Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Rock'n'Roolll!!
@2007a Brate moj,Isusa su razapeli samo zato što nije platio poslednju večeru;)
 
Poslednja izmena:
Sad sam pogledao snimak S.T.A.L.K.E.R.-a piše da će ići tv serije,ovo bi definitivno voleo da vidim na totalu.
 
Njesra,a do 2012 ko živ,ko mrtav,dugo bre to nešto.
 
Jel može neko da mi objasni kako da pod x86 sedmicom uključim drljave teksture na max.

Napominjem da kod mene iz nekog razloga ne pali ona fora kroz CMD i koja glasi:
BCDEDIT /Set IncreaseUserVa 3072

Kad ovo probam uvek dobijem poruku:
The boot configuration data store could not be opened.
The requested system device cannot be found.

I aj sad budi pametan...

Znači dal ima neki drugi način da ovo podesim ili možda neka zakrpa ili nešto slično...
 
Novi update za S.C.O.P.: Realistic.

S.C.O.P.: Realistic 1.0. Update:

http://www.mediafire.com/?br0u3wuyr2f2t0q

http://www.megaupload.com/?d=KGHCXJRI

S.C.O.P.: Realistic mod for S.T.A.L.K.E.R. - Call Of Pripyat 1.0. Update
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Features:

- New high resolution pine tree textures.
- Better quality swamp grass textures.
- Added more leaves to trees.
- This package also contains all textures from previous update.
-------------------------------------------------------------------------------------
Installation:

- Copy the "gamedata" to your CoP game folder and merge.

-------------------------------------------------------------------------------------
Technical notification:

- This modification is tested on 1.6.02. version and DX10 renderer, but it should work with other DX paths.
- It should be compatible with any other mod that does not tweak the weather.
- Default SSAO is recommended with this mod.
-------------------------------------------------------------------------------------

Check Vons Ad and Jewel-Osco Ad.

Starac/Ancient.

I puno hvala mom prilatelju Vladi sto mi je pozajmio texture!
 

Prilozi

  • xrEngine 2010-11-18 22-19-59-60.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-19-59-60.jpg
    398.5 KB · Pregleda: 205
  • xrEngine 2010-11-18 22-21-09-45.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-21-09-45.jpg
    318.9 KB · Pregleda: 196
  • xrEngine 2010-11-18 22-22-16-12.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-22-16-12.jpg
    334.4 KB · Pregleda: 150
  • xrEngine 2010-11-18 22-25-42-05.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-25-42-05.jpg
    397.1 KB · Pregleda: 222
  • xrEngine 2010-11-18 22-27-00-52.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-27-00-52.jpg
    333 KB · Pregleda: 191
Poslednja izmena od urednika:
.....
 

Prilozi

  • xrEngine 2010-11-18 22-29-22-26.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-29-22-26.jpg
    335.7 KB · Pregleda: 158
  • xrEngine 2010-11-18 22-30-57-63.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-30-57-63.jpg
    259.8 KB · Pregleda: 171
  • xrEngine 2010-11-18 22-33-53-27.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-33-53-27.jpg
    192.9 KB · Pregleda: 135
  • xrEngine 2010-11-18 22-34-18-36.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-34-18-36.jpg
    186.9 KB · Pregleda: 124
  • xrEngine 2010-11-18 22-36-55-13.jpg
    xrEngine 2010-11-18 22-36-55-13.jpg
    167.7 KB · Pregleda: 118
Skidam kapu majstore :)
 
Bogami dobro je izasla na kraju borovina... heh! :)

Sad mi je bedak sto ne mogu ukljuciti igru sa teksturama na maksimum...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ti bas odlucio da mi pokvaris ocekivani izlazak Complete moda...:d
Svaka cast...
 
Stavi x64 verziju. Imas dovoljno memorije.

A borovina sada izgleda dosta bolje :) Malcice sam se zadrzao, jer radio sam i neke druge texture.

Ma resio sam na kraju problem...

Morao sam da otkacim drugi hard na kome mi je Leopard instaliran... Leo je bio prvi, pa ga je to zbunilo. Bezveze... (tupavi windows) :smoke:

Pa cekaj... jel ovo tvoj full pack, 7.67MB ili sam ja propustio jos ponesto da skinem?

BTW, u ponedeljak otkacinjem Ati3870HD i uzimam GTX275 :p
 
Poslednja izmena:
Ma resio sam na kraju problem...

Morao sam da otkacim drugi hard na kome mi je Leopard instaliran... Leo je bio prvi, pa ga je to zbunilo. Bezveze... (tupavi windows) :smoke:

Pa cekaj... jel ovo tvoj full pack, 7.67MB ili sam ja propustio jos ponesto da skinem?

BTW, u ponedeljak otkacinjem Ati3870HD i uzimam GTX275 :p

Kad otpakujes, bit ce 35 mb :)

Ti bas odlucio da mi pokvaris ocekivani izlazak Complete moda...
Svaka cast...

Complete mod je sve, samo ne complete. Tu je lik spojio modove koji se njemu svidjaju.

