Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Da li si probao ovo vezivanje? Nekim ljudima je pomoglo i napravi razliku.

 
Šta mislite vredi li reklamirati Asics patike u Sportvis*** mesec dana nakon kupovine, puklo unutrašnje platno kod pete? Mislim, plaćene su 18.000 (redovna cena 25000), a da tako brzo odu?
Edit: ima manje od dva meseca od kupovine, imam fiskalni, ali nemam kutiju.
Prihvatili reklamaciju, svaka im čast. Nisam jedan od onih koji bi nosili celu sezonu patike pa pokušali da dobiju nove, nego ovo se desilo za samo mesec i po dana od kupovine. Po stranim recenzijama, Kayano 30 ima tu boljku, unutrašnje platno kod pete im je najslabija tačka. Nadam se da će ovogodišnji Kayano 31 biti bolji po tom pitanju, po nekim vestima ispraviće i to i uložak...
 
IMG_20240413_192948.jpg

Za malo da kupim i sebi. Uzeo sam supruzi.

Svidela mi se na prvi korak, ima propulziju kao ploču da ima. Jako podseća na Mach X, samo je od prvog koraka udobna, preudobna, a prednji deo kao trambulina.

Kome odgovara broj ima u RunNmore.

Novablast 4 zaboravih.
 
Jel napred kao svaka Asics? Sa puno prostora? Ne deluje tako na fotografiji.

Hoka napred ima veliku zapreminu, ali ne smeta, super mi odgovara. Koje god Asics da sam probao, to napred mi je preveliko/previsoko.
 
Jako slično kao Mach 5 napred recimo za istu dužinu, koja je najprostranija patika za prste koju imam. Probao sam plus pola cm u odnosu na moju dužinu noge i to je to. X je 1cm preko i pokazalo se dobro za dugačke treninge.
 
Imam Nike Free Run Flyknit 2017 već 6 godina i Nike Free RN 5.0 Next Nature od 2022. Prve još uvek žive i nisu mrdnule nigde, druge se raspale posle godinu i po dana, nazad se materijal odvojio od đona 🙄 pretpostavljam zbog upotrebe recikliranih ekoloških materijala i muka mi je od toga. Treba mi patika da ih zamenim, tražim danima šta je to što ih može menjati, bitno je da bude ultra lagana, savitljiva i da diše... takvih modela kao dva navedena ne nalazim kod nas, da može bukvalno da se zgužva patika kada se savije... svi navode Pegasus 40 i Vomero kao nešto "naj" a meni su nešto mnogo nabudžene u poređenju sa ovim mojim. Da nema neko neki predlog sličnih koje će zameniti ove "nature" ekološke budalaštine? Inače ne trčim, ne idem u prirodu, treba mi za rekreativne šetnje kada sam u Srbiji, prelaženje 15ak km dnevno u čestim turističkim obilascima a da me ne bole noge i tako te stvari.
 
Možda si Pegasus gledao neke šarene. Ja imam više pari, crne i sive. Izgledaju jednostavno da jednostavnije ne može :)
 
Evo vikend akcija, jos jeftiniji plavi Pegasus 40;


Ja imam plave i bele, nista nije nabudzeno, "pristojno" izgledaju i savrsene za setanje. E sad, koliko ce da traju...
 
Free RN Nature od 15k, obe su ovakve. I ne, nisu mi kratke.
Pogledaću crni Pegasus, mada je nešto previše običan. Može da se "sklopi" kao ova ili su malo čvršće?
 

Prilozi

  • 1000039248.jpg
    1000039248.jpg
    471.8 KB · Pregleda: 74
Jel koristio neko Nike Juniper 2 NN? I ako jeste kakva su iskustva?
 

Prilozi

  • SGCAM_20240413_170406978.jpg
    SGCAM_20240413_170406978.jpg
    479.1 KB · Pregleda: 70
  • SGCAM_20240413_170418623.jpg
    SGCAM_20240413_170418623.jpg
    500.3 KB · Pregleda: 50
Probao Pegasus 40 i zamenio ih, sve je ok osim ovog dela na peti koji mi bas udara u tetivu. Prve Nike patike na kojima mi se to desilo.
Uzeo Clifton 9, prvi put Hoka pa ce da vidimo, inace ne trcim ali sam na nogama skoro celo radno vreme.

muske-patike-nike-air-zoom-pegasus-40-DV3853-400.jpg
 
... svi navode Pegasus 40 i Vomero kao nešto "naj" a meni su nešto mnogo nabudžene u poređenju sa ovim mojim.

