Šta je novo?

PES 2011

Smatram da nam ova tema jos ne treba...jos nista nije zvanicno objavljeno, tako da mislim da nam je tema PES2010 dovoljna sa ovo malo nezvanicnih informacija!
 
Nema veze, bice pocetkom maja informacija..
 
Ja koliko znam, igra je najavljena za januar naredne godine. Ako je to tačno, onda je moguće da spremaju onaj famozni next-next-gen koji očekujem i koji ću drage volje da isprobam :)
 
Ma jok, tesko da ce biti Januar, ali moguce malo kasnije nego obicno, ali u toku ove godine..
 
Ovo ce biti zadnji PES koji cu uopste probati, ako useru stvar nema sile vise da ikad igram PES.
Sve posle PES 6 je ocaj zivi !
Fifa samo da sredi osecaj pri sutiranju i imacemo skoro savrsen fudbal.
Ja ne znam kako je samo Konami uspeo da syebe PES ? Jel su otisli ljudi iz tima ili sta je u pitanju ?
 
Ja ne znam kako je samo Konami uspeo da syebe PES ? Jel su otisli ljudi iz tima ili sta je u pitanju ?

Ne nego su poceli da konzumiraju jos vecu kolicinu marihuane nego ranije :) Svesni su oni da im je ovo poslednja sansa da povrate ove nevernike poput Wladimira :)
 
Nemaju oni mene šta da vraćaju, nikad neću odbiti koju partiju PES 5 ili 6 ili PESa na PS2 :)

Nisam ja Borise kao ti da se priklanjam bilo kome na "fan" bazi i slepo podržavam igru samo zato jer je produkt odredjenog tima. Uvek ću zamerati stvari koje su loše ali izvagaću to sa dobrim stvarima koje igra pruža i tek onda dati konačn ocenu. Prosto, priklanjam se onome ko mi pruža igru koja oponaša fudbal što je bolje moguće. Pošto ne volim FPS igrice, nije mi problem posvetiti vreme i promeniti navike ako u igri osetim da postoji zdrava osnova. PES kakav je trenutno to nema a to sam već sa PES2008 uvideo posle 4-5 utakmica i deinstalirao igru iako sam bio kupio original. Ono što me je držalo kod PESa te godine jeste to što je radio server za PES6 a i PS3 je tada bio skup. Čak smo koliko smo bili užasnuti sa 2008 iz očaja odigrali i jedan online turnir u FIFI08 za PC (nikad više :d)

Iskreno, ako pomere izlazak igrice i ako zaista druga ekipa ljudi radi na 2011, vrlo je moguće da dobijemo nešto što će makar da zavredi. Medjutim, sudeći po PESu kakav je u proteklih 6 godina, online opet neće biti na zadovoljavajućem kvalitetu a kako je makar meni to bitan faktor onda nemam interesa da igram igru u kojoj će online biti sasvim drugačiji u odnosu na offline. Ma kako dobar bio PES 2010 dok ne probate FIFU online možete se samo zavaravati da je to primer dobrog net koda.

Ja ne znam kako je samo Konami uspeo da syebe PES ? Jel su otisli ljudi iz tima ili sta je u pitanju ?

Upravo zato sam i digao ruke od PESa u neko dogledno vreme. Probaću da objasnim razlog.

Mislim da nije problem u njima već u next-genu. KONAMI ekipa je prerano skočila na next-gen na PCju a da po broju ljudi koji su radili na igri nisu imali kapacitet da to odrade kako treba. Pogledajte uostalom kako to EA radi, next-gen ima samo na konzolama. Zašto? Možda i zbog manje piraterije ali mislim da je više u pitanju to što se kod konzola radi o zatvorenim konfiguracijama koje se lako testiraju, ne moraju da se porede raznorazni procesori, komponente, tweakuju podešavanja da rade i na slabijim mašinama itd itd.

Sa druge strane barem tako priča jedan od glavnih ljudi za FIFU, njihov tim je jedan od najmasovnijih u okviru EA Gamesa što dovoljno govori o tome koliko je potrebno ozbiljno pristupiti pravljenju next-gen fudbala.

Moj je utisak KONAMI je u tu celu trku ušao pomalo arogantno, možda nije ni očekivao da ga bilo ko izazove i pokuša da pomeri lestvicu. FIFA je to itekako uradila (ma šta ko mislio), EA je ozbiljno zakoračio napred i bojim se da će iz godine u godinu KONAMI ostati samo na starom imenu koje će kaskati i pokušati da najbolje elemente aktuelne FIFE ubace u svoj zastareli engine.

Jedino što KONAMI drži u životu makar na ovim prostorima je to što je PC verzija nepojmljivo bolja od EA, gde je PS3/XBOX i dalje luksuz.
 
