Šta je novo?

3D stampa na osnovu postojeceg predmeta

Ako ti zapne, javi se pa ćemo da doradimo model i bacimo u PA tj. najlon. Forumaški, kolegijalno, razume se. 🙂
 
Ne salje Bestway za Srbiju. Isto sa eBay-a prvo porucio iz DE, pa mi otkazali porudzbinu. Pritom nisu svi delovi isti, dosta razlicitih dimenzija ima, pa treba ubosti po serijskom broju. Veruj mi da sam sve zivo prekopao da bih dosao do originalnog dela, ali bez vajde.
Imam sad 3D model, pa ako bude problema lako cu stampati u nekom drugom materijalu.
Ima 2 modela https://www.bestway-spareparts.com/pools/steel-frame/footing/?p=1 sa nekoliko EAN kodova, jedan od 100mm (taj dostupan kod nas) i drugi od oko 135mm (rupa 70mm). To sto neko iz DE ne salje ne znaci da ni ostali ebay prodavci ne salju.
 
Pre bih rekao da je model crtan a ne skeniran, doradjena kalota. Ovo štampano bi trebalo da je čvršće jer je pun model, na originalnom delu sa donje strane su radjena rebra da bi se ojačala konstrukcija zbog uštede na materijalu, lakši je deo. Po fotki cenim da je prečnik 100-120mm a nisam upućen u filamente i ne mogu da komentarišem kako će se deo ponašati ako leži na neravnoj površini.
 
Ima 2 modela https://www.bestway-spareparts.com/pools/steel-frame/footing/?p=1 sa nekoliko EAN kodova, jedan od 100mm (taj dostupan kod nas) i drugi od oko 135mm (rupa 70mm). To sto neko iz DE ne salje ne znaci da ni ostali ebay prodavci ne salju.
Jedni su za 305/366 bazene, drugi za 427/457 (kao moj), treci za 488, itd... Taj deo je sirine 90mm, rupa 50mm, P61797 serijski broj. Ovim italijanima (iz tvog prethodnog posta) sam pisao da li salju za Srbiju i ostao bez odgovora. Poucen iskustvom sa ovim iz DE nisam zeleo ni da porucujem i tu sam odustao.
Svakako sad ni ne trazim vise originalni deo, kad sam vec uzeo i platio 3D print. 😁
Pre bih rekao da je model crtan a ne skeniran, doradjena kalota. Ovo štampano bi trebalo da je čvršće jer je pun model, na originalnom delu sa donje strane su radjena rebra da bi se ojačala konstrukcija zbog uštede na materijalu, lakši je deo. Po fotki cenim da je prečnik 100-120mm a nisam upućen u filamente i ne mogu da komentarišem kako će se deo ponašati ako leži na neravnoj površini.
Ko ce ga znati. 90mm je precnik. Leze na betonskim ciglama koje su ukopane ispod svake nogare i iznivelisane, tako da je sve to ravno.
 
Čim je na ravnom trebalo bi da drži, jedino je koliko spoljni uticaji (UV, toplo-hladno i ostalo) utiče na dugotrajnost filamenta. Ne bakćem se plastikom ali nešta malo se sećam konstruisanja nekim drugim materijalima.
 
Jedni su za 305/366 bazene, drugi za 427/457 (kao moj), treci za 488, itd... Taj deo je sirine 90mm, rupa 50mm, P61797 serijski broj. Ovim italijanima (iz tvog prethodnog posta) sam pisao da li salju za Srbiju i ostao bez odgovora. Poucen iskustvom sa ovim iz DE nisam zeleo ni da porucujem i tu sam odustao.
Svakako sad ni ne trazim vise originalni deo, kad sam vec uzeo i platio 3D print. 😁

Ko ce ga znati. 90mm je precnik. Leze na betonskim ciglama koje su ukopane ispod svake nogare i iznivelisane, tako da je sve to ravno.
Pa to je onda manji a ne veci model, prakticno isti kao ovaj (50mm rupa)
Kodovi se razlikuju zbog godista modela, boje, spoljasnjih dimenzija, mozda i sastava materijala. Nisu uopste bitne dimenzije bazena vec konstrukcija tj. cevi.
 
Korozija aluminijumske nogare od vode?
 
