Šta je novo?

Dobar krevet

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,449
Poena
225
Ne videh da postoji tema, pa reko da otvorim.

Trenutno renoviram kuću, pa je došlo vreme da se zameni stari krevet a imam par pitanja 🙃

Vidim da dosta kreveta u prodaji već dolazi sa dušekom. Koja je fora sa tim, jel su kod takvih kreveta dušeci promenljivi ili to mi je što mi je kad propadne?

Jel bolje uzeti krevet sa mehanizmom gde može da se odloži posteljina? Nešto me sve strah da se ta kutija za odlaganje možda ne prlja, tj da upada prašina, pa da mora redovno da se održava..

Elem, treba mi preporuka za neki povoljan i kvalitetan krevet, kao i saveti gde da gledam i šta da gledam..

Dimenzije 200x140, ne bih da dajem previše za krevet, nekih 40k. A dušek isto negde do 40k.
 
Prvo treba da skontaš svoj ritual spavanja pa na osnovu njega da uzmeš sebi krevet.
Da li spavaš na stomaku, boku ili na leđima, pa prema položaju koji je većinski dio sna, uzeti krevet/madrac.
Iskreno, imam u Banjaluci bračni krevet koji ima odstavu i mehanizam.
Nisam zadovoljan sa dušekom koji je nakon 4-5 godina (može se reći) propao. Sada mogu samo da izbacim krevet i uzmem novi.
Prodavnicna namještaja ne proizvodi više zamjenske madrace za te modele kreveta. A da sad nešto izvodim akrobacije i prepravljam, lakše mi je uzeti novi a ovaj pokloniti.
Dok u Berlinu imam box spring bračni krevet, koji se sastoji od 2 zasebne baze, preko kojih ide veliki madrac/dušek pa preko njega nadmadrac.
Ogromna razlika između ta dva kreveta. Bukvalno kao nebo i zemlja!
Nikad više nebi uzeo krevete ili namještaj koji ima spremni za ostavu ispod.
Razlog udobnost ležanja i sjedenja na duži period nije na nivou kao oni što je nemaju. Ista stvar je sa ugaonim garniturama.
Jednom me supruga izradila, više neće...
 
Znači da jurim krevet bez mehanizma..

Spavam i na leđima i boku, kako kad..
 
Elem, treba mi preporuka za neki povoljan i kvalitetan krevet, kao i saveti gde da gledam i šta da gledam..

Dimenzije 200x140, ne bih da dajem previše za krevet, nekih 40k. A dušek isto negde do 40k.
40k za krevet i 40k za dušek su otprilike početna cena. Što će reći za kvalitet ćeš morati više izdvojiti.
Krevet i dušek su i inače nezahvalna vrsta kupovine, nezahvalno je predlagati konkretne modele.
 
Ne videh da postoji tema, pa reko da otvorim.

Trenutno renoviram kuću, pa je došlo vreme da se zameni stari krevet a imam par pitanja 🙃

Vidim da dosta kreveta u prodaji već dolazi sa dušekom. Koja je fora sa tim, jel su kod takvih kreveta dušeci promenljivi ili to mi je što mi je kad propadne?

Jel bolje uzeti krevet sa mehanizmom gde može da se odloži posteljina? Nešto me sve strah da se ta kutija za odlaganje možda ne prlja, tj da upada prašina, pa da mora redovno da se održava..

Elem, treba mi preporuka za neki povoljan i kvalitetan krevet, kao i saveti gde da gledam i šta da gledam..

Dimenzije 200x140, ne bih da dajem previše za krevet, nekih 40k. A dušek isto negde do 40k.
Održavanje nije problem ali ti kreveti su poprilično nekvalitetni, a kada dušek ode nema druge nego bacanje a jako često se prije i rasklima jer je to manje više od iverice. Pokušaj naći nekoga ko pravi krevete od punog drveta, sa tim si miran 100 godina. Ja i supruga smo uzeli tako bračni od lokalnog majstora koji pravi stvari od drveta, puno drvo bukva, čak nam je ispod napravio 2 ladice, po jednu sa stvake strane tako da ima i masa prostora za odlaganje. Dušek kupiš posebno. Evo poslije 15 godina došlo vrijeme da se mjenja dušek ali krevet kao juče napravljen
 
