Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Brate ko god koristi Android/iOS i tripuje u privatnost taj nije pri čistoj svesti :)

Ima drugih, boljih rešenja i alternativa:
Sailfish OS, GrapheneOS, CalyxOS...

 
Poslednja izmena:




Naravno opet US i Canada...
 
To je prva stvar što isključim tako da me ne tangira.
 
Ma uopšte to ili privatnost nije poenta priče :)

Google dodaje uređaje i mogućnosti koji do sada nisu bili dostupni...

Starting in May, you’ll be able to locate everyday items like your keys, wallet or luggage with Bluetooth tracker tags from Chipolo and Pebblebee in the Find My Device app.
These tags, built specifically for the Find My Device network, will be compatible with unknown tracker alerts across Android and iOS to help protect you from unwanted tracking. Keep an eye out later this year for additional Bluetooth tags from eufy, Jio, Motorola and more...



Dakle Samsung ima Samsung Galaxy SmartTag2, Apple ima AirTag, dok će Google rešenje biti po meni bolje jer kupac ima izbora uređaja/proizvođača, a i što više uređaja u "mreži" to bolje radi...

Vrhunska stvar za kofer/novčanik/ključeve/biciklu/ranac/kućne ljubimce... :)
 
Poslednja izmena:
Može da bude više proizvođača, ali posle kada ne radi znaš šta je odgovor i kakvo to može da bude vozanje nije do nas, a nije ni do nas, ne znam što ne radi.
A kao korisnik Pixela, moraš imati Google stvar, zamisli da koristoš Apple punjač a ne Pixel, to za doživotnu odmah :D
 
Šta ispriča sunce ti!?
Kakva Google stvar, baš suprotno kod androida imaš izbor hardvera/proizvođača za razliku od konkurentske platforme...

O punjačima/Type-C/standardima bolje ne počinjati temu sa epl korisnicima :)
 
Ima izbor hardvera naravno, a verujem da ne radi isto android na Pixelu i Xiaomi, da nije ni kamera ista itd. Ako već ne kapiraš šta sam hteo da kažem, ne rade svi isto, da li je do Pixela što ne locira tag ili tamo do nekog Xioami taga koji je isto android i treba da radi?
 
Dakle Samsung ima Samsung Galaxy SmartTag2, Apple ima AirTag, dok će Google rešenje biti po meni bolje jer kupac ima izbora uređaja/proizvođača, a i što više uređaja u "mreži" to bolje radi...

Vrhunska stvar za kofer/novčanik/ključeve/biciklu/ranac/kućne ljubimce... :)
Zapravo, Apple omogućava da i drugi proizvođači prave takve BT trackere za Apple ekosistem. Imaš ih dostupne i na AliExpress-u, Amazon-u, itd. Baš pre neki dan videh da postoji i GPS Tracker za kola, sa podrškom za Find My (Apple). Međutim, AirTag podržava UWB tj. značajno je veći doment njihovih trackera.

Jeste vrhunska stvar. Imam AirTagove po raznim torbama, novčanicima, kolicima za decu,... To je jedna od stvari koja me drži u Apple ekosistemu, tako da je super ako i Google implementira to kako valja.
 
Zapravo, Apple omogućava da i drugi proizvođači prave takve BT trackere za Apple ekosistem.
Ma ima i za android godinama nekih dostupnih rešenja, ali oni nikad nisu bili dobar izbor kao Samsung Galaxy SmartTag2 i Apple AirTag...
Jeste vrhunska stvar. Imam AirTagove po raznim torbama, novčanicima, kolicima za decu,... To je jedna od stvari koja me drži u Apple ekosistemu, tako da je super ako i Google implementira to kako valja
Baš tako, korisna stvar koja je nedostajala, dobro su se setili da obrate pažnju i na ovo.
 





