Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Cao ljudi,

Da li mozda ima neko preporuku za Inverter klimu do 500e (bez ugradnje) za prostoriju do 35 kvm?

Hvala unapred
 
Izolacija? Stan ? Kuca? Prozori?
Izolacija postoji, uradjena prosle godina, dobro je uradjena, stan sa spoljnim zidovima, ima 3 prozora. U principu gledam neku da lepo moze da ugreje tih nekih 30ak stepeni, ne ocekujem previse posla oko hladjenja jer je na 2. spratu stan plus ima krosnja ispred zgrade koja baca hladovinu :) ALi zimi...
 
Posto sam iscitala komentare na ovoj i na Gree temi ja cu vjerovatno uzeti Gree Amber Comfort, medjutim i prijateljica je isto u potrazi za klimom. Stanovi su nam bas slicni, njoj se trenutna klima pokvarila odmah nakon izlaska iz garancije pa joj je firma ponudila novu spoljnu jedinicu za 250€ sa PDV-om i besplatnu ugradnju tj zamjenu. Rijec je o klimi Korel KOR32-12HFN8.
Pa razmislja da li nju ili Greee Amber Comfort 12 koja bi sa ugradnjom izasla na 850€-900€.
Kakvo je vase misljenje, kad se uzme u obzir odnos cijene i kvaliteta?
 
Cao ljudi,

Da li mozda ima neko preporuku za Inverter klimu do 500e (bez ugradnje) za prostoriju do 35 kvm?

Hvala unapred
Cao ljudi,

Da li mozda ima neko preporuku za Inverter klimu do 500e (bez ugradnje) za prostoriju do 35 kvm?

Hvala unapred
 
Nordik je favorit, ali i ova tesla je dobra kupovina, imaju dobru mrezu. Kod mene majstor hvali i preporucuje kao dobru kupovinu za ulozen novac, a ovaj model im je neki premium. Sve u svemu za 500 evrica dobra klima, mozda i neka midea, ali mislim da je u toj ceni slabija od navedenih.
 

Tesla ima manju spoljasnju od unutrasnje jedinice, znaci slabasna klima, ali ima preciscavanje vazduha. Za kulturniji rad ja bih isao na midea extreme 12 inverter koja ima da se nadje za 54000 sa sve cevima od 3m, ja je imam i zadovoljan sam, samo da se podesi da ne duva i dalje kada ugasi kompresor. Dobra je energy pro plus, ali midea ima kulturniji rad i dobro greje, ja sa njom grejem solidno izolovanih 30m2 u kuci bez problema sa malom potrosnjom struje.
 
Tesla ima manju spoljasnju od unutrasnje jedinice, znaci slabasna klima, ali ima preciscavanje vazduha. Za kulturniji rad ja bih isao na midea extreme 12 inverter koja ima da se nadje za 54000 sa sve cevima od 3m, ja je imam i zadovoljan sam, samo da se podesi da ne duva i dalje kada ugasi kompresor. Dobra je energy pro plus, ali midea ima kulturniji rad i dobro greje, ja sa njom grejem solidno izolovanih 30m2 u kuci bez problema sa malom potrosnjom struje.
Kako ima manju sj od uj-13kg-26.5kg
Verovatno se salis, a to je ok. Midea uvek moze, ali ja bi uzeo ovu teslu bez problema.ide do - 20c a negde sam nasao i do - 25c, ima grejac spoljne jedinice, razne sertifikate, mali je potrosac sa tim se hvale. Itd
 
Kako ima manju sj od uj-13kg-26.5kg
Verovatno se salis, a to je ok. Midea uvek moze, ali ja bi uzeo ovu teslu bez problema.ide do - 20c a negde sam nasao i do - 25c, ima grejac spoljne jedinice, razne sertifikate, mali je potrosac sa tim se hvale. Itd
 

Prilozi

  • Screenshot_20240405_164545.jpg
    Screenshot_20240405_164545.jpg
    127.1 KB · Pregleda: 66
Kako ima manju sj od uj-13kg-26.5kg
Verovatno se salis, a to je ok. Midea uvek moze, ali ja bi uzeo ovu teslu bez problema.ide do - 20c a negde sam nasao i do - 25c, ima grejac spoljne jedinice, razne sertifikate, mali je potrosac sa tim se hvale. Itd
A jesi li ikada probao na -10c i vidio uzivo kako radi kad napises ide bez problema do -20c
Jos kuca i gdje stvarno idu temp do jacih minusa...
 
Radice ona, samo nigde ne pise kako ce raditi i koliko dugo.
Po nekom mom iskustvu, jeftinije klime brze krenu da drndaju i veca je verovatnoca za tim, dok skuplje cesce ostaju iste duzi niz godina.
Neko je osetljiviji, nekoga bole uvo dokle god to greje.
Za manje prostore ce sve te klime zavrsiti posao sto se snage tice.

