Šta je novo?

MSI AfterBurner: Overclocking reference based cards

Zarkusi

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2008
Poruke
1,186
Poena
455
Moja oprema  
Laptop
HP probook 4330s
Mobilni telefon
Redmi note 9 pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Afterburner is powered by our own Rivatuner engine, but this software comes with a few extra's. AfterBurner will support both ATI and NVIDIA graphics cards, Voltage regulation on the GPU, overclocking on core, shader and memory domains, GPU load levels (ATI), fan speed adjustment, device information .. and a really wicked graphical (configurable) monitor.

So with combined forces MSI will bring you their new AfterBurner overclock software. AfterBurner, as in giving that airplane an extra boost of power. The end-result (we feel) is a great looking user-friendly overclocking experience, with on-the-fly advanced user options .. including something I know many of you will like, VRM voltage control.

* Overclocking:
o Up to 85% overclocking capability
o Over voltage function to significantly increase overclocking potential
o Core/Shader/Memory clock adjustment
o Core/Shader clock Link/Unlink capability

* Monitor:
o Clock/Voltage/Temperature/Fan Speed/Frame rate real-time monitor
o Maximum/Minimum value for easy record of system condition
o Real-time On-Screen-Display information in games
o Real-time information in Windows Tray Icon
o Detach mode for hardcore monitor style

* Profile:
o 5 Profile to easy save/load user customized setting
o Profile hot-key for easy and quick switch in games
o 2D/3D automatic profile switching for difference scenario

* Special Function:
o Advanced fan speed control for different speed under different temperature trigger points
o Mutil-GPU independent or synchronous control for clock/voltage/fan speed
o Information button for graphics card driver version, BIOS version, identification, OSD status and update link
o User Customized skin function
o Apply overclocking setting at system startup


imageviewphp.png


Please bare in mind that this software works with MSI graphics cards and a handful of reference based cards, you could be lucky though ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Lepo radi ovo parce softvera. I bey otkljucanog biosa, lepo se sloyio sa Eah5850. Terao sam ga do klokova 5870 i radi ok.
 
MSI AfterBurner 1.40



http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm



Increase CCC limits

!! This function has been disabled by default for safety reasons!

Not responsible for your overclocking actions !!

1. Go to installed directory of MSI Afterburner, default: C:\Program file\MSI Afterburner
2. Use notepad to edit “MSIAfterburner.cfg”
3. Change the parameter of “EnableUnofficialOverclocking” from “0” to “1”.


;)

:p
 
Takodje bez otkljucanog bios-a, na sapphir-u sa "0 to 1", pici na 1ghz.
 
Kako da proverim da li mu "odgovara" overclock, tj.da li će zapucavati?

Imam MSI 4670 i pomoću CCC sam podigao GPU sa 750 na 800 a memory 873 na 900 i neće preko toga. E sa ovim Afterburn prog.sam memory clock podigao na 1000 i želim da proverim da li može. Drugo pitanje je zašto ne mogu da podignem Core clock, stoji mi na 800 i kada pomerim klizač na npr.850 i kliknem apply, on vrati na 800?
 
probaj furmark ili propusti vise krugova 3dmark i to onaj deo koji koristi grafiku ili crysis test par krugova
 
I dokle ste sa standardnim hladjenjem terali 5850 ?
Koliko ste povecali fan speed?
Koja je tada max gpu bila?
Ima li smisla toliko silo*anje za svaki dan?
 
Svaki dan setup : 975 / 1200 na 1.2 V ... Kriza zna da je ugrije , ali mi se memorija grije i po 10 stepeni više od core . Core sa mojim fan profilom nije prešao 70 , ali kriza zna da mi zaglavi komp i na 65 , e sad nisam siguran zasto se ovo desava. E jos jedna stvar grijanje ploče je znatno pojačano ubacivanjem 5850 , pored 8800gt koja radi fiziku , ali tome dosta kumuje i činjenica da e8500 na 4050 i FSB od 1800 ferceraju u sistemu . Inače NB je u idle 65 - max load 75 ...
 