Do sada najbolji gameplay mod je SGM. Ali izgleda da zadnja 1.7 verzija ima integriran Atmosfear mod, sto je bez veze.

Nije mi jasno zasto to rade?
 
Sve pohvale za mod.

Pored ovog mi fali samo dobar audio mod i ništa više.

@starac
Da li bi mogao da mi preporučiš neki dobar sound mod. Mene su npr. oduševili zvukovi oružija iz SoC Complete mod-a. Za sad niasm naišao na nešto kvalitetno.
 
Starac, skinuo sam ovaj tvoj (cenim da je) paket S.C.O.P. realistic ali od 90MB. Vidim da tu ima vise stvari, i nebo i put i jos sto sta... Pa vidi, ova tekstura puta bi mogla biti malo bolja... U principu tekstura kao tekstura je dobra, ali ima previse detalja zbog cega je uocljiv tiling... U stvari, kad malo bolje razmislim... ta tekstura bi se mozda mogla bolje iskoristiti za nesto drugo, dok za put cenim bi bilo bolje da se odradi nova, malo svedenija, sa krupnijim zakrpama i pukotinama grupisanim po ivicama puta.

Nesto mozda nalik ovome, ali sa svakako vise ostecenja... (Imao sam i bolje primere ali sad ne mogu da ih nadjem... Davno je bilo kada sam ovo radio.)... Prakticno, blize originalnim teksturama...
 

Prilozi

  • shot00248.jpg
    shot00248.jpg
    186 KB · Pregleda: 83
  • shot00250.jpg
    shot00250.jpg
    277.2 KB · Pregleda: 98
  • ss_vladimir_11-20-10_02-17-55_(zaton).jpg
    ss_vladimir_11-20-10_02-17-55_(zaton).jpg
    446.8 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
Starac, skinuo sam ovaj tvoj (cenim da je) paket S.C.O.P. realistic ali od 90MB. Vidim da tu ima vise stvari, i nebo i put i jos sto sta... Pa vidi, ova tekstura puta bi mogla biti malo bolja... U principu tekstura kao tekstura je dobra, ali ima previse detalja zbog cega je uocljiv tiling... U stvari, kad malo bolje razmislim... ta tekstura bi se mozda mogla bolje iskoristiti za nesto drugo, dok za put cenim bi bilo bolje da se odradi nova, malo svedenija, sa krupnijim zakrpama i pukotinama grupisanim po ivicama puta.

Nesto mozda nalik ovome, ali sa svakako vise ostecenja... (Imao sam i bolje primere ali sad ne mogu da ih nadjem... Davno je bilo kada sam ovo radio.)... Prakticno, blize originalnim teksturama...

Tiling je jako tesko izbjeci, pogotovo ako textura ima vece pukotine. Moze se umanjiti, ali to zahtjeva malo vise vremena. Btw, textura asfalta nije moja. To sam uzeo iz drugog moda.
I to je jedina textura za put. Druge nema.

Mozda kasnije i odradim nesto po tom pitanju?
 
@starac:
Svaka cast, hvala ti puno za ovaj mod. ;)
Upravo sam instalirao Realistic od 178MB i ovaj najnoviji Realistic 1.0 od 30MB. Izgleda fenomenalno, boje su nekako hladnije i sve djeluje prirodnije, teksture terena i neba su vrhunske. Super izgledaju ono zbunje i trava koje si umanjio, sada je mnogo preglednije.

Prvo sam instalirao ovaj manji mod Realistic 1.0 ali se nije skoro nista promijenilo oslim ono zbunje i trava. Onada sam ubacio veci mod od 178MB i to je to. Sad izgleda upravo onako kako si prikazao na screenshot-ovima. :D
 
Poslednja izmena:
@starac:
Svaka cast, hvala ti puno za ovaj mod. ;)
Upravo sam instalirao Realistic od 178MB i ovaj najnoviji Realistic 1.0 od 30MB. Izgleda fenomenalno, boje su nekako hladnije i sve djeluje prirodnije, teksture terena i neba su vrhunske. Super izgledaju ono zbunje i trava koje si umanjio, sada je mnogo preglednije.

Prvo sam instalirao ovaj manji mod Realistic 1.0 ali se nije skoro nista promijenilo oslim ono zbunje i trava. Onada sam ubacio veci mod od 178MB i to je to. Sad izgleda upravo onako kako si prikazao na screenshot-ovima. :D

Prvo instaliras S.C.O.P.: Realistic mod, pa tek onda 1.0 update. Moras ponoviti radnju :) Nakon toga ubaci i ovaj mali fix.
 
I to je jedina textura za put. Druge nema.
Kako to misliš jednina textura za put?Ja sam nailazio na dosta različitih textura asfalta.Meni se na primer dopada ova


Ima i po starim bildovima a koliko se sećam ima jedna i u Priboi Story modu.
Ova textura gore je u rezoluciji 2048x2048, što mislim da je savršeno dovoljno.Ne kapiram zašto bi textura asfalta bila 4096x4096.Jedino ako se igra možda na nekom monitoru od 52 inča.
Mislim da trebeba da dodaš i bamp mapu za asfalt jer ti fali detail_grnd_asphalt_bump#.dds.
Nisi ubacio svoju pa ti onda igra koristi default bamp#.Argus je to rešio ubacivanjem mini bampa 4x4 piksela, jednostavna siva podloga sa alpha kanalom.Ili da propišeš u textures.ltx da ne koristi bamp# za asfalt već samo detail_grnd_asphalt_bump.dd
 
Jel postoji nacin da se samo komplet teksture ucitaju iz igre putem terminala, recimo i ako postoji koja je komanda za to?