Pa to je onda manji a ne veci model, prakticno isti kao ovaj (50mm rupa)

Kodovi se razlikuju zbog godista modela, boje, spoljasnjih dimenzija, mozda i sastava materijala. Nisu uopste bitne dimenzije bazena vec konstrukcija tj. cevi.
Aman covece, konstrukcija (cev) uopste nije ista kod bazena precnika 305 i 366 kao kod 427/457. :D Zato jesu bitne dimenzije bazena i zato svaki deo ima razlicit serijski broj. Kod ovih drugih cev je deblja i sira, samim tim su i ovi podmetaci veci. Ja ne znam gde si ti to video da je kod ovog sto je dostupan kod nas rupa 50mm, pre ce biti da je 35-40mm. Video sam taj bazen i znam o cemu govorim.
Ne stavlja proizvodjac za dzabe informaciju za svaki deo kom modelu bazena taj deo odgovara. P61785 (taj sto ima kod nas) je manji i odgovara za precnik 305/366, P61797 je veci i odgovora za 427/457. Ove po eBay-u sto bace inc metar po sirini, pa ti gledaj u pasulj i pritom ne ostave serijski broj, nisam ni razmatrao.
 
Konstrukcija se razlikuje u broju cevi a ne debljini. Dakle imas bazene od 3-7m sa cevima i tim stopama od 70mm a imas takve bazene sa cevima i stopama od 50mm. Vise modela, vise godista, vise (pod)brendova a u principu 2-3 varijante. A kodovi tek nemaju veze, po godistu, trzistu, bojama...
pool.jpg
 
Brale razlikuju se i u broju cevi i u debljini cevi, bukvalno si me naterao da cimam komsiju da iz garaze iskopa podmetac od svog bazena. Jos ti kazem da sam video taj bazen, a ti nastavljas da me ubedjujes kao da tebi treba deo, a ne meni 😆 Ne znam iz kog razloga, kad ih ocigledno nisi video i nisi mogao da uporedis. Nekog drugog bi ubedio da poruci pogresan deo, na osnovu nekih slika koje si video na oglasima.
Dakle, donji je za Steel Pro Max 366, gornji za Steel Pro Max 457:
Oba kupljena prosle godine u razmaku od par danaIMG_20240426_185714_269.jpgIMG_20240426_185719_691.jpg

366:
IMG_20240426_185733_301.jpg

457:
IMG_20240426_185737_049.jpg

I kao sto sam i rekao, tu je rupa 40mm. Spoljne dimenzije - jedan 75mm, drugi 94mm. I iz tog jedinog razloga se serijski brojevi razlikuju. Suvisno je bilo sta dalje polemisati, uostalom 3D print je odradjen, zbog cega sam i otvorio temu.
 
Pusti coveka da bude u pravu, vidis da mu je to bitno...
 
Brale razlikuju se i u broju cevi i u debljini cevi, bukvalno si me naterao da cimam komsiju da iz garaze iskopa podmetac od svog bazena. Jos ti kazem da sam video taj bazen, a ti nastavljas da me ubedjujes kao da tebi treba deo, a ne meni 😆 Ne znam iz kog razloga, kad ih ocigledno nisi video i nisi mogao da uporedis. Nekog drugog bi ubedio da poruci pogresan deo, na osnovu nekih slika koje si video na oglasima.
Dakle, donji je za Steel Pro Max 366, gornji za Steel Pro Max 457:
Oba kupljena prosle godine u razmaku od par danaPogledajte prilog 439939Pogledajte prilog 439940

366:
Pogledajte prilog 439941

457:
Pogledajte prilog 439942

I kao sto sam i rekao, tu je rupa 40mm. Spoljne dimenzije - jedan 75mm, drugi 94mm. I iz tog jedinog razloga se serijski brojevi razlikuju. Suvisno je bilo sta dalje polemisati, uostalom 3D print je odradjen, zbog cega sam i otvorio temu.
Ubedio sam kuma posto je izgubio pola tih prilikom selidbe, narucio 3 pakovanja. :ROFLMAO: Nisam hteo da stampam (jer ne garantujem ni za PC ili PA a ne PETG) a po netu nasli samo one od 50 i 70mm, samo sa razlicitim oznakama koji po tabelama odgovaraju za razlicite velicine bazena i po nekoliko oznaka cevi, pa otud i zakljucak da manjih nema.
Nista, javicu mu da otkaze ili vrati ako je vec stiglo, hvala na resenju misterije i sorry za dezinformaciju.
 
Nazad
Vrh Dno