Ama bre
Expect the unexpected, on all fronts.
:p

A i zar se nisi skoro 'izleteo' kako next-gen Fifa nije uopste toliko bolja od PES6, osim u par sitnica?:)
 
To su sitnice i to samo u pogledu gameplaya. Medjutim, iako sitnice itekako menjaju pristup igri. Zbog toga je recimo FIFA mnogo više timski fudbal u odnosu na PES. Plus naravno, to se odnosilo samo na gameplay a ne i na fiziku lopte i druge elemente. U starom PESu fizika lopte je čist random, kako te potrefi tako ćeš šutnuti.

Ali u suštini, da, to je ta osnova koju je FIFA uspela da prenese na next-gen i unapredi je. Dokaz za to mi je da se lakše prebacim sa FIFE na PES6 i obrnuto nego na PES2010.
 
Ne znam kako te nije blam vise da pominjes fiziku lopte u FIFI :) Ako je nesto PES uvek imao odlicno odradjeno, to je fizika lopte, a to je upravo jedna od stavki koje FIFA ne moze da ubode kako treba.. a jedna od najbitnijih stavki realno.
A ti i dalje neces da shvatis i da su u stvarnosti sutevi poprilicno random, zato i Ronaldo da gol iz slobodnjaka jednom u 10 pokusaja...
 
To verujem govoriš kao profesionalni fudbaler koji ima iza sebe 10 godina treninga? :)

Ne Borise, uzmi pa pogledaj malo Adidas Football Challenge na youtube pa da vidiš kako vrhunski profesionalci rade razne stvari.

Ako trčim na odredjen način i ako šutnem loptu na odredjen način ta lopta mora leteti onako kako je zamišljeno a ne zato što je neka skripta odlučila e ovog puta ćeš prebaciti gol, sledeći put ćeš pogoditi prečku a ako ti se odbije nazad šutnućeš pored gola pošto je to način na koji PES šut funkcioniše i dan danas.

I uzmi odigraj malo PES6 pa da vidiš šta je fizika lopte a ne ono djubre iz PES2010. Jedino što zameram PES6 je to što jačina šuta zavisi od sprinta - odnosno, lopta nastavlja da leti onom brzinom kojom se igrač kretao pre šuta, nikako brže ni slabije. Ali osim toga, sve ostalo je prototip onoga čemu treba da teže sve moderne igre.

A ako baš insistiraš na realnosti, veruj mi, ne bi ti želeo simulaciju fudbala koja 100% simulira stvarnost...
 
Ako trčim na odredjen način i ako šutnem loptu na odredjen način ta lopta mora leteti onako kako je zamišljeno

Sta to znaci, da uvek zavrsi u istom delu mreze gde si i 'nanisanio'? :) Pa ne moze, ne kazem ja da u PES-u lopta ode levo a drzao sam dole desno, vec naravno da nikad ne mozes nauciti kako da dajes golove bez greske, jer to ne znaju ni najbolji igraci na svetu..

A ako baš insistiraš na realnosti, veruj mi, ne bi ti želeo simulaciju fudbala koja 100% simulira stvarnost...

Naravno, mislim da to niko ne bi voleo, zna se u kojim oblastima mora biti sto realnije, fizika lopte i sistem kolizije recimo, dueli.. sve ostalo mora biti u granicama igrivosti.. i upravo Fifi fali ta igrivost, jeste, PES se zasniva na napadu, tacno.. mislim da vecina ljudi ne vidi zabavu u tome da celu partiju zasniva na odbrani, ili da celu partiju pokusava da probije bunker koji si ti 'nacrtao'..
A ono, sad ne znam u kojoj je to temi, da svi koji su probali FIFU vise se nisu vratili na PES, je stvarno smesno.. pratim komentare stranaca recimo, jeste, vecina je razocarana u nove PES-ove, kao i ja, kupili su FIFU, igrali su/igraju je.. ali vecini 'nije to to', kao i meni, i u dosta kometnara se pronalazim, tako da veruj mi, ima jos ljudi koji se osecaju kao ja, nemoj da mi prodajes tu pricu :)
 
Poslednja izmena:
ne kazem ja da u PES-u lopta ode levo a drzao sam dole desno

U PES2010 se upravo to dešava. Jedno vreme sam mislio da ne moram uopšte da držim smer prilikom punog sprinta pa šut kad ono i tad čas šutne u rašlje, čas po sred gola.

Sta to znaci, da uvek zavrsi u istom delu mreze gde si i 'nanisanio'?

