Šta je novo?

Veš mašine

Nisu baš prebacili; oduvek su i bile tamo :) Kod takve upotrebe bitni su neki drugi parametri; kao što je brzina pranja i sušenja. Sve te mašine stoje u posebnim prostorijama.
U kućnim uslovima mašine stoje u kupatili ili kuhinji, akcenat je na potrošnji struje, pranju i sušenju vrlo različitog veša.
Za različitu namenu različiti su i uređaji.
 
Beko mašina za pranje veša neki model 35-40k već 2x brljavi u nekih 9m ne izbaci vodu

Očigledno greška što nisam uzeo Bosch, AEG ili nešto bolje

Ovo cimati call centar pa oni šalju servis je debilno kad ima mnogo da se pere, moram videti koja je opcija da oni to smeće lepo odnesu vrate pare daju drugu.
 
Ako je prošlo 9 meseci, onda mislim da je teško. Osim ukoliko nije moguće da se popravi.
 
Gledam da se ves masine Bosh serije 6 mogu kupiti za 80 000 a serija 8 za 120 000.
Da li ima osnova da se plati jos 40 000 za seriju 8. Sto se tice potreba nista specijalno. I masina u proseku 2 nedeljno radi, ves, posteljina, pantalone , kosulje.
 
Ako ne trazis nikakve specijalne funkcije od ves masine, serija 6 je sasvim dovoljna.
 
Bas tako. Cak vidim da i serija 6 skida 4 vrste fleka a ono da ne guzva i ne znam sta jos nije mi bitno.
 
Forum služi za razmenu iskustava, a ne za prepucavanje. Gledajte da se ponašate kulturno ili će biti udaljavanja iz teme ili sa foruma.
 
Ako neko može da da savet. Kupio sam početom 2021 BEKO HTV 8736 XS0 kombinovanu mašinu za pranje i sušenje veša.
Problem je sledeći, posle 5-6 meseci rada je počela dosta lupa tokom centrifuge sve više i više da bi početkom ove godine prestalo da radi sušenje. Oficijelni servis je utvrdio da su se odvili šrafovi koji drže gornji teg i da tako olabavljeni teg je slomio modul za sušenje. Pritegli su teg i zamenili modul, mašina i dalje lupa, ne toliko, ali lupa i trese iako je iznivelisana idealno.
Međutim jutros je izbacila grešku E07 koja znači da senzor nivoa vode u kvaru. Šta mi je činiti, da li da opet servisiraju, ili imam neka prava da tražim zamenu, mislim muka mi je da svakih 6 meseci zovem servis i da mi opravljaju relativno novu mašinu.
Mašina je riknula još 3 puta od ovog mog pisanja i juče su mi, posle mojih rantova a na moje veliko iznenađenje, odobrili zamenu iako nisu bili u obavezi da to učine. Jednostavno ovaj konkretan primerak je stigao defektan iz fabrike.
 
Gledam da se ves masine Bosh serije 6 mogu kupiti za 80 000 a serija 8 za 120 000.
Da li ima osnova da se plati jos 40 000 za seriju 8. Sto se tice potreba nista specijalno. I masina u proseku 2 nedeljno radi, ves, posteljina, pantalone , kosulje.
Imam ja seriju 6 sa kraja 2020 god. Ne verujem koliko je sad to skuplje. Tada sam je platio 34k u Winwin online koliko se secam, a moguce je da je cena bila tolika zbog zatvaranja iste. Zadovoljan sam. 1200 obrataja i 8kg. Nista specijalno od savremene tehnologije. Odlozeni start i 3-4 programa vrtimo. Relativno je tiha. Mali glitch imamo sa njom nece bas uvek da konstatuje da su vrata zatvorena. Moram se malo "konrektnije" zatvoriti. 10 god valjda garancija na motor. I jos jedna nelogicnost sto me nervira od starta. Poludirigovani programi u kojima se moze menjati temperatura, ali nema 50c mislim ni u jednom programu. Proizvedena u Turskoj. Za ove 4 god se nije pomerilia ni mm, a uvek koristimo 1200 centrifugu (ne znam ni da li moze manje). Ovaj je model bio:
Da dodam u odnosu na neku Indesit prethodnu masinu (kojoj je elektrnika crkla posle isteka garancije od 2 godine) nebo i zemlja. U svakom pogledu bolja za duplo ako ne i vise.
 