Svaki dan setup : 975 / 1200 na 1.2 V ... Kriza zna da je ugrije , ali mi se memorija grije i po 10 stepeni više od core . Core sa mojim fan profilom nije prešao 70 , ali kriza zna da mi zaglavi komp i na 65 , e sad nisam siguran zasto se ovo desava. E jos jedna stvar grijanje ploče je znatno pojačano ubacivanjem 5850 , pored 8800gt koja radi fiziku , ali tome dosta kumuje i činjenica da e8500 na 4050 i FSB od 1800 ferceraju u sistemu . Inače NB je u idle 65 - max load 75 ...

Ajd sad u detalje, ako moze, ili da bude sticky, detaljno uputstvo za ati + nvidia ( fizika ). Koji driveri, kojim redom itd. Znaci, tvoje iskustvo ne c/p sa neta.
 
Ona moze do stotke da gazi... uostalom, toliko su isle i prve serije nekih 4850, a od toga neke prakticno toliko i u idle-u :d:d
Dizi napon, pa ako hoces da budes siguran sta je, odsrafi ventilator... nadjes neke klokove koji su ti koliko-toliko stabilni, pa obaraj broj obrtaja ventilatora ili pusti na "auto", pa vidi sta se dogadja. Mada je uvek najbolje da najpre nadjes max klokove sa default naponom i "auto" setovanjem ventilatora. Nakon sto to uradis, krenes polako na gore sa naponom... a i klokovima ;)
Koristi Crysis (bilo koji izdanak) kao reper - prilicno brzo puca ako ne valja... sta prodje Krizu, proci ce i druge igre... a i zanimljivije je od FurMark-a, ona krofna sto se vrti je bas dosadna :d, a ponekad ume i da ne bude bas merodavna. Crysis/Crysis Warhead je sigurica.

Sto se napona tice - koji ti je default napon? Davno bese kada sam imao HD 4870...
Jel' 1.3125V? Ako je tako, do 1.4V mozes bez problema, vidi samo da se ne pregreva (cak ne toliko ni GPU, vec naponska, to ume bas da se oznoji), mozes i nesto malo preko, recimo 1.425V... na vazduhu ne preko toga, i to je gornja granica.
 
Pozz.....ljudi..... :D
Do sada sam sahranio 3 graficke karte i naravno za njih dobio nove u okviru garancije, pa je tako umesto Powercolor 4870 512mb , dosla Saphire 5770 1gb ddr5 ....... zanima me da li mogu ja to malo da kloknem a da je neugrobarim ..... skinuo sam onaj MSI afterburner pa bih da se okusam......sta kazete ? Neki savet.... please :D
 
Pozz.....ljudi..... :D
Do sada sam sahranio 3 graficke karte i naravno za njih dobio nove u okviru garancije, pa je tako umesto Powercolor 4870 512mb , dosla Saphire 5770 1gb ddr5 ....... zanima me da li mogu ja to malo da kloknem a da je neugrobarim ..... skinuo sam onaj MSI afterburner pa bih da se okusam......sta kazete ? Neki savet.... please :D

Kako sahranjujes te graficke ? Isplati se ova zamena koju si spomenuo.
Ne diraj napon ! Core 935 mem 1320. Uzivaj. :guitar:
 
Reci mi ....vidim da imas dve 5770 sapphire.....koliko treba da daje u 3dmark 2006, single ? btw....napon ni ne mogu da menjam.....a....nesto me je zezalo na tim klokovima kada sam ih postavio u afterburner-u ..... tj....drhtala je slika u igri....iako nije bilo pucanje tekstura......Jel treba jos nesto da koristim za clock, ili mozda da ubijem onaj ccc ?
 
5770 ~ 15000 3DMark06
 
Kada upalim Afterburner voltaza je 1.262v
Pa, sta znam... nekih 1.35V kontam, bez ikakvih muka? Onako, analogno sa iskustvima sa HD 4890...

Ili malo potrazi po netu, da ne pricamo napamet...
 
Izasla 1.5 verzija --> http://event.msi.com/vga/afterburner/images/MSIAfterburnerSetup150.zip

The latest Afterburner v1.5.0 has whole new features. The most exciting feature is Kombustor, which is a benchmarking program, powered by FurMark technology and based on OpenGL 3.2. Users only need to click the Kombustor button on Afterburner interface to active 3D test. While users run benchmarking by Kombustor, it will render a dynamic MSI logo and shows information about FSP, GPU and temperature on the screen.
 
Nazad
Vrh Dno