Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Neverujem, nije takva praksa, mozda cak i skuplje po onoj njihovoj mp ceni.... Ne radi to nema razloga za tako nesto.
 
Šta mislite? Planiram da obnovim ugovor omorika 12. Ali želim uzeti S23 koji želim da odmah isplatim. Da li nude jeftiniju cenu telefona pošto vidim da je 103000rsd
Obnovi ugovor bez telefona, jeftinije mesečna pretplata i kupi tel ako hoćeš full original u nekoj radnji na koju te redirektuje samsungnsajt.
Nikakav popust na tel ne dobijaš, mts prodaje minute, ne telefone.
 
@SilverIvan prvi dan nakon datuma isteka ugovorne obaveze podnesi zahtev za prenos u jetel i napomeni da broj u jetelu bude pripejd.

MTS te onda zove ubrzo da te zadrži i onda ti nudi 20-30 % na cenu bez uređaja za Omoriku 12 kako bi ostao kod njih.
Tako jedino valja ponuda, a za uređaj se slažem i sa ostalima - kupi ga negde za keš u slobodnoj prodaji.
 
Zar nije prevremena otplata uređaja kada mobilni telefon otplatiš ranije ? Npr. ( rata telefona + rata paketa je sveukupno 9000 ) ostalo ti 18 meseci ugovora mora da se plati 18 meseci puta rata za paket + rata za telefon, 18*9000=162000 ?
 
Koliko se secam pretplata je ista sa ili bez uredjaja, to je nekad bilo da je povoljnije bez uredjaja.
 
Hvala najlepše svima na odgovorima.
Video sam da A1 sa paketom NeoSurf možeš uzeti telefon dosta povoljnije pa sam mislio da je to praksa i kod MTS-a
 
Nije više već neku godinu tako, mada je u principu bilo tu negde kad sve sabereš.
Bilo je da uzmeš telefon za dinar i gubiš popust na tarifu, ili ne uzmeš telefon i imaš popust, mislim da je postojala tema "popust 40% i NEma telefon za dinar" :)

Skoro sam gledao, meni je A1 bio skuplji malo. Zavisi od tarife, telefona ... ali uzmi šta se najviše tebi isplati.
 
Istice mi Zmaj u maju. Zelim da odradim foru da cu kao da predjem negde drugde, da me pozovu i smanje cenu ili makar zadrzim istu, jer je pretplata sada 1700 dinara, a ja placam 1200, a ne potrosim ni 30% od toga sta nudi. Zanima me koja je tacna procedura, da ih iscimam da me pozovu, jer prosli put ih cekao, pretplata istekla i bilo je fak off.. :D Moze i na PM.

Realan prelazak nigde drugde, ne nudi niko nesto slicno a jeftinije.
 
@Labello

Prvi dan nakon datuma isteka ugovorne obaveze podnesi zahtev za prenos broja u jetel i napomeni da broj u jetelu bude pripejd.
MTS te onda zove ubrzo da te zadrži i onda ti nudi 20-30 % na cenu bez uređaja za paket Zmaj kako bi ostao kod njih.

Postoji slično i u jetelu: 950 din Go Data ( 300 min i 15 GB, sms neograničen )
1712683406402.png
 
Izvini, kako mislis pripejd? Go Data je postpejd tarifa, i kosta 1599 din sa ugovorom. :)
 
The Office Crying GIF
 
Ja sam pokušao krajem januara da pređem sa A1 na Yettel i u svim poslovnicama u Novom Sadu su mi rekli da "nemaju SIM kartice za pripejd", jedino eSIM. Pisali su i drugi korisnici o tome na drugoj temi.
Možda je sada drugačije.
 
Ima li neko problem sa mts mrezom? Majci rade 4g net i sms bez problema, ali kad zove nekog, samo stoji "Povezivanje" i ne uspeva da dobije nikog.. Ili kada nju neko zove, bude nedostupna
 
Pa mislim da bilo kakav zahtev za prelazak u drugu mrezu, ce doprineti da mts u ovom slucaju, pozove i pokusa da te zadrzi. Da li to prepaid ili ne.
Sta se desava ako me ne ne pozovu na primer? Da li sa zahtevom da predjem u drugu mrezu mogu da stopiram to ili ne? Nista se ne potpisuje, samo se iskaze zelja za prelaskom?
 
Mozda su krenuli tako jer su ostali bez ko zna koliko kartica jer ih ljudi iskoriste za izvlačenje bolje ponude kod tekućeg operatera.
U TC Merkator je bilo pripejd kartica kada sam ja prelazio u Yettel. Pre dve nedelje otp.
 
Ja sam pokušao krajem januara da pređem sa A1 na Yettel i u svim poslovnicama u Novom Sadu su mi rekli da "nemaju SIM kartice za pripejd", jedino eSIM. Pisali su i drugi korisnici o tome na drugoj temi.
Možda je sada drugačije.
Tako je vec jedno godinu dana u Yettelu, ja tada prihvatio i esim, zvali iz mts i nasli zajednicki jezik...
 