Poslednja izmena:
Imam ja seriju 6 sa kraja 2020 god. Ne verujem koliko je sad to skuplje. Tada sam je platio 34k u Winwin online koliko se secam, a moguce je da je cena bila tolika zbog zatvaranja iste. Zadovoljan sam. 1200 obrataja i 8kg. Nista specijalno od savremene tehnologije. Odlozeni start i 3-4 programa vrtimo. Relativno je tiha. Mali glitch imamo sa njom nece bas uvek da konstatuje da su vrata zatvorena. Moram se malo "konrektnije" zatvoriti. 10 god valjda garancija na motor. I jos jedna nelogicnost sto me nervira od starta. Poludirigovani programi u kojima se moze menjati temperatura, ali nema 50c mislim ni u jednom programu. Proizvedena u Turskoj. Za ove 4 god se nije pomerilia ni mm, a uvek koristimo 1200 centrifugu (ne znam ni da li moze manje). Ovaj je model bio:
Da dodam u odnosu na neku Indesit prethodnu masinu (kojoj je elektrnika crkla posle isteka garancije od 2 godine) nebo i zemlja. U svakom pogledu bolja za duplo ako ne i vise.
Trebalo bi da može da se smanji centrifuga, najmanja je 400 obrt, 800, 100, i 1200, na neke i preko toga
 
Nema Bosch sve korake. Ide npr. 400-600-800-1200-1400, nema 1000.
 
Pozdrav, planiram kupovinu slim masine, za sada su u opticaju Gorenje wnei84scs i LG f2wr509sbw. Interesuju me vasa misljenja o ovim masinama tj. koja je bolja za kupovinu i da li za LG vredi dati 30 hiljada vise, jos bolje ako neko ima neku od gore navedenih da mi prenese svoja iskustva. Do sad sam koristila Candy i iskreno uopste nisam zadovoljna kako opere ves u poslednje vreme.
 
Ako pere kako treba, ne menjaj ništa da se ne sapleteš.
 
Kupljena WHIRLPOOL FFB 8258 WV EE
44000
Sad sledi vukljanje niz stepenice do kupatila ,pa izbacivanje stare,pa motaza
Bice veselo ,utisci posle prvog pranja
Kako si zadovoljan posle par meseci?
 
Evo posle 30 godina i vise kod Whirlpool ves masina , verovatno zbog nepranja vise od 8 meseci, otisli lezajevi. Nijadan kvar nije bio za obih 30 godina.
BIli zapekli lezajevi, nije htela da krene, pa je ja rukom razradio , ali lezajevi otisli.
Sve u svemu posto mora bubanj da se reze , kod zamene lezajeva resio sam da je zamenim.
Posto masina nece raditi mnogo mozda 20 puta godisnje odabrao sam u uzi izbor
Gorenje WNHVB 62 sds sa programom za deciji ves i antibakterijskim programom
I Beko WUE 6511 xmw ima aqua wave.
Cena prakticno ista i obe za 6 kg i obe
5 god garancije.
Koju preporucujete.
 
Kako si zadovoljan posle par meseci?
da,zaboravih da napisem utiske
Konacno masinu ne jurim po kupatilu,ponekada otvorimo vrata od kupatila da proverimo radi li uopste
Mada se polako navikavamo
Jako tiha centrifuga ne cuje se,ves.maltene suv izadje i drasticno.bolje opran,najcesce koristimo mix program koji odlicno.obavlja posao i traje sat vremena
Ponekada pustimo i pamuk program od 3.5h i tu obicno smanjimo centrifugu jer nema potrebe za onom koja je uz taj program
Nema problema sa bilo kojom tezinom koja.ne prelazi 8kg
Zavrsna obrada masine je odlicna ako je.nekome i to bitno ,vrata su velika i mozes ubaciti sta hoces bez problema
Bitno je samo dobro.je.nivelisati po postavljanju na mesto gde ce stojati
Sad ako neko ima nesto posebno da pita izvolite
 
Evo posle 30 godina i vise kod Whirlpool ves masina , verovatno zbog nepranja vise od 8 meseci, otisli lezajevi. Nijadan kvar nije bio za obih 30 godina.
BIli zapekli lezajevi, nije htela da krene, pa je ja rukom razradio , ali lezajevi otisli.
Sve u svemu posto mora bubanj da se reze , kod zamene lezajeva resio sam da je zamenim.
Posto masina nece raditi mnogo mozda 20 puta godisnje odabrao sam u uzi izbor
Gorenje WNHVB 62 sds sa programom za deciji ves i antibakterijskim programom
I Beko WUE 6511 xmw ima aqua wave.
Cena prakticno ista i obe za 6 kg i obe
5 god garancije.
Koju preporucujete.
Ta Gorenje kuva 3 ipo sata na 90 stepeni.Na 40 pere 2 sata.Koji je model te masine?Koliko znam Whirlpool je malo kasnije dosao na nase trziste.
 
