Šta je novo?

Dobar dusek za krevet

Nije Dormeo jedini dušek od pene.
Postoje kvalitetni dušeci, kao što je recimo Optimo. Jeste da košta kao nekoliko tih Dormeo...
Ima dosta modela, a evo par primera: Primer 1, Primer 2
 
Nije fora "čiji je veći", nego da se za razuman novac kupi dobar dušek koji će da traje i da bude udoban. Ja sam pre 7 godina čini mi se na sajmu nameštaja kupio sadašnji schlarafia supra memory 160x210 u produženoj dimenziji koja se doplaćivala 10% na 160x200 mislim 62.000din. Par godina pre toga diplomat 160x200 oko 40.000. Ovaj mi posle 7 godina izgleda isto kao i prvog dana, a isto je i udoban. Garancija 15 godina. Za dete smo za krevetac prvo kupili 60x120 dušek kod njih, pa kasnije 80x200, sada su drastično skuplji, verovatno i preskupi ali nekako smo uspeli da se uklopimo u taj račun. Vidim da ima dušeka koji koštaju i po 400-500 hiljada, ima i za 40. Mislim da se isplati platiti malo više od tih početnih 40, jer se em udobnije spava, em će duže trajati dušek.
 
Kod Schlarafia dušeka garancija od 15 godina se odnosi samo na opruge. Sve ostalo je 2 godine. Imam njihov model Biolatex. Ali ja sam se prevario, trebao sam da izaberem neki malo mekši. Inače je OK, star je oko 4 godine, nije se za sada nigde deformisao. Sada da kupujem, verovatno bih izabrao neki drugi, malo mekši i drugačiji. Problem je što u radnji ipak ne može lepo da se stekne dobar utisak. Malo je to vremena.
Čovek trećinu svog života provede spavajući, dušek se kupuje jednom u 10-15 godina (ili više), tako da smatram da ne treba previše štedeti za dušek.
 
Diplomat je sada 65k...do pre neki mesec je bio 50k i imao sam u planu da ga uzmem...bla.
Ne znam da li bi mi bio previše tvrd za ležanje na boku pošto mi je jedaan kuk bolniji...
 
Mislim da će ti previše biti tvrd. Diplomat je mislim tvrđi od Biolatex koji imam.
Pogledaj i Philip, Bernarda. Ljudi ih hvale, a imaju i dosta široku ponudu.
 
Imate li preporuku za neki jastuk, da nije skup previše? Nemamo posebnu temu i za to, ne bih da je otvaram..
 
Imam Schlarafia Diplomat 180x200, naletim na ovutemu i reko' aj da proverim cenu sad na sajtu, 128.000 (?!)
Odem da pogledam fiskalni racun od svog duseka, decembar 2017.g - 45.000

Inflacija bla bla ali mislim da su previse podigli cene , iskreno.
Kupili smo supruzi neki jastuk prosle godine za 8000din (odmah se vidi da ne vredi te pare ali trebalo nesto hitno zbog bolova u vratu), nije spavala ni nedelju dana na njemu, sav se spljostio.
S obzirom da se duseci i proizvode kod nas, smatram da odnos cene i kvaliteta vise nije ok.
 
Ja sam kupio ove godine u januaru kad je bio popust 10% + 10% za keš, 2x diplomat 80x200. Izgleda da sam tu baš dobro prošao jer sam oba dobio za ukupno nešto malo više od 73k.
Nakon toga su baš digli cene ali i dodali 10% popusta za keš standardno, što nije bilo pre toga koliko se sećam.
Evo razlike u ceni od januara (kad je važio ovaj cenovnik od 2023-će) i sad:
1713807314710.png1713807322938.png
 
Ja razmišljam da uzmem Simpov viola dušek, kolebate me sad sa porukom.😂😂
Da li neko ima pozitivna iskustva sa Simpo dušecima? Konkretno me interesuje viola dušek? Hvala unapred.
Виола је одличан душек, користим га, најважније од свега што је произведен у Србији.
 
Koje radnje nude mogućnost zamene dušeka ako nam ne odgovara i koji vremenski period je u pitanju?
 

-25% popust deluje kao dobra kupovina
 
Nazad
Vrh Dno