Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Zar vi ne korsitite AI? Od jedne recenice napravi 2,3 paragrafa :) Jednostavnije je :D
 
Да ли је неко поручивао од преко дронове тежине преко 250 грама и да ли је имао компликације са царином?
 
Ja sam porucivao trkacke dronove. Prvo sto su me pitali koliko traje baterija. To im je najbitnija stavka. Ako baterija traje duze, tada prave probleme i traze brdo nekih papira. Ja uvek kazem da je vreme leta oko 4.5 minuta i objasnim da su to hobi dronovi. Za kineske kobije DJI dronova ne znam, nisam ih nikada porucivao.
 
Da li ima neki jeftin, a da valja, fpv kontroler, pre nego sto se odlucim za kupovinu FPV drone-a?
U planu mi je da kupim avata 2, ali bih u svakom slučaju voleo da probam na simulatorima da vidim da li je to uopšte za mene.
Za sada sam planirao da kupim DJI rc fpv 3 kontroler koji je oko 150 EUR, ali ako postoji nesto jeftinije, sto da ne.
Probao sam sa xbox i ps kontrolerom, ali to jednostavno nije dobro za fpv.
 
Pozdrav ljudi, treba mi pomoć za drugara i kupovinu drona. Pitao me je da mu preporučim neki za iznos od oko 150.000 dinara. Može i duplo jeftinije, nema pravila, čisto neki model koji je best buy. Svaka preporuka je dobrodošla. 😀
 
Nema tu puno mudrolije brate, DJI je br 1 za preporuku, ima mini serija i ima ova veća i teža serija. Sad za sta njemu konkretno treba i sta mu vise odgovara je njegova stvar i tesko je dati konkretnu preporuku...

Od mini serije mini 3 pro ili mini 4
Ako hoce nesto teze air 2s
ali neka uzme youtube i uporedi dronove, ima milion videa sa poredjenjima i jasno prikazanim razlikama, prednostima...
 
Nema tu puno mudrolije brate, DJI je br 1 za preporuku, ima mini serija i ima ova veća i teža serija. Sad za sta njemu konkretno treba i sta mu vise odgovara je njegova stvar i tesko je dati konkretnu preporuku...

Od mini serije mini 3 pro ili mini 4
Ako hoce nesto teze air 2s
ali neka uzme youtube i uporedi dronove, ima milion videa sa poredjenjima i jasno prikazanim razlikama, prednostima...
Našao sam na kp kod mađara Air 3 za 151k dinara, kod nas je 200k+... Čini mi se kao dobra ponuda.
 
Pošto mu je verovatno prvi dron bilo bi bez veze da kupi "za sve pare" i ne daj Boze da ga slupa na prvom letu ili sl.
Bolje da kupi jeftiniji i vežba se a onda da kupi bolji.
 
Ma, jok. Ne lupa se to tako lako. Ne kazem da treba naajskuplji ali jeftinije igracke je teze voziti jer nisu precizni i lakse se slupaju. Mini 4 pro npr ima senzore sa svih strana i jako ga je tesko slupati, mini 3 pro ima senzore za let naprijed i nazad
 
U pravu si za senzore. Ali,uvek se desi neka siituacija.Sto bi rekli "nemoguca",posle bude kasno.
Zato smatram da prvi dron uvek treba biti jeftiniji. Kad to kazem ne mislim na modele sa Alija za 20 evra.
 
Bez brige,ako ne radis vratolomije.Ispod prolaza ,kroz odzak i slicno,sve je bezbedno.Sto je bolji dron to je stabilniji.
 
Za hobi i ne davanje puno para moj preporuka mini 2. Ekstra dron, po finom vremenu slike i video top, dobar domet, portabilan. Ko hoce nešto malo bolje i nocnih snimaka onda mini 3pro ili 4
 
Vidim pojavio se DJI Mini 4k i kostace 299$. Ko gleda sta da kupi za prvi dron najbolje da saceka da dodje kod nas
 
Kolege,
prvi dron u pitanju, prvo sam hteo Mini 2 se, pa je izašao Mini 4k. Kad sam već u 3xx vodama, da li dodati još neki € do Mini 3? Sve cene sa Amazon.de?
Da ostanu i cene:
Mini 2 se 259
Mini 4K 299
Mini 3 369
 
Gde ste nasli Dji mini 4k?Nema na Dji saitu,nema na KP.Nasao sam samo na You Tube.
Jel bolji ili losiji domet od mini 3 obican?
 
Ja koliko sam skontao, to je praktično Mini 2 rebrandiran. Što i nije loše za 300e
 
Gde ste nasli Dji mini 4k?Nema na Dji saitu,nema na KP.Nasao sam samo na You Tube.
Jel bolji ili losiji domet od mini 3 obican?
Iz nekog razloga link linkuje kao MEDIA.

1714842388281.png

KAo što rekoh, na amazon.de . I u review-ima kažu da će biti samo na amazon i Bestbuy.
 
Da, da, rečeno samo online.
...računam da je i KP online.
4K će da padne čim se pojavi (ako naši "Mađari" ispoštuju cenu).
 
Da li se neko susretao sa Potensic Atom 4k? Po reviewima bi trebalo da je na nivou DJI mini 4k - ali za cca 360 EUR dobijem drona sa Fly More opremom (torba, punjač sa tri baterije). Na forumu ne nađoh ništa o navedenoj firmi?
Vidim na stranim review-ima, da za razliku od DJI jeftinih dronova, ima i object tracking?
 
Nazad
Vrh Dno