Kupljena pre velike inflacije a to je pre 1993 i to tada u Robnoj kuci Beograd u Uzicu. Majstor kada je otvarao odmah je zapazio da nije otvarana.
Iskreno sem Gorenja moze i Hisenese i Beka na vidim do 30 000 dinara sta bih drugo uzeo.
A sto se tice duzine trajanja programa obicno uvece pustam masinu pa i ne smeta mi sto ce dugo raditi. Cini mi se da je skup programa bolji kod Gorenja nego kod Beka.
20240409_230426.jpg
 
Poslednja izmena:
da,zaboravih da napisem utiske
Konacno masinu ne jurim po kupatilu,ponekada otvorimo vrata od kupatila da proverimo radi li uopste
Mada se polako navikavamo
Jako tiha centrifuga ne cuje se,ves.maltene suv izadje i drasticno.bolje opran,najcesce koristimo mix program koji odlicno.obavlja posao i traje sat vremena
Ponekada pustimo i pamuk program od 3.5h i tu obicno smanjimo centrifugu jer nema potrebe za onom koja je uz taj program
Nema problema sa bilo kojom tezinom koja.ne prelazi 8kg
Zavrsna obrada masine je odlicna ako je.nekome i to bitno ,vrata su velika i mozes ubaciti sta hoces bez problema
Bitno je samo dobro.je.nivelisati po postavljanju na mesto gde ce stojati
Sad ako neko ima nesto posebno da pita izvolite
Da li je u pitanju kombinovana ?
Moze li neko da podijeli iskustvo sa kombinovanom masinom, kao i koja marka i model ?
 
Da li je u pitanju kombinovana ?
Moze li neko da podijeli iskustvo sa kombinovanom masinom, kao i koja marka i model ?
Imam kombinovanu Indesit (sad je stara oko 10god). Klasicni grejaci za susnje. U 2 reci za taj Indesit i kombinovane masine sa obicnim grejacima: nevidjeni krs.
Susili 3-4x ves i odustali. Smrdi, guzva, lose susi.
Ako mora kombinovana onada eventualno sa toplotnom pumpom. Svkako izbegavati kombinovnu masinu i Indesit koji se prodaje u Srbiji.
 
Ne daj bože nešto da se pokvari na kombinovanoj sa toplotnom pumpom. Cela mašina je upakovana unutra i prenatrpana stvarima da se ne može ništa normalno servisirati. Evo čisto kratak snimak sa yt kako to izgleda unutra kad se skine gornji poklopac. Gore su postavljeni isparivač i kondenzator, kao i filter. Naravno sve je to fiksno zbog bakarnih cevi koje silaze dole do kompresora koji je na dnu mašine.
 
Kupljena pre velike inflacije a to je pre 1993 i to tada u Robnoj kuci Beograd u Uzicu. Majstor kada je otvarao odmah je zapazio da nije otvarana.
Iskreno sem Gorenja moze i Hisenese i Beka na vidim do 30 000 dinara sta bih drugo uzeo.
A sto se tice duzine trajanja programa obicno uvece pustam masinu pa i ne smeta mi sto ce dugo raditi. Cini mi se da je skup programa bolji kod Gorenja nego kod Beka.
Pogledajte prilog 437673
Zemljak,taj model Whirlpool-a je se pravio od 2007 do 2013-14 godine.U beogradjanci je nekad bio CBT i Forma Ideale,ali se to zatvorilo pre 10ak godina.Baci pogled na model WUE 7511D XWW slicna je cena,a ima brze programe.

 
Koji od ponudjenih

Hotpoint Ariston NDD 11725 BDA
Candy RPW41496BWMBC-S
WHIRLPOOL FFWDD 1076258 SV
Hisense WD5S1245BW

Ili neka Electrolux/LG ? Kod mene nema nigdje Aeg kombinovana nažalost
 
Zemljak,taj model Whirlpool-a je se pravio od 2007 do 2013-14 godine.U beogradjanci je nekad bio CBT i Forma Ideale,ali se to zatvorilo pre 10ak godina.Baci pogled na model WUE 7511D XWW slicna je cena,a ima brze programe.

A sta kazes za ovaj model
WUE7611D XAW ima invertorski motor i program za 28 minuta. Samo ne znam da li je to program koji je samo na 30 stepeni.
A ako je ova ves masina iz 2007 onda sam ja ajde da kazem ili pomesao nesto ili izlapeo.
 
Imam kombinovanu Indesit (sad je stara oko 10god). Klasicni grejaci za susnje. U 2 reci za taj Indesit i kombinovane masine sa obicnim grejacima: nevidjeni krs.
Susili 3-4x ves i odustali. Smrdi, guzva, lose susi.
Ako mora kombinovana onada eventualno sa toplotnom pumpom. Svkako izbegavati kombinovnu masinu i Indesit koji se prodaje u Srbiji.

Kupis neku ozbiljniju kombinovanu bosch,Aeg,Miele druga prica.
 
A sta kazes za ovaj model
WUE7611D XAW ima invertorski motor i program za 28 minuta. Samo ne znam da li je to program koji je samo na 30 stepeni.
A ako je ova ves masina iz 2007 onda sam ja ajde da kazem ili pomesao nesto ili izlapeo.
Bolji je ovaj model 7511D XWW ili WUE 6612D BA.Ako ne koristis mnogo tebi ce bilo koja zavrsavati posao.
 
Nazad
Vrh Dno