Naravno da ne znači da uvek završi u istom delu mreže već da su varijacije zavise od situacije i od ocena igrača. Ako je 1na1 sa golmanom varijacije su znatno manje nego ako ima igrača na ledjima. Sa PESom je problem što je u oba slučaja sve stavljeno na random. Najbitnija inovacija u FIFI po ovom pitanju je što izuzetno ceni da li igrač šutira slabijom ili jačom nogom odnosno spoljašnom ili unutrašnjom i što te zaista nauči da ako unutrašnjom slabijom nogom gadjaš dalji ugao (tako da lopta "beži" od golmana) da ne očekuješ baš mnogo uspeha. Štaviše i kad radiš kocka+x fintu ili bilo koji dribling uvek gleda da li radiš slabijom ili jačom nogom pa tako skoro da ne možeš da predriblaš golmana ako si kocka+x uradio slabijom nogom.

A vezano za prelazak, ja ti govorim o ljudima sa ovih prostora koji su ti bliski po mentalitetu. Naletećeš ti na strance koji govore da je jedino Goal Storm dobar fudbal, pusti to. Ja govorim o ljudima koji su provereni fanovi starog PESa (kao i ja) i koji su jako predano igrali tu igru i danas su zahvaljujući 3 godine užasa od KONAMIja digli ruke i prešli.

I ne govorim ja o bunkeru, već ako napadač ide pravolinijski na mene i ja pravovremeno stisnem X nema te sile kojom on u tom slučaju može da zadrži loptu u nogama. U PESu se milion puta dešavalo da igrač prodje kroz igrača ili da se lopta odbija napadačima a sve radi favorizacije napada i kopiranja onoga šta Messi radi. U FIFI nema driblanja sa centra do gola samo zato što ti je Ibrahimović crven ;)

A što se tiče crtanja, moraću da te razočaram, edit formacija je u PESu i dalje mnogo bolje i prijateljskije odradjen nego u FIFI i ostavlja ti mnogo više prostora za taktičko nadmudrivanje i "crtanje". Šteta samo što pola tih taktičkih zamisli na terenu ne funkcionišu onako kako opcije u samoj igri dozvoljavaju...
 
Poslednja izmena:
^To za slabiju i jacu nogu ne znam kako nisi video u PES-u ali postoji, vrlo je bitno kojom nogom sutiras, ja uvek gledam da se namestim na jacu nogu i to bas lepo funkcionise. Isto i sa drzanjem smera pri sutu, u 90% slucajeva sutiraju gde im ja kazem. Problem je sto to ne vazi za dodavanja, i vrlo cesto kljucna dodavanja idu skroz na drugu stranu, iz cega neretko popusim kontru i gol.

wladymeer je napisao(la):
I ne govorim ja o bunkeru, već ako napadač ide pravolinijski na mene i ja pravovremeno stisnem X nema te sile kojom on u tom slučaju može da zadrži loptu u nogama. U PESu se milion puta dešavalo da igrač prodje kroz igrača ili da se lopta odbija napadačima a sve radi favorizacije napada i kopiranja onoga šta Messi radi. U FIFI nema driblanja sa centra do gola samo zato što ti je Ibrahimović crven

O ovome ja pricam vec godinama ovde, nema gore nego kad postavis odbranu kako treba a Pato ti ispreskace 3 igraca zaredom tako sto jednostavno protrci kroz njih. Desava se to nekad u pravom fudbalu, ali nekad. Ipak, to je bilo izrazenije u predhodnim nastavcima dok je sad malko bolja situacija (ne mnogo).

Vlado spavas li ti nekad? :D :D
 
Poslednja izmena:
Necu ulaziti u prepirku, jer smatram da kompromis izmedju vas dvojice ne postoji! :) :d

A ja sam sebi nasao kompromis, bice im sve oprosteno ako dobro odrade Online u 2011! :D
S ovakvim PES-om mogu da zivim do PES 2012, ali samo ukoliko poboljsaju Online...ne moraju nista drugo osim toga i igracu ga! Ukoliko unaprede vise aspekata igre necu se buniti, ali po meni Online je prioritet s obzirom da protiv AI vise ne vredi igrati!

Ukoliko se nista znacajno ne promeni, ponovicu opet, Fifa je moj izbor! A u Fifi zelim samo taj osecaj suta kao u PESu... :D
 
A ako baš insistiraš na realnosti, veruj mi, ne bi ti želeo simulaciju fudbala koja 100% simulira stvarnost...

Ja bih voleo ovakav fudbal da vidim. I ovakav ocekujem da neko napravi.

O ovome ja pricam vec godinama ovde, nema gore nego kad postavis odbranu kako treba a Pato ti ispreskace 3 igraca zaredom tako sto jednostavno protrci kroz njih. Desava se to nekad u pravom fudbalu, ali nekad.

Ne moze da prodje kroz njih, moze izmedju njih. To je velika razlika.
 