Održavanje nije problem ali ti kreveti su poprilično nekvalitetni, a kada dušek ode nema druge nego bacanje a jako često se prije i rasklima jer je to manje više od iverice. Pokušaj naći nekoga ko pravi krevete od punog drveta, sa tim si miran 100 godina. Ja i supruga smo uzeli tako bračni od lokalnog majstora koji pravi stvari od drveta, puno drvo bukva, čak nam je ispod napravio 2 ladice, po jednu sa stvake strane tako da ima i masa prostora za odlaganje. Dušek kupiš posebno. Evo poslije 15 godina došlo vrijeme da se mjenja dušek ali krevet kao juče napravljen
I samo da dodam da kada radite krevet od punog drveta (iz ličnog iskustva) obavezno da ugradite kvalitetne točkiće sa kočnicama kao na bolničkim krevetima, mnogo je lakše tako ga pomjerati u slučaju čišćenja prostorije, krečenja/renovacije ili razmještanja namještaja. Inače će biti zabetorniran za pod.
Badža je dobio na poklon ručno rađeni bračni krevet puno drvo, orah i hrast (neke stare grede)... ima najmanje 450kg sam krevet. U dijelovima je unošen, bilo nas je 9. U životu ništa nezgodnije nisam nosio. Prošle godine smo ga pojerali iz sobe u sobu... znači pakao. Na kraju rastavili, prenijeli i ugradili točkiće za buduće vratolomije i ponovo sastavili.
Sad ga jedna osoba pomjera po spavaćoj sobi.
 
@LukasP Tako sam i mislio, znaci da bezim od tih "gotovih" kreveta..

@Karbo Vidis, to mi nije palo na pamet, dobar predlog!
 
Krevet sa prostorom za stvari ispod dušeka može da bude jako praktično rešenje, dobija se skoro još jedan ormar. Treba samo par dana za navikavanje na nešto veću visinu.
Ne koristimo taj prostor ispod dušeka za posteljinu, jer nije baš praktičan za svakodnevno otvaranje i zatvaranje (zbog težine dušeka), ali je zgodan za neke druge stvari.
Sam krevet kod mene je visok oko 40cm, a zajedno sa dušekom oko 70cm. Kupuje se posebno krevet i dušek.
 
@desp u mom slučaju boxspring krevet je 35% visociji u odnosu na krevet sa kutijom/prostorom za stvari ispod.
Visoki kreveti su zakon za nas starije djuturum forumase. Još ako te zezaju donja ledja...
 

Prilozi

  • SmartSelect_20240416_232712_Photos.jpg
    SmartSelect_20240416_232712_Photos.jpg
    423.3 KB · Pregleda: 43
Da, posle par dana straha od visine čovek se lepo navikne :)
Ne znam baš šta znači box spring; mislio sam na ovako nešto (a možda je to baš taj "box spring")
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-04-16 233557.png
    Screenshot 2024-04-16 233557.png
    1,006.2 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot 2024-04-16 234201.png
    Screenshot 2024-04-16 234201.png
    1.7 MB · Pregleda: 30
Ima u IKEA nekih kreveta tog tipa i u tvom rangu cena, vodi samo racuna koji dusek uzimas, koliko je tezak i da li uopste ti fabricki amortizeri mogu da podizu i drze tu tezinu. Znaci prvo dusek pa tek onda krevet.
 
Moja preporuka od tih jeftinijih je Can ili Afrodita, košta oko 25-27.000din ram za tvoju dimenziju. Urađen od punog drveta(bukva), pravljeni kod nas, imaš opciono fioke za ispod, možeš tražiti dodatne letvice, birati natur/bajc finiš. Nije urađen tradicionalno spajanjem drveta i lepljenjem već su stranice spojene spojnicama za uzgvlje i donji deo, ali za taj novac po meni sve to više nego dobro. Can ima deblju bočnu stranicu od Afrodite.
 
Dušek najbitniji. Uzmeš neki oko 50k. Dušek okrećeš svaka tri meseca. I trajaće dugo dugo dugo.
 
Nazad
Vrh Dno