Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Moj huawei sa SD 888 se ni ne greje niti ima problema sa 4g, prebacivanja na 3g, VOLTE radi odlicno, tamo gde ne radi, opet je veza dobra, ne zagreva se telefon. Tako da SD 888 kod mog huawei sto se tice hladjenja je odlican (uporedjujuci sa ostalim telefonima koji imaju SD 888)
Mislio sam na zagrevanje kad koristis mobilne podatke a signal je nikakav. Nije to zagrevanje kao kad snimas kamerom ili igras igre ali osetis da je nesto topliji telefon. Kad je slab signal, telefon podize snagu antena sto rezultuje vecoj potrosnji baterije i normalno zracenju telefona (opet za one koga to zanima i plasi).
 
1000003456.jpg
Pitanje, kako da resim ovu rutinu da prepozna da sam izasao iz dometa wifi? Ovde prepozna da je wifi upaljen i nece da vrati na 4g?
 
Kolege konacno i ja da se upisem. Stigla Ultra ljubicica 😁 ali u maskici to nije ni bitno. 😀 Za ovo malo sto sam gledao u ekran jesu malo boje bledje nego na Note 10+ ali ne smeta mi, navika je cudo. 😎 A sto se tice tog grain-a ja i lupom i cvikerima 2+ ne vidim to sto ovde neki vide golim okom tako da za MENE taj problem ne postoji, za druge kako im je volja. ;)
Uzeo sam nillkin frost shield maskicu jer me na Note 10+ sluzila ekstra i nijednom me nije izneverila a bilo je ozbiljnih padova i ekstra je uradjena za S24U cak su joj i bocne stranice blago iznad ekrana tako da je dobra zastita. Za ekran ne stavljam nista pa kako mu bog da. 😊
 

Prilozi

  • 20240412_115107.jpg
    20240412_115107.jpg
    113 KB · Pregleda: 86
  • 20240412_115116.jpg
    20240412_115116.jpg
    130.7 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Live mesage opcija pisanja olovkom nema na Ultri,ili ja ne mogu da nađem tu opciju?
Ili su je možda sklonili sa 6.1 verzijom?
 
Kolege konacno i ja da se upisem. Stigla Ultra ljubicica 😁 ali u maskici to nije ni bitno. 😀 Za ovo malo sto sam gledao u ekran jesu malo boje bledje nego na Note 10+ ali ne smeta mi, navika je cudo. 😎 A sto se tice tog grain-a ja i lupom i cvikerima 2+ ne vidim to sto ovde neki vide golim okom tako da za MENE taj problem ne postoji, za druge kako im je volja. ;)
Uzeo sam nillkin frost shield maskicu jer me na Note 10+ sluzila ekstra i nijednom me nije izneverila a bilo je ozbiljnih padova i ekstra je uradjena za S24U cak su joj i bocne stranice blago iznad ekrana tako da je dobra zastita. Za ekran ne stavljam nista pa kako mu bog da. 😊
Super boja ,ja sam se dvoumio za moj S24 plus. Na kraju uzeo sivu
Kako je lepa samo ova boja natural gray.
Odlučio sam bez maske da je nosim 😍


Pogledajte prilog 438236
Super boja. Ja sam takvu sličnu za moj S24plus
Drugari,može pomoć.Zasto mi u podešavanjima sam vrati za mreže opciju 5g i itd. 🤔

Drugo ko ima S24plus kakva mu je baterija?Koliko izgura?Inače kod mene su dve sim kartice 📱
 
Poslednja izmena:
Drugo ko ima S24plus kakva mu je baterija?Koliko izgura?Inače kod mene su dve sim kartice 📱
S24+ crni Exynos verzija, baterija skroz zadovoljavajuća: oko 4h sot za 1 dan upotrebe, 2 sim kartice, 4 maila itd. Ništa igre i video, društvene mreže slabo, uglavnom web korišćenje, ja zadovoljan :) prešao sa S21 FE
 
Na Ultri malo bolje, isto dva sima, 4 gmail i 2 outlook adrese, društvene mreže slabo ali dosta fotkanja i YT, izgura oko 5h sot... Tako već par punjenja, iskreno izgura dan bez problema, ali ništa specijalno, bolje nego P7 Pro ali ne puno, očekivao sam više koliko je bio hvaljen po recenzijama 😀
 