Ističe mi ugovor za jedan mts postpaid u junu, neću ga produžavati jer planiram da prebacujem broj na A1 prepaid.

Začkoljica je u tome što imam uređaj koji otplaćujem na rate na tom broju.

Poslednja rata je oktobar/novembar.

Kakva je procedura u tom slučaju?

Moram li da isplatim sve preostale rate ili ne da bi mi dozvolili prenos broja? 🤔

Ili ću moći da prenesem broj a mts i dalje da mi šalje račun za ove preostale rate?🤔
 
Ako moze neki savet u vezi moje situacije, klasicna situacija sa ovim prevarantima.

Naime, ugovor (Omorika 16), mi je istekao 28. marta. Ja sam uredno 20 i nekog marta otisao, i reko da ne zelim da produzim postpaid ugovor, da hocu da predjem na prepaid. Zvali su me posle par dana, potvrdili to sve.

8. aprila mi stize poruka na telefonu da mi je racun za mart 6800 dinara. Paket koji sam imao, sam placao 2200 dinara, produzio sam postpaid bez telefona. Otisao da vidim o cemu se radi, navodno sam prekoracio internet za 4 GB, i to kosta oko 3400 dinara.

E sad, tu krece zabava. Imam aktiviran Net 1000 koji sam kupio pre godinu i nesto dana, i dalje mi pokazuje da je aktivan, i da mogu da ga koristim. Sta su oni u stvari uradili, kad je meni istekao ugovor 28. marta, prebacili su me sa paketa Omorika 16 na Omorika 12, i njihov napredni "sistem" je automatski obracunao ta 4GB kao prekoracenje.

Ulozio sam zalbu, posle nekoliko dana mi je stigla poruka da je racun umanjen, i na moj upit u poslovnici su mi rekli da mi je smanjen racun od 6800 na 5400 dinara. Bas velikodusno. Ulozio sam jos jednu zalbu, i sad cekam.

Ima li neko ikakav savet, sta mi je ciniti?
 
Ističe mi ugovor za jedan mts postpaid u junu, neću ga produžavati jer planiram da prebacujem broj na A1 prepaid.

Začkoljica je u tome što imam uređaj koji otplaćujem na rate na tom broju.

Poslednja rata je oktobar/novembar.

Kakva je procedura u tom slučaju?

Moram li da isplatim sve preostale rate ili ne da bi mi dozvolili prenos broja? 🤔

Ili ću moći da prenesem broj a mts i dalje da mi šalje račun za ove preostale rate?🤔
Mislim da ako otplaćuješ uređaj na rate, onda ti se automatski i ugovor produžio do oktobra/novembra. Pretpostavljam da si pri kupovini uređaja potpisao i aneks ugovora.
 
Pretpostavljam da si pri kupovini uređaja potpisao i aneks ugovora.
Ne sećam se, moram da proverim.
U mts aplikaciji mi piše u junu istek ugovora.
Ako sam potpisao aneks trebao bi i datum isteka da bude sa aneksa?🤔

EDIT:

Nađoh aneks, ipak ću morati sve preostale rate da isplatim po ovome napisanom. Sva sreća pa nije velika cifra
 

Prilozi

  • CamScanner 04-12-2024 21.10_01.jpg
    CamScanner 04-12-2024 21.10_01.jpg
    78 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
@Duleeee
Za pocetak treba da platis mart mesec omorika16 po ugovoru, na ostatak se zalis . Stvarno su postali ogavni sa tim forama, ispada da si ti za 3 zadnja dana u martu potrosio 16gb?
 
@Duleeee
Za pocetak treba da platis mart mesec omorika16 po ugovoru, na ostatak se zalis . Stvarno su postali ogavni sa tim forama, ispada da si ti za 3 zadnja dana u martu potrosio 16gb?
Nemam uopste opciju da platim samo omorika 16 racun, sve mi je obracunato na jednom racunu. Ja sam proverio potrosnju podataka, potrosio sam mozda 2gb za ta zadnja 3 dana.

Jel mogu da trazim da mi daju razdvojen racun, omoriku 16 i omoriku 12?
 
@Duleeee
Nemas opciju da platis ali plati sam, tj izracunaj omorika16 za 28 dana i omorika 12 za 3 dana. Platis ono sto mislis da treba, deo za koji mislis da je neosnovano dodat ne placas i nisi duzan da platis dok ne resis spor sa njima.
Oni su i trebali da ti daju izdvojene racune tj dva ili na jednom racunu da razdvoje lepo. Ali ko je to radio boli ga uvo sto pogresio. Muku sam sa njima mucio i imao 4 Kontrole troskova i prebacivao na manje vece pakete, dva broja prebace lepo a dva bez popusta. Jedno vreme visio po poslovnicama.
Savet , sve lepo pisi na mail kako je bilo od pocetka da imas pisan trag ako dodje do situacije da ti dodele advokata ako se zalis zastiti potrosaca.
 
Nazad
Vrh Dno