Pogledaću crni Pegasus, mada je nešto previše običan.

Ajmo opet, nabudžene ili obične? 🤔
Meni deluju obično, zato sam i odgovorio na prvu poruku.

Probao Pegasus 40 i zamenio ih, sve je ok osim ovog dela na peti koji mi bas udara u tetivu. Prve Nike patike na kojima mi se to desilo.
Uzeo Clifton 9, prvi put Hoka pa ce da vidimo, inace ne trcim ali sam na nogama skoro celo radno vreme.

Imam i dva para Clifton 9 😬

Za šetnju/rad na nogama, Pegasus mi je nekako bolji izbor. Clifton je previše podignuta patika, nestabilna. Mada jeste mekša. I definitivno mi je bolje legla za trčanje.
 
Ajmo opet, nabudžene ili obične? 🤔
Meni deluju obično, zato sam i odgovorio na prvu poruku.

Ajoj, da, nespretno zvuči...
Kada kažem "nabudžene" mislim na veličinu, u smislu da su krupnije, više, šire u odnosu na ove moje tanane koje nosim a koje su bezmalo kao baletanke.
Kada kažem "obične" mislim da su klot crne Pegasus dosadne na izgled, pa u tom smislu. :) Da, zabavnije su mi bile šarene prilikom pretrage ali valjda i zbog tih svih boja i svetlijih nijansi deluju i veće. Najbolje je da ih ipak pogledam uživo, prosto je. 😄 Ali rekoh možda će neko iznaći neku približniju Flyknit 5.0 zamenu.
 
Pegasus ne može da se lomi i savija kao Free Run modeli.
 
I Pegasus svakako nije kabasta/robusna patika. Mislim da je najkompaktniji model u mom ormanu. Idi probaj.

Za ove pare u N Sport su odlična kupovina. Samo ako imaju broj i boju koja ti odgovara.
 
Drugovi ako sam pogriješio temu gdje sam stavio samo prebacite.Zanimaju me patike Mizuni Prophecy wave pa koje imaju nije bitan broj da kupim.Našao sam na jedan sajt ali ne znam da li je pravi:

Mizuno

Gdje mogu naći te patike i patike koje se zovu
Kyrie 5 PE “Taco"

Hvala unaprijed ja sam sve domaće pogledao i kucao na google ali nema ništa
 
Meni sam naziv sajta sa ona dva s (ispred i iza hrvatska) uopšte ne uliva poverenje a gramatičke greške ("tenisiće") to samo pojačavaju...
 
vidim da je prevara ali ne znam evo gledam asics slične sad su na popustu 100 eura ne znam kakve su po vama
 
I koje od ovih? Postavio si čitavu stranu sa raznim modelima Asics patika i sad ovde na forumu treba da se gleda u kristalnu kuglu na koji si model konkretno mislio?
 
ASICS Patike GEL-QUANTUM 180 VII ili
ASICS Patike GEL-QUANTUM 360 VII
 
Pristojna sniženja ali lično nikad nisam bio ljubitelj quantum serije jer po meni imaju previše plastike i previše šarenila - što ne znači da su loše.
 
Evo vikend akcija, jos jeftiniji plavi Pegasus 40;


Ja imam plave i bele, nista nije nabudzeno, "pristojno" izgledaju i savrsene za setanje. E sad, koliko ce da traju...
Što ne bi trajale, napravljene su da se terorišu trčanjem, šetnja je za takvu patiku ništa. Ja sam 38 uzeo za šetnju za bagatelu. Jako lepa patika i ima krampončiće, može i van asfalta.
 
^ Ова Пегазус је супер, мени се једино боја не свиђа а само је та боја на толиком попусту мсм.
 
Boja ok, veći problem što su samo okrugli brojevi.
 
ovo je jos dodatno pojjeftinilo, ja sam uzeo jedne

estetski izgledaju fenomenalno za taj novac, i lagane su, jedino djon na levoj je donekle neudoban na mestu gde logo ulazi u djon, i to samo na levoj, videcu hoce li se vremenom popraviti

 
Nazad
Vrh Dno