Uredjaji.jpg
 
Poslednja izmena:
Jeste vrhunska stvar. Imam AirTagove po raznim torbama, novčanicima, kolicima za decu,... To je jedna od stvari koja me drži u Apple ekosistemu, tako da je super ako i Google implementira to kako valja.
Upravo. Ono što Pixelu fali i što sam davno očekivao je alternativa FaceTime, neverovatno koliko te drži na jednoj platformi zbog ostalih ljudi i komunikacije, sve radi kako treba i audio i video poziv i poruke. Sa FaceTime elminisani Viber, Whats, Signal, Telegram i ostale zezancije (držim ih zbog ostalih, ali nije ni to daleko da se svede samo na jednu app, smanjuje se broj malo po malo). Voleo bih da to Google integriše u sistem i u Pixel kao eksluzivu, a mislio sam da će biti nešto od onog Duo i sličnih pokušaja.
Nadam se kada kopiraju ovo za Tagove da će iskopirati kako treba a i bolje, ovo sa ugašenim telefonom jeste zabrinjavajuće da mogu, ali da shvatim sa pozitivnije strane (nisam neko ko hoće da ruši državu i mora da se krije), ipak bi mogli da locirate ukraden telefon i to mi je veliki plus.
 
Bio opet neki sitni apdejtić danas, 70ak MB Google play...
 
U Italiji kod Vodafone operatera krenula promocija za Pixel telefone sad su u prvom planu.
Ne bih iskljucio opciju da ih uskoro vidimo i kod nasih operatera
 

Prilozi

  • PXL_20240407_192708633.jpg
    PXL_20240407_192708633.jpg
    197 KB · Pregleda: 45
Jedno (mozda) glupo pitanje - da li google pay radi normalno na Pixelima kod nas? To mi je vrlo bitno. Verujem da je ok čim niko ne kuka ali da proverim.
 
U Italiji kod Vodafone operatera krenula promocija za Pixel telefone sad su u prvom planu.
Ne bih iskljucio opciju da ih uskoro vidimo i kod nasih operatera
U Evropskim državama ih ima već duže vreme (posebno većim) tako da mi ta pojava u italiji ne uliva apsolutno nikakvo poverenje da će se i kod nas pojaviti uskoro...naravno voleo bih da već sutra osvanu u našim prodavnicama ali nišsa od toga. Ako i za dve godina dođu kad pixel pređe na druge procesore, biće odlično!
 
@axel-junior
Ništa, čekamo uskoro onda tvoj review pixel 8 :)

Ja još uvek nisam odlučio na koji ću manji fon do izlaska pixel 9
 
Kolega uzeo 8 pro ima neko kratko pucketanje u slusalici tokom regularnog poziva,vidim da ima slucajeva i ne reeditu i na google forumu poprilicno,cuje se onako solidno na svakih 10 15 sec,jel imao neko slicno iskustvo,na poslednjoj je verziji softvera
 
Ja nemam tih problema, sve se čuje ok, bez pucketanja, krckanja...
 
Nismo probali dal ima veze sa Volte (shizuku/ims) itd onim instaliranjem
 
Ni kod mene nema problema sa zvukom prilikom poziva.
 
Ni kod mene. Zvuk je jedan od boljih što se tiče razgovora.
 
Falican verovatno,kad je automat u pitanju nema pucketanja mozda je do Volte hack-a isprobacemo
 
Nema ni kod mene, zvuk preko volte je vrhunski.
 
Znam da je ovo nije tema, ali mene zanima da li se iplati uzimati pixel 6a u ovom trenutku ili ici na 7a? Vidim da je cena za 6a oko 330e, sto je za mene ok. Podrska za system update do 2025 a security update do 2027. Momentalno koristim motorolu defy kod kojeg me nervira velicina(169mm!!!) i nema podrsku(nema update). Ovaj pixel je dosta manji(jako mi je bitna velicina), ima cist android i dosta bolju kameru pa razmilsljam da ga uzmem.
 
Nazad
Vrh Dno