Kod nas su ruke jeftine, pa nije veliki rizik, a da ugradnja kosta 800e, daleko bi manje jeftinih klima na grejanju bilo.
 
Imaju ljudi u naselju tesla klima vise komada, nemam pojma kako im greju, kum ima neku teslu dogreva pored peleta, serviser mi kaze da su odlicne klime.Proteklu zimu sam prosao sa vox klimama bez probkema, a mislim da su mi kante za ovu teslu, i zbog toga zakljjcak da bi radile bez problema. To sto niko nije pisao na forumu o navedenom modelu, neznaci da on nevalja, prosto ljudi upale, koriste i bave se drugim poslom bez foruma.
Kilogrami???
Kutija ok iste jesu
A jesi li ikada probao na -10c i vidio uzivo kako radi kad napises ide bez problema do -20c
Jos kuca i gdje stvarno idu temp do jacih minusa...
Nisam napisao da ide do - 20bez.problema vec da bi je uzeo bez problema i nema potrebe nesto da blatimo sto sigurno radi verovatno je to neko u fabrici proverio
 
Poslednja izmena:
Imaju ljudi u naselju tesla klima vise komada, nemam pojma kako im greju, kum ima neku teslu dogreva pored peleta, serviser mi kaze da su odlicne klime.Proteklu zimu sam prosao sa vox klimama bez probkema, a mislim da su mi kante za ovu teslu, i zbog toga zakljjcak da bi radile bez problema. To sto niko nije pisao na forumu o navedenom modelu, neznaci da on nevalja, prosto ljudi upale, koriste i bave se drugim poslom bez foruma.

Kilogrami???
Kutija ok iste jesu

Nisam napisao da ide do - 20bez.problema vec da bi je uzeo bez problema i nema potrebe nesto da blatimo sto sigurno radi verovatno je to neko u fabrici proverio
Pa nisam napisao da je laksa, ili teza vec da je unutrasnja veca od spoljasnje. Nije mi nesto ta klima za grejanje, ali ima gmcc kompresor kao midea, ali ostatak je verovatno tcl.
 
Cao ljudi,

Da li mozda ima neko preporuku za Inverter klimu do 500e (bez ugradnje) za prostoriju do 35 kvm?

Hvala unapred
HIsense energy pro plus/nordic.
Ja sam iskreno prezadovoljan klimom, tiha, jaka i greje kao luda za 12ku.
Velika i teska spoljna jedinica i grejac tacne.
Aplikacija takodje odlicna, imas pracenje potrosnje sto je meni jako zgodna stvar.
 
Pa nisam napisao da je laksa, ili teza vec da je unutrasnja veca od spoljasnje. Nije mi nesto ta klima za grejanje, ali ima gmcc kompresor kao midea, ali ostatak je verovatno tcl.
Kod mene neke vox, ova jedna greje kao luda, a daleko losija po specifikacijama od ove tesle, pa sam izvukao zakljucak da je ova odlicna za te pare.Ako je verovati spec. u tela katalogu ima A+++ na grejanju, grejac sp, modulira na 290w,i jos........ Meni je veoma zanimljiva. Na upit gospodina sam predlozio i nordic kao proveren na forumu, ali i svog licnog faforita, ja bi je pazario.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240405_164545.jpg
    Screenshot_20240405_164545.jpg
    127.1 KB · Pregleda: 45
Čitam ovaj forum redovno i planiram kupovinu još jednog invertera za nekih 40m2. Imam MHI od 120000. Zbunjen sam baš, daju ljudi oko 50000 din i kažu prezadovoljni, opisi greje kao luda, tcl, vox evo sad i tesla pritom modulira na 200... Neko da 2000€, a ovi sa 50000 prezadovoljni. Ima li smisla kupovati skuplje klime ako po vašim rečima i ove sa 50000 obavljaju super posao.
 
Nisu svi isti kriteriji kao ni ocekivanja. Ako mislis da klima od 500€ grije isto kao i 2000+€ grdno se varas. To su dve razlicite dimenzije.
 
Nadam se da postavljam pitanje na pravom mestu.

Naime, imam staru klimu sa sprovedenom instalacijom koja je od bakarnih cevi sestica i desetka.
Na tu instalaciju sam mislio da nakacim novi klima uredjaj kako bi izbegao novo busenje zida i slicno. Problem je sto novi klima uredjaj ima cev dvanaesticu.
Zamena instalacije bi bila malo komplikovanija, posto delimicno prolazi kroz prostoriju u kojoj sam postavio gipsane ploce na zidove pa bi sve to morao da ponovo da skidam i opet sredjujem.