Iskljucite nfc , uwb i gomilu drugih stvari, tipa location history i itd. Baterija je ok meni u qhd i 120hz i 2 sima , oko 5 posto na 1h screen on time.
Ima mana s24 itekako, recimo skroz promenjen zvuk i eq, sto nema hd codeca za bluetooth audio , nego Samsung forsira njihov galaxy bads codec , a nema aptx hd ili qualcomm hd codec, pa sam u mom mercedesu imao bolji zvuk ranije nego na s24, ali su sve tj 95 posto software. Mislim da je tu sve uticalo i android i novi API i one ui i Samsung greed. Bice to sve ok do s25 😀. Meni je recimo najveca mana trenutno sto malo animacija secka za punjenje kad prikacim charger, ne uvek, onaj krug.
Elem napredak je svakako tu. Svaka s serija je bolja od prethodne. S24 ima druga dimenzija fingerprint senzor u odnus na s23 i s22 modele , a o tome recimo niko ne priča. S25 ce biti 15 godina Samsunga, pa ja cu s25 isto uzeti svakako uz s24+ snap kao bekap 😀 uživajte ljudi u napretku! 😀
 
Poslednja izmena:
Iskreno malo me to razočaralo sa baterijom.Prethodnim Honor 70 sa dve sim kartice ko sad,sa istim korišćenjem. On star skoro dve godine,duže baterija traje,više procenata na kraju dana.
Što se tiče mreže, na istoj lokaciji bolji je signal na predhodnom fonu.Mislim na pretraživanje interneta 4g+ i itd.Često zabode,za pozive ok
 
Poslednja izmena:
Sta je tacno problem sa S24 Ultra ekranom, na netu svega par klipova o tome, nemoguce da su svi losi modeli zapali u Srbiju...
I pretpostavljam da moze sledecim update-om da se resi, kao i svaki problem do sada sto je bio?
 
Sta je tacno problem sa S24 Ultra ekranom, na netu svega par klipova o tome, nemoguce da su svi losi modeli zapali u Srbiju...
I pretpostavljam da moze sledecim update-om da se resi, kao i svaki problem do sada sto je bio?
Šum na ekranu, tj "grain", izguglaj malo da vidiš kako to izgleda, verujem da je prisutno na svakom primerku, nevezano za region. Možda će rešiti softverski, možda ne. Ako se budeš odlučio za kupovinu, prvo pogledaj negde gde ima izloženo i razmisli da li možeš da pređeš preko toga, ja ga bukvalno ne primećujem, baš kada se uveče zagledam i ne smeta ni malo, ali ima ljudi kojima smeta i ne bi prešli preko toga. Tako da dobro analiziraj 😀
 
Izasla Gcam za s24U,stock cam iako je u 70posto slucajeva dobra i zavrsava stvar nije ni do kolena ovom novom gcam portu,stock izgleda kriminalan u odnosu na ovaj modul,APK koji se skida je samsung apk da se zna treci po redu,

post 207 na linku,isprobavamo ga vec nedelju dana i sa ovom i sa prethodne dve verzije,savrsen port nisam nasao manu glitch bug za sada

 
post 207 na linku,isprobavamo ga vec nedelju dana i sa ovom i sa prethodne dve verzije,savrsen port nisam nasao manu glitch bug za sada
Ovi fajlovi na kraju posta (Mazar extended) su predefinisana podešavanja? Vidim da ima Medium, Sharp i Soft...
 
Da li postoji sansa za ovo svetlo odradi kao i na stock kameri, vidis kako lepo sredi post procesingom. 1000003706.jpg1000003705.jpg1000003703.jpg1000003702.jpg

Videces sta hocu da kazem. Da ne bljesti svetlo ovoliko na gcam i meni topcina ako to moze
 
kad se uradi import onda se ide na load gore desno na view finderu pa biras po potrebama svaki put
 
Šum na ekranu, tj "grain", izguglaj malo da vidiš kako to izgleda, verujem da je prisutno na svakom primerku, nevezano za region. Možda će rešiti softverski, možda ne. Ako se budeš odlučio za kupovinu, prvo pogledaj negde gde ima izloženo i razmisli da li možeš da pređeš preko toga, ja ga bukvalno ne primećujem, baš kada se uveče zagledam i ne smeta ni malo, ali ima ljudi kojima smeta i ne bi prešli preko toga. Tako da dobro analiziraj 😀
Ovo nije tacno s24 je prodat svakako u vise primeraka nego s23 u ovih par meseci i da je to tako krastavac znalo bi se.
Ja kad sam uzimao s24+ ceo Reddit je isto pricao da svaki primerak ima grain na s24 plus i na ultri. I nije tacno veruj mi mozemo se naći uzivo ekran je boli glava i savršen. Ja sam veoma zahtevan po ovom pitanju. Koristim u qhd i 120hz i dim mode skoro uvek kad sam u gajbi. Ekran je toliko ostar i dobar i boje su super u natural modu. Odmara oči. Nije to dzabe stavljeno kao default. Jer nikad ne bih upalio vivid mode, ovo ti kazem kao neko ko je 10 god koristio vivid mode. To je jako mali procenat ljudi kojima smeta i koji se čuju, ali dzaba.
Kazem, realno ti pricam, zabole me za Samsung i itd. Moj s24+ je od 11 januara.
 
Nazad
Vrh Dno