Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

A vidiš ja nikad ne bih uzeo Samsung baš zbog one ui-ja. Na ne pričam o tw što je bio komedija.
Pixel mi ima prosto neki šmek i ne bih sada sa pixela išao na nešto drugo nema šanse.
 
Pa svrbi me utoliko što mi je riknuo power button na OP 8T 🥲
A da li će uopšte biti moguće nabaviti 9 tako brzo u oktobru kod nas ili tek posle par meseci?
Možeš da ga imaš već posle 20ak dana. Ako možeš da ga naručiš sa karticom na neku adresu u De. Čak dobiješ i preorder poklon.
 
A vidiš ja nikad ne bih uzeo Samsung baš zbog one ui-ja. Na ne pričam o tw što je bio komedija.
Pixel mi ima prosto neki šmek i ne bih sada sa pixela išao na nešto drugo nema šanse.
Ima Pixel šmek, slažem se, dizanerski i softverski najgotivniji Android. A i kamere kidaju, uz ubedljivo najbolji dizajn poleđine telefona/kamera ''ostrva''.
Ali i OP 12 ima svoje kvalitete, a da ne pričam kakav šmek imaju SD 8 Gen 3, 5400 mAh, brutalan displej i to što ne mora da se dokupi ciglasti battery case za njega :D
 
Ima Pixel šmek, slažem se, dizanerski i softverski najgotivniji Android. A i kamere kidaju, uz ubedljivo najbolji dizajn poleđine telefona/kamera ''ostrva''.
Ali i OP 12 ima svoje kvalitete, a da ne pričam kakav šmek imaju SD 8 Gen 3, 5400 mAh, brutalan displej i to što ne mora da se dokupi ciglasti battery case za njega :D
Ja sam sa OnePlus 7T Pro, kojeg sam obožavao, prešao na Pixel 7 Pro, tako da mi je sve jasno.
Žao mi čak bilo kad sam se rastajao od OP. A pre toga sam HTC-ove furao.
Ne znam, htc, op, sad pixel (a možda i motorola), mi imaju taj neki šmek i eto, ne bih sa njih išao na nešto drugo prosto ne mogu.

Inače evo moj otac nasledio op (koji je uzet kad je izašao) i dan danas ga služi full, naravno baterija je oslabila posle toliko godina, ali ono, za njega dosta.
 
Vec duze vreme sam na iP (od X, nekih 8god, trenutno na 15 Pro) i opasno se razmisljam da predjem na Pixel i uzmem 8cu. Jel bilo istomisljenika ovde? 😄
Kontam da bih gledao da uzmem polovan i zadrzim iP neko vreme dok ne probam..
 
Koje punjače koristite? Original Google punjač od 30w ili neke druge?
 
Kinez 15W wireless.
 
 
Ja sam na 6A, hteo sam da uzmem 8A, ali sam video da je serija 9 kockasta, tako da cu da sacekam. Ako najslabiji u seriji 6 ovako radi, mogu tek da zamislim seriju 9.
 
Kod mene ništa.
 
Evo već treća nedelja kako koristim 8 pro, prešao sa iPhona 13, prebacivanje podataka odradio preko kabla, pozivi, poruke, oba whatsapp uz malo akrobacija,ostale aplikacije sve prekopirano na pixel.
Par utisaka, s obzirom da je tensor nije bilo nikakvih usporavanja gubljenja signala, propuštenih poziva, čak mi na nekim mestima gde na iPhonu nemam 4g, pixel je imao, al je zato obarao osvetljenje na direktnom suncu ako se ugreje.
Baterija sa mojim korišćenjem zadovoljavajuća, ceo dan 4g, nešto poziva, društvene mreže, igre slabije igram.
Senzor otiska prsta bi mogao biti bolji, ume nekada da ne odreaguje, ja se nisam navikao ili je jednostavno optički takav.
Za veliki telefon dosta je lak za držanje, mislio sam da ću se teze navici posle manjeg telefona.

Možda je sitnica ali Rise to wake opcija je veoma osetljiva, dovoljno je da spustim ruku na sto i on pali ekran, a ako ostavim na tap screen onda mu nekada treba i dva puta da tapnem da bih ga probudio.
 
Gde ste nabavili original Google punjače? Da li su ovi sa KP legit? Je l' kupovao neko tu?
 
Meni starija verzija ovog punjaca sa dva ulaza radi odlican posao, aktivira fast charging plus imam i za dodatno da punim nesto.
Sve preporuke za xioami punjace kao ovaj iznad.
 
Hvala!

Je l' ima svrhe koristiti ovaj od 67w kad Pixel 8 pro podržava samo do 30w? Je l bi se isti efekti ostvarili i ovim od 33w?

Da, samo eto ovaj jaci moze vise uredjaja da ti puni podjednako jako, ali ako planiras da punis samo jedan uredjaj (tipa tvoj pixel8pro) onda nemas potrebe za ovim jacim. Slabiji ce ti raditi isti posao.
 
Plus ako uzmeš jači osiguravaš se i za naredne pixel uređaje ako im povećaju brzinu punjenja tipa na 45 ili 50w. A razlika je samo 1000din
 
Moje misljenje, bolje da ides future proof uvek.
 



Ja uzeh originalni 30W punjač, nekako volim sve uređaje da koristim sa njihovim predviđenim punjačima :)

Model: GLE6S
SKU: GA03502-EU

Capable of 5V at 3A, 9V at 3A, 15V at 2A and 20V at 1.5A for devices with USB-PD and up to 11V at 3A, 16V at 2A, 21V at 1.5A with up to 30W for USB-PD 3.0 PPS capable devices
 
Poslednja izmena:
Meni sa Nord 2 punjačem od 65W punio preko dva i po sata telefon. U Sloveniji sam uzeo original guglov, 30€ puni sat i 14 minuta do sat i po, zavisi na koliko je baterija.
 
Nazad
Vrh Dno