Moje pitanje je, da li ce skoditi klimi ako jej cev za gas ostane desetka, umesto dvanaestice koja je predvidjena specifikacijom?

Posto se ne razumem bas u rashladne uredjaje, nadam se da ima neko ko ima vise znanja od mene da mi objasni.
 
Propustiće brzo kod šrafa jer mora baš da istegne materijal cevi da bi napravio majstor konus.
 
Znaci nije preporucljivo?
A varenje cevi?
 
Čitam ovaj forum redovno i planiram kupovinu još jednog invertera za nekih 40m2. Imam MHI od 120000. Zbunjen sam baš, daju ljudi oko 50000 din i kažu prezadovoljni, opisi greje kao luda, tcl, vox evo sad i tesla pritom modulira na 200... Neko da 2000€, a ovi sa 50000 prezadovoljni. Ima li smisla kupovati skuplje klime ako po vašim rečima i ove sa 50000 obavljaju super posao.
Imam TCL koji je glavni izvor toplote u kući poslednjih 10 sezona. Ima kulturu, preciznost, ne pucketa, nije bučna, nisko mudolira... Spoljna 41kg. Ima snage i na -18°C koliko je bilo... Tiha i to sve. Sve što se očekuje od jedne klime.

Ne preporučujem klime, pa samim tim ne preporučujem ni TCL brend. Ali radi posao, pogotovo što je plaćena koliko je koštao jedan mršavi llce tad. ;)

Problem je što ljudi na ovim temama uglavnom hvale svoje kupovine, idealizuju uređaje itd. Retko ko je kritički nastrojen, a mnogi su i razvili jake emocije ka uređajima, pa je svaki vid kritike nemoguća misija. xD A ima i dosta promotera i japanskih, korejskih, evropskih i kineskih proizvođača.

Elem, hoću da kažem je da formiranje neke realne slike o uređajima preko foruma uzaludan posao. Više zavisi od tvoje sreće. Možeš da ubodeš dobar uređaj, a može se dogoditi da imaš problema i budeš nezadovoljan sa "vrhunskim" uređajem.

Takođe poređenje dna ponude, neki modeli Vox, Tesla, TCL, Vivax i slični sa "top" modelima istih brendova često nema smisla, a forsira se :)

Srećno sa kupovinom.
 
Čitam ovaj forum redovno i planiram kupovinu još jednog invertera za nekih 40m2. Imam MHI od 120000. Zbunjen sam baš, daju ljudi oko 50000 din i kažu prezadovoljni, opisi greje kao luda, tcl, vox evo sad i tesla pritom modulira na 200... Neko da 2000€, a ovi sa 50000 prezadovoljni. Ima li smisla kupovati skuplje klime ako po vašim rečima i ove sa 50000 obavljaju super posao.
Pa ako kupujes jednu klimu i mozes da izdvojis 800e 1000 e onda se verovatno isplati, ali ako pazaris kao ja 3 kom pa moram i cetvrtu, nema matematike za taj nacin grejanja.Prijatelj je ugradio podno sa kotlom na struju u stanu, pali samo na jeftinu i dize temp, manji mu racuni za vise kwh nego meni.Ja sledecu zimu cepam pelet ako bude ovakva zima i cena peleta, i to cu da palim od 08h do 23h samo na minusima, a od 00h do 08h klime,kupatilo mi ledeno i moram da drzim otvorena vrata, nije to ugodjaj na koji sam navikao. Svako ima svoju racunicu, pa ko kao moze i hoce. Pozz
 
Nisu svi isti kriteriji kao ni ocekivanja. Ako mislis da klima od 500€ grije isto kao i 2000+€ grdno se varas. To su dve razlicite dimenzije.
Ako zadas temp recimo 24c i klima to postigne brzo i tu temp odrzava u objektu,kakva je tu razlika u toploti,sustina je da se moze naci dobra klima za nizu cenu, pa forum je pun takvih iskustava, a sad koliko ce godina da sluze, to niko ne zna.
 
Evo jednog dinosaurusa kojeg sam skinuo prosle god u maju, ispravna on/off koriscena samo za hladjenje, nikada nisam dodao gasa ni cistio(nisam ni znao da treba) i kako da budem skeptik za kineza, kad ova neka znj marka me sluzila 19god. NEO 38 kg spoljna nikad nisam cuo za nju,zvao majstora i rekao hocu klimu i to je to, ne znam ni koliko sam je platio.
 

Prilozi

  • IMG_20240406_113435.jpg
    IMG_20240406_113435.jpg
    374.5 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20240406_113418.jpg
    IMG_20240406_113418.jpg
    258.6 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20240406_113322.jpg
    IMG_20240406_113322.jpg
    275.4 KB · Pregleda: 44
Nazad
Vrh Dno