Poslednja izmena:
@psaras: ma jok, Chuck Norris i ja drugari, nikad ne spavamo. Vrebamo ;)

Igrao sam godinama PES6 i znam da slabija noga ima važnost ali u poredjenju sa FIFOM stvarno nikad nisam razmišljao "ako idem sa desne strane sa dešnjakom, gadjaću bliži ugao" iz prostog razloga što je šut u dalji ugao iz takve pozicije bio čak i bolji nego šut u bliži i svi su 99% vremena ciljali dalji ugao osim kad urade kocka + x fintu pa zaobidju golmana.

Takodje šutevi iz daljine nisu toliko zavisili od toga kojom nogom šutiraš. A u FIFI sam stvarno stekao naviku da "prebacujem" loptu prilikom šuta ili da izbegavam šut ako nije pozicija za dešnjaka/levaka.

@kicba: Čak i to kad prodje izmedju njih je retkost, obično ga ako taj iole zna da igra odbranu pokupe. Što se tiče realnosti, izvoli i prebaci sva podešavanja u FIFI na manual i eto ti nešto najbliže simulaciji realnog fudbala do sada pa mi javi utiske.

@Marko-DJ: vidiš, meni se svidja što se FIFA ne zaleće sa promenama. Iz igre u igru imaš poboljšanje šuta ali su jako oprezni pa ga postepeno menjaju. Najlakše je popraviti šut da "projektili" budu česti ali šta ako se nadje neki klinac (a uvek se nadje) koji provali foru i počne da trpa golove sa 35m ne na znanje već na exploit? Onda bi svi kukali kako su syebali igru i sl.

Pogledaj šta se PESu desilo zato što je sa jako dobre igre pojurio ka totalnoj reorganizaciji 2008.

Što se tiče kompromisa, nema problema - onog trenutka kada naprave PES6 HD igraću paralelno obe igre kao što sada igram FIFU na PS3 i PES6 na PCju ;)
 
Vidiš, meni se svidja što se FIFA ne zaleće sa promenama. Iz igre u igru imaš poboljšanje šuta ali su jako oprezni pa ga postepeno menjaju. Najlakše je popraviti šut da "projektili" budu česti ali šta ako se nadje neki klinac (a uvek se nadje) koji provali foru i počne da trpa golove sa 35m ne na znanje već na exploit?

Ovde si skroz u pravu. Ja inace celog zivota igram samo PES, ali toliko su ga zas*ali sa nekim stavarima da jedino kvalitetan 2011 moze da ih izvuce. Ja sam i prestao vise da igram koliko je postalo glupo, jer niko nista drugo ne uzima sem Barce i Reala i svi koriste exploit (kako ti vec rece) u vidu Mesi-ja i Ronalda, a bogme ni Pato ne zaostaje...tuga...:S:
 
Taman smo se navikli na 2010, kad posle par meseci, odmah najava za novi... Bilo bi mnogo lepse kada bi PES izlazio jednom u dve godine...
 
Uvek je bilo tako. ;)
 
Taman smo se navikli na 2010, kad posle par meseci, odmah najava za novi... Bilo bi mnogo lepse kada bi PES izlazio jednom u dve godine...

Bogami ja ne zelim da trpim ovo jos jednu godinu, ne znam o cemu pricas, kakvo navikavanje..
 
Adam ne moze da se suzdrzi da ne hajpuje.. :)

I love how people expectations are lower than what Konami have achieved.

really can't wait for the news to hit :D

I onda mu Konami bacio mrki pogled :)

just got told to STFU

gonna keep a low profile for a bit.
 
Treba biti samo realan. Svake godine obecavaju i na kraju nije to to. Ne mogu da kazem 2010 je napredovao u odnosu na predhodnika ali opet ima puno nedostataka. Kad svi krecu jos u aprili da pricaju o novom pes-u onda znaj koliko im se ovaj svidja.....

Pa to.. ja sam pratio Adamove postove za 2009 i 2010 verziju, jeste malo hajpovao ali vise onako optimisticno, nista konkretno.. i covek je preskocio 2009 verziju, a 2010 prestao posle mesec dana, i vratio se na PS2 verziju :) Toliko o tome da je nesto placen da hajpuje.. A sada se ponasa kao malo dete pred bozic i jedva ceka da ljudi vide ono sto je on video :)
 
Ponasa se tako jer ne sme na WENBu da kaze da 3 meseca vec aktivno igra FIFU :d
 
Koliko ljudi traze novina, citam po raznim forumima, a Konami na kraju uradi po svom...

Na sta tacno mislis, nisam siguran da sam razumeo :) Jos uvek apsolutno nista ne znamo, osim ovih vise nego pozitivnih vibracija sa WENB..
 
Za nepun sat bice i video!!!



PES 2011: Football Evolved

0002306627378375325106.jpg

0006143324050363847338.jpg

0004416523412368056340.jpg

0008866954033296280522.jpg

0008396711355847870753.jpg

0004827897627316418763.jpg
 
Nazad
Vrh Dno