Nesto sam hteo da probam sa tim asfaltom da uradim, ali mi je uzasan smor da izlazim i ulazim svaki put u igru kada nesto malo editujem...

Cenim da bi ovo moralo da postoji, jer i drugi endzini to imaju...

I da slazem se da nema potrebe da ova tekstura za put bude 4096 piksela. Pola sata mi treba da izrenderujem toliki DDS, a realno i nije neka razlika u ostrini...
 
Poslednja izmena:
Kako to misliš jednina textura za put?Ja sam nailazio na dosta različitih textura asfalta.Meni se na primer dopada ova


Ima i po starim bildovima a koliko se sećam ima jedna i u Priboi Story modu.
Ova textura gore je u rezoluciji 2048x2048, što mislim da je savršeno dovoljno.Ne kapiram zašto bi textura asfalta bila 4096x4096.Jedino ako se igra možda na nekom monitoru od 52 inča.
Mislim da trebeba da dodaš i bamp mapu za asfalt jer ti fali detail_grnd_asphalt_bump#.dds.
Nisi ubacio svoju pa ti onda igra koristi default bamp#.Argus je to rešio ubacivanjem mini bampa 4x4 piksela, jednostavna siva podloga sa alpha kanalom.Ili da propišeš u textures.ltx da ne koristi bamp# za asfalt već samo detail_grnd_asphalt_bump.dd

Totalno si me pogresno shvatio :) Jedna textura za asfalt postoji u cijeloj igri. To sam htio reci.
A 4096x4096 je zbog toga sto su u Jupiter i Pripyat mapi, iz meni nepoznatog razloga, sve ground texture razvucene.

Texturu asfalta sam uzeo iz drugog moda, gdje "detail_grnd_asphalt_bump#.dds" nije niti postojao. Tako je i ostalo :) Zaboravio sam na to.

@starac
Da li bi mogao da mi preporučiš neki dobar sound mod. Mene su npr. oduševili zvukovi oružija iz SoC Complete mod-a. Za sad niasm naišao na nešto kvalitetno.

Najpoznatiji takav mod je "S.T.A.L.K.E.R Call of Pripyat Sound overhaul" koliko ja znam?

Ja koristim "ImprovedSoundFXforCoP_1.1" u kombinaciji sa SoC slicnim modovima takodjer.
 
Poslednja izmena:
Malo sam doterao ovaj asfalt. Znaci, prema originalnoj teksturi napravljena je ova, jer mi se cini da od originalne i ne moze mnogo bolje da se nesto izradi upravo zbog uocljivog tailinga. I naravno teksture su u 2048 tacaka. Evo kako to izgleda za sada...
 

Prilozi

  • ss_vladimir_11-21-10_17-05-04_(zaton).jpg
    ss_vladimir_11-21-10_17-05-04_(zaton).jpg
    623.9 KB · Pregleda: 49
  • ss_vladimir_11-21-10_17-06-09_(zaton).jpg
    ss_vladimir_11-21-10_17-06-09_(zaton).jpg
    573.3 KB · Pregleda: 49
  • ss_vladimir_11-21-10_17-07-48_(zaton).jpg
    ss_vladimir_11-21-10_17-07-48_(zaton).jpg
    575.8 KB · Pregleda: 49
  • ss_vladimir_11-21-10_17-08-10_(zaton).jpg
    ss_vladimir_11-21-10_17-08-10_(zaton).jpg
    553.6 KB · Pregleda: 64
  • ss_vladimir_11-21-10_17-09-47_(zaton).jpg
    ss_vladimir_11-21-10_17-09-47_(zaton).jpg
    653.5 KB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
Nije se uspavao, nego ti nisi provjerio predhodnu stranicu.:d
 
Nije se uspavao, nego ti nisi provjerio predhodnu stranicu.:d
Uh...grdno greši , nisi ni svestan.Ako malo bolje pogledaš,videćeš da sam ja čitao predhodne strane i aktivno učestvovao, upravo po pitanju pomenutog moda..
Ja sam samo potseti starca da se njegov update za mod pojavio, konačno i na klinički mrtvom FileFrontu, a on nas ne obaveštava.Koliko sam primetio fix se pojavio tek danas.
Nije nas čak ni obavestio da su mu neki rusi tražili dozvolu da iskoriste njegov mod za svoj mega mod.Tip se hvali da je dobio dozvolu od autora, što ipak ne mora da znači da je istina.:d
@starac
Ahahaha, znači nije Black Ops,...hm.Mora da si onda nabacio neku konzolu pa se konzolišeš.:-devil-:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno