šta već bude u GTX10x0 / R4x0 seriji u tom cenovnom rangu)
2x8gb ddr3
2xHDD + 1xSSD
3 ventilatora, DVD rom, kameru, USB napajane zvučnike i slične sitnice ;)
Ništa od ovoga nije klokovano, niti će biti.

Nemam neki budžet, ali nadam se da je jasno da mi ne treba napajanje od 200eur :)

Pročitao sam poslednjih nekoliko strana teme, vidim da se spominje CM G650M (~83eur na KP); ako ima nešto jeftinije/kvalitetnije rad sam da čujem; novo sa KP je sasvim prihvatljiva opcija. Najbitnije je da je kvalitetno, a odmah potom i tiho... pa ako može za manje od 83 - savršeno; ako ne, onda je to to :).
 
Добар је тај СМ.
У принципу за то што теби треба можеш и узети слабији G550M модел, али разлика у цени није нека, а опет јаче напајање никако не може да шкоди. :)
 
Malo se otegla moja kupovina, ali nisam zaboravio sve savete ovde. Vidim malopre na akciji u Bench shopu Antec HCG-520 za 8500din.
I, kad već ima da se bira za ove pare; da li imate neki sajt gde mogu da vidim poređenja buke ovih napajanja? Na korak sam od toga da me žena izbaci iz dnevne u radnu sobu - a napajanje je trenutno najbučnija komponenta u računaru :)
 
Evo sta kazu na jednom sajtu o buci:

The HCG-520 is not audible at low loads and comes in very close to the lowest value we can measure (16 dB(A)). At 50% load we can definitely hear the fan, but 20 dB(A) is far from a bad result. Upon reaching 80% load, the fan noise ratchets up quite a bit and the PSU is no longer silent, but generally speaking you will need to put a decent load on your CPU and GPU to reach a power draw of over 400W, at which point those components are likely to generate more noise than the PSU. Total system noise isn't strictly additive either, but keep the above in mind when configuring your PC.

Posto tvoja konfiguracija ne trosi puno, ventilator na njemu ce sporije da se vrti i bice tiho. :)
 
Poslednja izmena:
Ima li neke bitne razlike u kvalitetu ugradjenih delova i u kvalitetu same izrade izmedju HEC-a, Andyson-a i CWT-a? U pitanju su bolja napajanja - visa klasa - ovih proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
CORSAIR VS Series VS650

Da li je dovoljno za:
i7 5820k
GTX 970
SSD+HDD
4x8GB DDR4 RAM
LG DVD-RW
CM 212X

Mislim da bi izguralo, bez jakog overclocka, da napaja sve. Samo ne znam koliko je kvalitetno.
A ako nije dovoljno, ima li neki predlog, do 100e novo.
Fala unapred
 
Poslednja izmena:
Nije kvalitetno ali nece imati problem sa ovom konfom, dok god ne OCujes 5820k ko prase :)
 
Dobra je ta serija, nema šta. Nije vrhunska, ali ima prihvatljivu cenu. Kod nas je ionako slaba ponuda, pa se ovo napajanje nameće kao veoma dobar izbor
 
Guralo bi bez problema, samo bi bilo malo opterećeno, do 80% u full load-u. Što i nije neki problem, samo se malo više greje (i ventilator više vrti)
 
Guralo bi ali se napajanje kupuje tako što se na maksimalno predviđeno opterećenje doda neka rezerva. Predlažem ti da ipak ideš na G550M da nemaš problem ni kad u konfiguraciju zaluta nešto drugo od hardvera.
 
Koje napajanje za high end masinu i za buducnost :

- Seasonic S12 II 620W
- Thermaltake smart se 630w
- CM G650m
- corsair rm650x
- evga supernova g2 650

Poslednja dva su drasticno skuplja ali sa 10 god garancijom. Vredi li doplata za pomenuta dva u vidu dobieno-placeno?
 
Nazad
Vrh Dno